[THEQOO] April Chaewon, Hyunjoo’nun zorbalık iddiaları hakkında uzun bir gönderi yazdı

45
3316

804d8dda9ad74f0885edb4702b87596d

“Merhaba, ben April Chaewon. Bu konu hakkında uzun süre tartıştıktan sonra, Hyunjoo tarafının iddialarının doğru olmadığını ortaya çıkarmak için bu yazıyı yazmaya karar verdim. Uzun olabilir ama lütfen sonuna kadar okuyun.

Çıkış için hazırlandığımız zamanlarda Hyunjoo sık sık iyi hissetmediğini, bedeninde bir yerlerin ağrıdığını söyleyip provalara/pratiklere katılmazdı. Katılması zorunlu dersler olduğunda bile katılmamaya çalıştı, menajerlerimiz onunla ilgilenmek için çok uğraştılar ama o grup provalarına katılmamaya devam etti.

Buna rağmen, ondan büyük bir üye olarak Hyunjoo’ya bakmak için elimden gelenin en iyisini yaptım, Hyunjoo’ya onun bana güvendiğinden daha fazla güvendim, bu yüzden onun çok iyi bir arkadaşım olduğunu düşündüm. Ama çıkış yapar yapmaz hepimizin endişe ettiği olaylar gerçekleşti.

25 Ağustos 2015’teki çıkışımızdan kısa bir süre sonra, ‘Music Bank’ performansımızdan önce saç ve makyaj yaptırmak için güzellik salonuna gidiyorduk ki Hyunjoo’nun ortadan kaybolduğunu öğrendik. Hyunjoo’nun niye ortadan kaybolduğu hakkında hiçbir fikrimiz yoktu ve bu kadar önemli bir programda yokluğunun bizi bir şekilde olumsuz etkileyeceğinden endişeliydik. Kamerasız ve kameralı provamızı Hyunjoo olmadan yapmak zorunda kaldık ve endişeyle Hyunjoo’nun dönmesini bekledik. Canlı performanstan hemen önce Hyunjoo, ‘Hala/yine de canlı performansa çıkmam gerekiyor~’ diyerek bekleme odamıza geldi. Bu yaşanan yüzünden, çıkış yapalı bir hafta olmuşken provalara gelmeyen görgüsüz bir kız grubu olarak adımız çıktı. Hyunjoo’nun hareketleri çok beklenmedik ve bencilceydi, kendisini grubun önüne koyduğu bu hareketlerinden dolayı incindik; ama Hyunjoo’ya daha fazla ilgi göstermeye devam edersem her şeyin daha iyi olacağını düşündüm.

Ama günler geçtikçe Hyunjoo’nun tavırları daha da kötüleşti, ne zaman zor koreografiler çalışmak zorunda olsak kulak çınlaması, diz ağrısı, bilek ağrısı, ayak bileği ağrısı ve baş ağrısı olduğunu söylerdi. Yapmak istediği bir şeyi yapıyorsak, ya da kameralar bizi çekiyorsa hiçbir şey olmamış gibi parlak bir şekilde gülümserdi, ama tek başımıza pratik yapıyorsak ‘vücudum ağrıyor’ der ve pratiklere katılmazdı. Kamerada her şeyi görmüyorsunuz, sahne arkasında birlikte pratik yapmak zorunda olan üyeler olarak onun hareketlerinden bıktık ama ona asla iddia ettiği gibi zorbalık yapmadık.

‘Tinkerbell’ geri dönüşünden önce koreografi derslerinde bile Hyunjoo yere yatar, on dakika dersi dinleyip eve dönerdi. Koreografımız Hyunjoo’nun pratik yapma motivasyonu olmadığını, savsak olduğunu, koreografi videosunu kendi gözleriyle izleyip öğrenmesi gerektiğini söyledi. Hyunjoo bunu yapacağını söyleyerek eve gitti. O zamanlar her türlü strese katlansam da yine de tutundum, Hyunjoo’yu rahatlatırken ve onunla ilgilenirken kendime dikkat etmem gerekiyordu. Grubun en büyüğüydüm ama o zamanlar sadece 20 yaşındaydım.

Şirketin kurallarından biri olarak 2015’teki çıkışımızdan öncesinden Eylül 2017’ye kadar şahsi bir cep telefonumuz yoktu. O zamanlar altı üye akıllı telefon olmayan, normal bir telefonu hep birlikte kullandık. Sadece şirket çalışanlarının ve ailemizin telefon numaralarını kaydedebiliyorduk. Kişi başı üç dakika arama yapma hakkımız vardı, eğer kuralı çiğnersek telefon kayıtlarını kontrol edip bize veza veriyorlardı. Buna rağmen Hyunjoo’nun kendi şahsi telefonu vardı, tatillerde bile zor eve dönüyorduk ama Hyunjoo kendi evinde yaşamayı talep etti, işe kendim gidip gelirim dedi. Şirketin neden istediği her şeyi yapmasına izin verdiğini bilmiyorduk, şirket onu her zaman sakinleştirdi ve tüm şartlarını yerine getirdi. Yine de Hyunjoo sürekli zor zamanlar geçirdiğini söyleyerek pratikleri kaçırdı.

Hyunjoo’ya bu yüzden zorbalık yaptığımızı düşünebilirsiniz ama ben onunla daha fazla ilgilenip onu teselli ederek APRIL’i korumaya çalıştım. Özellikle, her zaman Hyunjoo’nun yanındaydım, bu yüzden onun tek başına zorbalığa uğraması hiç mantıklı değil. Hyunjoo konusunda elimden hiçbir şey gelmiyordu ve o sırada bahsedilen son olay gerçekleşti. Hyunjoo’nun erkek kardeşi yazdığı gönderide, “Birisi Hyunjoo’nun arabadaki koltuğuna çürük kimbap koymuş, Hyunjoo temizledi ve kokuyu örtmek için parfüm sıktı, ama tüm üyeler ve menajer kötü koktuğu için öfkeyle ona küfretti.” diyordu. Ancak bu doğru değil. O gün neler yaşandığını çok iyi hatırlıyorum. ‘The Show’ programında ‘Tinkerbell’ performansı sergilediğimiz bir gündü. Arabada hayranlar tarafından verilen kimbap ve başka yemekler vardı. Belki de koku yüzündendi, Hyunjoo arabaya girdiği anda kaşlarını çattı ve kapalı arabada parfüm sıktı. Parfüm arkada oturan Jinsol ve Yena’ya da gitti. Herkes ona durmasını söyledi çünkü parfüm başımızı ağrıtmıştı ama Hyunjoo tüm üyelere agresif şeyler söyleyerek sesini yükseltti. Hyunjoo zor zamanlar geçirdiği için ben hep onunla ilgilenip onu teselli ediyordum ama hayranların araba dışında olacağından dolayı endişelendim ve ‘Hyunjoo lütfen daha sessiz ol, seni duyarlarsa ne olacak?’ dedim. O zamana kadar, ne yaparsa yapsın Hyunjoo hakkında her zaman olumlu şeyler söyledim ve onu cesaretlendirdim, bu yüzden ona ilk kez durmasını söylediğimi açıkça hatırlıyorum. Ancak, bana kızdı ve aşırı uyuz olmuş bir tepki verdi. Hyunjoo ve ben çok iyi anlaşıyorduk ve gerçekten yakın olduğumuzu düşünüyordum. Yanında olduğum için bana her zaman teşekkür ediyordu, bu yüzden bana sinirlenmesine biraz şaşırmıştım.

Hyunjoo sonraki gün ‘Show Champion’ programına gelmedi. Saç ve makyaj yaptırıyorken menajerimiz aniden ‘bugünkü müzik şovu iptal edildi, yurda dönelim’ dedi. Niye iptal edildiğini bilmiyorduk. Her şey bitiyor, korumak için bu kadar uğraştığımız April’in sonu mu geldi diye düşündük. Neler olduğunu bilmiyorduk ama o olaydan birkaç ay sonra, Hyunjoo’nun o gün acile kaldırıldığını öğrendik. ‘Tinkerbell’ faaliyetleri sırasında gruptan ayrılan Hyunjoo yüzünden boş sahneyi onun yerine maskot koyarak doldurduk ve konsere dört üyeli bir grup olarak hazırlandık.

Hyunjoo zor zamanlar geçirdiğinde çöküş yaşamasın diye onunla ilgilendim. April vazgeçemeyeceğim değerli bir fırsattı, Hyunjoo da benim için değerli bir arkadaş ve kardeşti. Annelerimiz de yakındı ve birbirlerine güveniyorlardı. O zamanlar Hyunjoo en yakın olduğum üyeydi, tavırları kötüleşmeye başladığında April ve diğer üyeleri korumak için bir şeyler yapmam gerek diye düşündüm. Bu yüzden her zaman Hyunjoo’yu dinledim, ona özel bir ilgi gösterdim, onu teselli ettim ve onu neşelendirdim. Çabalarım sayesinde biraz değişebileceğini umuyordum. Hyunjoo her zaman hasta ve yorgunken onu asla eleştirmedim, iyi arkadaşlar ve kız kardeşlar olduğumuzdan asla şüphe duymadım.

Bu yüzden Hyunjoo’ya sormak istiyorum. Ben her zaman seni anlamaya çalıştım, her şeyi sana uygun şekilde yapmaya çalıştım, sen her zaman bana minnettar olduğunu söyledin.. öyleyse neden arkamdan iş çevirip beni sana zorbalık eden birine dönüştürdün? Ben her zaman sana yardım ederken ve seninle ilgilenirken, sen neden bana ihanet ettin? Neden bu saçma sapan dedikoduları uydurup etrafa yaydın?

Hyunjoo’nun neden böyle davrandığını anlamıyorum, olaylar ilk patlak verdiğinde sadece ölmek istedim çünkü bu durum gerçekten haksızlıktı.
Doğru olmayan şeyleri yaydığı için pek çok insan adaletsizliğe maruz kalıyor, ama Hyunjoo’nun YouTube ve Instagram’da yaptıklarını görüyorum, bugünlerde mutlu görünüyor. Şimdi bu hasarı geri almasını istiyorum. Bundan bıktım, bu yanlış yolla kazanılan popülerliğin ve ilginin asla sonsuza kadar sürmeyeceğini bilmesini istiyorum. Gerçek ortaya çıkacak.

Hyunjoo’nun tanıdıklarından gelen açıklamaları okuduktan sonra, terapi seanslarım, ailemle paylaştığım mesajlar ve diğer her türlü kanıt dahil kayıtları elektronik cihazlardan kurtarmak için elimden gelen her şeyi denedim. Hakkımdaki asılsız iddiaların hiçbiri doğru değil, bunları daha sonra verilerle açıklayacağım. Bu anıları tekrar canlandırmak ve ortaya çıkarmak istemedim. Her gün, ölme düşüncesiyle mahvoluyorum. Bu adaletsizliği gerçekten çözmek istiyorum, bu yüzden daha fazla susmayacağım.

Beklersem gerçeğin ortaya çıkacağına inanıyordum ama şimdi beklememem gerektiğini hissediyorum. Bunu gerçeklere dayanarak yazdım çünkü hayranların gerçeği bilmesi gerekiyor, bu yüzden uzun olsa bile okumak için zaman ayırırsanız minnettar olurum.

Hepsi bu, uzun gönderimi okuduğunuz için teşekkürler.”

Gönderi tepkisi [+266, -617]

1. [+572, -13] Benim anlamadığım şey şu, Hyunjoo April grubunda aktifken dans ederken bir kez bile sahnede tembellik yapmadı, The Unit şovundaki performanslarına bakarsanız bile bayağı istekli olduğunu görebilirsiniz, bu yüzden Chaewon’a inanamıyorum. Chaewon Hyunjoo’nun bir sürü pratiği kaçırdığını söylüyor o yüzden bir yerlerde gösterecek kanıtı olmalı, telefonunu restore eetmese bile hiçbir personel Hyunjoo’nun müzik şovu provalarına katılmadığından bahsetmedi? Chaewon kanıtlarla gelse daha inanılır olur.

2. [+575, -13] Tüm üyeler arasında en samimi açıklamayı Chaewon yapmış. Ama daha fazla veri gösterirse o zaman değerlendireceğim durumu. Dürüst olmak gerekirse her üye farklı şey söylüyor, Hyunjoo’nun intihar teşebbüsünde bulunduğuna dair hastane kayıtları var, o yüzden şu anda diğer üyelere karşı nötr kalmak içimden gelmiyor. Chaewon gönderisinde Hyunjoo’nun isteksiz olduğunu söylüyor, eğer öyleyse Hyunjoo nasıl oldu da sahnede hiç hata yapmadı, nasıl hep iyiydi… demek ki canı yanarken tek başına pratik yaptı. Ayrıca ayakkabı ve matara olaylarını kabullendiler… sadece sağlığı yüzünden grubuna karşı samimiyetsiz davrandı diyelim, bu birini intihara sürüklemeye yeter mi? Anlamıyorum. Sadece duygulara oynamayı bırakın ve hemen şimdi verilerinizi gösterin + ayrıca Hyunjoo’nun erkek kardeşi Hyunjoo’nun çıkış yapmadan önce de zorbalığa uğradığını söyledi. Tıbbi kayıtları bile var. Bir üyenin yazdıkları yüzünden halkı tarafsız olmaya zorlamayın. Verileri gördükten sonra, tarafsız olup olmayacağımıza kendimiz karar vereceğiz.

3. [+554, -21] Şu ana kadar Hyunjoo’nun Jinsol’a yazdığı mektubu, günlüğün arka kısmını, tıbbi kayıtları, Hyunjoo’ya işkence edildiğini gördüğünüz V-live yayınlarını vs gördük. Sırf acıdığımız için her şeyi unutup fikrimizi mi değiştirelim yani? Ne kadar manipülatif

4. [+301, -2] Bazıları için bir konuşma normalken, bazıları için aynı konuşma intihar etmeye karar vermelerine sebep olacak şeydir

image 1

“O konuşmadan sonra Hyunjoo’nun sonraki gün provaya gitmeyeceğini bilmiyordum”

5. [+231, -1] Ama Hyunjoo tarafının kanıtları var o yüzden tamamen nötr kalmak biraz.. veLee Naeun’ın günlüğü de var ᄏᄏᄏ Hyunjoo pratiklere katılmadı diyorlar ama hiç sahnede hata yapmamasının sebebi nedir?

K: Pannchoa

Önceki İçerik[THEQOO] Twice’ın ‘M!Countdown’ galibiyeti sonrası encore performansı beğeni topladı
Sonraki İçerik[THEQOO] Netizenler April Chaewon’un açıklamasındaki tutarsızlıkları buldu
guest
45 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
betül

“O zamanlar altı üye akıllı telefon olmayan, normal bir telefonu hep birlikte kullandık. Sadece şirket çalışanlarının ve ailemizin telefon numaralarını kaydedebiliyorduk. Kişi başı üç dakika arama yapma hakkımız vardı, eğer kuralı çiğnersek telefon kayıtlarını kontrol edip bize veza veriyorlardı. ”

Konu ile tam bir bağlantı yok ama sizce de çok saçma değil mi?
Niye böyle bir yasak var cidden anlayamıyorum.

ilvos

✨kpop’ın görünmeyen yüzü✨

betül

Ben bir de şey duymuştum yurdun içine kamera koyuyorlarmış.Eski bir idol anlatmıştı arkadaşı camdan kaçıyormuş bazen 🤦

Woojoo

Nasil olurda pratiklere katilmamasina ragmen hic hata yapmaz? Bunlar bir sebep degil isini duzgun yaptigi surece araniz iyi olmak zorunda degil zaten hicbi sey yapmadiysaniz bu kiz neden aci cekiyor uzun zamandir? Hic samimi degilsiniz

Burioos

Aralarındaki en uzun açıklamayı yapan lider olmuş ve gereksiz detaylara takılmadan anlatmış.Şimdilik sadece iki tarafında kanıtlarını görmeyi bekleyeceğim.

Burioos

Bu Allahın cezası yazı öyle huzursuz etti ki beni içime öyle bi kurt düşürdü ki

Janetiny

Acaba dedim

ilvos

Açıklamaları aşırı samimi geldi bana yaa :/
Diğer üyelerin açıklamalarını okuyunca Hyunjoo net haklı diyordum ama bu kızın yazdıklarını okuyunca bir afalladım.. umarım gerçek en kısa zamanda ortaya çıkar.

Mor

Bende de bir kuşku uyandırdı en mantıklı bu yazmış diğer üyelere nazaran

Milkshake :):

Gelen her gönderide arapsaçına dönüşecek gibi bu olay.
Günlük falan kesin kanıt gibiydi ama bu kızın yazdıkları tereddütte bırakıyor insanı.
Diğerleri yaptı da bu kız arada mı kaynıyor acaba.

yorummer

Bu kaçıncı kız gruplarında zorbalık haberi, kaçıncı intihara teşebbüs? Arada hatırlatın kendinize kamera önünde bembeyaz melek tenli sevimli idoller gözükebilirler ama kamera arkasında yiyorlar birbirlerini. İlginç..

betül

Şirketler stajyerler arasından seçip belki de karakter olarak en uyuymsuz insanları bir gruba koyup ”Hadi birlikte yaşayın” diyor.Özellikle kalabalık gruplar için bu büyük bir sorun. Birbirleriyle iyi anlaşamayanları anlayabilirim çünkü temelde iş arkadaşları.Zorbalık kısmı hariç tabii.

yorummer

zor durum ya. Aslında çıkarcı, iki yüzlü, sahte ve yapmacık insan kaynıyor sektör. Ama insanlar bilmiyor ve o kişileri hep övüyor, fanları olup para harcıyorlar. İdol olup yanında bunlara şahit olmak psikolojimi bozardı. Büyük şirkette çıkış yapmak en iyisi ne olsun en azından paran oluyor bunla avutabilirsin kendini bence.

yorummer

ben laf sokmadan duramazdım sanırım. Heechul adamım 😂

like a buldozzer

hyunjoo’yu şu ana kadar hep tembel olması ve provalara gecikmesi ile vurmaya çalıştılar. the unit programında ne kadar hırslı ve çalışkan olduğunu hepimiz gördük. Ki tembellik ettiyse bile bunun cezası zorbalık olmamalıydı değil mi?Açıkçası april’in cb öncesi kendilerini aklama çabası olarak görüyorum bunları. Olay açıklandığında hiçbiri açıklama yapmazken şimdi hepsi sıra sıra açıklama yapıyor.

betül

April üyelerinden en mantıklı açıklama yapan Chaewon olmuş.Ben netizenlere tam olarak katılmıyorum. Chaewon’un anlattıkları gerçekse eğer bu yaptıkları savsaklıkları sadece sahne arkasında da yapmış olabilir.

Chaewon’un elinde savsaklıklarına dair bir kanıt varsa sunsun.

Hadwyn

Netizenlerin söylediğine göre, Chaewon un ifadesinde tutarsızlık var. İlk başta Chaewon, “25 Ağustos 2015 Salı günü ‘ The Show’da ilk çıkış sahnemizi yaptık ve Cuma günü ‘ Music Bank ‘ için her zamanki gibi kuaför ve makyaj dükkanına gittik ama fark ettik. Hyunjoo aniden ortadan kayboldu. Hyunjoo’nun neden ortadan kaybolduğu hakkında hiçbir fikrimiz yoktu ve bu önemli programı bozacağından endişe ettiğimiz için yerimizde kalmaktan başka seçeneğimiz yoktu.” Ancak hayranlar, Nisan ayının 25 Ağustos’ta ‘Music Bank’ için planlandığını ve Hyunjoo’nun ‘Music Bank’ dışında muhabirler tarafından çekilen videolarda görülebildiğine dikkat çekti. Diğer üyeler gibi Hyunjoo’nun da saçı ve makyajı eksiksizdi, bu Chaewon’un… Read more »

Hadwyn

Pann’da yeni yayınlanan gönderide çelişkileri yazmişlar.
https://pann-choa.blogspot.com/2021/06/theqoo-april-chaewons-timeline-about_17.html

Last edited 1 ay önce by Hadwyn
nox skywalker

Daha ayrıntılı ve açıklamaya benzer bir yazı olmuş. Ama hala Hyunjoo’nun zorbalığa uğradığını düşünüyorum. Net kanıtlar yok, birçok şey kamera önünde görünüyor zaten. Olayı tersine çevirecek güçte bir bilgi yok henüz. Bu yüzden Hyunjoo’ya inanmaya devam edeceğim

ilvos

“Dürüst olmak gerekirse her üye farklı şey söylüyor”

Bu da doğru

Esra

Kızı intihar edecek duruma getirmişler ki büyük ihtimal depresyondaydı ve bu yüzden fiziksel olarak ta acı çekiyordu ve siz hala o gün katılmadı biz onun yerini doldurmak zorunda kaldık gibi bir cümle kuruyor. Arkadaşım o kız o gün ÖLEBİLİRDİ.
Farkında mısınız pek zannetmiyorum ama boyuna şu kadar tembeldi de ondandı deyip duruyorsunuz ama kızı o hale siz getirmişsiniz.
Hadi tembeldi bu kız nasıl oldu da koreografileri yanlış yapmadı. Demek ki sizin yanınızda çalışamıyor demek ki siz bir şeyler yapıyorsunuz. Unit programında baya çalışkan kızdı. Elinden geleni yaptı hep.

yeahwhatever

Öncelikle güzel bir acındırma olmuş. T-ara olayındaki bazı satır aralarını birebir kopyaladığını görüyorum ama bazı şeyler var. Hyunjoo oyunculuk eğitimi alan, gruba diğer üyelerden sonra eklenen birisi. Haliyle doğru düzgün eğitim alamamış (vokal , dans).Çok merak ediyorum provalara katılmayan, sizden daha az eğitim alan birisi nasıl sahnede eksiksiz iş çıkartıyor o zaman? -April kızlarının üslup ve anlam sorunu var. Sürekli kıza saldırıp şikayet edip sen bunu bunu yaptın diye suçlayıp “ama biz çoh yakındıaakkk” diye belirtiyorlar. ve hepsi aşağı yukarı kızdan nefret ettiklerini açıkca belirtiyorlar. -Kız intihar etmeye yeltenmiş hala prim kasıyorsun demeye çalışıyor. Olayın üstünden 6 7 yıl geçmiş,… Read more »

ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız

Hala Hyunjoo’ya zorbalık yaptıklarına inanıyorum. Neden derseniz April üyelerinin tüm savunma yazılarında hepsi Hyunjoo’yu kötü gösteriyor. Cidden nefret ediyorlar gibi. Bu yazıda bile en çok onu ben severdim ama o çok kötü biriydi ye olay dönmüş. Hyunjoo acile kaldırılmış hala biz sahnede onun sebebiyle eksik kaldık, sahneye çıkmadık acıması yapmış. Kusura bakmayın asla samimi bir yazı değil. Diyelim provalara katılmıyordu. Ben burada bile Hyunjoo’yu suçlayamam. Bir akrabamızın kızı okula gitmemek için her gün hastalık bahanesini kullanıyordu. Hatta kendini hasta etmeye çalışıyordu. Sonra anlaşıldı ki kız okulda baya zorbalığa maruz kalıyormuş. Yani ben şimdi bu kızı nasıl okula gitmezsin mi diyeyim.… Read more »

Last edited 1 ay önce by ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız
yorum

Chaewon’un anlattıklarına dair hiçbir kanıtı yok şu anda ama bulmaya çalışacağını söylemiş o yüzden bekleyelim.
3. [+554, -21] Şu ana kadar Hyunjoo’nun Jinsol’a yazdığı mektubu, günlüğün arka kısmını, tıbbi kayıtları, Hyunjoo’ya işkence edildiğini gördüğünüz V-live yayınlarını vs gördük. Sırf acıdığımız için her şeyi unutup fikrimizi mi değiştirelim yani? Ne kadar manipülatif
Kanıt gösterene kadar üstteki yorumun haklı olduğunu düşünüyorum.

selly

aynen

lightless

Naeun’ın günlüğünden sonra… bir zorbalık var gibi olmadığına inanamıyorum

Esra

Pann da alt kısım yorumlara atılan videolar.

Bu o gün gelmediği söylenen programa geliş videosuymuş.
https://www.youtube.com/watch?v=idC-_KVFBuM

uykucu

Iki taraftan birisinin yalan söylediğini dikkate alırsak iki taraf da öyle ayrıntılı yazıyor ki şaşıp kalıyorum ve o videolarda bazı üyelerin Hyunjoo’ya nasıl baktığını hatırlıyorum, birisine durduk yere öyle bakılmaz diye düşünüyorum.
Diyelim ki Hyunjoo’ nun hastane kayıtları sahte. Bu kadar kolay olabilir mi bu işler?

Öylesine #Yuhean

T-ara fanı olduğumu daha önce söylemiştim bu olayı t-aranın olayına benzetmeye çalışıyorlar açıklamalarla ve böyle yaptıkları için onlara daha çok sinirleniyorum.

Hyunjoo daha çıkış yapmadan zorbalık yaşamaya başlamıştı. Anlatılan yazıda çıkış öncesi hakkında hiçbir şey yok. Ayrıca anlatılanlar hayatın normal seyrine uymuyor bu kadar problemli bir insanla arkadaş olmazsın

Aycik

Yazdıklarında doğruluk olabilir. Kanıtları sunana kadar nötr kalacağım. Düzgün ve tatmin edici kanıtları varsa işler çok değişir.

army

Bu kız kanıtlarla gelirse daha iyi olur umarik gerçek ortaya cikar

jeyan

Bile bile yaptınız yani intihara meyilli etmek de nasıl bir seviye defolun

Betül

Koreliler hemen hazırlar kurnazca yazılmış yalan savunmaya inanmaya

FENTY

Dediği şeylerı kanıtlayabilir çünkü kayıt altına alınmıştır çoğu şey onları çıkarıp kanıtlayamazsa yalan söylüyordur

Woojoo

Kiz pisligin teki cikti riza baba

FENTY

Şaşırtmadı haklı olsalardı bu kızı çok paketlemişlerdi çünkü bildiğin hepsi kızdan hala deli gibi nefret ediyor

House party

Bence de olabilir böyle insanlar gayette var günlük hayatta belki zorbalık değilde hareketlerinden dolayi dışlanmistir grupta çünkü eger söyledikleri gibiyse naz yapıyorsa surekli provalara falan katılmıyorsa diger üyelerin tepkili olması normal

ZXCVB

Kamera karşısında konuşsan daha mantıklı aç canlı söyle yazmak kolay ama

Gixooo

Zorbalik icin nedene gerek yok anlamamakta israr ediyorsunuz ben de yasadim aksine cok uyumlu biriyimdir bana kotu davranan kiza neden boylr yapiyorsun dedigimde sen bir seu yapmadin dikkat edersin zaten dedi yuzume karsi piskin piskin ustelik bir kisi size kotu davranmak isterse cok rahat grup toplar kizlarda bu cok var ailemdeki bir kisiden de net zorbalik gordum hicbirinde neden yoktu Seni dedigin gibi olsa danslari da yapamazdi kiz calismis hatta grupla da calismis bir suru kiz grubu uyesinin dansla ilgimi haberleri cikti eger boyle bir sey olsa netizenler bulurdu coktan hatta april fanlari hemen bulurdu

Vivi

April üyelerinin açıklamaları bile Hyunjoo’u aşağılamak, pozuk plak gibi provalara pratiklere katılmazdı demek bu ne? Başka kelime cümle bilmiyorlar mı?

Last edited 1 ay önce by Vivi
uwu

Bilmiyorum bu yazı şüpheye düşürdü beni

selly

gerçek hayatta april üyeleri gibi biri olduğunu düşündüm şu yazdığına bakınca.. yazık

Got lalesi

En inandirici bu gibi geldi bi de kanitlari oldugu an %100 inanirim resmen

aespa

Usendim

lale

zorbalık eden hyunjoo’ymuş gibi görünüyor bence