Benzer Yazılar

Yoon Seobin el yazısı mektupla özür diledi

Yoon Seobin el yazısı mektupla özür diledi

HABER: ‘Okulda zorbalık tartışması sebebiyle atıldı’ Yoon Seobin el yazısı mektupla özür diledi “Korktum.. özür dilerim”

KAYNAK: Starin via Nate

1. [+465, -9] Siz ezik iljinlere sesleniyorum, geleceğiniz bu işte. Şu an okulda zorbalık yaptığınız çocuklar gerçek hayatta sizden çok daha başarılı olacak. Sizin patronunuz olabilecekleri bir dünya bu. Gerçek dünyaya çıktığınızda hayatınız beş para etmez olacak.

2. [+401, -12] Samimi bir özür olsaydı önce mağdurlara ulaşırdı. Mağdurlardan çok şirketinden ve diğer stajyerlerden özür diliyor sanki.

3. [+303, -5] Bu haberi ‘ünlü’ kısmından çıkarın, ünlü değil

4. [+30, -2] Bir kez iljinsen hep iljinsin. İnsanlar bu kadar kolay değişmez.

5. [+27, -1] “Her gün korkmuştum” -> duygularınıza oynuyor, ona acımanızı istiyor. “Hiç hatırlamıyor olsam bile” -> gerçekten üzgün olsaydı böyle bir şey söylemezdi. Hala kabullenmiyor. “Af dilemek yerine şirketimden, prodüktörlerden ve benimle eğitim alan stajyer arkadaşlardan çok çok özür dilerim” -> Geçmişinden çok şimdiki durumu için özür diliyor. Bu ne biçim bir özür mektubu?

6. [+23, -1] Şaka gibi, korktuğun neydi? ㅋㅋㅋㅋ Yakalanmaktan korktun?

7. [+20, -0] Zorbalık yaptığın sınıf arkadaşların da muhtemelen senden korkuyordu, sessiz ol

8. [+18, -0] Senin dövdüğün çocuklar daha çok korkuyordu. Sadece hak ettiğini buluyorsun, kendine gel.

9. [+18, -0] Gerçekten pişmansan sıkı çalışıp ticaret öğren ya da ünlü kariyeri dışında başka bir kariyer yap. Kimse seni görmek istemiyor, sakın ha televizyona dönmeyi düşünme

10. [+18, -0] “Hiç hatırlamıyor olsam bile”……….. dayak yiyen mağdurlar hep hatırlıyor ama dayak atanlar hiç hatırlamıyor, ironik!!

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+367] “5. [+27, -1] “Her gün korkmuştum” -> duygularınıza oynuyor, ona acımanızı istiyor. “Hiç hatırlamıyor olsam bile” -> gerçekten üzgün olsaydı böyle bir şey söylemezdi. Hala kabullenmiyor. “Af dilemek yerine şirketimden, prodüktörlerden ve benimle eğitim alan stajyer arkadaşlardan çok çok özür dilerim” -> Geçmişinden çok şimdiki durumu için özür diliyor. Bu ne biçim bir özür mektubu?  ”

Çok doğru

Kaynak: Netizenbuzz

18 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
SURMEW-BTS

gerçekten samimiyse mağdurların ayağına kadar gider özür dilerdi. ya da nette direk onlardan özür dileidği bi el yazısı mektubu yayınlar ve video yayınlardı, zor duruma soktuğun acı verdiğin kişiden birebir özür dilemedikten sonra…. yayınladığı özür mektubu hiçte özür gibi değil.

KINGEXO

Gerçekten içten bir samimiyetle soruyorum daha önce zorbalık yapan birisini gördünüz mü?
Lise yıllarımda 2 okul değiştirdim serseri tipli öğrenciler vardı belalı tipler falan ama kendinde güçsüz ya da zayıf kişilere zorbalık edeni görmedim. Böyle şeyler hep filmlerde/dizilerde olur sanıyordum.
Bence zorbalık yapan kişiler gözlem altında tutmalı.

Hata

3 kere lise değiştirdim ve orta okulda da 2 kere değiştirdim ama ben de hiç görmedim

SURMEW-BTS

zorbalık sadece fiziksel saldırı, zorla harçlık alma vs olmuyor maalesef, birbirleriyle dalga geçen çok, benle lisedeyken alay edenler vs olmuştu, ya da tanıdığım birkaç kişiyle dalga geçenler vs , psikolojik sözle ve fiziksel saldıraya kadar gitmeyen fiziksel uğraşmalarda zorbalık. ve öğretmenlerle bile uğraşanlar gördüm maalesef.. keşke hiç olmasa ama durum bu…

KINGEXO

Biliyorum elbette sadece fiziksel zorbalık yok ama daha önce çevremde ya da okul hayatımda şahit olmamıştım.
Kesinlikle keşke hiç olmasa…

SURMEW-BTS

sizin adınıza böyle şeylerle karşılaşmadığınız için çok sevindim, elbette ben de ülkemizde diğer ülkelere göre daha az yaşandığını düşünüyorum ama geçenlerde bi kıza fiziksel ve psikolojik şiddet uygulayan iki kız haber olmuştu ülkemizde maalesef ve çocuklar sosyal medya üzerinden hep birbirlerini aşağılıyorlar 🙁

INSPIRIT

Kore dizilerinde gördüğün zorbalıklar maalesef gerçek. Bizim ülkemizde bu kadar ciddi bir zorbalık yok, sadece dalga geçilme olayları oluyor fakat Kore’de o kadar çok haber çıktı ki, illaki görmüşsündür. Bayıltana kadar döven bir grup vardı CCTV’si çıkmıştı hatta. İntihar oranları en yüksek ülkelerden biri zaten.

DaRa

Ya yanlış mı hatırlıyorum bilmiyorum sanki korede bi cocuk komaya girmisti

Nick bulmak zor anam

Kore’deki kadar ağır olmasa da bizde de çok zorbalık var aslında ama çocuklar gördükleri şeyin adının zorbalık olduğunu bilmiyor, doğal geliyor artık, alışıyorlar. Lisedeyken yaşadığım şeylerin, okuldan nefret etmeme sebep olan şeyin adının akran zorbalığı olduğunu çok daha sonradan öğrendim. Ortaokuldayken param alındığında yaşadığım şeyin zorbalık olduğunu dahi sonradan öğrendim.

Bir adet once

Kim bilir zorbalık yaptığı çocuklar ondan ne kadar korkmuştur. Pislik herif

lol

ünlü olmak dışında planı yokmuş onu anladık

estuko

öff zaten ünlü olamazdı, çirkin

mel

zorbalardan ne farkınız kalıyor böyle yorumlarla? siber zorba…

estuko

e fikrimi belirttim çirkin işte ahahsbjabs

SURMEW-BTS

sizde alttaki arkadaşın dediği gibi şuan yanlış birşey yapıyorsunuz ve bu da zorbalık.

Ddm

Cocuk zorbalik yapmamis galiba sadece grup arkadaşları zorbaymis ama zararin neresinden dönse kardır umarim sektöre bomba gibi giris yaparsin.

Raven

Sen neyi bilip bilmediğine emin misin???

SURMEW-BTS

zorbalık yapan arkadaşlarını durdurmadığı mağdurlara yardım etmediği için o da zorba , haksızlığa karşı durması lazım.

Yeni Yazılar