Twice Sana, Japonya imparatorunun tahtı bırakması hakkında gönderi attığı için eleştiri alıyor

30

Japonya İmparatoru Akihito, tahttaki son gününde İmparatorluk Sarayı’nda düzenlenen devlet töreninde yaptığı konuşmada tahtı bıraktığını açıkladı. Akihito, İmparator Hirohito’nun ölümünün ardından 8 Ocak 1989’da tahta çıkmıştı. Babasının hükümranlığının savaş yıllarına denk gelmesi nedeniyle Akihito’nun dönemine “barışa ulaşmak” anlamına gelen “Heisei Devri” adı verilmişti.
Bu konuda daha fazla bilgi almak isterseniz: CNN Türk haberi

Sana bir Japon. Instagram’a yazdığı gönderi: “Heisei’de doğmuş biri olarak, bittiğine üzülsem de teşekkürler Heisei!!! Yeni bir başlangıç için, Heisei’nin son gününü güzel bir gün yapalım! #TeşekkürlerHeisei”

HABER: “Hüzünlü” Twice Sana Japon imparatorun tahttan inmesi hakkındaki düşüncelerini açıkladığı için eleştiri alıyor

KAYNAK: Herald Pop via Nate

1. [+603, -89] İmparator savaş suçlarının sembolik bir temsilcisiydi. Kore’de çalışırken imparatorun tahttan inmesi hakkındaki hislerini paylaşmak istiyor mu gerçekten? Bağımsızlık hareketinin 100. yılının üzerinden daha çok zaman geçmedi bile. Bu Japon evine dönsün. (Ç/N: Burada ‘Japon’ derken ırkçı bir söylem kullanılmış)

2. [+267, -32] Böyle bir gönderi atması düşüncesizceydi ama şirketinin bu olayla ilgilenişi beni daha çok şaşırttı. Gönderiyi sileceklerine eleştiri yorumlarını siliyorlar. Japonya’yı mutlu etmek istiyor gibiler.

3. [+251, -29] Kore’de yaşayıp para kazanabilirler, ama en sonunda kendi ülkeleri her zaman öncelikleri olacak, kanıtı da bu. JYP’nin tamamı Japon kız grubu yaptığını düşünmek.. neden Japonya?

4. [+75, -11] Ah cidden ya ㅡㅡ Lütfen Japon üyeleri almayı kesin ㅡㅡ Başka bir stajyer yok mu? Sadece Amerika’ya açılalım ㅡㅡ K-Pop zaten Japonya’da başarılı olmayı geçti artık ㅡㅡ Niye tartışmalı ve asla pişman olmayan bir ülkenin üyelerini kullanıp böyle skandalalra sebep olmalarına izin veriyoruz?

5. [+68, -7] Bunu resmi Kore hesabında paylaşmak zorunda mıydı…? Koreli üyeler 3.1 Bağımsızlık gününde paylaşım yapamayacak kadar korktular, en azından Sana şu anda Kore’de çalıştığı gerçeğini göz önünde bulundurabilirdi.. Koreli üyeleri ne yerine koymuş oldu o zaman?

6. [+65, -7] Bu kadar üzgünsen git Japonya’da yaşa

7. [+55, -8] Sana hem Kore hem Japonya hesabına sahip, bunu Kore hesabında yazması komik. Japonya hesabında yazsa bu kadar kötü tepki almazdı. Koreli hayranlarının çoğu Japonca okuyamıyor, niye Kore hesabında Japonca bir gönderi attı..

8. [+46, -6] Bundan sonra aptal hayranları kalacak mı? Twice’ın erkek hayranları fandomun %80’ini oluşturuyor, bakalım nasıl idare edecekler bunu.

9. [+40, -4] Ve Park Jin Young yine de tamamı Japon bir grup çıkarıyor…

10. [+33, -5] Bunu paylaşmasının mantığı neydi.. Kore’de para kazanıyorken.. ah, kendine saklasaydın.

KAYNAK: Naver

1. [+9,728, -1,803] Bu Japon en azından Kore’den para kazandığı gerçeğini göz önünde bulundurmalı

2. [+4,984, -714] Japonya’ya dön o zaman..

3. [+4,229, -670] Tamam, elveda~ Artık seni görmemezlikten geleceğim

4. [+4,120, -652] Japon (Ç/N: Irkçı söylem kullanmış)

5. [+3,397, -252] Bizim Koreli idollerimize Chosenjin diyorlar, Monsta X Jooheon ve Sana’nın grup arkadaşı Dahyun bile Marymond şapkası taktığı için Japon siyasetçilerden eleştiri almıştı. Twice’ın Kore’nin resmi bayramlarında hiçbir gönderi atmamasını anlayışla karşılamaya çalışmıştım, çünkü çok uluslu bir grup, ama bu yanlış ㅋ Resmi Japonya hesabı var, niye Kore hesabında Japonca yazarak paylaştı bunu? Koreli bir üye 3.1 günü hakkında Japon hesabında gönderi paylaşsa neler olurdu bir düşünün. JYP Japon parasını bu kadar çok mu seviyor?

6. [+3,169, -279] Duyduğuma göre bunu Japonya hesabında değil Kore hesabında yazmış? ㅋㅋㅋ Kore’yi dikkate almıyor olmalı ㅋㅋㅋ Bağımsızlık günü hakkında tek bir kelime yazdı mı merak ediyorum~ ㅎㅎㅎ

7. [+2,497, -201] 3.1 gününde sessizdi, niye bunun hakkında gönderi attı? ㅋ

8. [+2,290, -206] Savaş suçlarının ülkesinden beklenen bir utanmazlık

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+72] Kore’nin başkanı bu imparatora Japonya-Güney Kore ilişkilerini düzeltmek için verdiği uğraşlar için teşekkür etti. O da aynı şekilde nefret alıyor mu acaba?

 

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerik[THEQOO] Arena kulübünün müdürü Ji Changwook’un askerden terhis olmasını tebrik etti
Sonraki İçerikTwice hayranları Sana’nın tartışması hakkında açıklama istedi
30 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments