Benzer Yazılar

FNC Entertainment, Jimin’in AOA’den ayrıldığını duyurdu

FNC Entertainment, Jimin'in AOA'den ayrıldığını duyurdu

FNC Entertainment açıklama yaptı:

“Öncelikle Jimin hakkında ortaya çıkan olaylar ile insanları endişelendirdiğimiz için özür dileriz.

Şu andan itibaren Jimin AOA’den ayrılmaya karar verdi ve eğlence sektöründeki tüm aktivitelerine son veriyor.

Şirketimiz bu durumun tüm sorumluluğunu üstleniyor ve gelecekte sanatçılarımız daha iyi kontrol edeceğiz. Bu talihsiz olaylarla endişelendirdiğimiz için yeniden özür dileriz.”

HABER: [RESMİ] FNC, “Jimin AOA’den ayrılıyor ve ünlü olarak aktivitelerini durduruyor… endişelendirdiğimiz için özür dileriz”

KAYNAK: Mydaily via Nate

1. [+1,520, -41] Hayır… yasal işlem başlatılmalı

2. [+1,476, -18] Elveda, bir daha seni görmeyelim

3. [+1,395, -19] AOA zaten son demlerinde, ayrılıp ayrılmaması önemli değil. Bir daha televizyonda görünmesin yeter.

4. [+348, -1] FNC Mina’ya doğru düzgün bir özür ve tazminat vermeli. Jimin yurda erkek getirebildiğine göre FNC grubu hiç kontrol etmemiş.

5. [+302, -1] FNC, şirketi kapat… bu kadar yıldır bir kez bile işini yapmadın ve gelecekte de hiçbir şey değişmeyecek gibi. Şirket niye var? Siz de suç ortağısınız.

6. [+285, -1] Mina’nın arkadaşları lütfen onun yanında kalsın ki FNC ona bulaşamasın

7. [+225, -1] Tabi ki gruptan ayrılmalı, lider olarak hiç sorumluluğu yok. FNC Mina’dan özür diledi mi? Biz üçüncü taraf olarak detayları bilmiyoruz ama Mina şu anda çok kötü bir durumda. Birine nasıl bir işkence çektirirsin ki kendi bileğini keser yahu?

8. [+216, -1] FNC tutunmaya çalışıyordu ama yurtta s*ks konusu son noktaydı galiba

9. [+202, -4] Jimin daha sonra televizyona çıkıp ağlayacak zaten

10. [+190, -5] Kalan AOA s*rt*kleri sakın bir daha televizyona çıkmayın. Seolhyun’un onlardan farklı olmamasına inanamıyorum. Diğerleri nugu o yüzden kariyerlerinin bir önemi yok ama Seolhyun şok etti… böyle bir grubun parçası olması… sana da elveda

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+120] FNC niye halktan özür dilerken Mina’dan özür dilemiyor?

 

Kaynak: Netizenbuzz

102 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Akali

comment image

ParkAlmithara

Olması gereken buydu. Bundan sonra yapması gereken tek şey emekli olup, göz önünden kaybolmak. Umarım intihar edip kurtulmayı da düşünmez. Her gün yaşattığı şeyin ağırlığı ile uyanması ona en büyük ceza olacak çünkü yaşadığı toplumda dahil herkes arkasını döndü.

Riri

İntihar etse Allah’a nasıl hesap verecek, daha geri dönüşü yok, haberi yok.İnşallah Mina sağlığına kavuşur ve bu kaostan artık zarar görmez. Fnc’nin açıklamasıda tam bir show.

ParkAlmithara

Aynen öyle. Doğrusunu söylemek gerekirse umrumda olan kişi Mina. Jimin’in gidipte intihara kalkışacağını sanmıyorum. Mina da 10 yıl boyunca buna katlanmış biri, intihar etmeyi düşünse de tamamen kalkışmamış. Göründüğünden güçlü biri ve halktan, hayranlardan destek alıyor. Umarım en kısa sürede psikolojik olarak düzelir.

Aysha

Tahmin etmiştim tedavi görmesi için hastaneye yatırın bu kızı ruh sağlığı iyi değil mina ünlü olduğu için nasıl biri olduğunu öğrenebildik belki diğer stajyer okul arkadaşı ve çevresinede zorbalık yapıyordur ayrıca yaşadığı ortam kontrol edilmeli ailenin seni nasıl yetiştirdiği gelecekteki kişiliğin için önemli oluyor genelde

Billgesue

Sürtük bunca zaman kıza neler çektirdi kim bilir. Buzdağının görünen kısmını biliyoruz sadece. Choa da umarım birşeyler paylaşır.

Birferda

Aslinda olayin daha oteside var ama biran once kapatiyorlar bence. Cunku fnc den pek te insani davranis beklenmez.

123

Bence AOA dağılmalı. Jimin tüm bunları yaparken diğer üyelerde buna sessiz kaldı. Bence onlarda en az Jimin kadar suçlular. Şarkılarını çok severek dinlediğim bir gruptu. Katıldıkları programları da büyük bir zevkle izlerdim ama şu an gerçekten çok pişmanım. Gerçekten insanların gerçek yüzünü asla göremiyorsunuz. Umarım Mina tüm bunları atlatabilir ve mutlu bir hayat sürer.

P(a)eri

Zorbalık tek kişiyi etkilemez etrafı da etkiler. Bu yüzden üyelerin Jimin’e karşı çıkmamaları istedikleri anlamına gelmiyor. Kendilerine yapılmasından korkuyorlar. İnsan psikolojisi böyle maalesef ki. Ben zorbalığı tasvip etmiyorum ama AOA dağılsın demek çok absürt. Geri kalan üyeler grup üstünden para kazanıyorlar. Belki Jimin diğerlerine de zorbalık yaptı. Bir tane üye yazı paylaşmıştı(ayrılan üye,sitede haberi var) o da zorbalıkla karşılaştığını ima ediyordu

Rien

Fnc nasıl bir şirket yahu her grubunda sorunlu kişiler var tam bir şerefsiz yuvası şirket

heiheimatlos

hadi bakalım. diğer susan üyeler peki?

Öl de ölelim Jessica reis

[+120] FNC niye halktan özür dilerken Mina’dan özür dilemiyor?
Ben de yazıyı okur okumaz bunu düşündüm. Hâlâ yapmaları gerekeni adam akıllı kavrayamamışlar. Sinir bozucu.

Bbk

Mina’nın ‘Dün evimde bulunmuş gözler ve kulaklar, hepiniz aynısınız. Shin Ji Min, çok şanslısın, herkes senin tarafında. Sen kazandın ve ben kaybettim. Sonunda ben kaybettim.’ Dediği kısım.her seyi gösteriyor. Evine gitmisler ve jimini tutup kızı suçlamıslar. Dün yazdıgın yorumda da tam da bundan bahsetmistim. Haklı olsan dahi karşı tarafın tutulması bu hayttaki en büyük travmadır. Kendini anlatsan dahi anlamıyorlar, seni sucluyorlar. Bu durumda AOA in dağıtılması ve diğer üyelerin de sessizce sektörden ayrılması gerekir. Özellikle Seolhyun un daha fazla sektörde melekmiş gibi gezmesi 2 yüzlülük olur. Onun da nasıl bir insan olduğu ortada. Umarım AOA dağılır ve üyeler sektörde yer… Read more »

Fund

Mina için üzülüyorum bugüne kadar iyi dayandı umarım şimdi daha fazla rahatsız edilmez ve mutlu olur🌸🌸

Litzz

Biraz tatil yapip parasi bitince geri doner sektore.

:D?

Elveda. Bir daha geri dönmeyi bile düşünme. Görüntün bile midemi bulandırıyor. İğrenç bir insansın.

delulu

ee digerlerine ne olacak yani? buna goz yumanlar da bundan payini almali

Last edited 2 yıl önce by delulu
öfff

çok yerinde bir hareket olmuş, umarım yaşattıklarını yaşar adi şerefsiz

Iwashere

Bunu görüp susan bütün üyeler benim gözümde aynı derecede suçlu .Umarım grup tamamen dağılır ve herkes yaptıklarının bedelini öder.

nayeonist

pislik. diğer üyeler de açıklama yapsın. belki onlar da zorbalığa uğramıştır, onlara da destek oluruz.
yok eğer minaya olanlardan haberleri olup da susmuşlarsa onlara da gereken yapılsın.

Last edited 2 yıl önce by nayeonist
NeNe

hak geçte olsa yeri buldu belki ama şu saatten sonra AOA grubuna ihtiyaç var mı bilemiyorum.Diğer üyelerin susması da onları suçlu yapıyor. Yanlışa yanlış ile cevap vermek doğru mu diyorsunuz ama o açıklamasa Jimin’in yaptıkları yanına kalacaktı.Ayrıca üyeler evdeyken birşeyler yapıyorsa bu pekte özel olmuyor. Arkadaşlar Mina abartmıyor. Sadece cesaretini topladı ve destek buldu.Kaç yıldır bunları içinde tutuyordu ve bir mesaj ile çıldırdı kız hatırlayın. Şimdi insanlar ona destek verdi,korkularını yenmeye başladı bu yüzden de geçmişte ona yapılanların acısını çıkarıyor ki bu bir yerde sonuna kadar hakkı.. Yazısında dikkat edin diğer üyelerinde onda suç aradığını ima ediyor.Belki de Mina buna… Read more »

speechless

Ayrılıp tüm sektörden çekilip rahat bir hayat yaşayacak. Mina babası öldüğünde bile o sahneye çıkmak zorundaydı. Jimin kolayı seçti ve hayır ben buna sevinmiyorum, sevinemiyorum.

Elif

Hep burada kendi fikrimi söylerken fanlar tarafından mefret dolu yorumlar alıken derdim, onlar farklı ailelerde büyümüş insanlar. Tabiki içlerinde kötü niyetli, sevgi azlığı olan insanlar olucak. İdollere bu kadar gözü kapalı bağlanmayın, alın işte. Kimin aklıma gelirdi melek seolhyun bile bir gün suçlanacağını. Jimin quendomda rap sözleriyle herkesin kalbiçaldı, ama içinden şeytan çıktı. Bu yğzden deli gibi bağlanmayon idollere. Benim idolüm yapmaz demeyin😔

Nelly

Chanmi olan sanırım

Nelly

Rica ederim 🤗

Nelly

İlgimi en çok çeken o olmuştu benim de. Bunları duymak üzücü…

6894

Kendi yaşattıklarını şuan yaşıyor. İnsanlar nefret ediyorlar ondan. Sokağa bile çıkamayacak çünkü insanlar hep ona kötü bakacaklar. İntihar etme potansiyeli yüksek. Böyle insanlar övülmeyi sever ve hırslı olurlar. Artık kimse onu sevmiyor, bunu o da biliyor. Kötü yorumları siliyor e haliyle okuyor da. Birkaç aya intihar haberini duyarız gibi. Mina da ne çekmiş ya. Babası hastalıktan ölüyor, kız kardeşi ve annesi hasta… Umarım onlar düzelirler de Mina’nın yanında olurlar.

lack

adam kayırdıkları nasıl belli. hala şirket mina’dan özür dilemiyor.

Likanda

Seolhyun ve jimin’e karşı hep bir önyargım var sanıyordum ama değilmiş

Aycik

Sadece gruptan değil şirketten ayrılmalıydı. Ayrıca aoa dağılmalı. Hepsi biliyorken susmuş. Susanlar da en az jimin kadar suçlu. Hepsinin idol kariyeri biter umarım. Ve vicdan azabıyla acı çekerek yaşarlar. Pek sanmıyorum ama diliyorum.

Aycik

Şirket sadece aoa’den ayrıldığını ve eğlence sektöründeki tüm aktivitesini sonlandırdığını söyledi. Şirketten ayrıldığına dair bilgi yok. Ayrıca sadece jiminin ayrılmasıyla olacak bir şey değil aoa komple dağılmalı.

Sena

Abi sana niye eksi atıyolar?

slaybo

jiminin ailesi çok zengin. şirketle bağlantıları vardır.

Aycik

Olabilir detayları pek bilmiyorum…

la cha ta

aoa bilmiyor olabilir,şimdi arkadaşlıklarını devam ettirirlerse suçlu olurlar.

Aycik

Mina kendi ağzıyla söyledi. Onlarda suçlu diye… bir de o kadar yıl psikolojik şiddet görmüş hiç mi fark etmediler…

la cha ta

o yazıyı atar mısın kızların suçlu olduğunu söyledği?Görmedim onu gerçekten.

Aycik

Burada aoa jimin ve üyeler özür dilemeye gitmiş.

la cha ta

hepiniz aynısınız dediği kısım:/Umarım diğer üyeler sadece susmuştır en azından,en sevdğim kız grupkarından birinin bu halde olması beni üzüyor.

Aycik

Büyük ihtimalle sesiz kaldıkları için tepkili onlara… sevdiğim sayılı kız gruplarındandı… bu durum cidden çok üzücü 🙁

Almina

Diğer üyelerde belki de baskıya maruz kaldı bunu bilemeyiz ayrıca konuşmakta o kadar kolay değil 5 yıl ücret alamamışlar milyon borçları varmış Chan mi nin annesi kızının intihar edeceğinden bile korkmuş kimbilir annesine anlatamadığı neler vardı. Mina şirkete söylemiş onlar bile bir şey yapmamış kızlar ne yapabilirdi ki Mina bile gruptan ayrılmak onca şeye rağmen istememiş kızlarla bir sorunu olmadığı belli ama evine geldiklerinde muhtemelen diğer üyeler olayın kendilerini de etkilememesi için Mina yı durdurmak istemiş olabilirler bu da Mina yı sinirlendirdi sanırım. Mina nın artık bir şey paylaşmaması gerek onun içinde zorlu bir süreç halıne gelebilir umarım tedavisine odaklanır… Read more »

la cha ta

bu da mantıklı

Aycik

O kadar sene de hiç haberi olmamaları çok tuhaf geliyor… eve bazılarını korkutup bastırmış olabilir ama bunlara susup mate dövmesi yaptıran bff ilan edende bilerek susuyordur…

Nokta

Güle güle. Karma seni sektörden ayrıldın diye bırakmaz umarım.

Sena

Evet böyle insanların gruplarından ayrılması için ses çıkarın ve oy toplayın. Mutlu bir yaşam ve sevgilisi olan idoller için değil.

Last edited 2 yıl önce by Sena
Lululali

Olması gereken oldu.

Aswium

Zahmet olmuş canım ya Gercekten (!) 😒

belgisiz sıfat

Fnc gerçekten sorunlu. Bildiğim kadarıyla jonghyun’u bile hâlâ atmadılar şirketten attılarsa da skandal patlak verdikten çok sonra attılar. Sektördeki en rezil şirketlerin için ilk 3’e rahat girer. Ceo’sunun da temiz biri olduğunu düşünmüyorum şirketin altını deşseler daha neler çıkar Allah bilir. Ayrıca Jimin’in de kaybedecek bir şeyi kalmadı gibi geliyor ve ruh halinin iyi olduğu söylenemez. Kendinden çok Mina’ya bir zarar vermesinden korkuyorum ben. Ailesi de zenginmiş zaten her şeyi yapabilir. Jimin ile ilgili dünden beri Twitter’da bir sürü video paylaşılıyor: Mina’ya olan bakışları, ona karşı olan öfkesi vs. o kadar açık ki bu videolarda bu zamana kadar nasıl ortaya… Read more »

Buse

Allam’ım sonunda bir dileğim daha gerçek oldu. Alakasız ama Seolhyun’a ne olacak?

Tokatlı Fıstık Burhan

Mina’nın kaybetmekten korktuğu bir şey yok çünkü kaybedecek bir şeyi kalmadı. Onu bu hale 10 yıl boyunca yaptıklarıyla Jimin getirdi. Kendi sonunu kendi elleriyle hazırladı bir nevi. Mina’ya çektirdiklerinin karşılığını bu dünyada tamamen görmesi ne yazık ki çok zor. Beter ol Jimin, güçlü kal Mina.
Aynı şekilde zorbalık görmüş ve halen görüyor olanlar, lütfen güçlü kalın. Dualarım sizinle ♡

Lila

AOA’nin sonu böyle olacakmış demek ki diğer üyelerde artık korkup susmasın berber Jimin’e dava açsınlar gerçi açsalar ne olacak bunca yıl susmuşlar fnc hala sanki Jimin’i koruyor gibi

PSY

Kendi pisliğinde boğul

Suna

Ah her şey doğruymuş. O zaman sadece gruptan atılmakla kalmayıp, soruşturma açılmalı. Maddi manevi tazminat istemeli Mina. Gerçekten bu kadar korkutucu biri olduğunu tahmin etmiyordum. Mina’nın ruh sağlığı hiç iyi gözükmüyor. Umarım bolca dinlenir ve hayat enerjisini toplar. Ve gerçekten diğer üyeler de mi Jimin baskısındaydı yoksa tarafında mıydı? Choa neden ayrıldı? Bunların hepsinin açığa kavuşmasını umuyorum.

Efendim

o şirkette daha çok kovulacak kişi var… sanatçılarıyla sözde ilgilenmesi gereken herkes kovulmalı, bi değişikliğe gitmeliler ve sanatçılarına insan muamelesi yapmalılar, Jimin gibi olanlarada çıkış yaptırmamalılar.

Apinkplease

Minanın hepiniz aynısınız dediği kısımda üyeleri kast ettiğini düşünmüyorum. Çünkü açıkçası eğer üyelerlede problemi olsaydı Hyejeongla 1 hafta önce kafa dağıtmak yahut eğlenmek için çıkmazdı ya da Yunayla sürekli etkileşimleri var sosyal medya üzerinden sorunları olduğu insanlarla böyle yakın olabileceğini düşünmüyorum.

Loura

Ohhhhh içimin yağları eridi. Bir ayrılma haberine bu kadar sevineceğim aklıma gelmezdi.

Gezegenkatili

Yalvarıyorum choa ve mina’yı gruba geri dahil edin. Elvis kalbim onların dağılmasına dayanamaz…

ruby

ayrıldığı iyi olmuş bir süre buralarda görünmesin

Avsgshd

Şirketi kapasinlar bence her pislik bu şirketten çıkıyor

No comment

Kesinlikle FNC ve ek olarak TS kapanmalı. Hala nasıl sektördeler anlamadım

Esra

Defol git sürtük..
Fnc sende defol seninde rezil bir şirket olduğunu bilmesek…

QueenSS

Diğer kızlara da iyi gözle bakamıyorum artık. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın tavırları sayesinde jimin minanın üzerine gidecek cesareti buldu.

Skz

Para ve ün ınsanlara neler yaptırır.

bokunohero

Hani tutmayan animelere ecchi sahneleri ekliyorlar ya, AOA grubuda öyleydi. Burda kesinlikle giyim tarzlarına ya da yaptıkları şarkıya laf demiyoruma ama erkeklerin ilgisini çekmek için aşırı kısa şortlar vucut belli eden giysiler giydirilmeye başlanmıştı Yaptıkları ilk tarz ilgi çekmemişti. Dans stilleride hep o tarzmış bir kaç fancam izledim de.
Dağılsın demek fanları için zor olabilir ama o tarz dans eden sürekli erkeklerin pis gözlerine alışmak zorunda hisseden bir grup ne kadar iyi olabilir ki değil mi?
Mina denen üyeye de yapılanlar gün gibi ortada. Diğer üyelerin tutumlarıda ortada. Bu grup pekte sağlıklı değilmiş zaten

bokunohero

Sadece bir kaç örnek bu fotoğraflar. Neden böyle videolar var bilmem ama bu o kadarda pembe olmayan bir kore, kadını s*ks objesi olarak görüyorlar. Sadece bu grup için değil ama özellikle ilgi görmeyen daha az popüler gruplara şirketler bu tarz konseptler veriyor. Keşke buna dur diyebilsem.
 
 

la cha ta

aoa bu kız yüzünden bitti abi.

Jakie jakie

Bence bu liderlik işi çok saçma.Grup icinde tuhaf bi durum oluşuyo bence.Çok küçük yaşta büyük bir sorumluluk alıyolar tamam bazıları gerçekten o vasıfta olduğu icin güzel idare edebiliyor.Ama bak.Bazı izlediğim idol reality programlarında falan hep onu hissettim hepimiz arkadaşız sonuçta kendi içimizden lider olması illa bişeyleri bozuyor.

betül

Ama bir gruba lider gerekiyor .Tamam bazen sırf en büyük üye diye liderlik vasfı taşımayan insanlara verilebiliyor ama gruptaki düzeni oturtmak için gerekli

Zeynep

Chanmi

nolia

Olması gereken buydu. Ve şirket cidden haberleri olmadığını ve bundan sonra daha mı dikkatli olacaklarını söylüyo ahbahahaah

wigwicelyrics

Zorbalık yaptığı tek kişinin Mina olduğunu düşünmüyorum. Kim bilir kaç kişiye daha böyle acı çektirdi neyse umarım tekrar geri dönmeye kalkışmaz

Lover

isabet olmuş

Yeni Yazılar