[THEQOO] Twice’ın ‘M!Countdown’ galibiyeti sonrası encore performansı beğeni topladı

161
4614

1. Jihyo’nun sesi çok güzel

2. İyi şarkı söylüyorlar… ama çok gergin gibiler ㅠㅠ

3. İyi iş çıkarıyorlar ㅜㅜ Umarım Twice artık rahat rahat şarkı söyleyebilir ㅠㅠ

4. Chaeyoung’ın sesi çok güzel, rap yapmak yerine şarkı söylese keşke

5. Gergin olmalılar ama iyi iş çıkardılar

6. Jihyo ve Nayeon iyiler.. Chaeyoung da iyi..

7. İyi iş çıkardılar! Bu şarkıyı seviyorum, her gün dinliyorum

8. Bugünkü encore sahnesini izlerken şaşırdım, iyi pratik yapmış olmalılar!

9. Şarkı seslerine uyuyor o yüzden iyi iş çıkardılar

10. Önceki seferden iyi ama bence yine de çok iyi değil

11. Chaeyoung iyi… önceki halinden çok daha iyi. Onun söylediği kısım çok güzel

12. Bence tek iyi Jihyo’ydu… ama tebrikler Twice!

13. Gayet iyiler, niye insanlar ufak kusurlar arıyor. Güzeller ve sevimliler

14. Hepsi gelişti ve bu gayet iyiydi, niye insanlar bu kadar sert ᅲ Twice’a karşı fazla kaba davranıyorsunuz.

15. Nayeon’un yapamadığı şey yok

16. Vay be ᄏᄏᄏᄏᄏ Bununla övgü aldıklarına inanamıyorum ᄏᄏᄏᄏᄏ Twice kaç yıldır sektörde? Ve hala bu yetenekle birincilik alıyorlar?

17. Bu iyi mi kabul ediliyor…?

18. Bence geliştiler..? Ama yine de Jihyo ve Nayeon taşımış

19. Önceki seferlerden iyiler orası kesin

20. Jihyo aşırı iyi ve çok güzel

 

K: Pannchoa & Knetizen

Önceki İçerik[THEQOO] aespa ‘Next Level’ ile Melon 24H listesinde 2. sıraya yükseldi
Sonraki İçerik[THEQOO] April Chaewon, Hyunjoo’nun zorbalık iddiaları hakkında uzun bir gönderi yazdı
guest
161 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
yorum

18. Bence geliştiler..? Ama yine de Jihyo ve Nayeon taşımış
Bu yorum en haklısı bence.6 yıldır sektörde oldukları için ben daha iyi olmaları gerektiğini düşünüyorum şahsen ama üyelerin ses aralığına uygun olduğu için veya kendilerini geliştirdikleri için de olabilir en iyi encorelarından biri

Allora

Bu arada yeni admin alımı oldu galiba. S@teyi bu kadar aktif görmek güzel. Çıkan her haber ayırt edilmeden çeviriliyor

karapembe

Başta mikrofonlar mı kısık dedim sonra Jihyo duyunca üyelerden kaynaklandıgını anladım asdadgsdg

Twicelightsss

Müziğin sesi fazlaydı. Bu yüzden üyeler biraz daha yüksek söylemek zorundaydı.

someone else

✨sesin volümü ne kadar iyi olduğunu göstermez.✨

ssamet

ama önce bir duyalım hani

Notoday

Bazen diğer üyelerin mikrofonları daha kısık olabiliyor.

nox skywalker

Bu konu da sakız gibi uzadı. Twce öyle aman aman vokalleri olan bir grup değil. Seslerine uygun şarkı olunca söyleyebiliyorlar işte. Bundan sonra da böyle devam ederlerse eleştiri alacaklarını sanmıyorum

Çinça

Nayeon ve jihyo iyi ki varlar. Yoksa.. :/

someone else

Her grubun ana vokali ve lider vokali var yoksa!! Bu nasıl bir mantık ya? Pozisyonlarını boşuna almadılar herhalde tabii ki onlar diğer üyelerden daha iyi iş çıkaracak.

Çinça

Tamam işte bir şey mi dedik. İyi ki varlar dedik. Her şeye atlamayın ya. Dramalığı bırakın artık. Gerçek bakın.

someone else

Her şeye atlamayın derken? Once olarak üyelerimi savunurum bundan daha doğal ne var ki? Diğer üyelerin vokalleri yetersiz demeye getiriyorsun lafı da zamanında ana vokalin sahneye çıkamadığını zamanlara üyelerin çok güzel idare ettiği oldu.

Twicelightsss

Laf anlatma bence. Gruplarda ana vokal lead vokal sub vocal gibi pozisyonların olduğunu bilmiyorlar herhalde. Sana ve tzuyu=vokal açısından harikalar. Sana lead vokal bile olabilir.Ki sotsugyou coveri ile bunu anlayabilirler. Dahyun chae = rapper, rapperlardan yüksek nota bekliyorlar ancak pozisyonları rap ve onlara rap parti verilmemesini suçu onların değil şirketin. Nayeon jeongyeon jihyo =güçlü sesler,stabiller.Vokallerine laf bile atamazlar komik duruma düşerler. Momo=rapper main dancer ve sub vocal. Sub vokal olmasına rağmen yüksek noktalara çıkıyor. Şirket yüksek parttlar veriyor. En önemlisi temel pozisyonu ana dansçı ve rapper olması. Mina=ses tonuyla güçlü vokali olmadığını iddea ediyorlar. Ancak yüksek ses iyi ses demek… Read more »

Last edited 1 ay önce by Twicelightsss
someone else

Gayet yerinde tespitler yapmışsın. Cidden ne desem boş anlamak istemeyene açen somut kanıt bile yetersiz kalıyor.

BRİAN

Mesela exo benim ilk takip ettiğim grup 12 kişiyken 4 ana vokal vardı şuan 3 ana vokale sahip lead vokalleri aşırı iyi , seventeen bilen 13 kişiyken 2 ana vokale sahip burdan bakalım, bizim Türkiye genelinde ilk kpop band gruplara başlamışsa beğenmesi çok zor olur (ft.ısland,cnblue ,n.flying <N.Flying moonshot dinleyin aşırı iyi > , kız gruplarında ilk takip ettiğim grup daha doğrusu genel dinleyici profilinden çıktığım ilk grup mamamoo’ydu 4 kişilik grupta 3 ana vokal olacak seviyede bir grup , 2NE1 bakarsak 2 ana vokale sahip bir gruptu eski takip ettiğim gruptan birisi ,keza o zamanlar super junior takipliyordum 3… Read more »

someone else

Tamam da bu grubun konseptinin neye dayandığına göre değişir. Bazı gruplar vokal bazı gruplar performans temelli oluyor. Sektörün düzeni bu ki Sana ve Tzuyu ana ya da lider vokal olmamalarına rağmen harika iş çıkarıp stüdyo kaydıyla aynı şekidle söylemişken böyle bir eleştiriyi kabul etmiyorum. Keza Chaeyoung ve Dahyun da rapper olamalaeına rağmen vokal partlarında iyi iş çıkarıyorlar neden emekleri yok sayılsın?

Blinkto

İyi de snsd’de pozisyonlara bakmamıza bile gerek yok hepsi de gayet iyi vokal açısından.

Blinkto

Lzllwmxlslsk peki

Çinça

Bu sitede acayip bir SNSD fanlığı var. Ne dersen de anlamazlar.

kimkibumkeyismylove

Acayip değil, gayet normal.

kimkibumkeyismylove

İlk yıllarında evet ama sonra onlar da kendilerini çok geliştirdiler. 4-5. yıllarına geldiklerinde Girls’ Generation üyeleri arasında vokaline laf söyleyebileceğin bir üye yoktu.

(Haberden bağımsız, Girls’ Generation’dan bahsettiğin için yanıt veriyorum)

betül

Seslerinin ne kadar iyi olduğu tartışılır ama encore performanslarında sesleri net bir şekilde duyuluyor.Kendi partlarını da çoğunlukla söyleyebildiklerini düşünüyorum.

Oh
https://www.youtube.com/watch?v=tCPgBNqBfzk

Gee
https://www.youtube.com/watch?v=R52EFo7_N50

The Boys
https://www.youtube.com/watch?v=tP7n8ZkyCxs

Bu performanslar da Yuri,Yoona,Sooyoung rahatça söylüyorlar.

Last edited 1 ay önce by betül
someone else

Yani? Twice’da da herkes kendi alanında çok iyi vokalleri de stüdyo kaydına uygunsa daha ne bekliyorsunuz anlamıyorum. Vokal ağırlıklı grup seviyorsanoz gidip onlara hayranlık yapın. Ama Twice’a da laf etmeyi bırakın gayet iyi iş çıkardıklarında bile en ufak şeyden laf ediyorsunuz.

yorummer

Yoona’nın solosu bile var ve saydığın 3 isim asla twice gibi canlı söyleyip rezil olmadı ki bütün sahneleri canlı söyler snsd çıkışından beri, mükemmel vokal dediğin tzuyu ve sana saydığın üç kızdan asla daha iyi değil. Bak sesi çıkmayan Sooyoung sektörün en zor şarkılarından birini söylüyor
https://youtu.be/mTetVZCtCh4

Last edited 1 ay önce by yorummer
yorummer

Aynen Jessica’yı eğlencesine ana vokal yaptılar çünkü.. Sooyoung ana vokallerin bile seslendirmeye korktuğu Tears şarkısını söyleyebiliyor hala burda Tek dÜzE NoTa diyorsun. Abi Twice haberinde Snsd eziklemek ne be 😂 sizin düz nota diyip eziklediğiniz şeyleri Twice’ın tam 6 üyesi söyleyemiyor işte. Yoona Solo şarkı çıkarabiliyor Twice’ın 6 üyesi peki? Bu encore’da jihyo harici seslerini bile duyamadık. Snsd’nin encore’larıyla bunlar bir mi? Momo’nun partlarıyla Tiffany’nin şarkıları bir mi? Ya da nayeon? 2021 yılında snsd vokal tekniklerine göre sıralandıklarında 2.sırada tiffany var. Jessica evet özgüvenini kaybedip şarkı söylemeyeli yıllar oluyor ama ölüsü bile Twice’ın ana vokalliğine yetiyor. Kimse Ailee demiyor ama… Read more »

someone else

Twice ne yaparsa yapsın eleştirmek için hazır bekleyenler var. Neyse popülaritenin bir getirisi bu da. Tebriklee kızlarım, Encore bekleyenler muradına erdiğine göre artık Twice’ın vokallerini salarsınız. Ayrıca o kadar acımasız eleştiriden sonra gergin olmalarından daha doğal ne var? Twice’ın kendi konserlerinde ne kadar rahat ve mutlu olduğunu herhangi bir konser videosunu izleyip bile görebilirsiniz. Onlar da insan ve linç edilmekten korkabilirler.

someone else

Bu arada neden kimse Sana ve Momo’yu övmüyor? Stüdyo kaydıyla aynı söylediler? Daha napsın bu kızlar amuda falan mı kalksınlar? Tzuyu bebeğimi de kimse övmemiş. Bir de Mina’nın sesinin çıkmamasına laf esiyorsunuz da bu kız zaten sessizliğiyle tanınan biri daha düşük volumde şarkı söylemesi normal ki mr removedları dinleseniz söylediğini anlarsınız. Anksiyetesiyle başa çıkma sürecini yeni atlattı sayılır. Herkes tamamen iyileştiğini sanıyor görüyorum ki ama bu hayatı boyunca başa çıkması gereken bir şey. Yani kendi favorileriniz olsa müsama göstermeyi bırakın laf edeni linç edeceğiniz şeyleri Twice üyelerine acımadan yapmanızdan bıtkım.

JaeJaehyun

Momo övülecek ne yaptı aoısjdsaoıjd şarkı boyunca alkol isimleri sayıyor bırak da onu stüdyo versiyonunda söylesin görende high notelara cıktı sanacak

someone else

Sub vokalden yüksek nota mı bekliyordun? Dkağmdwşmfşsndl Ki başka üyenin partını söylerken yüksek nota çıtkığı zamanlar. :d Ve evet övülmesi gerekiyor tek bie videoyla dünyanın linçini yediği için hani artık bi zahmet.

JaeJaehyun

aa tek bir video degildi bir era boyunca öyle söyledi bizi kandırma

someone else

Şimdi bütün era boyunca iyi ama övemiyorsuna ama? Twice’ın ilk encore hakkında deli gibi eleştiri aldığı videoyu kast ediyorum orada.

Almina

Hayır o yaptığı hatadan sonraki encore da düzgün söyledi ama netizenler şimdi dikkatli söyledi ne farkeder kötü vs devam ettier linçlemeye… Momonun o hatayı yapma sebebi de jyp nin nazal ses sevdası.. Feel special da daha fazla ve yüksek partı varken hiç böyle sorun yaşamamıştı.. Şu Momo’nun sesini bii rahat bıraksa daha farklı biir ses tonu duycaz kızdan..

Last edited 1 ay önce by Almina
Twicelightsss

🤔 Haklısın. Ben de amuda kalkıp tekerleme söylemesini bekliyordum. 😓Ahhh momo neden amuda kalkmadın(!)

Last edited 1 ay önce by Twicelightsss
someone else

Momo artık bi sonraki dans performansımda koreografiye amuda kalkma eklemen şart oldu dğsmflenkr

someone else

Mezvu bahis videoyu da atalım bari de belki bazı insanların sadece anticilik yaptığını anlarlar. https://m.youtube.com/watch?v=2eZwhUYf7u4

Merlin

aaa evet aptalcigim sen twice pantolon giymediği için eleştiren bir kişisin. Kendi idollerin her gün pantolon giyiyor zaten.

......

Sm’in vokal teknikleri iyi olsa ne olur şarkıları çok kötü sıkıcı, robot gibi ruhsuzlar hiç hissettirmiyorlar, Twice’ın sesleri o kadar iyi olmasa da sıcaklar samimiler eğlenceliler pozitif enerji veriyorlar bin kere tercih ederim

someone else

İyi de sektörde pozisyon diye bir şeyde vae kardeşim. Ana dansçı ve sub vokal bu kadar stabil ve stüdyo kaydıyla aynı performans sergiliyorsa hak ettiğini vereceksiniz. Hata yapınca deli gibi eleştiriyorsunuz hatta eleştiri de değil bazen saldırıyorsunuz sonra iyi iş çıkarınca bahsini bile geçirmiyorsunuz? Buna dümdüz çekememezlik.

someone else

Sub vokal ve ana dansçı birinden ne seviye bir vokal bekliyorsunuz anlamadım fağmdşsmdls Stüdyo kaydıyla aynı söylüyor kız. Ayrıca hata yapınca yerden yere vurup iyi iş çıkarınca görmezden gelmek çekememezlikten başka bir şey değil.

Çinça

Kızların iyi iş çıkarması diğer idollerin en düşük seviyeli performanslarına eşit olduğu için insanlar görmezden geliyor haliyle 🙂

someone else

Hatalarında yerden yere vuruyorsunzu ama? O bahsettiklerin hata yapınca aa ne var ki bunda diyip Twice’a gelince aslan kaplan kesiliyorsunuz. Madem kötü olarak nitelendiriyorsunuz vokallerini hata yapmaları da beklediğiniz bir şey olmalı aslında ama aşırı reaksiyonlar veriliyor ben de bunu anlamıyorum. Momo bu sefer iyi iş çıkarmış demek bu kadar mı zor.

Çinça

Ben aşırı reaksiyon vermiyorum ve her seferinde de bazı kişilerin vokallerin kötü olduğunu söylüyorum. Ve aşırıya kaçacak yorum da yapmadım. Moma ya gelirsek de onun sadece dansını beğendiğini söylerim , vokalini benim açımdan değerlendirmek istemiyorum çünkü sesinde kullandığı taktiği hiç sevmiyorum. Artık kendi mi yapıyor şirket mi zorluyor bilmiyorum. Ama gerçekten kötü

someone else

Vokal odaklı gruplara hayran oluyor olabilirsin bunu anlarım. Ama ben Momo ve Sana neden övülmüyor derken ne kadar harika ses tonları var va gibi yorumlar yapılmalı demedim. Stüdyo kaydıyla aynı olacak şekidle kendi partlarını başarıyla söylediler mi söylediler. İnsanlar bundan neden bahsetmiyor diye düşündüm ve bunu belirttim. Başka idollerin sesi çatlayınca kimse bu kadar üzerlerine gitmedi ama konu Twice olunca memeleket meselesi hâline geldi, benim kızgınlığım buna zaten.

Deniz

Sanırım snsd ve twice karşılaştırması olmuş yine tamamda arada uçurum kadar fark var , taeyeon , Jessica Jung seohyun gibi isimlerin üst notalarıyla başa çıkabilecek vokal yokki zaten hiç kimseyi küçümsemiyorum ama ikinci jenarasyon gruplarının vokalleri efsaneymiş hepsi acayipmiş snsd zaten efsaneymiş taeyeon Jessica Jung seohyun tiffanyde hatta SM min sahibinin yiğeni Sunny dahil onlardan aşağı değilmiş ses olarak kadında ses varmış torpil falan yokmuş yani twice ve blackpink gibi gruplar evet popüler gruplar şarkıları güzel ama çok iyi vokal grupları değiller misal sadece yani Mamamoo , red velvet , gfriend ,apink , exid , wsjn,clc, oh my Girl ,gidle… Read more »

Allora

Kızlara etmediğiniz hakareti bırakmayın, kazandıklarına bin pişman edin sonra acaba neden rahat değiller diye sorgulayın. Kızların neredeyse geçen yıla kadar encore sahnelerinde böyle polemikleri yoktu. Bir olay patlak verdi sonra önünü alamadılar. Diken üstünde söylediler kazanınca bile. Ama bu comeback haklarını yiyemem üstünde çok fazla çalışmışlar ve sendromlarını yenmişler. Twice ı 1 yıl aradan sonra encore sahnelerinde bugünki gibi mutlu ve rahat görmek sevindirici

Rsm

Jungyeon yoktu. Umarım iyidir.

betül

Eski encore performanslarına göre daha iyi söylemişler.Jihyo ve Nayeon’a ek olarak Chae ve Tzuyu iyiydi.

aespa

Tzuyu kendini baya geliştirdiii

Çinli kız

Betül sen çok tatlısın ya idolümsün

betül

Teşekkür ederim dkfjsşj

Çinli kız

Bildirimleri nereden görebiliriz bide profil fotoğrafını nasıl koyuyorsunuz çok soru sordum sanirim

FENTY

Çinli kız yoksa sennnn??? Ben çinliyim diyip duran o kız mısın

betül

Ben mymail diye eposta uygulaması kullanıyorum,oraya spam olarak düşüyor.

Pp için de gravatardan epostanı girerek foto koyuluyor.

Lana'nın kaşarı

Kız cinde havalar nasıl 🤣🤣🤣🤣

lihunp

Hala rahat değiller, sahnede eglendiklerini hissedemiyorum ve ben çok da gelistiklerini dusunmuyorum acikcasi Mina’nın sesini duyamadım bile. Yine de şarkıyı sevdim ben her gün dinliyorum

Almina

Kızlara öyle bir travma yaşattılar ki normal rahat olmamaları..

Allora

Tebrikler Twice!! Bugün kim kazansa zaten sevinecektim bir tarafta Twice bir tarafta Txt. İyi iş çıkardılar, şarkı ben de sonradan bağımlılık yaptı ilk başta yaptığım kötü yorumları unutturdu jdjdnd Tabi bu sefer şarkının atmosferin kızlara uygun olmasında büyük pay var.

Zeyneep

ay evet özellikle nayeon’un kıyafetini görünce keşke benim olsa dedim 😀

Dfn

İyi olanı asla tebrik etmek gibi bir özelliğiniz yok.Gayet iyi söylediler.Ne yapmalarını istiyorsunuz acaba?? Eğer Twice vokal, şarkı ya da başka bir açıdan size hitap etmiyorsa gidip size hitap eden grubu dinleyin.Eleştirmekle hakaret etmenin ayrımını bile anlamıyorsunuz.

karina

twice için iyi bi performans momo sesini ince kullanmak zorunda (?) olduğu için ona bir şey demiyorum mina’ya da olumsuz yorum yapmak istemiyorum doğrusu zor zamanlar geçirdi ama sesini duyabilen var mı cidden

suzikisuzi

Bunlara bakabilirsin

https://youtu.be/DFdjt6ykwTY

https://youtu.be/Cr3_QLfLJTE

https://youtu.be/DmVcJVC3CAU

https://youtu.be/WlGTpHM55g8

https://youtu.be/mLHTbZQSsoQ

Last edited 1 ay önce by suzikisuzi
aswium,minhoamaskzüyesiolan

hepsi de gayet iyiydi tartışmaya gerek yok ama ben özellikle jihyo tzuyu ve sana yı beğendim sesleri çok güzel geldi bana 😍💖

Yummyeon

Jihyo, Nayeon, Tzuyu ve Chae güzel söylemişler.

lightless

“Güzel iş çıkardılar, tebrikler.”

Umaru

Jihyo>>>>>>>>>

yorummer

Bu kadar kalabalık grupta bu kadar az yeteneğin olması çok ilginç. Exo, snsd gibi gruplarda o kadar yetenekli kişiler vardı ki çoğu gölgede kalıyordu, twice’da ise jihyo ve nayeon olduğu için öpüp başımıza koyucaz yakında.. neyse ben konsepti ve şarkıyı beğendim açıp dinlemiyorum ama karşıma gelince de kapatmıyorum kıyafetler ve konsept efsane olmuş. Jeongyeon’un sesini duymamak üzücü gruptaki en yetenekli ve güzel kız..

Kokobop🐧

Qjndjsnlam doğru 😂

linç squad

sen her yemeğe tuz katar gibi her konuya exo ve snsd’yi katmayı tam olarak ne zaman bırakacaksın. Exo ve snsd bu konuda ustalaşmış iki grup kimse ellerine su dökemez ama bu diğer grupların haberine girip exo ve snsd değilsiniz deme hakkını vermez. Sm stancılık oynamıyoruz oynamak istiyorsan git SM gruplarında oyna >3

yorummer

üye sayıları üç grubunda aynı olduğu için örnek verdim. Onlar gibi neden değilsiniz demiyorum ama bu kadar da kötü olmaları şaşırtıyor. Sonuçta aynı sektörün insanları hepsi. JYP, katıldığı programlarda stajyerleri devamlı aşağılıyor, kızıyor.. insan bekliyor ki karşımıza çok yetenekli idoller çıkaracak ama hayır düştükleri durum gözler önünde. Sm stancilik de böyle oynanıyorsa ben elendim 😂 konumuz vokal yetenekleri ve bu konuda insanların eleştirilerine karışmak sizi küçük duruma düşürüyor

yorummer

aleyna mı?

yorummer

aleyna mı??

Şahsi görüşüm !!

Katılıyorum jyp performans grubu şirketi bknz itzy de aynı ana vokal baska grublarla kiyaslarsan lider vokal seviyelerinde. Adam biliyor işi güzel kız iyi dans para cukka

Twicelightsss

Şirket sonunda kızların ses aralıklarına uygun şarkı verdi. Kızlar daha konforlu gibilerdi.Encore cidden harikaydı.
Sana kendi kısımlarını çok iyi söyledi. Neden vokali hakkında kimse konuşmuyor anlamıyor. Sesini istediği yönde de kullanıyor. Debuttan bu yana kendini hem dans hem de vokal anlamında geliştirdi.
Ayrıca artık en küçük bir hatalarını bile arıyorsanız ne diyeyim. Bu encore başka bir gruba ait olsa bazıları överdi. Ama siz twice ne yaparsa yapsın eleştirecek ve hakaret edeceğiniz için ne yaparlarsa yapsınlar bir şey bulursunuz.
Tebrikler TWİCE🌸.

Twicelightsss

Sana’nın vokalini konuşun. Cidden kız debuttan beri kendini geliştiriyor. Yüksek kısımları söylüyor. Ayrıca sotsugyou coverını dinlememişler varsa dinlesin. Sesi cidden çok iyi.
Ayrıca DAHYUN VASIFSIZI(! ) da çok iyiydi😗! Vasıfsız diyen vardı jfkdhjdd.3 büyük şirkette vasıfsız insanı (!) bünyesinde bulundurmak istemiş.

Last edited 1 ay önce by Twicelightsss
lightless

Kessinlikle katılıyorum Sana’nın sotsugyou coverına aşığım ben. Öyle bağımlılık yapıyor ki sesi de parlıyor aşırı güzel yani. Normalde japonca şarkılar bana hitap etmez ama sotsugyou ve scorpion benim için başka bir level yani üst düzey şarkılar, ki scorpion’da da Sana parlıyordu benim için… Sana’nın sesi övülmüyor…

Twicelightsss

Kesinlikle.Hala Sanayı sadece sha sha sanıyorlar… Oysaki sesini hem tatlı hem de Cry for me partındaki gibi kalın yapabiliyor.Coverını yaptığı şarkı söylemesi zor bir şarkıydı. Ancak üstesinden geldi. Türlü türlü versiyonlarını yayınladı.
Scorpiondaki hi hi hi hi ~~~ parti çok softu. Benim gözümde lead dancer ve lead vokal olabilecek biri.

Last edited 1 ay önce by Twicelightsss
lightless

Cidden hâlâ shy shy shy diyorlar ya, pes valla. Sesi de dansı da acayip iyi.

lightless

Güzel olunca tebrik etmeyi de bilin ayrıca. Ne bu gareziniz “bazı” netolar.

lola

jihyo ve nayeon her zaman iyilerdi zaten diğer kızlar da eskisinden iyi gibi

Kokobop🐧

Ben bu sefer baya beğendim, şarkı seslerine uygun gibi. Ama zaten 9 kişiler bazılarına üç beş saniye düşüyor, herhalde biraz da ondan sallamiyorlar bu durumu. Bence ana vokal olmayıp en parlak olan Tzuyu, güçlü söylüyor

Last edited 1 ay önce by Kokobop🐧
mrb

Kızlar yavaş yavaş gerginlikten kurtulup kendilerini ispatladığı için çok mutluyum. Umarım böyle devam ederler. Sana’yla da özellikle gurur duyduğumu belirtmek isterim, vokal konusunda kendini iyice gösterdi bu sene. İzlemeyenler için: https://youtu.be/jn47nrQPexg
Bu arada Mina’nın ilk defa solo dergi çekimi yayınlanacak, efsane fotoğraflar geliyor gerçekten. Fotoğraflara o kadar düştüm ki bi hışım Sana’yı değiştirip Mina koydum profile MCKCLGLVLGL

mrb

Haberi çıkmış zaten NDMCLVLVLÖG

aswium,minhoamaskzüyesiolan

melek gibi sesi vardı be ahh zaten vokaline aşıktım şimdi daha da aşık oldum

JaeJaehyun

Kendilerine 2 3 beden büyük sarkılardansa böyle basit sarkıları söylemeleri daha iyi oldu. Diger cblerde de basit sarkılar secmezlerse “twice” markası zarar görür

mariposa

şarkı seslerine baya uymuş encore sahnesini beğendim jihyo ve nayeon cidden çok iyi

esma

Herşeyden önce burada yorum yapmayı öğrenin. Antilik yapar gibi her olumlu yazıya dislike atmayın.

Hgs

Jeongyeon yine yok sağlık durumları yüzünden… Sessizce sözleşmesinin biteceği zamanı bekliyorum. Yeterince yordular yeterince sömürdüler. Umarım kurtulur hepsiyle birlikte, gerçi içlerinde bir dahyunun şirketçi olup kalacağını düşünüyorum. Tabi yine çıkabilir mesela nayeon da kalır, daha doğrusu bırakmazlar onu

Last edited 1 ay önce by Hgs
minnam jelibon

Türkler netizenleri geçmiş…. Bu kadar acımasız yorumlar son zamanlarda arttı. Fan yaş grubunun küçülmesiyle de alakalı olabilir.
Sevmiyorsanız sevmedim diyin bitsin. Çok acımasızsınız.

Aycik

Cidden iyi söylemişler. Özgüvenleride yerine gelmiş gibi. Daha rahatlardı. Bunu eleştirmek için eleştirirler ancak. Ayrıca tzuyu ne kadar uzunmuş yav. Uzun olduğunu biliyordum ama hiç bu kadar dikkatimi çekmemişti.

woshi

gayet iyi söylemiş tüm üyeler hala beğenemeyenler ne bekliyor cidden bundan fazlası ne olabilir ki??

Twicelightsss

Açıkçası bütün üyelerin yüksek noktaya çıkmasını bekliyorlarmış. 😓

Çinça

14. Hepsi gelişti ve bu gayet iyiydi, niye insanlar bu kadar sert ᅲ Twice’a karşı fazla kaba davranıyorsunuz.
İnsanların bu kadar tepki göstermesi bence bunca yıldır sektörde olup daha yeni yeni güzellik dışında iyi vokaller ile ilgili haberlerin olması.

someone else

Sen netizen yorumlarını yeni takip etmeye başladın galiba. Twice’ın dansının, üyelerin sahne öncesinde pratik yaparken ki çıplak seslerinin, sahnedeki enerjilerinin övüldüğü de bir sürü haber çıktı. Yani bi encore performasını izleyip gömüyorsunuz ama iyi yapınca hmm tm diyip köşeye çekiliyorsunuz.

Twicelightsss

Çok iyi cevaplar yazıyorsun👌
🍭

Last edited 1 ay önce by Twicelightsss
Kiraz ve ay

Bazıları grubumu övecem derken komik duruma düşüyor işte 😀 BP in 4 üyesi acaba bir taeyeon eder mi? Bence etmez.

Kiraz ve ay

Yani 2ne1 dese hadi tamam derim de snsd de jessica seo hyun ve benim dinlemekten asla sıkılmadığım internette her şeyde eleştilecek bir şey bulan vokal koçlarının dahi tamamen iyi tepkiler verdiği taeyeon un ana vokal olduğu grubu onlarla denk tutarsan ya hayranlıktan gözün kör olmuştur ya da kulaklarda bir sıkıntı vardır.

Aeri

SNSD vokal line gerçekten çok iyi ,özellikle Tae var grupta ya. BP gerçekten çok severim fav. 3.jen kız grubum ama vokallerini Snsd ile karşılaştırmak aşırı saçmalamak olur yani ksalfjalskf

Last edited 1 ay önce by Aeri
Hgs

snsdde de şarkı söyleyebilen sadece 5 üye vardı knk ? Diğerleri ortalama veya dancer lineydı

Aeri

‘Vokal line’ demişim ya zaten , bütün üyeler dememişim. Cevap vermeden önce iyi bir okusanız da keşke öyle muhalefet olsanız

Çinça

Dedi; sabah akşam tiktokta takılıp salak saçma Twice’ı her yerde öven kişi

Twicelightsss

Ne hfkfhhfjdh.Cidden çinca!

Last edited 1 ay önce by Twicelightsss
BRİAN

güleyim de boşa gitmesin ana vokali kimse artık chae mi jen mi çok fandomda bile kavga oluyordu bu sebeple bp iki kişide ne taeyeon ne de jessica eder , snsd sadece ana vokalleriyle değil aynı zamanda lead vokallererinin aşırı güzel ses rengi ve vokalleryle hayran bırakan bir grup live söyledikleri bir şarkıları var inanilmazlar ,ben taeyeonu bir gram sevmem ama vokaliyle şarkılarını dinlettirir öyle bir kadın işte four seasons ,fine ve what do you ı call you şarkısını yapanlarından ve taeyeonun söylemesine sebep olanlar sizi bulup dövmek istiyırum

Blinkto

çincacım biraz abartılı yorum olmuş aw. Bp ile snsdnin vokalini nasıl karşılaştırırsın. Bp iyi de Snsd cidden bir başka.

Çinça

Aynen knk güzellik haberlerinden görememiş olabilirim. Sori

Çinça

İnan ki körü körüne her yerse twice’ı öven yorumlarından daha iyi yorumlarım vardır.

Çinça

İçinden cevap vermek gelmiyo diyip her şeye atlayan kişi; Hahahahah her yere bp’yi kattığımı kim söyledi ? Açıp baktın mı başka yorumlara? Gelmiş bana cringe diyo kendi körü körüne aynı şeyleri savunup duran eleman. En azından benim yücelttiği kişiler dünya klas alanında…

esma

Grubun üyeleri ayrı ayrı iyi. Tatsız durumlar olabilir ve artık softluğu samanda iğne arar gibi arıyoruz. Kızlarda bunu en iyi taşıyanların nedense nayeon ve momo olduğunu düşünüyorum stilistleri iyi değil. Şarkı gayet yaz akşamını anımsatıyor.Jyp’de yeni grup gelince öbürlerini bırakmamayı öğrenmeli artık.

Meanuka

Tzuyu’nin ses rengine bayılıyorum

kimkibumkeyismylove

Ya acaba blackpink, twice vs başka grupların haberlerine Girls’ Generation kızlarını katmasak olmaz mı?

Girls’ Generation üyeleri çok yetenekli olduğu için karşılaştırma (?) amacıyla bahsediyorsunuz biliyorum ama bu kızlara gereksiz bir nefret kazandıracak. Onların Girls’ Generation olmaları, efsanevi olmaları zaten yetenek ve potansiyellerinden kaynaklanıyor. Lütfen alakasız yerlere sokmayalım 🙁

Ayrıca kızlarımız iki grubu da destekliyor.

Boom

Bence kızlar yenilemeyecek kontratı.Bireyselliğe yöneldiler sanki bu erada yoksa banamı öyle geldi acaba.Jeongyeon da yoktu inş iyidir şirket mahvetti kızları gerçekten.Zaten JYP kimi mahvetmediki.Encore sahne öncekilerine göre daha iyiydi ama yine yeterli değildi.Yeterli bir zamanında olacağını düşünmüyorum bundan sonra.Kızlarda yeterince para kazandı zaten dağılsalar çokta bir şey kaybetmezler ve sakin sessiz bir hayatı özlemiş gibiler.

Ruya613

Bana kalırsa dağılmazlar hiçbirinin doğru düzgün solo işi yok,tek başlarına olurlarsa nasıl olacaklarını bilmiyorlar solo çıkış yapmadılar,4-5 kişi dışında tek başına sahnede özgüvenli şekilde baştan sona şarkı söyleyebilecek üye yok

Boom

Solo olarak kastetmedim aslında daha çok reklamlar,modellik falan yada oyunculuk gibi yani tabi hepsi değil ama birkaç üye böyle aktif olabilir.Ben sahnede özgüvenli 3 üye görüyorum sadece o da Jihyo Sana ve Momo.

Last edited 1 ay önce by Boom
Almina

Fancam de böyle geliryorsa sesler canlı yayında daha da nettir. Mikrofon sorunu da çözülmüş gözüküyor bazı encorelarda mikrofonların bir kaçı düzgün değildi bağırmayı deneyip ses çıkmadığı olmuştu hatta geçen dönüşte kontrol ettikleri için alay etmişti netizenler ama sebebi buydu. Twice öncesinde de iyiydi sırf bir iki hata yaptılar diye o kadar çıktıkları notayı canlı performansı görmezden gelip nefret yağdırdığınız için böyle bir performans çıktığında da övülür.

lightless

Bu sefer iyi iş çıkardılar, encore bekliyorum diyenler cevabını aldı mı acaba?? Tebrikler TWICE

Ahri'nin 9 kuyruğundan bir tanesi

Mina nin mikrafonunda sorun mu var sesi cok az geliyo

Twicelightsss

Sanmıyorum sesi genellikle bu tonlarda. Müzik fazla baskın olunca bağırmak zorunda kaldılar. Ses tonu böyle olabilir ama cidden iyi bir vokali var.

aespa

Seslerine uygun olunca gayette iyi söyleyebiliyorlarmis

...

https://youtu.be/YgaFZsBT9Ls
https://youtu.be/CVtnNimujOQ
Nedir bu nefretiniz yaa iyi haberde bile nefret saçıyorsunuz bu iki linkte de canlı performanslar var 1.si orijinal olan diğeri mr removed dinleyin bi ne kadar ön yargılı göreceksiniz

...

*ne kadar ön yargılı olduğunuzu göreceksiniz

Twicelightsss

Jeongyeon yoktu encorede. Belkide Eleştiri adı altında hakaret ve küfür yapılan encore sahnesinde paniklemiştir. Şirket hala bir açıklama bile yapmıyor.
Encore sahnelerini yalayıp yutuyor jeongyeoniii💚💚💚. Ana vokal olabilecek biri. Vokali güçlü.

lightless

Aynen ya kız bir var bir yok artık anlamıyorum ben iyileşmediyse de hiç cb yapmasalardı bence kontrat yenilemeyecek bu sefer kesin yani o da biz de bıktık bu şirketten

Twicelightsss

Bence de. Ya da cb yapmamlıydılar. Kendi isteğiyle mi yoksa şirket zoruyla mı katılıyor bilmiyoruz.

kimkibumkeyismylove

Bu arada sektörün gördüğü en erkeksi idoller 2PM comeback yapıyor! Lütfen bununla ilgili haber çevirin :’)

buse2

ya haberden alakasız biliyorum enhypen olayini gordunuz mu? gercekse biraz tatsiz bir mesele :/

Aycik

Hiç görmedim ne olmuş ki

Aycik

Şimdi twitterda baktım. Cidden öyle bir şey varsa üzücü:( umarım duruma el atarlar. Fanları olmadığım için olaylar içerden nasıl bilmiyorum ama dışarıdan hoş gözükmüyor.

Isaidno

Ya link varsa atabilir misin?

Aycik

Altta attıkları linkle aynı ama silinmiş galiba açamıyorum ben 😔

Gerçekler

Ne oldu?

Got lalesi

Bi uye surekli dislaniyormus gibi ayrica cok fazla fatshaming yapip durmuslar ayni uyeye baymax falan bile demisler link atiyorum threadin https://twitter.com/ksnlovess/status/1405549179435376642?s=21

Meanuka

Tweet silinmiş başka varsa atar mısın

Got Lalesi

Askimm hic gormedim ama bulursam atarim fan surusu hesaba atlamis kapatmislar herhalde hesabi cunku uyeler sunooyu cok seviyo diye thread hazirlnmis bir surugkerkrntoeh

BRİAN

üyeler arasında mı oluyormuş thread açılmadı da , eğer öyleyse çok kötü zaten programda tanışmadılar mı yani eğer ellerinde senoryaya uyuyorsalar da bilemeyeceğim

Got Lalesi

Uyeler surekli sunoo diye bir uyeye fatshaming yapiyor birinin yaptigi bildigin yani yansiyan bize zorbalik digerleri de dedgim gibi fs yapiyo ve disliyor digerleri icin cok sey diyemem belki o anlik yanlis yansimistir ama yani fs yapmalari cok kotu

Isaidno

Amanın ne oluyor. Yeni enhypen stanlemeye başlamıştım ya

mlscofield

Tweet dizisinden okuduğuma göre çocuğa sürekli kilo vermelisin çok yiyorsun vs şakaları yapılmış
Canlı yayınlarda umursanmıyormuş
Çocuklar ellerni birleştirip tezahürat yaparken (bulamadım buraya bir sey anladınız siz grup ismi söylenir ya) bu çocuk elini koyunca hepsi geri çekiyormuş çocuğun adı da sunoo galiba

Isaidno

Ya çok üzüldüm. Umarım gerçek değildir çocuk aşırı tatlı.

Hgs

Gerçek olmayan bir şey yok aslında. Sürekli fat shaming yaptıkları bariz ki şaka olduğunu kimse iddia edemez veya onlar şaka yollu bile yapmışlarsa hala düşüncesizlik. Çünkü bir değil iki değil defalarca söyledikleri şey ki çocuk gülmüyor bunları dinlerken

Last edited 1 ay önce by Hgs
…..

Şarkı hiç zor değil ki bi zahmet bunu da söylesinler

lololololol

jihyo ve nayeon dışında cidden kıdemli olmalarına rağmen yetersizlerdi. kötü demiyorum ama yetersiz. momo’nun sixteen’deki sesini hatırlayınca cidden üzülüyorum kıza keşke kendi tonunda söylese. mina desen hep kısık söylüyor anlamıyorum elindeki mikrofonun amacı ne şarkıcı olmanın amacı ne? jihyo her zamanki gibi taşıyor grubunu tebrikler

Holo

Hey ciddi misiniz ben encor sahnesini izledim jihyo’ ve nayeon’ hariç kimse iyi söylemedi ben en çok tzuyu’ da hayal kırıklığına uğradım onun geliştiğini biliyorum ve encorda iyi yapacağını düşündüm ama şiir gibi okudu ve kızlar CD yutmuş diyenlere çok şaşırdım

ıwashere

17. Bu iyi mi kabul ediliyor…? dsfsgsfdgsg

Ne kadar eksilendiğim umurumda değil ama grup Nayeon ve Jihyo tarafından yükleniliyor diğerleri süs bebek . Kaç yıldır sektördeler en iyi denilen performans bu.

LikeMe

Bence iyi değil sadece kendi standartlarına göre iyi

Twicelightsss

Ben cidden anlamıyorum neden twice’a çıkışlarında beri bir nefret var? Kızlara 2016-2017 arası bile bir sürü hakaret yorumu yazılmış. Eski haberlere bakarsanız ne dediğimi anlarsınız. Özellikle türkiye’de büyük bir ön yargı var. Müzikleri kaliteli, samimi bir grup vs vs vs. Ama bakıyorum da hala bu nefretiniz bitmemiş. Çok garip. Başka gruplar voice crack yapınca bazıları Herr vOicEee cRaCkK İs sOo CuTee! Diyor. Twice yapınca linçlersiniz yalan mı? Zaten yaptınız da. Sizin grubunuz kötü encore yapınca onlar yoruldu ondan twice yapınca vokalleri berbat? Kendi grubunun encore haberi çıksa onu savunur ancak oncelar savununca Feriha ONCE? Değil mi? Büyük bir çoğunlukta bir… Read more »

lightless

Cidden iyi şeyleri görmeyip kötüyü çok uzatıyorlar, kızların tüm yeteneklerini görmezden geliyorlar ve hatta yeteneksiz diyorlar. Gereksiz bir nefret, saçma bir kin ve anlam veremediğim bir ön yargı var twice’a karşı. İlla iyi yorum yapın demiyoruz ama ne bu nefret?

Twicelightsss

Yani twice ile alakası olmayan fanwarlarda bile twice’a hakaret ediyorlar. Açıkçası kızların başarılarından dolayıdır. Ulsun kız grubu, bir çok rekor vs vs vs.
BİR de kendini ciddi anlamda netizen zanneden ncjdnjdjd Türk netizenler(!) hala bu nefretlerini atlatmış değiller.
Olur mu onlar ELEŞTİRİ(!) Yapıyorlar.
Yorumlarımdaki eksilere ya da iyi yorumlarda eksilere bile baksak neyin ne olduğunu görüyoruz.

lightless

Aynen kötü y@rum yapmayı bırakıp bazıları iyi yorumları da eksilemeye başladı, ya da “işlerine gelmeyen” y@rumları. Artık bu çekememezlik olmaya başladı, meyve veren ağaç taşlanır misali.

Last edited 1 ay önce by lightless