‘World of the Married’ aktrisi Shim Eun Woo okul zorbalığı iddialarını kabul edip özür diledi

51
3837

0004770506 001 20210329130428305

HABER: ‘World of the Married’ Shim Eun Woo okulda zorbalık yaptığını kabul edip mağdurdan yüz yüze özür diledi

KAYNAK: Insight via Instagram

1. [+338] Okul zorbalığı bir özürle affedilecek bir şey değil.. çünkü mağdurlara işkence çektirdiğin zamanlarda bir şeytan olmayı tercih ettin??!!

2. [+293] Sadece skandal çıktığı için özür diliyor..? Elveda 🙌

3. [+176] Onun da işi bitti

4. [+171] Özür dilese bile gerçekten pişmansa yeni roller kabul etmemeli. Mağdur hayatı boyunca onu bırakmayacak travmalar yaşadı, o da hayatı boyunca pişman olmalı

5. [+71] En az beklediğiniz insanlardan çıkıyor ya, daha da şok edici ㅠㅠㅠㅠ

6. [+15] Bana kaba bir izlenim veriyordu~

7. [+10] Sana da elveda

8. [+4] Zorba olduğu ortaya çıkan ünlülerin hepsi aynı şeyi söylüyor, niye.. küçüktüm, olgun değildim diyorlar? Herhalde baktıkları bir kılavuz falan var.

9. [+2] Hep aynı ‘küçüktüm, toydum’ muhabbeti, zorbalığın kötü bir şey olduğunu bilemezlerdi 🥵 anaokulu öğrencisi değildiniz sonuçta…

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+140] Biri lütfen şu ana kadar ifşa olmuş ünlülerle ilgili bir Google tablosu yapabilir mi? Her ay yenileri çıkıyor lol

 

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerikChanyeol bugün askere gitti
Sonraki İçerikBTS Asyalılara yapılan ırkçılığa karşı açıklama yaptı
guest
51 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Mood;

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Sektör dut gibi silkeleniyor. Yakında ünlü kalmayacak. İmaj Kore eğlence sektöründe her şey değil mi? Neden geçmişe bakıp almıyorlar?

Last edited 2 ay önce by kuzeytekinoğlununikoniktulumu
üniversite kazanamıycam

kesinlikle aynı fikirdeyim en azından biraz araştırılır

DNAME

Artık imaj o kadar da önemli mi bilmiyorum. International fanların artmasından sonra bağışlama konusunda Mevlana’dan daha hızlı fanlar çıktı, onlar sağ olsun ortada affedilemeyecek suç kalmadı. Herkes birilerine bağırıp, ağlatıp, zorbalık yapıp, birilerinş dövüp, cinsel olarak istismar edip, uyuşturucu kullanıp, pezevenklik yapıp geri dönebilir artık. Bunun bir sınırı kalmadı

Çiçekli Yollarda Yürüyen Ben

X idolü kadın ticareti yapıyor
X İdolü: Özür dilerim
Int. Fans: O özür diledi hatasının farkında artık onu rahat bırakın.

...

Seungri’nin aklandığı, desteklendiği sektörde zorbalığı artık adamdan saymıyorlar, aptal fanlar ne olsa bir yere kaçmıyor

heartheart (I. K.)

2. Sadece skandal ortaya çıkınca özür diliyor.

Böyle olunca idollerin samimiyetine inanmıyorum. Kaç yaşına gelmişsin eğer yaptıklarından pişman olup vicdan azabı çekseydin çoktan özür dileyip bu defteri kapatırdın. Rahatsız olmamış ki skandal çıkana kadar adım atmamış şimdi sonuçlarına katlan ne yapalım

Lover

Sektörde düzgün insan aramak Türkiye’de adalet aramak gibi bir şey.Arıyorsun ama umutsuzca.

BRAIN

👌👌👌👌👌

uykucu

Insanlar psikolojik travmalarıyla uğraşsın fark edilince de bir özürle sıyrıl. Vay be ne kadar erdemli bir davranış(!)

JKW

En azından kabul edip özür dileyebiliyor ama evet ortaya çıkmasa hala umurlarında olmaz yaptıkları yanlışlar

林枫 lín fēng :D?

inkar etmemesi ve özellikle mağdurdan özür dilemesi çok iyi olmuş. başkaları gibi değil en azından

Birisi

Sektörde herkes suan anlık

Bennn

Günlük doz oldu artık illa birisinin zorbalık haberi çıkacak neyse böyle kimin ne mal olduğunu görüyoruz

Lalalulu

Gerçekten zorbaların belli bir görünüşü oluyor Soojin’e ne kadar benziyor yüz hatları.

ÇELİK AYNA

Açıkçası wonyoung’a daha çok benzettim

Aeri

Sektörden bir zorbanın daha eksilmesi ne güzel

wooholic

Diziyi izlemiştim. Kız çok tatlı, sevimli gelmişti. Dizi bitince takip etmedim fakat nedense yine bunu beklemezdim, yüzlere aldanmamak gerekiyor cidden.

azizi

gerçekten üzgün olduklarını da düşünmüyorum. durumu kurtarmak için özür diliyorlar sadece. yıllardır neden bulup dilemedi?

bro

Sana da 👋👋👋

kkpop

Sonuçta kabul edip özür dilemiş bu da bir erdemdir,tabi ünlü olmadan önce zorbalık yaptığı kişilerden özür dileseydi daha iyi olurdu, elbette en doğru olan hayatın her alanında her anında en başından beri zorba olmamak. Sonradan pişman olup düzgün yaşayan doğru yaşamaya çalışan biriyse de bunu kanıtlamak için en başta ünlü olmadan özür dilenmesi daha doğru olur. Genede piyasada ki örneklere bakarsak kadın bence samimi ,sonuçta hiçbir ünlü çıkıp geçmişi açığa çıkmadan önce geçmişte zorbalık yaptım diye açıklama yapmaz ve yapması saçma olur ama olayları açığa çıkmadsn yoluna sokmakta önemli ve doğru bi tercihtir. Bundan sonraki davranışları özrü samimi mi bunu… Read more »

aswium

bu gerçek mi ya tek tek hepinizin foyası çıktı umarım 2021 in sonuna kadar bütün zorbalar ortaya çıkar

teletabi

Her gün bir zorbalık skandalı gördüğümüz için hem şaşırmıyorum hem de hâla şaşırıyorum a q. Kore, dünyanın zorbalık ihtiyacını tek başına sırtlamış gibi, bu ne ya

Last edited 2 ay önce by teletabi
Vivi

Ülkede her önüne gelen idol ve oyuncu olursa tabiki de zorba haberleri eksilmez. Bu diziyi izlemiştim oyunculuğunu beğenmemiştim.

secun~

O değil de şu siteye bildirim özelliği gelse keşke her dakika bakıyorum bir şey paylaşılmış mı dkhe iweamx

nobody

zorbalık affedilecek birşey değil gerçekten bıktım bu haberleri duymaktan

Red Velvet Manyağı

En azından hatırlamıyorum diye uzatmıyor

nobody

şuan kore de olan şeyleri biri bana özetleyebilir mi ya

Cansu

Birisi excel dosyası falan yapsın cidden bende unuttum ahahahah

Cansu

Ya bence bu kişilerin bir incelemeden geçmesi gerekmez mi? Sonuçta bir suç ve şikayet duyurusu yapılmalı

Negativist

Bu kişiyi tanımıyorum yorumum da şahıs üzerinden değil.
Zorbalık ciddi bir sorun ama küçük yaşlarda yaptıkları bir şey neden şu an hayatlarına kariyerlerine mal oluyor. Zorbalığın küçüğü büyüğü olmaz diyebilirsiniz ama ergen yaşlarda saçma duygularla yaptığı o an zorbalık olduğunu dahi fark etmediği şeyler için sektörden ayrış demek acımasızca geliyor bana. Karakteri öylece kalmış mı yani. İnsanlar ergenliği geçin birey olduklarında dahi ciddi hataşar yapıp değişebiliyorlar. Bu kadın zorba olarak mı kaldı ki elveda diyorsunuz.

Son yıllarda Knetizenlerden pek farkımız kalmadı. İnsanları robot hatasız zannedip geçmişlerinde yaptıkları şeylerden dolayı siliyoruz.

Harries

Şu ana kadar zorbalık ifşası çıkan ünlüleri say bakalım yaşları ortalama kaç? En erkeni genelde 13 yaşında oluyor ve bu doğru ile yanlışı ayırt edebileceğin bir yaş. Hiç kimse ülkeden sürülsün, kürek cezası verilsin demiyor zaten ama şu gerçek ki geçmişi kirli olan insanlar televizyona çıkmamalı. Gençlere şimdi yaptıkları hataların ileride hayatlarında ne tür engellere yol açacağı en iyi şekilde böyle gösterilmeli.

kkpop

Katılıyorum geçmişte kötü davranışları olan bi kişi yaptıkları hataların cezasını çekmeden başarıya ulaşırsa bu çocuklara kötü örnek olur.

Negativist

13 yaş ayırt edebileceği ama aynı zamanda çevrenin etkisi ile şekillenebileceği bir yaş. Ya da ergenlik döneminde ben merkezci duygularla ciddi hataların yapılabileceği de bir yaş. O insanların şu anlarına mal olmaları bana hala mantıksız geliyor. Kendi hayatımdan düşünüyorum okulda aslaaa zorbalık olarak düşünmeyeceğim ama şu haberlere bakılırsa zorbalık olarak adlandırılan şeyler yaşadım. Uzun yıllar geçti “zorba” sıfatına giren arkadaşlarım evlilik ve iş hayatlarında saygılı iyi ilişkileri olan düzgün hayatlar yaşıyorlar. Ne diyeyim şimdi ben onlara siz bana 15 yıl önce ortaokul başlarında kilolu demiştiniz zorbasınız ve şu an karaktersiz bir hayat mı yaşıyorsunuz? Bu bana anlamsız geliyor. Haa bu… Read more »

Last edited 2 ay önce by Negativist
ilvos

Evet 13 yaş bazı şeyler için erken ama bazı şeyler için de yeterli bir yaş. Burada devreye yapılan şeyler giriyor, haksız taraf da olunsa basit tartışmalar bu kadar büyümez. Ama bir insanın hayatını karartacak, onun geleceğini etkileyecek tarzda şeyler yapılmışsa elbette olay büyümeli. Zorbalık gören mağdurların açıklamalarına bakarsan genelinde göreceğin şey, hayatlarının çok olumsuz yönde etkilendiği ve üzerinden yıllar geçse de hâlâ tam olarak atlatamadıkları yönünde olacaktır. 13 yaşında da olsa birilerinin hayatını mahveden bir kişinin yıllar sonra hiçbir şey olmamışçasına ekranlarda olmasının ve farklı bir imajla binlerce hayrana sahip olmasının mağdur üzerindeki etkilerini düşünür müsünüz bir? Ayrıca bu zorbalığı… Read more »

Negativist

Takip edebildiğim kadar ediyorum. Bazı mağdurlar dediğiniz gibi psikolojik olarak ciddi etkilendiklerini söylerken bazıları sırf karşısındaki kişi iyi bir hayat yaşıyor diye zor duruma düşürmek için yapıyor. Hatta bazıları sonrasıda olayı fazla abarttıklarını söylüyor. Bende yaşanılan olaya göre muamele edilmeli diyorum.

Şu ana kadar çıkan zorbalık haberlerindeki kişilerin hiçbiri öyle yakından tanıdığım ilgilendiğim kişiler değildi. Şarkılarını dinleyip geçtiğim gruplar. Onun için olaylara duygusal yaklaştığımı da düşünmüyorum. Sadece olaylarda her iki tarafı da düşünüp bir yorum yapmaya çalışıyorum.

Harries

Korede zorbalık boyutunun ne kadar üst seviye olduğuna bir bakmalısın. Kim Ji Soo’nun kariyerine devam ettiğini bir düşünsene? Üstelik o da bunu yaptığında 14-15 yaşındaydı. Eğer o kariyerine devam etseydi, şimdiki eğlence şirketlerine girmeyi veya gelecekte ekran önüne çıkmayı hedefleyen zorbaların “Tüm bunlara rağmen bir dizide baş rol oynayabilirim ve bu yaptıklarım bana engel olmaz.” Kafasında eylemlerine hız kesmeden devam etmesine sebep olurdu. Hâlâ devam eden vardır o ayrı. Fakat genelde küçük yaşta hayran kazanan bu insanların ekran önünde bulunmaya devam etmesi gençler için en kötü örnek olurdu. Eğitim ilk ailede verilir zaten ama onun konumuzla alakası yok.

Last edited 2 ay önce by Harries
Negativist

Ben ilk yorumumda da zorbalığın büyüğü küçüğü olmaz ama ..diye bir yorumda bulunmuştum. Yani zorbalık olarak adlandırdığımız olayların boyutu önemli. Aktör Jisoo’nunki inanılmaz şeylerdi ki işe cinsellik boyutunu katmıştı.
Benim söylemek istediğim “zorbalık”olarak adlandırdığımız şeylerin tam olarak ne olduğu ve boyutuna göre muameşe edilmesi. Zorbalım zorbalıktır büyüğü küçüğü olmaz diyebilirsiniz ama ben öyle düşünmüyorum. Bazen bir sözdür psikolojik olur, bazen fiziki bir eylem . Kişilere boyutu ve hatasına göre muameşe yapılmalı diye düşünüyorum.

Harries

Bu konuda haklısın.

kkpop

Çünkü mağdur üzerinde ki etkisi de h geçmiyor değişmiyor , geçmişte zorbalık gören kişilerin hayatlarına ,yaşam kalitesine mal oluyor , psikolojik sorunlar yaşayanlar okul ve iş hayatında ve özellikle insan ilişkilerinde sıkıntı yaşıyorlar ve ömür boyu iyileşemeyerek psikolojik hastalıklar yaşıyorlar , o yüzden şuanda ünlü kariyeri olan kişilerin hala bu kariyerlerine devam edebilmesi haksızlık. Özellikle mağdurlar onları her yerde görürken ,gençken çocukken size acı çektiren insanın yüzünü 7)24 gördüğünüzü düşünün ya da sürekli sesini duyduğunuz ,hadi interneti ,TV yı sinemayı o kişiyi görmemek için bıraktınız diyelim yolda pankartlarda ,kafelerde radyo ve TV de ya da en yakınlarınız o kişinin hayranıysa… Read more »

Negativist

Bu insanlar “ünlü”olup ekran önünde sürekli göründükleri için söylediklerinizde haklı olabilirsiniz. Bahsettiğiniz şekilde zorbalığa uğrayan kişilerde ciddi etkileri de olmuş olabilir. Ama yine de hatanın Zorbalığın boyutuna göre muamele edilmeli diye düşünüyorum. Tamamen telafi edilemez hiçbir şey asla karşı tarfın mental durumu üzerinde etkisi geçmez ama bilemiyorum yine de ölçülü olmak gerek düşünüyorum.

Mirajane

Zorbalığa uğramış biri olarak bana karşı yapılan şeyleri ergenlik hatasıydı diyemem

Insan yaşamadan bilemiyor gerçekten kötü bir sey.

Bende ergendim ve kendime hep’Benim suçum neydi de bunlar benim başıma geliyor.’ Diyordum açıkçası kötü davranmanın yaşı olamaz. Zorbalar cezalarını çekmeli.

Negativist

İşte yaşanılan olaya göre değişiyor bence. Sizi anlıyorum. Bende kendimden örnek verdim mesela. Zamanında bana kilolu ithamlarında bulunanları zorba olarak görmedim, hayatımda çol ciddi bir etkileti olmadı.
Burada zorbalık haberi çıkan kişilerin ortaokulda birilerinin fiziksel durumuna laf söylediğini falan da gördük. Yaşanılan olaya ve Karşı tarfın mental gücüne göre etkilenme durumu değişir diye düşünüyorum.

Mirajane

Evet size katıldığım noktalar var ama ben yinede olaylara duygusal bakıyorum ve zorbalık yapmış olan herkes özellikle ünlüler cezasını çekmeli bence. Televizyona çıkıp onlarla para kazanmaları adil değil. Ve geçmişte insanlara yaşattıkları şey icin bile özür dilemeden kamera önünde iyi insan pozları veriyorlar.Sahte davranıp insanları halkı kandırıyorlar.

Negativist

Kesinlikle yanlış anlaşılma olması kendim mental olarak güçlüyüm demiyorum. Aksine bazı dönemler hiç öyle olamıyorum. Ama yaşadığım olay beni ciddi etkileyecek boyutta değildi onu söylemek istiyorum. Belki farklı bir şey yaşansa etkisi kalıcı olabilirdi. Ya da o dönemler psikolojik olarak zayıf anlarıma denk gelseydi de olayı daha farklı algılayabilirdim.

Mirajane

Evet olayların etkisi kişinin içinde bulunduğu durumdan dolayı etkisini farklı hissedebilir.

Teamforlilies

Jisoo , Rosé ve Lisa biaslarımdan asla böyle birsey gelmeyeceği icin icim o kadar rahat kii anlatamam anotomi gercektir… irene soojin bu hanim kiz yüzlerine bakinca anliyorsun bazı seyleri insanin icini ısıtan bir yapıları yok soğuk mesafeli burnu havada vs vs.

im fab

hiçbirimiz idolleri yakından tanımıyoruz. sadece ekrandaki hallerini tanıyoruz. netizenlerden gördüğün yorumları hatırladığın kadarıyla da olsa buraya yazma. her yorumda farklı bilim dalları görmekten sıkıldım. çünkü çok alakasız.

jeon jk

Jennie’den bahsediyorsun galiba valla bana en samimi üye jennie geliyor. Bakma çok linç yediği için biraz cesaretsiz onun dışında çok sevimli. Ve kimsenin burnunun havada olduğunu düşünmüyorum. Hem havadaysa sananey?? O_o

Fatma Zehra

Ay bakma bu yorum sahibine. Tüm üyeler sıcak kanlı ve sevecen. Ayrıca Jennienin lise ve ortaokulu stajerlik zamanına denk geldiği için skandalı çıkması zor. Anca sevgili skandalı(!) Çıkar.

Fatma Zehra

Hadi dersin ki Lisa, Rosé ve Jennie lise ortaokul tam okuyamadı zorbalık iddiası çıkması zor ama ne alak anatomi? Ona bakarsak Rosé de tanımayanlaea soğuk geliyor. En basit örneği kardeşim. Onu hep soğuk, kibirli birisi sanardı fakat daha sonra Blink oldu.