Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

7 Yıldır Devam Eden Taeyong Bursu

kaorii

Rookie Idol
Tepki
1,453
Yeni bir Taeyong dosyama daha hoşgeldiniz (😂)
Bugün sizlere 7 yıldır devam eden "Taeyong Bursundan" bahsetmek istiyorum.

62f3a87bc0bad5853ebb0815fd296bdc.jpg 20230722_202144.jpg

Taeyong çıkış yaptığından beridir süre gelen çeşitli hayır işlerinde bulunmakta ve bunlardan biri de "Taeyong Bursu."
Burs verdiği öğrenciler genellikle dil engelleri ve farklı geçmişleri nedeniyle Kore okullarına uyum sağlamakta zorluk çeken ve maddi anlamda zorlanan çok kültürlü öğrenciler.
Üstelik sadece burs vermekle kalmayıp gönüllü olarak gelip o okuldaki çocuklarla oyunlar oynayıp onlarla ilgilendiği de okul çalışanları tarafından belirtilmekte.

✨2017'deki bir haber:
"Okul bu yıl, öğrenci ve velilerin Taeyong'a mesajlarını iletebilmesi adına panolar hazırladı.
'Taeyong mektupları okuduktan sonra çok utandı. Öğrencilerle fotoğraf çektirdi' diyen bir öğretmen, Taeyong'un öğrencilere zarar gelmemesi için resimlerin halka gösterilmemesini umduğunu da sözlerine ekledi."
Müdür Lee, "O çok harika ve iyi bir kalbi var," yorumunu yaptı.
"Taeyong çocuklara burs veriyor. Herkes Taeyong bursunu almak istiyor. Taeyong bağışların kamuoyuna açıklanmasını istemediğini dikkatlice belirtti çünkü çocuklar büyüyüp kendisi yüzünden zarar görebilir. Miktar önemli değil, ben Taeyong'un yaşındayken burs için bağış yapmayı düşünememiştim."

(Taeyong bursu gizli tutmaya çalışsa da zaman için de bu durum zorlaşıyor)

tumblr_inline_ot3ncyCYK01rdw269_540.jpg

✨Geçen aylarda bir kişi ona burs veren kişiye teşekkür mektubu yazacağı zaman aslında ona burs verenin Taeyong olduğunu fark ediyor.
Güney Kore'de okuyan uluslararası bir öğrenci bursiyerinin aslında NCT üyesi Taeyong olduğunu fark etti.

Güney Kore'de eğitim gören uluslararası bir öğrencinin öğretmeni onlara burs veren kişiye bir teşekkür mektubu yazmalarını istedi ve bu öğrenci bunun sonucunda aslında onlara burs veren kişinin Taeyong olduğunu fark etti.
Fvsn0YYacAAGUj8.jpg

✨Bu sene bir fanın öğrendiğine göre Taeyong artık burs alanların üniversiteleri için de destek sağlayacakmış 👇
"Taeyong ilk günden bu yana maddi zorluk çeken öğrencilere burs sağlıyor. Ayrıca öğrencilerle tanışmak, hal ve hatırlarını sormak ve yoğun programları arasında onlarla vakit geçirmek için okulu bizzat ziyaret ediyor. Bu yıldan itibaren Taeyong bursu alanların üniversiteleri için de yardım alacağı belirtiliyor."

"Bu arada okulu ziyaret etmek için zaman ayırdı, çocuklarla spor yaptı ve onlarla bol bol vakit geçirdi."

"Taeyong-nim, ilk çıkışından bu yana birkaç yıldır sessizce ve büyük miktarda para desteğinde bulundu, bu yüzden gerçekten çok zor durumdaki birçok çocuk Taeyong-nim sayesinde okulu güvenle bitirebildi ve üniversiteye gidebildi."

Okul çalışanları sürekli Taeyong'un, sadece bursu vermekle kalmayıp öğrencilerle bizzat ilgilendiğini de belirtiyorlar, yoğun programına rağmen öğrencilerle oyunlar oynayıp çeşitli etkinliklere katılarak onlarla vakit geçiriyormuş, öğrencilerin hallerini hatırlarını sormayı da ihmal etmiyormuş.

Okul hayatım boyunca kısa süreli küçük miktarlardaki burslar bile bana o kadar çok destek olmuştu ki çalışmaya başlayınca ben de burs vereceğim diye kafamın bir kenarına yazmıştım o yüzden Taeyong'un bu yaptığını çok takdir ediyorum 🥺

-----------------------
Sticker GIF by Spotify

Son düzenleme:

Lilac

Fanbase Starter
Tepki
1,365
Yeni bir Taeyong dosyama daha hoşgeldiniz (😂)
Bugün sizlere 7 yıldır devam eden "Taeyong Bursundan" bahsetmek istiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 4916 Ekli dosyayı görüntüle 4912

Taeyong çıkış yaptığından beridir süre gelen çeşitli hayır işlerinde bulunmakta ve bunlardan biri de "Taeyong Bursu."
Burs verdiği öğrenciler genellikle dil engelleri ve farklı geçmişleri nedeniyle Kore okullarına uyum sağlamakta zorluk çeken ve maddi anlamda zorlanan çok kültürlü öğrenciler.
Üstelik sadece burs vermekle kalmayıp gönüllü olarak gelip o okuldaki çocuklarla oyunlar oynayıp onlarla ilgilendiği de okul çalışanları tarafından belirtilmekte.

✨2017'deki bir haber:

(Taeyong bursu gizli tutmaya çalışsa da zaman için de bu durum zorlaşıyor)

Ekli dosyayı görüntüle 4921

✨Geçen aylarda bir kişi ona burs veren kişiye teşekkür mektubu yazacağı zaman aslında ona burs verenin Taeyong olduğunu fark ediyor.

Ekli dosyayı görüntüle 4920

✨Bu sene bir fanın öğrendiğine göre Taeyong artık burs alanların üniversiteleri için de destek sağlayacakmış 👇

Okul çalışanları sürekli Taeyong'un, sadece bursu vermekle kalmayıp öğrencilerle bizzat ilgilendiğini de belirtiyorlar, yoğun programına rağmen öğrencilerle oyunlar oynayıp çeşitli etkinliklere katılarak onlarla vakit geçiriyormuş, öğrencilerin hallerini hatırlarını sormayı da ihmal etmiyormuş.

Okul hayatım boyunca kısa süreli küçük miktarlardaki burslar bile bana o kadar çok destek olmuştu ki çalışmaya başlayınca ben de burs vereceğim diye kafamın bir kenarına yazmıştım o yüzden Taeyong'un bu yaptığını çok takdir ediyorum 🥺

-----------------------
Sticker GIF by Spotify
Bu adam son zamanlarda aşırı ilgilimi çekiyor. NCT şarkıları pek benim tarzıma uymafı için takip edemiyorum ama, çok dikkatimi çekiyor kendisi.

Bu ince düşüncesi de çok hoş bence. Özellikle çocuklara yapılan yardımlar, burslar daha çok hoşuma gidiyor. Bi çocuğun hayatına dokunmak çok başka bi olay ya ♡