Twice hayranları Sana'nın tartışması hakkında açıklama istedi

HABER: Twice hayranları açıklama istedi “Sana’nın skandalı bizi üzüyor”

KAYNAK: TV Daily via Nate

1. [+2,030, -206] Japonya’nın verdiği tarih eğitimindeki yanlışları gösteren bir örnek bu

2. [+1,950, -206] Bunu neden resmi hesapta paylaştığını anlamıyorum… Lütfen televizyona çıkmadan önce tarih öğren.

3. [+100, -23] İmparatorun Kore’yi sevmesi umrumda değil, niye resmi Kore hesabında paylaştı bunu? Kendi hesabı da değil ki. Düşüncesizlik yaptı.

4. [+99, -25] Twice hayranları fena savunma yapıyor ㅎㅎ ne kadar utanmaları gerektiğini fark etmiyorlar ㅠㅠ Aptal hayranlar, hiç mi gururunuz yok? Dahyun Marymond tişörtü giydiği için Japonlardan nefret almıştı ama siz Sana’yı savunuyorsunuz ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Sizin de benim gibi Koreli olmanızdan utanıyorum

5. [+87, -26] Sana-ya, burası Kore. Sen Kore’den para kazanan Koreli bir grubun üyesisin. Attığın gönderi gerçekten münasip miydi sence????

6. [+80, -14] JYP sürekli karakter eğitiminden bahsediyor ama tarih eğitimini önemsemiyorlar galiba. Bunu kendi hesabında değil resmi hesapta paylaştı.. hayranların “Biz de bir devrin bitişine üzülüyoruz” demesini mi bekliyordu?

7. [+61, -19] Niye resmi hesapta paylaştı anlamıyorum…

9. [+52, -12] Gerçek şu ki bunu resmi hesapta paylaşmasını gerektirecek hiçbir şey yoktu

10. [+31, -11] Sana’yı seviyorum ama gerçekten hayal kırıklığına uğradım

Twice hayranları Sana'nın tartışması hakkında açıklama istedi

HABER: Sana Twice üyeleriyle birlikte parlak bir gülümsemeyle ‘Show Champion’ sahnesine hazırlandı

KAYNAK: Korea Ilbo via Nate

1. [+1,457, -256] Gerçekten de bir Japon… insanları öfkelendiriyor ama yine de gülümsüyor ㅋㅋ

2. [+1,292, -213] Bir anda her şeyi kaybedersin. Ünlülerin bu kadar utanmaz olmasının arkasında bir bilim olmalı.

3. [+1,192, -184] Lütfen bir şeylerin farkına var..

4. [+73, -18] Eminim Twice üyeleri neler olduğunun farkındadır;; hiçbir şey olmamış gibi onunla fotoğraf çekmeleri tüylerimi diken diken ediyor;;

5. [+66, -23] İnanılmaz

6. [+65, -22] En azından bir şeylerin farkına var…

7. [+52, -17] Çok sahte

8. [+42, -11] Bence Park Jin Young’ın suçu daha büyük. Onu eğitmeliydi ama Japonya’dan para kazanmakla kafayı bozmuş, umutsuz vaka.

9. [+41, -14] Sana’yı seviyordum ama hayal kırıklığına uğradım

10. [+34, -5] ㅋㅋㅋ Dün gönderi attığından beri arama listelerinde ve haberlerde yer alıyor ama hepsini görmezden geliyor~ komedi

Twice hayranları Sana'nın tartışması hakkında açıklama istedi

HABER: Twice Sana ‘Show Champion’ performansında… skandalın onu etkilemesine izin vermeden gülümsüyor

KAYNAK: Sports Today via Nate

1. [+878, -110] JYP’nin bu meseleyle ilgilenme şekli hoşuma gitmedi, özellikle Tzuyu’ye özür diletmelerinden sonra;;; Bunun ört bas edilmesine izin vermeyin

2. [+744, -64] Dürüst olun… umurlarında mı sizce???? Onları destekleyen hayranlar var çevrelerinde~~

3. [+40, -12] Umurlarında olduğunu sanmıyorum, halkı her şeyi yakında unutacak köpek ve domuzlar sanıyorlar

4. [+21, -4] İçinden bize ne kadar çok gülüyordur düşünün

5. [+13, -7] Bu skandal Tzuyu’nin skandalının Kore versiyonu. Şu anda bununla ilgili şikayet edenlerin Tzuyu skandalını büyüten o erkek oyuncudan hiçbir farkı yok.

Twice hayranları Sana'nın tartışması hakkında açıklama istediTwice hayranları Sana'nın tartışması hakkında açıklama istedi

HABER: Twice Sana ‘Heisei’ devri sosyal medya “Sorun değil” vs “Düşüncesizlik”

KAYNAK: News 1 via Naver

1. [+2,629, -429] JYP en tuhafı. Tzuyu’ye özür videosu çektirmişlerdi ama Sana’nın gönderisini hala silmediler, neden?

2. [+2,161, -302] Sana neden devrin bitmesini kutladığı için nefret alıyor diye soranlara ben sorayım, BTS Kore’de kurtuluş günü tişörtü giydiği için niye Japonya televizyonundan atıldı?

3. [+1,716, -284] Ülkemizde bir sürü gururlu Japon olduğunu bilmiyordum… ^^ ㅋ

4. [+861, -126] Her imparatorun kendi devri var. Yeni bir imparator gelince devir değişiyor, bir devrin değişmesinin imparatorun değişmesiyle ilgisi yok diye Sana’yı savunmaya çalışanlar mantıksız konuşuyorlar ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

5. [+515, -62] Sana’ya Dokdo kimin diye sorun

6. [+252, -15] Bence bu skandal uzun süredir biriken şeylerin patlaması oldu. Mesela Twice Instagramda Kumamoto depremi için baş sağlığı dileyen bir gönderi atmıştı, kimse bir şey dememişti. Dahyun ise rahatlama kadınlarıyla ilgili bir şey giydiğinde skandal oldu, gönderi silindi. Twice 3.1 ya da kurtuluş gününde hiçbir gönderi atmadı, hiçbir doğal afet sırasında da atmadılar. JYP’nin bu skandala rağmen gönderiyi silmemesi Japonları memnun etmeye çalıştıklarını gösteriyor.

7. [+237, -56] Sana’nın ülkemizden çalan ve bir sürü kişiyi öldüren bir ülkeden geldiğini bir an unutmuşum. Sana’dan daha genç kadınlar zorla ailelerinden alındı ve rahatlama kadını olarak kullanıldı, sonra öldürüldü, ama onların insanları hala ülkemizden para ve şöhret kazanıyor. Sana’nın Japon olduğunu unutmayın.

8. [+186, -19] Kendi hesabına atsa umrumda olmazdı, niye resmi hesaba attı ki;

9. [+161, -20] Resmi hesabı kendi günlüğü sanıyor olmalı

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+137] “5. [+13, -7] Bu skandal Tzuyu’nin skandalının Kore versiyonu. Şu anda bununla ilgili şikayet edenlerin Tzuyu skandalını büyüten o erkek oyuncudan hiçbir farkı yok. ”

ÇOK DOĞRU.

Kaynak: Netizenbuzz

Abone Ol
Bildir
guest
41 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
suna

Normalde böyle şeyleri saçma bulurum ama bu sefer netizenler haklı. Koreli idoller kendi ülkeleriyle ilgili bir zaferi kutladıklarında ya da desteklediklerinde direk Japonyadan ban yiyorlar. Ki orada çıkan bir grup olmadıkları halde. Korede çalışan bir Japon’un böyle rahat siyasi gönderi atması ve tepki almaması hata olurdu. Ki kendi kişisel hesabı bile değil. Resmi hesap. Acilen gönderi silinmeli ve özür dilenmeli. Kore bu konuda çok hassas asla unutmaz

Raven

Açıkçası bunlar yaşandıktan sonra gönderi silinse bu sefer Japonya’dan tepki çekeceklerini düşünüyorum sadece özür dilemeli Koreli hayranlarından ama özür dilese bile daha çok tepki çekecekmiş gibi geliyor umarım her şey daha iyi olur

Peripella

Korenin başbakanı da Japonyanın yeni dönemini kutladı. Bu kıza sadece cadı avı yapılıyor. Ortada yanlış olan bir şey yok dolayısıyla özür dileyeceklerini de zannetmiyorum. Kore birde çok hassas demişsin bu hassaslık sadece idollere yansıyor herhalde başbakanı teğet geçmiş jsjdjdj kendinle çelişiyorsun.

Öl de ölelim Jessica reis

Biz de Yunanistan halkına sallıyoruz ama Erdoğan Yunanistan’a sallamıyor. Çünkü onun makamı gereği barışçıl hareket etmesi gerek. Kendinizi onların yerine koyun. Japonya hesabından paylaşım yapmış olması neyse ama Kore hesabından paylaşması yanlış. Bir de kızın kendisi ile çeliştiğini iddia etmişsin ama ben burada bir çelişki göremedim. Bana açıklar mısın lütfen buradaki çelişkiyi?

Valeria

Sana yanlış bir şey yapmadı. Kızlar daha öncede Japonca yazılar yazıp paylaştılar. Üstelik yazdığı yazıda imparator kelimesi bile geçmezken bu başlıkla haberler yazıldı çizildi. Açık açık bir şeylerin üstünü örtmeye çalışıyorlar. Ve verdiğin örneğin bu durumla gram alakası yok. Zaten yanlış bir şey olsaydı çoktaaan gönderi silinir ve özür dilenirdi Jypnin yaptırmadığı şey değil. Çelişkiye gelirsek başta yazdığım gibi Sananın yazdığı yazı siyasi bir yazı değil ama arkadaş bunun üzerinden gitmiş.
Kızın Yorumuna eksi basanlar olmuş birde çok komiksiniz yaa gerçekten.

Marclyn

Korenin başkanı yeni dönemi kutladı, Sana dönemin bitişine üzüldüğünü söyledi. Okuduğunu anla önce

Valeria

Bence sen önce okuduğunu anla. Eski dönemin gittiğine üzüldü yeni dönemi geldiği için kutladı. Korenin başkanı ise sadece yeni dönemi kutladı 😏

Marclyn

Kutlamak farklı, bundan üzüntü duymak farklı. Hepimizin sahip olduğu bilgi kadarıyla, imparator savaş suçlarının sembolik temsilcisiymiş, bunun GİDİŞİNE SON BULMASINA ÜZÜLMEK farklı, YENİSİNİ kutlamak farklı. Bu yüzden okuduğunu anla dedim:)

Valeria

Sana’nın yazısını gerçekten okudun mu? İmparator kelimesi geçmiyor bile sadece Heisei döneminde doğduğu için nostaljik olarak gidişine üzüldü yeni dönemin gelişini ise kutladı iyi iş çıkaralım dedi. 2018in gidişine üzülmek lakin 2019 için sevinmek gibi. Yazıda siyasilik bir durum YOK.

Öl de ölelim Jessica reis

Kimse kusura bakmasın ama bu onların tarihi, onların kültürü. Parasını kazandığın ülkenin kurallarına uymak zorundasın. Bir Ermeni Türkiye’de ünlü olsa ve ekmeğini kazandığı ülkenin halkını soykırım ile suçlasa, ben ağzına bile s*çarım. Elbette, Sana benim verdiğim örnekteki gibi bir şey söylememiş ama bu durum Koreliler için benim verdiğim örnek bizim için ne kadar önemli ise o kadar önemli. Bunu sorgulamak bize düşmez. Siz bu iki ülkeden birinde yaşamıyorsunuz, tarihlerini bilmiyorsunuz. Ben onların yerinde olsam; Japonya’da yaşananlar bu kadar umrunda ise kalk git paranı Japonya’da kazan, derdim. Kimleri ne saçma durumlar için yerden yere vurdu bu ülkenin halkı, şimdi şah damarlarına… Read more »

kangdanik

O kadar haklısın ki..

Chanchinchon

Hiçbirşey Tzuyu’ye yapılan haksızlık kadar ağır olamaz. Tayvanlı olduğunu söylediği için 16 yaşında özür dilemesi.. Çinlilerin bayrak ve özerklik verip aa tayvanlıyım dedi diye onu linç etmesi çok çok ağırdı ve zorla özür diletip çinliyim dedirttiler kıza pislikler. Burda ise Sana japonum dememiş bir dönemden bahsetmiş. Hala imparatora değer verilmesi de komik de heisei dönemi bitti diye birşeyler yazmış. Burda da kız japon evet ama tzuyu gibi bir programda nerelisin falan diye sorularak değil instagramda twice hesabında kendi kişisel hesabı gibi paylaşım yapması saçma olsa da bence sana iyi niyetli bir kız ve bunu böyle ters algılayabileceklerini düşünemedi, bilinçsizce bir… Read more »

KINGEXO

Skandal mı? SKANDAL MI?!
Şu aptal beyinlerinizi kullanmaya başlayın artık bu olayı bu kadar büyütüp skandal diyeceğinize önce ulkenizdeki SEKS SKANDALINI, KADIN TÜCCARLIGINI çözün.
Ne boş ne vasıfsız insanlarsınız ya.

Nefise

Burning Sun olayını ve sengriyi unutturmak için 2-3 aydır cadı avı yapılıyor resmen.Burning Sun dan sonra ne kadar fazla skandal çıktı.Rahatlama Kadınlarına üzülüyorlar ama kendi ülkelerinde idollerinin kadınları aynı şekilde rahatlama kadını olarak kullanmalarına izin veriyolar ve sesleri bu kadar çıkmıyor.. seungri için üzüldüğünü diyenler bile var
Sanki japonyanın yaptığı savaş suçları sanki sana nın suçu bu ne ırkçılık

Lebi Velvet

Seungri artık bir idol değil. Onun skandalları medyaya yansımasa da olur. Ama Sana bir idol ve parasını kazandığı ülkeye ters düşen bir şey paylaşması yakışmıyor. En azından silebilirdi ama silmedi. Kore tarihiyle alakan yoksa bu konuyla ilgili yorumda bulunma. Aralarındaki olaylar senin kafanda uydurduklarından daha derin.

Raven

Ahah önceki gönderide demiştim kızın neresi gülümsüyor?? fotoğraf için gülmüş 1.lik aldıklarından sonra sahnedeyken gerçekten çok morali bozuktu ona rağmen güldü ve şarkı söyledi cidden fazla büyütüyorlar ki ben büyültülecek bir skandal bile görmüyorum. Ben özeleştiri yaptığım gibi idolümün hatası olursa da eleştiririm ama kızların kişisel hesapları yok tek hesapları twicetagram başka nereye yazabilirdi??? Keşke insanlar daha anlayışlı olsa eminim üyeler ona destek oluyordur ((((ek not ben Sana’nın bu gönderiyi hiç atmamasını dilerdim Koreli hayranlardan tepki çekeceğini bilmesi lazımdı ama şuanda bu olayın tecavüz olaylarından daha çok konuşulması çok garip ve gereksiz ülkede neler oluyor tek düşündükleri şey ırkçılık))))

Raven

Yanlış anlaşılmasın ben Sana tamamen haksız demiyorum ama o kadar olaylardan sonra bu bana çok büyütülmüş gibi geliyor umarım unutulup gider

Helen

Bu ırkçı-faşizan sözler ‘Koreliliğin’ içini doldurma çabalarının bir örneğidir kanımca. Buradaki ırkçı söylemleri dışlayamıyorum çünkü empati yapınca gerçekten bu kadar kindar olmanın halkın bir suçu olduğunu düşünmüyorum. Bizim kendi ana dilimizde de yüzlerce var bunlardan veya bu tarz ırkçı söylemlerden. İlkokuldan bu yana şırıngayla enjekte eder gibi işleniyor çocukların beynine bu tabirler. Sonra söyleme mecburiyeti hissiyatıyla aslında ne düşünmediğini ya da neyi düşünmek istemediğini açıklamış oluyorsun. Irkçılığa maruz kaldığı içinse çok üzüldüm kıza şu an. Umarım ki JYP, Çinli ekürilerini kaybetmemek adına henüz daha on altı yaşındaki bir kıza yaptırdığı acınası konuşmadan birini, Koreliler için bu kıza da yaptırmaz. Evet,… Read more »

Mrs.

Kore medyasının bir kısmı ve halkın çoğunluğunun görüşü aşağıdaki gibi olmasına rağmen; Gazeteci, Sana’nın gönderisinin eleştirinin, sözlerinin anlamını zorlayan ve yanlış yorumladığı, imparatordan hiç bahsetmediği ya da herhangi bir politik pozisyon ya da niyeti olmadığını, açıkça orantısız bir şekilde patladığını belirtti. – Bu olayın medya tarafından ortaya atılması açıkca başka şeylerin üzerinin kapatılmasından başka bir şey değil bunun için masum,naif ve iyi bir insanı kullanmak işte tamamiyle gücün kötüye kullanılması Sana’nın hiç bir siyasi yada ırki bir kastı yokken üstüne üstelik 8 yıllık Kore yaşantısında hiç bir kötülüğü yokken iyi bir insan olmak dışında bir şey yapmamışken bu yorumları gerçekten… Read more »

Exovelvet

Geçen haberde de aynı yorumu yaptım yine yapıyorum.
Netizenlerin ırkçılık yapması doğru değil ve Sana japon olduğu için japonyayla ilgili bir şeyler paylaşabilir ama bu paylaşımları ekmeğini kazandığı ülkenin geçmişte canını yakan şeyler olmamalı. Sonuçta Japonya imp kötü ve pis şeyler yaptı Korelilerin, kore müziği adı altında çıkan bir ismin kendi canlarını yakan şeyleri en ufak bir şey de bile görmek istemiyor.Ayrıca bu Tzuyu olayı ile bir değil orada Çin suçluyken Çinlilerden özür dilettirdiler.Burada kötülüğü yapan taraf Japonlar, Koreliler değil.(yine de netizenlerin ırkçı söylemleri doğru değil ve olayın uzatılmasını istemiyorum ama çok saçma yorumlar görüyorum)

Peripella

Kızın umrunda değil felan demişler neremle güleyim. Bugün bir fan Sana figthing demiş ve kız duygulanıp ağlamış gün boyuncada diğer kızlar Sanayı güldürmeye çalışmışlar. Bu kızlar daha önceden de Japonca şeyler yazıp paylaştılar tamam tepki gösterebilirsiniz ama şu an yaptıkları şey resmen linçlemek. Bunlara ne yapsan yaranılmaz. Sana nın bu gönderiyi hiç paylaşmamasını dilerdim ama oldu bir kere yapacak bir şey yok :/

Valeria

Korenin başbakanı bile Japonyanın yeni dönemini kutlamışken Sanaya neden cadı avı yapılıyor? Sıkıyorsa başbakanı da linçlesenize hadi. Gene bir şeylerin üstüne örtmek için başkalarını kullanıyorlar yeter artık ya. BS olayında bile böyle libçlemediniz dönekler sizi

Valeria

Twice ne badireler atlatmış bir grup. Kızların bugünkü ödül zamanında Sana nın kısmında grup sarılması yaptıklarında anladım. Bu grubu kendi istekleri dışında kimse yıkamaz aralarında güçlü bir bağ var. Yaptığı yanlış bir şey değil ama insanlar her zamanki gibi kötü tarafından bakıyorlar. Ülkenin başbakanı bile Japonya nın yeni dönemini kutlamışken Sana nın üstüne gidilmesi o kadar saçma ki. Gene bir şeylerin üstünü örtmek için kullanılıyorsa. Kızların başarı haberleri ana sayfada yer almaz ama böyle gönderiler gündemden düşmez. İster karma diyin ister ilahi adalet. Dönüp sizi bulacak er ya da geç. Nefretiniz ve kötü kalpliliğinizde boğulun!
#weloveyousana

SURMEW-BTS

Korelilerin Japonlarla olan tarihi geçmişi yüzünden hassaslıklarını anlıyorum ama bu kız Japon ve Barış Döneminde İmparator olan bi kişinin görevini bitirmesini kutlamış ve o adam Güney Kore ve Japonya ilişkileri iyi olsun diye uğraşmış ve Güney Kore nin kendi Başbakanı bile adamı kutlamış o yüzden Sana sorun olacağını düşünmemiş olabilir . Ayrıca elbette Japonca hesaptan paylaşım yapsa daha iyi olurdu ama kızın kötü niyeti yok ve Güney Kore de çalışan bi insan olarak Kore düşmanlığı vs yok, öyle şeylerde düşünmüyordur. Ayrıca Japonya Anyasal Monarşi ile yönetiliyor, İmparatorluk günümüzde sembolik bişey ve görevden kendi isteğiyle ayrılan İmparator barış için çalışmış.

Whatever

Ya kardeşim herkeste bilmiş bilmiş konuşuyor bir bk bilmeden, ne var bunda diye yorum yapanlarda var. Ben en çok ona takılıyorum. Biz bu kültürün insanı değiliz, tarihlerini derinlemesine bilmiyoruz, netizenler her ne kadar gereksiz olsalarda, bu toplum tarafından her zaman büyük tepki alan hassas bir mesele, nasıl ki Koreli üyeler milliyetçi paylaşımlar ve hareketler yapmamaya özen gösterip bu tarz şeyler olduğunda silip üstü kapatılıyorsa bu da yapılmamalıydı.Tzuyunin olayında küçücük kızı ağlatıp, o kadar baskıyla özür diletmişlerdi kimse bir daha öyle şeyler yaşamasın, çok yazık ama buna da bence gerek yoktu ben Sananın bu paylaşımı yapmasının gereği olmadığını düşünüyorum. Neyse sonuç… Read more »

Stunnnnn

Sana zaten pek paylaşımda bulunan bir üye degil… kırk yılda bir paylaşım yapıyorsun bari o paylaşımın siyasi bir olay hakkında olmasın… hele böyle birbirleri hakkında siyasi herşeye sinirlenen 2 ülkeyken… ki ben Koreyi haksız bulmuyorum Japonya tepkileri konusunda

Niyetinin kötü olmadığını düzgünce belirtip gönderiyi silmesi iyi olur. Hiçbir şey yok gibi davranmak hoş değil.

SeulgiWendy

Bence şirketi gerekeni yapacaktır ki Tzuyu olayıyla bunu bir tutmakta yanlış. Japon-Kore arasındaki olaylarda ise iki ülke kanlı bıçaklı. Tzuyuda Tayvan Çinin ozerk bölgesi olsa bile toprak butunu olarak Çin Halk Cumhuriyetine bağlı ve Çin bu konuda çok hassas sürekli haritalarından falan dış basın toprak parçası olarak Tayvanı gostermiyor Tzuyu’nun yaşadığı olay ise bu konular çok hassas bir donemdeyken oldu ama Sana olayında kızın hiç bir suçu yok sadece kendisi bir Japon ve ulkesindeki bir durumu paylaşıyor ki paylaştığı kişide hani Korenin düşmanı vs değil sırf Japon olduğu için bu tepkiyi hakettiğini düşünmüyorum her seferinde Koreyi iyi temsil etmeye çalışıyor… Read more »

lol

“6. [+252, -15] Bence bu skandal uzun süredir biriken şeylerin patlaması oldu. Mesela Twice Instagramda Kumamoto depremi için baş sağlığı dileyen bir gönderi atmıştı, kimse bir şey dememişti. Dahyun ise rahatlama kadınlarıyla ilgili bir şey giydiğinde skandal oldu, gönderi silindi. Twice 3.1 ya da kurtuluş gününde hiçbir gönderi atmadı, hiçbir doğal afet sırasında da atmadılar. JYP’nin bu skandala rağmen gönderiyi silmemesi Japonları memnun etmeye çalıştıklarını gösteriyor.” bu yorum sonuna kadar haklı ve olayı özetliyor koreli twice üyeleri kendi ülkelerinin önemli günleriyle ilgili bile gönderi atmamışlar çünkü japon fanlar:))) ama japon twice üyesi ülkesiyle ilgili olaylar hakkında yorum yapabilir çünkü japon… Read more »

Once since birth

Bence Sana niyetinin kötü olmadığını belirtmeli. Demek istediğim şeyi anlatamadım aslında. Çünkü bütün Sana veya Twice haberlerinin altına nefret yorumu yapabilirler 🙁

,,,

Tzuyu’nin skandalini biri anlatabilir mi?

Raven

Tzuyu Tayvan’lı olduğu için bir programda Tayvan bayrağı sallamıştı ve Çin’lilerden ciddi büyük bir tepki almıştı sonra kıza zorla özür dilettirdiler video çektiler ve Tzuyu bunları yaşarken 16 yaşındaydı..

베툴

Bu sefer gerçekten korelilere hak veriyorum.Irkçı yorumlard doğru değil ama aynı ırkçılık Jimin ve Dahyun kendi ülkeleri ile alakalı gayet hatırlanması normal olan bir gün ile alakalı tişört giydiğinde onlara yapıldı!

melodysdiary

Sırf idolünü savunmak adına bilgi sahibi olmadığı bir konu hakkında konuşulmasını doğru bulmuyorum. İdolünü sev destekle ama o ülkenin hassasiyetleri hakkında ahkam kesemezsin. Nasıl ki biz Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı konularında hassas isek bu millet de Japonya konusunda hassas. Daha yaralar tam sarılmadı. O işkencelere, kötülüklere maruz kalan bu insanların büyükanneleri, dedeleri…Tabi bu bir üyeden Japon diye nefret etmeni asla gerektirmez. Ya da Japonya’da güncel üzücü bir olay yaşanır bu resmi hesaptan paylaşılır. Fakat Kore grubunun sayfasında Japonya tarihi ile ilgili şeyleri paylaşamazsın ‘bence’. Olabilir, bir hata yapılmıştır. Kızı linç etmenin anlamı yok. Fakat eleştiren insanların hassasiyeti küçümsenemez.

Selin

Bir gün kpop’ı bırakırsam bu saçma sapan Japon kavgaları yüzünden olucak

kangdanik

Sana boş yapmış, gönderiyi acilen silmeli

bLiNk

Millet linc yicem biliyorum ama bizim ulkeden biri cikip Amerika da baskan degisiyor bu beni uzuyor gibi bir sey dese cogu kisi lincleyecek onu.Dogru bir sey degil evet ama Japonlarda korelilere irkcilik yapti cok kez simdi korelilerde kisasa kisad mantigi yapiyor.Olayin patlama sekli Sana ya denk geldi ne yazik ki.Ayrica Jyp lutfen su skandallarla dogru duzgun ilgilen Tzuyu ya yapilan ozur diletmeden sonra bir seyler yapmayi ogrenmeliydin lutfen Jyp.

,,,

,

KINGEXO

Verdiğin örnek çok saçma değil mi? Sana Japon ve Japonya ile ilgili gönderi paylaşıyor bu gonderiyi Koreli üye paylaşsaydı dediğin şey mantıklı olurdu ama paylaşan kişi JAPON.

Peripella

Seni linçlemeyiz çünkü olayı anlamamışsın bile verdiğin örnek o kadar saçma ki. Şimdi ki başkan dönemini kapsamıyor geçmiş tarihlerinde ki imparatorları dönem şeklinde adlandırıyorlar. Lütfen olayla ilgin yoksa sırf yorum yapmak için yapma.

bLiNk

Anladim ben yanlis anlamisim.Bu yuzden verdigim ornekte yanlis olmus ama japonlarda korelilere irkcilik yaptilar cok fazla bu olaylarin korelilerin kendilerine yapilan irkciliga karsi oldugunu dusunuyorum hala.Dedigim gibi olaylarin patlama yeri Sana ya denk geldi ne yazik ki

Nefise

Patlamadan daha çok birşeylerin üstünü örtme çabası.Sana korede en popüler idollerden olduğu için ellerindeki fırsatı değerlendiriyorlar.Naver Burning Sunla yg sanatçıların skandaları ile ilgili hiçbirşeyi ana sayfaya koymaz ama bunu koyar kendi halklarınıda tanıyorlar tabi japonya dedim mi delirdiklerini.Çok güzel bi kapama çalışması. Dün ı.o.ı haberi yemedi şimdi bundan istifleniyorlar bir sürü abartılı ve sana nın dediklerini kötü göstericek şekilde çevirip (impatorun ismin bile söylememiş kız) haber başlığı açılıdığı için insanların daha da gözüne sokuluyor