Benzer Yazılar

BTS ’34. Altın Disk Ödülleri’nde dijital daesang aldı

BTS '34. Altın Disk Ödülleri'nde dijital daesang aldı

HABER: BTS katılmamasına rağmen daesang aldı… onların yerine ödülü Bang Shi Hyuk kabul etti

KAYNAK: X Sports News via Nate

1. [+513, -29] Tebrikler, BTS. Yarını bekliyorum ㅠㅠ Sizi seviyorum 💜💜💜

2. [+471, -30] Beklendiği gibi… bu yıl çok iyilerdi, aferin BTS!!

3. [+444, -30] Daesang için tebrikler BTS~ dünyanın en iyi grubu olmaları için onlara başarı diliyorum ♥♥ ~

4. [+36, -2] Vay be, çoğu erkek grubunun albüm satışları yüksektir ama dijital satışları düşüktür, kız grupları ise tam tersidir, ama BTS hem albüm hem dijtalde kazandı 👏👏👏❤

5. [+33, -7] Tüm ödül törenlerinden daesang almanızı tebrik ederim. Albümünüz hem Kore’de hem yurtdışı törenlerinde harika sonuçlar aldı, gururlandım. Bir sonraki albüm için sabırsızlanıyorum, BTS fighting!!!

6. [+32, -3] Yarın da albüm satışı daesangını alacaklar

7. [+32, -3] BTS Melon, MAMA ve Altın Disk’teki hem albüm hem dijital daesanglarını süpürecek gibi duruyor ㅋㅋ TanrıTS

8. [+31, -4] Dijital daesang ㅜㅜ tebrikler 💜

9. [+27, -2] 100 üzerinden 97.9 puan aldılar!

10. [+27, -6] Tebrikler, dijital daesangı tebrik ederim, gerçekten hayatınızda bir kez görebileceğiniz bir grup

BTS '34. Altın Disk Ödülleri'nde dijital daesang aldı

KAYNAK: Naver

1. [+3,369, -115] BTS hem albüm daesangını hem dijital daesangını alan tek grup, onlar Tanrı

2. [+1,664, -53] BTS hak ediyor!!!! Şarkı çok iyi!!! Albümdeki her şarkı süper ㅎㅎㅎㅎㅎㅎㅎㅎ

3. [+893, -29] Tebrikler BTS

4. [+861, -28] Tebrikler dijital daesang için, şarkılar dinledikçe iyi hissettiriyor.. BTS en iyisi

5. [+684, -26] Tebrikler, BTS. Yarın televizyon önünde bekliyor olacağım.

6. [+195, -11] Otuzlu yaşlarında bir erkeğim ve onlara saygı duyuyorum. Psy bile bu seviyede değildi… hem dijital hem albüm satışlarında canavar oldular, her daesangı aldıklarını görmek inanılmaz

7. [+158, -8] İlk defa bir erkek grubunun dijital daesang aldığını görünce puanlara baktım ve evet, kazanmamaları imkansızmış.. kültürel etkilerini de düşünürsek. Satışlarda tüm dünyada 1 numaralı albüm onlarınki, kazanacakları kesin. BTS all kill yaptı

8. [+140, -7] 2019 BTS’in en iyi yılıydı ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ hem dijital hem albüm daesangını alan bir grup olmamıştı hiç;; sadece bir törende değil Melon, MAMA ve Altın Disk’te… Billboard ve AMA’da popülarite ödülü, zirvedeki grup ve yılın turu ödüllerini de aldılar

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+106] 2013’ten beri onlarla birlikteydim, gururluyum demek yeterli değil… harika bir yolculuk ㅠㅠ ve bu daha zirvedeki halleri değil ㅠㅠㅠㅠ

 

Kaynak: Netizenbuzz

18 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
db db

Güzel olan idollere ce oyunculara da çok sık “tanrıça” diyorlar. Gerçekten tanrı olarak gördükleri için söylediklerini düşünmüyorum, sadece herkes çok beğendiğine diyor. Ben de sevmem ve demem orası ayrı..

134340

Keşke şu her laf söyleyebileceği Bts haberlerine atlayan tipleri, bu tarz haberlerde de görebilsek. Törende hayran oylaması yok, Bts törene katılmadı, puanlamaların nasıl yapıldığı açıklandı. Bu ödüle nasıl bir bahaneniz var çok merak ediyorum.

İğrençlik

Tebrikler BTS, başarılarınızın devamını ve daim olmasını diliyorum. Boy With Luv hergun dinliyorum, insanı mutlu eden , eğlendiren bı şarkı, çok güzel, hiç sıkılmadan ard arda dinliyorum.

İğrençlik

Gerçekten tanrı olarak görmüyorlar tabiki de ya da tapmiyorlar, inanmıyorlar, üst seviye idol ve oyuncuları övmek için,en büyük övgü ibaresi olarak kullanıyorlar, biz Müslüman olduğumuz için bu bize garip ve yanlış geliyor tabiki. Yıllardır bu sektörü takip ediyorum. İdollere , oyunculara tanrı , tanrıça diye övgü de çok bulunuyorlar. Onların bı çoğu, dinsiz, ateist bı kısmı Budist ya da hristiyan o yüzden “tanrı” kelimesini övgü olarak,onlardan daha iyisi yok anlamını kastederek ve çok iyi olduklarını belirtme amacıyla yazıyorlar.

Comment

“Tanrı” kelimesi özellikle Müslüman olmayan ülkeler tarafından sıkça ağza alınan, kullanılan bir tabir. Bizde “Tanrı (Allah) tektir” anlayışı olduğu için Tanrı kelimesinin sıkça kullanılmasını garipsiyoruz.
Kpopda unvanı “Tanrı (God)” olan birini görünce ben de sizin gibi olmuştum.

Comment

Ben öyle kullandıklarını düşünmüyorum aslında (düşünmek istemiyorum) çünkü korede halkın çoğu, idol takip edecek- onlar için yorum yapacak yaştaki kesimler bir ilaha, yaratıcıya inanmıyor. İnananların da biz müslümanlar gibi “Tanrı” kelimesine hassasiyeti pek yok.
En azından içinizi bu şekilde ferahlatabilirsiniz.

tata

Koreliler ‘Tanrı’ kelimesini zirve anlamında kullanıyor genelde, yani bu sayfayı bir süredir takip etmişsen çok kullandıklarını farketmişsindir.

tata

Melon, MAMA ve GDA’de daesang all kill ve Billboard ve AMAs’da en iyi grup ödülleri…
BTS bu yıl cidden zirveyi gördü.

Bunny

2019 bizim yilimzdi. 2020’ye de guzel giris yaptik. Bakalim bu yil neler basaricaz. Harika bir album yaptiklarina eminim ayrica mixtapeler de var. Bangtan bu yilda bizi muzikleriyle costurcak 💪💜

Nokta

Tebrik ederim çocuklar 💪🏻💪🏻 Keşke sizlerin hikayenize 2013 de katılsaydım ama maalesef 2016 yılında katıldım 😭😭 yine de nasıl yükseldiğinizi görmek harika hissettiriyor.

Bir Army

Tebrikler BTS yarın da albüm daesangını alıp tamamlayalım 💜

ISYAN EDIYORUM ARTIK 🤢

Namjoon 2019 yılı bizim yılımız olacak derken şaka yapmıyordu… gerçekten 2019 bangtanın yılıydı💜

Kooki ama Decalcomania bekliyor

Bang PD nin konuşması çok güzeldi. “İnsanlar, sadece insan olduğu için bile saygı görmeliler ki parlakça ışıldayabilsinler. ”
BigHiti bazen bağrıma basasım bazen dövesim geliyor ama Bang PD ye kesinlikle saygı duyuyorum. Çaylaklarımıza bile 90 derece eğilip selam verdi adam, üstelik beş altı kez verdi o selamı. Kendisinden onlarca yaş küçüklere bile saygısını göstermekten gocunmadı..
Veee 2020 nin ilk Daesangını alan grubum daha nice daesanglara 💜

rpmn

tebrikler bts herkes konuşuyor ama siz yapıyorsun💜 ayrıca bugün bang pdnim güzel bir konuşma yaptı. bu sözünü de çok sevdim Öncelikle en önemlisi, sanatçılarımızın, sanatçılıklarından önce normal insanlar olarak mutlu yaşayabilmeleridir.

cns

Haber gelmeden ben yazayım. FİZİKSEL DAESANG DA BTS’ İN! Böylelikle üçüncü daesang allkillimizi gerçekleştirdik. Sizinle gurur duyuyorum çocuklar! 💜

cns

Büyük özen ve sevgiyle hazırlanan bu albüm ve şarkının hak ettiği bütün ödülleri alması beni fazlasıyla gururlandırıyor. Resmen yılları daesangla kapatıp açıyoruz nasıl bir seviye siz düşünün artık. 😉 Tebrik ederim BTS ARMY! 2020’de de daha yükseklere uçmak dileğiyle. 💜

Cansu

Bang Shi Hyuk’un sağlığı iyi mi? Sanki daha çok kilo almış.

134340

Bir ara çok kilo vermişti, tekrar geri almış sanırım.

Yeni Yazılar