Benzer Yazılar

Büyük 3 artık SM, JYP ve Big Hit mi oldu?

Büyük 3 artık SM, JYP ve Big Hit mi oldu?Büyük 3 artık SM, JYP ve Big Hit mi oldu?Büyük 3 artık SM, JYP ve Big Hit mi oldu?

HABER: [Yeni Yıl Planı] SM, JYP, Big Hit, artık büyük 3… geleneksel güç vs yeni güç

KAYNAK: Joy News 24 via Nate

1. [+1,044, -39] Sonunda YG büyük 3’ten düştü

2. [+1,000, -46] Öncelikle YG’nin büyük 3’te olmamasına seviniyorum… YG bir şirket değil, suçlu kovanı

3. [+774, -28] Bay bay YG

4. [+58, -9] Aralarındaki fark şu: SM ve JYP uzun yıllardır çok popüler idollere çıkış yaptırıyor, Big Hit ise SM ve JYP’den daha çok para kazanmasına rağmen sadece BTS’e sahip, bu sonsuza dek sürmeyecek. Ayrıca önümüzdeki yıl askerlikle uğraşmaları lazım. Big Hit yeni bir para kaynağı bulamazsa birkaç yıl içinde düşer.

5. [+31, -13] Big Hit’te sadece BTS olduğu için listeden indirilmeleri gerektiğini söylemek adil değil, diğer şirketler tüm gruplarını toplayınca bile BTS’i geçemiyorlar ㅋㅋ

6. [+25, -21] Bence Big Hit’i bu büyük liglere dahil etmek için çok erken. SM ve JYP’de HOT ve god varken bile büyük 3’te görülmüyorlardı, sonrasında üst üste başarılı olunca büyük 3 dendi onlara. Big Hit BTS’ten sonra bir erkek grubu çıkardı ama tanınmıyorlar ve daha popüler değiller. Bu yüzden Big Hit’i büyük 3’e almak zor. Bu yeni grup BTS askere gidince onların getirdiği paranın yarısını bile getiremeyecek bence.

7. [+25, -5] YG kesin~~~~~~~~~~~likle kendini mahvetti

8. [+23, -4] ‘Japonya’ya hayır’ akımı gibi YG’yi de boykot etmeliyiz, eğer böyle yapmazsak suçluları destekleyen bir ülke oluruz. Lütfen suçluların televizyona çıkmasını engelleyen yasayı yürürlüğe koyun.

9. [+23, -37] Big Hit’i büyük 3’ten çıkarın, sadece tek bir başarılı grupları var. Şu anda SM ve JYP büyük 2 olsun daha iyi.

10. [+23, -31] Yine de SM ve JYP’yi geçemez ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ yıllardır büyük 3’ün bir parçası bu iki şirket

11. [+22, -13] Twice olmadan JYP de hiçbir şey değil?

12. [+21, -10] JYP’nin hisseleri düştüğü için hisse sahiplerini sevindirmek için yapılmış bir haber gibi. Twice düşüşte ve JYP’nin diğer grupları pek başarılı değil, JYP şu anda endişelenmeli~

13. [+20, -13] Big Hit Girlfriend’in şirketini aldı ve kız grubu da çıkaracak, büyük 3 olma yolundalar

14. [+19, -1] Uzun zaman YG hayranıydım, toparlanmalarını bekliyordum ve onları destekleyecektim, ta ki Yang Hyun Suk ajusshinin yaptıklarını ve Big Bang’in geri dönme kararını öğrenene dek. Şimdi başarısız olsunlar diye dua ediyorum. Orada kalan diğerlerine üzülüyorum.

15. [+19, -10] Big Hit gelir konusunda diğer ikisini eziyor

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+166] Big Hit şirketi halka açarsa ve başarılı bir kız grubuna çıkış yaptırırsa Büyük 3’e girmiş derim. Şu anda büyük olan BTS, Big Hit değil.

 

Kaynak: Netizenbuzz

55 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
?!

Boynu altında kalasıca Hyunsuk yediğin hurmalar yüzünden dünkü çocuklar sakız ediyor ağzına şirketindekilerin emeğini ve sektöre kattıklarını. Masum olan herkes ayrılırda o şirket tepene yıkılır inşallah lanet herif

violet #ktl

BU GÖRDÜĞÜM EN İYİ YORUM KASJDKASDNNH ÇOK İYİ ÖZETLEMİŞSİN NSKDKDKX

Cansu

Yabancı yorum haklı. BTS varken Bighit var şu an. TXT kendi başına bir şirketi kaldıracak güçte değil.

BlueElf

Bunları komik buluyorum ya şirket kazancı ile karı ayrıt edemiyorlar hala 😀 SuJu’nun hala SM’e ne kadar kar getirdiğini biliyormusunuz 😀 Duysanız şaşırırsınız zaten 🙂 Benim bildiğim bu big3’ün bir sürü alt şirketi de var YG’de işler nasıl bilmiyorum ama BlackLabel ve aktör şirketleri iyi kazandırıyordu YG’ye şimdi ne durumda bilemeyeceğim ama.

Miss

Bu yorumun alnı olsa da öpsem! ☺

Bir Army

Niye önemli ki bu kadar ha olmuş ha olamamış (benim için en azından önemi yok ) , bir şirket : sanatçılarının ismine leke düşürüyorsa , çok kötü işlere bulaşıp çok negatif bir imaj oluşturuyorsa , sanatçılarına hak ettiği gibi davranmıyorsa büyük olmanın ne önemi var.Mümkün olduğu kadar az kire bulaşmasını tercih ederim.Bundan daha önemlisi sanatçılarını koruması ve haklarını vermesini isterim. Bu şekilde bir şirketse ister büyük ister küçük olsun en güzel şirket olur yani .

isimsiz army

Henüz değil bence de. Eğer BTS askerliği döneminde başarılı gruplarla ayakta kalırlarsa o zaman olur

Yasemin

Bu gönderinin altındaki tüm cevap veren koreli ve türkler; yalnış bildiğiniz kısım Yg nin şu anda zor zamanlar geçirdiği değil, siz 3 büyük kelimesinin neye dayandığını daha bilmiyorsunuz… 3 büyük ilk kurulan ilk 3 kore eğlence şirketidir sırasıyla SM YG JYP şeklindedir yani bighit en yüksek hisselere ve paraya sahip olsa bile, 3 büyük unvanını haketmez, alamaz. Sonradan kurulan bir şirket olduğu için…

Last edited 2 yıl önce by Yasemin
Skz

Twice düşüşte mı 2019 da 1 milyondan fazla albüm sattı ve düşüşte deniliyor.anlamiyorum

Sera

Herkes yg nin battığını söylüyor? Evet bende batmalarını istiyorum ama şuan jyp den daha yüksekler jyp 23.250,000 yg ise 30.750,000 smde 36.200,000 yani insanların battığını söyledikleri haberler yalan imajları mahvoldu ve inşallah batarlar ama onu destejleyenler hiç eksilmemiş

Bay

Halka açık olmadan da bighit kız grubunu twice yada itzy gibi yükseltirse o zman tmm.

Bay

Yg ent batmaz v live yg ent in naver ın çeyreği yg ent in daha fuhuş parası kumar parası da var batması zor.

Matmazel

Bunların sorunu ne? Big Hit hiç bir zaman böyle bir söylemde yada eylemde bulunmadı. Canı sıkılanlar böyle makaleler yayınlayarak ne elde etmeye çalışıyorlar anlamıyorum. Ayrıca yorumlarında genel olarak bahsettiği gibi Big Hit’in 3 büyüklerden biri olarak sayıla bilmesi için henüz erken. Evet BTS şuan mükemmel ilerliyor, TXT her ne kadar eleştirilere maruz kalsada çaylak bir grup için çok iyiler ve GFriend’i de artık Big Hit’den sayarsak eğer onlarda gayet iyi durumdalar bunlar tamam ama 3 büyüklerden olmak için henüz erken. Ilerleyen yıllar için de şuanki gücünü ve konumunu koruması lazım. Her ne kadar 3 büyük ismi beni irite etsede onlarda… Read more »

Muziksever

Arkadaşım haber yazmak, bir konu üzerinden fikir alışverişinde bulunmak ve halkın nabzını yoklamanın ne demek olduğunu biliyor musun?

Matmazel

Hayır senin dediğinin benim yazdığımla olan bağlantısını anlamadım. Sanırım “Canı sıkılanlar böyle makaleler yayınlayarak ne elde etmeye çalışıyorlar anlamıyorum.” bu cümleme takıldın yanlış anlamadıysam eğer ama ben bu cümleyi sadece bu haber için kurmadım.

Muziksever

“Bunların sorunu ne? Big Hit hiç bir zaman böyle bir söylemde yada eylemde bulunmadı.” bu cümle için yazdım.

Matmazel

Haaa anladım ama sencede halkın nabzını çokça yoklamadılar mı? Bu haberler bir iki kere çıkmadı hemen hemen iki üç ayda bir çıkıyor ve her seferinde Big Hit yeriliyor, diğer şirketler yüceltiliyor. Kimsenin yüceltilmesi de değil benim sorunum hak edenler yüceltsin zaten sadece bu haberlerin ve türevlerinin bolca çıkması beni sinirlendirdi o nedenle öyle bir cümle kurdum. Yoksa “haber yazmak, bir konu üzerinden fikir alışverişinde bulunmak ve halkın nabzını yoklamak” ile alıp veremediğim bir şey yok. Sadece aynı filmi bir kaç kere izlemeyi sevemiyorum bir türlü. Tamam bizde Big Hit 3 büyüklerde demiyoruz, Big Hit’de ben 3 büyüklerden biri olacam demiyor… Read more »

Nct in annesi

EN İYİ ŞİRKETİN KİM OLDUĞUNU HERKES ÇOK NET ANLAMIŞ SM İS THE BEST BEYBİ

Yılgın

Büyük olsun olmasın Bts e ve diğer gruplara iyi davransın yeter birde kimisi Txt yi Bts sayesinde popüler diye ezmeye çalışıyor kimisi popüler değiller diye ezmeye çalışıyor bir garip yani

la cha ta

11. [+22, -13] Twice olmadan JYP de hiçbir şey değil?
nE

Sel

Bighit kız grubu çıkarsa bile işleri zor gibi duruyor 3.jenerasyon hala çok aktif 4te de idle ve itzy başı çekiyor zaten kız stajer almayı bıraktılar diye duymuştum yapacakları en temiz iş txt yi daha fazla tanıtmaları geçip twitterde yazmakla olmuyor itzy ye bakın icy geri dönüşüyle hem idol room hem knowing nros hem de weekly idole katıldılar adını bilmediğim 2 programı saymıyorum bile k army dışında txt ulusal olarak 3 büyük grubu denemeyecek seviyede (gerçi stray kidste aynı durumdan muzdarip ama jypnin elindeki tek çaylak değil bu yinede şirketi etkilemiyor)

Bunny

Bangtanla gurur duyuyorum ya. Nerden nereye getirdiler şirketi. 👏👏🔥

tata

“Şu anda büyük olan BTS, Big Hit değil.” aynen öyle diğer şirketlerin bir tarzı var ve bu tarz çıkardığı grupla uyuştuğunda herkesi başarılı yapabiliyorlar YG’de Bigbang 2NE1 ve BP o tarzı benimsedi Winner ve Ikon çıkış yıllarında başarılıydı ama sonra aşağı doğru indi başarı grafikleri SM desen çoğu grubuna kendi stilini giydirebiliyor sadece NCT projesi başarısız oldu ki bence SM hip hop’a bulaşmamalı. JYP ise çok tuhaf ya çok başarılı oluyor grupları ya da hiç olamıyor ama bir şekilde sürekliliğini sağlıyor şirket. Bighit için BTS’ten sonrası önemli tabi ki ama BTS’te bighit etiketi çok az BTS kendine özgü bir grup… Read more »

Suna

Big Hit BTS’e ne baskı yapıyordur şimdi ama.. Elindeki süper güç. Onu sımsıkı tutması lazım. Yoksa hali nice olur. YG ise çöplük. Ama şirketler yalnızca idollerden ibaret değil bunu unutmayın. Asıl belalı olan içeride çalışan kurul üyeler ve hissedarlar.

134340

Sirket 3 buyuk olmasada olur yeter ki sanatcilara duzgun davransinlar gerisi cok onemli degil.
Ben sirketin halka acilmasini istemiyorum. Cocuklar su an istedikleri gibi ozgur muzik yapabiliyorken, bu durum kisitlanmaya baslayacak halka acilirlarsa. Ayrica big hit in son donemde yaptigi bazi isler beni rahatsiz etmeye basladi, umarim sonu hayirli olur yapilanlarin.

Sana

YG’yi büyük üçten çıkaralı çok oldu ama Bighit? Bts olmadan bir hiç. Bts toptan askere gitse şuan ki gelirin onda birini elde edemez. Sonra çıkacak grupların tutup tutmayacağını da bilemiyoruz. Bunun için zaman lazım. JYP ve SMe bakın. Çıkan her grup bir şekilde tutunuyor ve hit oluyor. Twice olmasa Itzy gelecek vaad eden bir grup. Ayrıca Skz satışlarda çok iyi şimdi de Japonya için hazırlanıyorlar. Got7 zaten globalde çok başarılı. Yani JYP’yi ayakta tutan tek grup Twice değil. Evet büyük katkısı var ama o olmazsa batar diyemeyiz. Bir de öncesine bakın WG MissA 2PM Rain gibi sanatçılara sahipti şimdi aynı… Read more »

JenBellaShakespare

Sjghahgfshgdgsfhgfsjgfsjg komikti bir daha güleyim ajgsdhgsdgjsdgjs

İğrençlik

Ya Allah aşkına şu tabire kafayı takmayın, insanların etiketlere,lakaplara bu kadar önem verip takıntılı olmasını anlamıyorum. Bighit e big3 demeye başladıkları için de daha çok nefret almaya başladılar, ygstan lar kendileri için söylenen big3 tabirini kaybetmek istemiyorlar ve bu yüzden de Bighit ve BTS in üstüne daha fazla gidiyorlar. Alt tarafı Kpop takip edenlerin en popüler en eski en başarılı ilküç şirkete taktığı bi lakap ,terim bi önemi yok yani.

Mirr

Benim anlamadığım şey JYP’nin sadece Twice olarak görülmesi Day6,GOT7,StrayKids hepside çok iyi gruplar ama ısrarla görmezden gelip ITZY ve Twice dan bahsediliyor çünkü JYP kız grupları çıkarır genellemesine takılıp kaldılar gerçekten çok üzücü 😢
Not:Twice ve Itzy hiç bir şekilde küçümsenmek amacında yazılmamıştır aksine dinlemeyi en sevdiğim gruplar hatta Twice’ı biraz fazla seviyor olabilirim💜 💗

barbie

Aralarındaki fark şu: SM ve JYP uzun yıllardır çok popüler idollere çıkış yaptırıyor, Big Hit ise SM ve JYP’den daha çok para kazanmasına rağmen sadece BTS’e sahip, bu sonsuza dek sürmeyecek. Ayrıca önümüzdeki yıl askerlikle uğraşmaları lazım. Big Hit yeni bir para kaynağı bulamazsa birkaç yıl içinde düşer.
(burada katılmadığım tek yer bts in albüm olmadan da gelir getireceği)

barbie

TWICE düşüşte mi canlarım araştırın da gelin

zsr

yg 3 büyükten olmayı haketmeyen bir şirket sürekli burnu pislikten çıkmıyor ve idolleri de az değil onlarla düzgün ilgilenemiyor bile

Stunnnnn

Bighit’in big3 falan umrunda oldugunu sanmıyorum… öyle bir derdi yok ama insanların pek derdi var tabi haklı olarak ne denir ki 😏😊

Sudeas

Gfriend 3 büyükten sonra en iyi albüm satışlarına ve dijitale sahip kız grubu ve artık bighit altındılar.Txt yavaş yavaş yerini sağlamlaştırıyor.İlk üç şirket aralarında yer alabilmek içindaha uzun yolları var .Şurda bi kaç yıldır adlarını duyuyoruz bts 2016dan sonra büyük bir büyüme gerçekleştirse sadece 3 yıldır büyük şirketlerden diyebiliriz.Ondan öncede başarılı gruoları olsada yg sm ve jyp gibi köklü bir isime sahip değil.Ygninde düşüş yaşacağı gibi yeni gruplarla yükseleceğini düşünüyorum Blackpinkte inanılmaz başarılı bir grup bir full albüm yapsan kaç milyon satar.Bighitinde böyle bir kızgrubuna ihyiyaci var.

INSPIRIT

YG artık büyük 3’te değil doğru ama BigHit de değil. Yabancı yorumun dediği gibi büyük olan BTS.

Yasemin

Bu gönderinin altındaki tüm cevap veren cahiller; yalnış bildiğiniz kısım Yg nin şu anda zor zamanlar geçirdiği değil, siz 3 büyük kelimesinin neye dayandığını daha bilmiyorsunuz… 3 büyük ilk kurulan ilk 3 kore eğlence şirketidir sırasıyla SM YG JYP şeklindedir yani bighit en yüksek hisselere ve paraya sahip olsa bile, 3 büyük unvanını haketmez, alamaz. Sonradan kurulan bir şirket olduğu için…

Last edited 2 yıl önce by Yasemin
JenBellaShakespare

nE? AJGFSHGFSGHDGHFSFJG Kardeş YG hâla büyük 3’te çok fazla skandalı çıktı evet ama hâla yüksek kârları ve büyük bir tarihleri var, daha kolay kolayda büyük 3lüden çıkmaz zaten

Buse

Yavaş yavaş YG batıyor. 😂 Daha da batması dileğiyle.

Sinini

Bence şuan en büyük şirket BTS diğerleri faso fiso xxhdn

Lone

Hayal dunyasindan çık

Bangtwice

BTS i seviyorum ama sen de sırf bts i seviyorsun diye digerkilerini ezecekmisin? Kendine gel!

cns

3 büyük mü 😛 Şuan tüm idolleriyle toplansalar BigHit etmiyor hiçbiri. Evet büyük kazancı BTS sağlıyor olabilir ama ileride TXT de çok muhteşem şeyler yapacak. Yeni kız grubu da çıktı mı zaten ne üç büyükler kalacak göreceğiz. ☺

Bay

Haklısın bence . Kıskananlar çatlasın.

Sıkıldım

Ee yalan mı söylüyor? Ne bu eksikler?

Olacak o kadar

Ya pardon ama nsnwnsmkkc 4 tane şirketten bahseden bir haber var. bu şirketlerin bünyesindeki bütün grupların fandomlarının bu habere tıklama olasılığı %100 ve arkadaş kendi favları dışında diğer herkesin değersiz olduğunu söylemişken başka grupların fandomlarının ne yapmasını bekliyordun, arkadaşı kucaklayıp koklamalarını mı? Nsnamsmdnamskkcksk

Deniz

Bu yorumu 76328394651629783 kere beğenebilseydim keşke …

cns

Ayyy canım nasıl ağlamışlar

Olacak o kadar

Kendinizi başkalarını gömmeden övmeyi beceremiyorsunuz sonra da hirkis BTS’e inti kiskiniyisiniiz, hirkis inti.s diyorsunuz jdjajdlsnsmnnlbfng hayatsal tatminsizlik problemi

cns

Yalansa yalan diyin veriler ortada. Bunda gömülmüş hissediyorsanız beni ilgilendirmiyor, sizin probleminiz.

Olacak o kadar

Olay veriler değil akıl yoksunu arkadaşım, olay senin üslubun. Ayrıca yalan, tatmin ettim mi şimdi seni:D

cns

Yakıştı mı ama şimdi :(( Köşeye sıkışınca hakarete başvurmak çok basit bir hareket. Daha fazla seninle muhattab olabileceğimi sanmıyorum.

Olacak o kadar

e ne yapayım yani akıl yoksunu dediğimde alınıyorsan beni ilgilendirmiyor, senin problemin:)))

Revel

Gidin biraz araştırın ya en çok geliri olan bu senede sm’idi bi halt bilmeden bol keseden sallamayın bts başarılı tamamda.. smde onun gibi kaç grup var bu yüzden hala en çok kazanan sm!!

Naz

Bts gibi gruplar var derken ? SM grupları BTS i yer bitirir . Ama haklısın SM en çok geliri olan şirket bu 20 yıldır böyle EXO , TVXQ ve Suju aşırı derecede gelir getiriyor . SHİNee ve SNSD aktif olmamasına rağmen bayağı gelir getiriyor. Red Velvet zaten en çok gelir getiren kız grubu. NCT de bayağı gelir getiriyor. Taemin ve Taeyeon solo olarak çok iyi satış yapıyorlar. SM cidden çok güçlü bir şirket. Tek sorunu şu baştaki ceo . Lee soo-man geri dönerse gerisini diğer şirketler düşünsün.

Bangtwice

Digerkilerini ezmeden yorum yap ya aptal bts dünyaca popüler çünkü bu adam akıllı yorum yapamıyorsunuz aşağıda kudur un falan diyosunda bende army im bende mi bts in başarısından kuduruyorum? Keske hiç böyle fanlar fandomda olmasaydi be

Yeni Yazılar