Benzer Yazılar

Editör Irene’in özür dilediğini söyledi

Editör Irene'in özür dilediğini söyledi

Bu editörün yazdığı gönderi hakkındaki netizen yorumları, yani şu:

(Bu arada bu kişiye editör de deniyor stilist de.)

Editör, Irene’in özründen sonra açıklama yaptı

 

HABER: Editör gönderi yazdı “Irene özür diledi… bu acıyı aştıktan sonra işime döneceğim”

KAYNAK: Joongang Ilbo via Naver

1. [+769, -12] Sektörde 15 yıllık deneyimi olan biri itibarının aşağılandığını hissetmiş, bu da Irene’in yaptıklarının yalnızca kıyafetlerinden şikayet etmenin ötesine geçtiğini gösteriyor. Jo Hyun Ah seviyesinde bir öfke nöbeti geçirdiğine bahse girerim… Ses kaydında ciddi şeyler olmalı ki hem şirket hem Irene özür diledi. Irene’in ergen ya da yirmi yaşlarında biri değil 30 yaşında olduğunu hatırlamalıyız, sosyal ahlak kurallarını bilmesi gerek. Belki de bu kuralları bildiği için nasıl daha sert vuracağını biliyordu… Sektörün geri kalanını uyarmak için ses kaydının yayınlanmasını tercih ederim

2. [+744, -20] Umarım Irene bu skandalla hayattaki yerinin farkına varmıştır. Nereye ait olduğunu anlamalı ve ona göre davranmalı.

3. [+557, -33] Irene, Red Velvet’in imajı senin yüzünden kötüleşiyor. Gruptan ayrıl, emekli ol ve daha iyi bir insan olmaya çalış. Sonuçta yaslanabileceğin bir yeteneğin yok, böyle kötü bir karakterle nasıl ünlü olmaya devam edeceksin?

4. [+466, -9] Bu editör her şeyi açıklamasaydı Irene halkın önünde maske takarken sahne arkasında insanları suistimal etmeye devam edecekti

5. [+312, -11] Mağdur elinde ses kaydı olduğunu söylediği için Irene hemen boyun eğdi. Seo In Young’ın kariyeri bir ses kaydıyla tek gecede mahvolmuştu hatırladınız mı? Karakter sorunlarıyla halkın güvenini kaybeden bir ünlü asla düzelemez… Kim Gura ya da Jun Hyun Moo gibi affedilmek için yalvarman ya da halkın affedeceği samimi bir özür dilemen gerek!!

6. [+186, -4] Lisedeki iljinlerden öğrendiğim şey, çevresindeki kendi grubu olarak kabul ettikleri insanlara iyi davranırlar. Taraf yaratmada iyiler. Yüzünüze gülerken arkanızdan başka insanları ağlatırlar. Onlar en beteri.

7. [+115, -0] Şükürler olsun ki ses kaydı var. Ses kaydı olmasaydı SM ne yapardı şimdiden düşünebiliyorum

8. [+93, -2] SM şimdiden para ödeyerek Irene’in imajını temizlemeye çalışıyor ㅡㅡ Irene’in ismini gerçek zamanlı aramalardan sildirdiler ㅋㅋ Bir süre bu olayı ört bas edebileceklerini sanıyorlar, Irene dönünce hayranları ona ilgi göstermeye devam edecek diye düşünüyorlar.. Irene gibi sadece ona nazik davrananlara nazik davranıp kendinden küçük gördüğü herkesi aşağılayan birini destekleyenlerin ondan farkı yoktur. İnsanlar değişmez ve düzelmez. Irene gibiler başlarına bu gelmedikçe nasıl bir his olduğunu anlamazㅡㅡ Irene’in yıllarca böyle şeyler yapan bir karaktere sahip olduğunu lütfen kabul edelim.

9. [+87, -4] İnsanlar düzelmez

10. [+86, -10] Irene-ssi, biraz kitap oku ve çalış. Karakterin ya da kişiliğin hakkında tartışmak istemiyorum, kendinden yüksek sınıfta olduğunu düşündüğün insanlara yalakalık yapan biri olduğun belli. Halkın uzun süre boyunca sevmeye devam ettiği ünlülerin ortak bir özelliği var, gerçeklerin farkındalar. Ortaokulda eğitimi bırakıp hayatını aynaya bakarak geçiren senin gibi değiller. 35 yaşına geldiğinde kimse seni hatırlamayacak çünkü eğitimsizsin. Bu karakter sorunu değil. Kitap okuyup öğrenmelisin, bu şekilde daha iyi olacaksın

11. [+77, -1] Sektörde 15 yıl deneyimi olan biri bunu ifşa etmek için kariyerini riske attı, bu yüzden bu olay Irene’in ilk seferi değildi diye düşünüyorum. Eminim hakkında bir sürü dedikodu vardı. Umarım Irene karakterin sadece yeteneğe bağlı olmadığını ve gerçek bir grup lideri gibi davranması gerektiğini fark eder. Sektörde imajın ne kadar önemli bir şey olduğunu bilmemesi çok saçma geliyor bana…

12. [+74, -0] Onu artık televizyonda görmek istemiyorum

13. [+75, -7] Onu savunan hayranlar var mı hala?

14. [+60, -1] Çirkin insanlar size o an itici gelir, ama içi çirkin insanlardan sonsuza dek soğursunuz

15. [+56, -3] Yaşı küçük değil, 30 yaşına geliyor, böyle yapmayacak kadar olgun olmalıydı. Bu düzeltilebilecek bir karakter değil artık. Oyunculuk yapıp saklayabilir ama gerçek suratı hep ortaya çıkar.

16. [+51, -0] Ses kaydında ne varsa SM hiç duraksamadı

17. [+47, -0] SM korktu muhtemelen, editör bu olayı daha da beter yapacak güce sahipㅋㅋㅋㅋ ama çok saygılı davranıyor..

18. [+41, -0] Bu basit bir özürle çözülmez.. SM hep çok geri kafalı

19. [+41, -2] Bir daha televizyona çıkma, seni görmek istemiyorum

20. [+37, -3] Bu sadece tek kişinin yaşadığı bir olay değil, Irene hakkında bir sürü kötü dedikodu vardı zaten. Ünlü olarak kariyeri bitti diyebiliriz.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+296] Beni en çok şok eden şey, olay yaşandıktan hemen sonra oradaki personellerin Irene adına özür dilemesi, ama Irene’in özür dilemek için stilistin gönderi yazmasını ve ses kaydı olduğunu açıklamasını beklemesi. Bu Irene’in karakteri hakkında bayağı bilgi veriyor.

 

Kaynak: Netizenbuzz

67 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ARMY-ㄴㅇㅅㅌ

Ben burası dışında Irene’in hatalı olduğunu söyleyen bir insan görmedim. Herkes deli gibi onu savunuyor. O gün çok kötü bir gün geçirdiğini ve tüm bu kötü güne sebep olan kişinin stilist olduğunu bu yüzden bağırmakta haklı olduğunu söylüyor herkes. Yarın Red Velvet 5 kişi geri dönüş yapsa eminim herkes yine destekler. Bu beni gerçekten çok şaşırtıyor.

Bbk

Burayı bu yüzden seviyorum. Gercekleri olgunlukla konusabildiğimiz tek yer. Buranın da baska yerlere benzememesini umuyorum.

NeNe

Ama Twitter’da öyle değil işte. Bi kontrol ettim dün.Yorumlarımı SS alıp saydırmışlar resmen. Sadece bana da değil hepimize.Biz anonim olmamıza güveniyormuşuz,nefret yağdırmak için hep bu günü beklemişiz falan. Bizim anonim olmamız yorumların doğruluğunu değiştirmiyor mesela. Ya da kimse tutup burada çevirilen doğru çeviriden bahsetmemiş herkes bizim yorumlarımıza takmış ve Irene’nin haklı olduğuna inanıyor canları ne isterse yani.

syssota

https://twitter.com/Green_chick_/status/1320004354854866944?s=20

Hgs

Neee sjshshshshsh onlar nelerine güveniyormuş peki sanki kimlik bilgileri yazıyor biolarında ..ki bize ne yani ireneden

NeNe

SS alınan yorumumun linki atılmış zaten. Diğerleri için ise konu ile alakalı kelime aramaları yapınca görüyorsun. Birkaç tanesi de bize şunları söylemiş

NeNe

Bir de şu var. İnsanın sinirleri bozuluyor böylelerini görünce…

Last edited 2 yıl önce by NeNe
Eth

Kendi gelsin buraya bekliyoruz ..

Tuğba

Gelirlerse tam tersi olur ama

JenBellaShakespare

Oblar buraya gelsin, tuzlu acı biberli şöyle güüzeeel bir karışım yapıp kahve diye yzlerine savurabiliriz hiç sorun dpğil 😌

JUstnoblerr

Uluslararası desteklense bile artık Uzakdoğu veya Kore’de destekleneceğini pek sanmıyorum. Instagram ve Twitter’da çok bilgi kirliliği var. Irene’in haklı stilistin haksız olduğu şeklinde gönderiler paylaştılar çünkü.

Betül

İnstagramda çoğu büyük sayfa yanlı haber paylaştı, buradaki gibi tam çevirinin paylaşıldığını görmedim ben.İçinden seçip öyle paylaşıyorlar.


Last edited 2 yıl önce by betul
Tuğba

@ıkpopmagazine bak sana diyoruz

Yves

Kimse yasaları çiğneyip suç işlemediği taktirde herkesin içinde onurunun yerle bir edilmesini hak etmez. “Haklı” diyenlerin hepsi geleceğin mobbing uygulayanları. Şimdiden onların iş arkadaşlarına sabırlar diliyorum.

Hera

Sadece buradan okuyorum diğerlerini görünce şok oldum resmen ne salak insanlar var

betül

Kore’de zorbalık yaygın bir davranış (?) olduğu için insanlar bu olaya tepkilerini yabancı fanlara göre daha fazla gösteriyorlar. Belki de kendilerine yapılanlara ses çıkaramadıkları için tepkileri daha da artacak. Umarım editöre gelen asılsız iftiralara da son verirler.

Yabancı yorumlarda şu sözden çok bahsediliyor , ben de buraya bırakayım

Bana iyi davranan ama garsona kaba olan birine güvenmiyorum. Çünkü o pozisyonda olsaydım bana da aynı şekilde davranırdı.
– Muhammed Ali

Bbk

Nasıl saygısız davrandıysa yanındakiler özür dilemiş. Bu saatten sonra ‘ace princess, utangaç, karakteri soğuk’ laflarını kullanmayın. Resmen saygısız ve terbiyesiz. Umarım olayı 2 güne unutup baş tacı etmezsiniz.

NeNe

Yabancı yorum en önemli detayı özetlemiş aslında. Üstelik daha korkunç olanı ise hayranların bilerek çeviri yanlış yapıp,Irene’yi masum göstermeye çalışması.Hala deli savunuyorlar,cidden inanılmaz. Hem geri dönüşü olmayan bir hata yapıyor,hem hatasının özürünü başkalarına diletiyor hem de hiçbirşey olmamış gibi hayatına devam ediyor. Eğer stilist bunları açıklamasa,ses kaydı almasa masum kız rolü yapmaya devam edecekti. En kötüsü de yarın yine başkasına bunları yapacak belkide. Üzgünüm ama bu konunun unutulmasını ve Irene’nin cezası kalmasını istemiyorum. Üstelik yaptıklarının bedelini diğer 4 kız ödüyor. Bir insanın gözyaşlarının sebebi olmak,kendisini değersiz hissettirmek affedildiler gibi değil. Ayrıca hatırlayın bu çirkinliği sadece stiliste değil,diğer 2 çalışana da… Read more »

Miumiu

Başkalarınadamı aynısını yapacak, artık sıkar biraz. Bundan sonra yalandan iyi görünecek( ama ünlü olarak bundan sonrası olursa??)

NeNe

Şimdiye kadar yapan şimdiden sonra da yapar emin ol. Baksana arkasında hala onu destekleyen boş beleşler var.

Juyeon

Bence sektörden ayrılabilir en azından gruptan

A türe

Hepimiz netizenleri üslubunu sevmiyoruz onlar yüzünden birçok kişinin canını yaktılar doğru ama netizenler ünlüleri bizden daha çok iyi tanıyorlar mesela yurtdışında yaşayan Türk hayranları var onlar bizim ünlüleri internetten araştırıyorlar bu yüzden bütün bilgileri bilmiyorlar ama biz daha iyi biliyoruz onları ve bizim halk ünlüleri eleştirdiği de yabancı hayranlar onları savunuyor bunun en büyük örneği Can yaman onlar da kendi unlulerini iyi tanıyor ki irene’ nin ilk tavır tartışması değil bu ayrıca yeri ve joy’unda tavır tartismalari çıkmıştı yani sözün kısası oppa ve unniler masum değiller. Bunu artık o kafaniza sökün kimse onlara katil demiyor …..

obscuritykill

Bu durumdan rahatsız olan sadece kore’deki halk.İrene’yi pohpohlayan hayranları her yerde.Bence biraz inzivaya çekilir sonra tam gaz devam eder.Zaten sm için asıl önemli olan hayranları çünkü albümü hayranlar alır, halk anca solo sanatçıların albümlerine ilgi duyuyor.Bir idole para harcamazlar.Fanları onu öyle savunuyor ki dünya umurlarında değil.Söyledikleri tek şey ne var adam mı öldürdü? gibi cümleler. Allah akıl fikir versin bunlara.

betül

İhtimaller :

1-) Irene’nin gruba ara verdiğine dair haberler çıkacak ve grup üyelerinin bireysel aktivitelerine ağırlık verilecek
2-) Yeni kız grubu debut tarihi erkene alınacak
3-) Sözleşme vakti gelene kadar grup geri dönüş yapmayacak ya da belki aylar sonra

Bunlar benim düşüncelerim .Sizce nasıl olur?

Yves

Yeni kız grubu konuşuluyor mu ki? RV çıkış yapalı 6 yıl oldu ama yeni kız grubu konusunda tık yok SM’de.

Betül

Galiba bu yıl bitmeden çıkış yapacaklarmış

Yves

E hadi bakalım. JYP ondan hızlı davranıp geçen sene çıkardı grubunu. SM hâlâ çıkaracak da çıkaracak.

QueenSS

Bence SM bu yıldan sonra yavaş yavaş RVye önem vermemeye başlayacak. Artık 6. yıllarındalar, şirkette en uzun süre destek alan kız grubu SNSDye 7. yıldan sonra desteği kestiler. Bu skandal da işleri biraz hızlandıracak. Yeni kız grubuna 2021de çıkış yaptıracaklarını düşünürsek ya irene i gruptan çıkarıp son kez güzel bir comeback yaptırırlar ya da suların durulmasını beklerler -ki çok uzun sürer- bu da RVnin arka plana atılmasını hızlandırır.

Bebek Canga

Tipik sm den ne beklersin . Hazır skandalda var bir daha çok zor görürüz kızları

Yves

Dediğin gibi patlattı yeni kız grubu haberini. RV’ye bundan sonra veda edeceğiz gibi görünüyor.

Betül

RV durumu da böyle olunca şaşırtmadı . Beklenen hareketler 😊

Burak

Umarım gruptan ayrılır yada wendy ve seulgi alt grup olarak devam ederler böyle bir insanı daha fazla görmek istemiyorum

Betül

Uncontrollably Fond dizisi için seslendirdikleri şarkı çok güzeldi.Alt grup oluşursa Davichi grubu gibi bir başarı elde ederler gibime geliyor.

stream the only

yo ayrılmayacak irene’imizi bırakmıyoruz görmek istemiyorsan bakma:D

Loura

Gruptan ayrılmak istemediği çok açık. Tek başına bu sektörde zaten tutunamaz. Ama bu durum diğer üyelere çok zarar vericek gerçi bu onun umurunda mı tartışılır. Sözleşmeleri 2021 de yenilenecek miydi? Sanki öyle hatırlıyorum. Ben diğer üyelerin yerinde olsam sözleşmeyi yenilemezdim

Bebek Canga

Diğer üyeler neden yenilemesin ? Onlar ne yaptı? Tamam Irene desen anlarım da diğer üyelerin yenilememesi çok saçma

obscuritykill

Sm yeni kız grubu çıkardı.Red velvedin sonu fx gibi olacak sanırım.Snsdde problemler üst üste gelince red velvedi de erken çıkış yaptırmıştı.

Loura

İrene’nın ayrılmaktan gözü olmadığı için diğer üyelerin ona katlanmak zorunda kalmasını istemiyorum çünkü

Jean-Baptiste

Irene gruptan ayrılmadığı sürece Red Velvet’e de zarar verecek. Bu leş kişilikle daha fazla ekranda görünmemeli.

Bae

Bu olay örnek veriyorum Jennie’nin başın gelseydi bütün fandomlar toplaşır kızı yerden yere vururlardı en çok üzüldüğüm nokta da bu zaten iki yüzlü olmaları

Hgs

++++ kız bir şey yapmasa da buna bile katmaya çalıştılar ..Ben anlamıyorum insanların bp kızlarına olan bu kini ne ya , bu nefreti hakk edecek ne yaptılar bilmiyorum.. Resmen düşürmek için bir fan olarak benden daha çok takip edip açık arıyorlar.Geçen ay Jennienin söylediği gayet olgun ve alçakgönüllü bir cümleyi tam dinlemeden bilmeden aradan seçerek ve çarpıtarak sadece 5 saniyesiyle bazıları da değil koyun sürüsü gibi nerdeyse hepsi öyle bir linçlediler ki igsine gelen nefret yorumlarının önü kesilemedi, kız 2 hafta hiç güncellemedi igsini …rezillik ,unutmadık hala

Last edited 2 yıl önce by Hgs
FOD

+++ maalesef çok haklısın , insanların jennieye ve genelde bpye olan bu kini ne anlamıyorum ve çok üzülüyorum..Öyle iftiralar ve hakaretler söyleyip ayaklarını kaydırmak ve ellerini avuşturup linçlemek için fırsat bekliyorlar ki midemi bulandırıyorlar ve bunu rutin olarak yapıyorlar …Bu psikolojik takıntı ve hastalık gerçekten

Yves

Irene ile arkadaş diye bu durumda bile twitterda lincini yedi kız. Bir de böyle bir şey çıksa, kızı bulup mahvederler herhalde… Jennie’ye karşı gözü dönmüş bütün kpop fanlarının. Her hafta düzenli olarak da bakıyorum sürekli “jennie bully” diye aramalarını kirletiyorlar kızın.

aswium

umarım bu unutulmazda kariuyerin tamamen biter diğer kötü idollerinde ifşaları çıkar da kimi desteklediğimizi daha iyi anlarız umarım

Mevy

Şu ses kaydını aşırı merak ediyorum. 🤭

Last edited 2 yıl önce by Mevy
ThePink

Arkadaşlar lütfen toplanıp Twitter”e geçelim bir el atın cidden toplu linç yemekten bıktım ağzıma sı*yolar kimse normal değil kafayı yemişler deli gibi taraf tutuyorlar
Artık tek sosyal medya ailem siz olucaksınız bu gidişle canım ablalarım abilerim

JUstnoblerr

Ben hiç bulaşmıyorum Twitter’a. Instagram’de stilistin 2.gönderisinin yanlış olduğunu gerçek çevirinin burada olduğunu söylüyorum o kadar. Twitter’a girersen çıkamıyorsun anında toplu linç challenge yapıyorlar. O yüzden bırak neye inanıyorlarsa inansınlar. Yaşları daha çok küçük ablası. Goril Koko’nun iqsu bile onların iqsundan daha fazladır. fhıghhlçöçöşlb

betül

Buranın Twitter sayfası açıldı umarım toplu linçlemezler

Swalla

Hayatını aynaya bakarak geçiren demiş biri katılıyorum. Ekrandaki göz süzmeleri ve ifadeleri aynada çalışılmış belli. En güzeliniz benim erkekler bana tapıyor biliyorum diyor o bakışlar.Ayna ayna söyle şuna ondan güzeli çok dünyada

Athy

Ya arkadaşlar belki size mantıksız gelebilir ama biliyorsunuz ki Jennie ve Irene yakın arkadaşlar bu olaydan sonra Jennie de linç yermi acaba ?

Jae

Jennie adi gecen editor ile de arkadaşmış editör onu instagramdan takip ediyot ayrıca jennie ve irene cok yakin arkadaşlar degilmis bir iki kez disarida yemek yemisler o kadar diye okudum

busss

Hayır tabii ki kendi grubu da linç yemiyor sonuçta herkese karşı böyle değildir bu haber çıkmasa biz de gerçek kişiliğini bilmeyecektik

JUstnoblerr

Jennie antileri fırsat bu fırsat deyip linç ederler ama pek linç yemez diğer netizenlerden.

aswium

benimde aklıma jennie gelmişit merak ediyordum benden başkası da düşünmüş mü diye ama bu zamana kadar bir şey denmediyse demekki o kadar da yakın değillerdir

obscuritykill

Yalnız Kore’de idoller göründükleri kadar yakın değiller genelde.Bir kere yemek yediler başka da bir şey yok.

betül

6. [+186, -4] Lisedeki iljinlerden öğrendiğim şey, çevresindeki kendi grubu olarak kabul ettikleri insanlara iyi davranırlar. Taraf yaratmada iyiler. Yüzünüze gülerken arkanızdan başka insanları ağlatırlar. Onlar en beteri.

Herkese aynı davranmıyordur …

aswium

ya ben insyanın gazabına uğrarım diye bir şey demedim ama gram samimi gelmedi bana onların dostlukları bana hep buram buram medya oyunu gibi koktu seulgi jisoo ve joy rose dostluğu hep daha samimi gelmiştir mesela bana

lololololol

Aynı güzellik merkezine gidiyorlardı ve orada tanışmışlardı, yani medya oyunu olduğunu sanmam ki RV ve BP üyeleri genel olarak yakın. Irene gibi insanlar kendinden alt mevkideki insanlara böyle zorbalık yapar zaten yani idol arkadaşlarına bu yanını göstermemiştir

Bella

İkisinin samimiyeti olmadığı ilk zaman irenenin jennieyi görünce sarılması, jennienin şaşırıp kalması irenenin yalaka olduğunu düşündürdü bana.sonra hep jennienin dibinde bitti.Ehh Jennie çok populer çünkü

Hgs

Ohoo linçlemeye çalıştılar bile , hiç fırsat kaçırmazlar onlar da.. bu sefer yemedi sjsh

Last edited 2 yıl önce by Hgs
JenBellaShakespare

Yedi :’)

Athy

Arkadaşlar sanırım kısmen haklıydım çünkü bu sayfa gibi başka bir site Jennie’nin de böyle bir karaktere sahip olabileceğini ve Jennie’nin de araştırılmasını istiyorlar(bunu ima ediyorlar).Antilerine malzeme çıktı🤦‍♀️

Lover

Yabancı yorum gibi düşünüyorum.

Bebek Canga

Umarım grup etkilenmez . Ama çoktan etkilenmeye başladı bile🙁 umarım tüm bu olaylar doğrudur yoksa cidden çok farklı şeyler olacak

Nopd

O değilde ilk defa bir gonderide bu kadar çok açıklama görüyorum fanların uydurma haberlerinden sonra herhalde

Selin

Diğer ünlüler için de ibretlik bi olay oldu dicektim de yine bir şey değişmeyecek hala zico duruyor bigbang duruyor YG duruyor seungriyi hapse bile atmadılar, tavır tartışması olanların da debuttan önce olursa anca kariyeri yok oluyor. Bi jiminden kurtulduk sanki ama o zaten ağır psikopat onunkisi tavır tartışmasıymış skandalmış falan da değil direkt kendi karakteri skandaldı skandaldıdvduhdoajcis ne olursa olsun bi özüre iki göz yaşına bi iki savunmaya bakıyor ki kpop fanlarında olduğu kadar polyanacılık kimsede yok istisnasız her şeyi savunabilecek kitlelere sahibiz. Sektörde skandalı olmayan 5 grup falan kaldı jypnin bile tarikat olayları vardı açıklama yapıcam dedi ve yapmadı… Read more »

Twiceblack

Tamam İrene suçlu ve hatasını anlayıp özür diledi olması gereken de buydu zaten ama kimse neden şunu sorgulamıyor İrene neden bunu yaptı da olay bu dereceye kadar geldi sonuçta bir insan boşu boşuna bu kadar öfkelenmez karşısında ki insan da birşeyler yapmış olmalı herkes olayı tek taraflı olarak düşünüyor bence Irene de konuşmalıydı bu olayın İrene tarafı ?? Olarak kalcak gibi

Yeni Yazılar