Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Arkadaşım Aldatılıyor Ne Yapacağım

Ü

Üye silindi 192

Ask ile konuştuk ve çözüm yolu bulamadık o yüzden acil yardım lazım.

İki tane çok yakın olduğum arkadaşım var; A ve B diye bahsedelim onlardan. Ben daha önce A ile tanıştım ve çok ciddi bir bağ var aramızda ve B ile çok daha sonra tanıştık. Biz üçlü kız grubu olduk gerçekten her şeyi birlikte yapıyoruz ama bir çıkmaza girdim. B bize göre daha varlıklı ve eli kolu erişen birisi, A ise aşırı güzel hani esmer güzeli derler ya tam o. B'nin sevgilisi C ise bir kuyumcuda çalışıyor onun da gelir durumu A gibi aşağı yukarı. B bizi C ile tanıştırdığında onu da arkadaş olarak benimsedim hemen yalan yok çok iyi davrandı bize ve bir yanlışı olmadı. Annemler teyzemlere gidiyor bazen kalmak için çünkü eşi gece işine çıkıyor ve o da depremden korktuğu için onları çağırıyor. Çarşamba akşamı ben de evde yalnız kalmamak için A ve bir başka arkadaşımı çağırdım, bu diğer arkadaşımız B'yi tanımıyor bu arada. A bana bir şey anlatmak istedi ama kötü bir şey olduğunu ve arkadaşılığımızın bozulmasını istemediğini söyledi, ona konuyu sorduğumda erkek meselesi dedi. Ben dinlemek istemedim çünkü hem sıkıcı, erkeklerle ilgilenmiyorum hem de arkadaşlık konusunda zora düşüp sonradan suçlu ilan edilmek istemedim fakat bu kız anlatmaya başladı fikir falan istedi. Olay şöyle; B'nin sevgilisi C A'ya duygusal ve fiziksel çekim hissettiğini söylemiş ama A ilk bunu kabul etmemiş ve onu terslemiş. A'nın sevgilisi yok hatta biz onun Aseksüel olduğunu bile düşünüyorduk ama kız tüm gece konuştu bu ikisi bir kaç kere birlikte olmuşlar sonra da A duygusal bir bağ hissedince çıkmaya başlamışlar B'den gizli. Bu ikisi en başlarda tamamen cinsel bir ilişki yaşıyorlarmış şu an duygusal bir ilişkiye dönmüş tabi yersen, gram inanmadım ben duygusal kısmına ama neyse. A ve C B'nin yüzüne öyle pişkin pişkin bakıyorduki kafayı yersiniz ikisinde de gram utanma yok. B'ye yakalanmamak için C dil kursuna girdim diye yalan bile söylemiş, kurstayım dediği zamanlar A ile buluşuyorlarmış, kız o kadar beyinsiz çıktı ki cinselliklerini anlatıyor bana anlatma dememe rağmen. Benden saklamamı istedi sonra da benim bildiğimi C'ye söyleyip beni iyice çıkmaz sokağa soktu, C malı bir su yolu almış buna vermek için ama kendisi verirse belli olur diye korkuyor bu yüzden bana "Sen sanki ona hediye ediyormuş gibi versen de benden olduğunu ona müsait bir zamanda söylesen?" dedi. Kabul etmedim bileklik öyle duruyor, beni amacım bu salakları ifşa etmek bunu yapmak istiyorum ama elimde kanıt yok B bana inanmaz diye korkuyorum çünkü bunlar öyle yeni sevgili değiller daha önceden de birbirlerini tanıyorlarmış. Bana inanmazsa kendisi kaybeder diye düşünmüştüm ama bu düşüncenin çok yanlış olduğunu farkettim, bu kız da bir insan ve kalbi çok kırılacak arkadaşlık öyle basit bir şey değil bu yüzden bana inanması lazım. Benim çıkarımım şu, bu çocuk B'nin ailesinin parasını resmen kullanmak istiyor o yüzden ondan ayrılmıyor ama A'yı da sevmiyor sadece cinsellik için ona iyi davranıyor. A beni dinlemez ve ayrılmaz bu kesin bu yüzden A'dan neredeyse tamamen koptum bu hafta içinde ilişkimizi de keseceğim bu rezilliğe sessiz kalamam ama B'ye de kendimi inandırmam lazım yani kanıt lazım fakat nasıl toplayacağım bilmiyorum. Kafam allak bullak oldu bu hafta cidden her şey üstüme üstüme geliyor çok asabi oldum, beynim resmen çalışmıyor lütfen bu kanıt konusunda yardımcı olun. Fotoğraf çekmek geçti aklımdan ama buluşma yerlerini falan bilmiyorum sadece kurs saatlerini biliyorum. Aklıma cidden hiçbir fikir gelmiyor, B bu işten tertemiz çıksın ve A ile ilişkilerim komple bitsin istiyorum.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

A ile buluş ses kaydı aç konuştur kaydet dinlet arkadaşına. Ya da telefonla konuşurken kaydeden uygulamalar var onu da yapabilirsin. En kötü ws'den yaz konuyu aç sana cevap versin onları göster B'ye. Bu arada ikisinin de Allah belasını versin
Bir bahaneyle ikisiyle buluşmam lazım, bilekliği vermediğim için biraz kıl oldu bana ama bulmam lazım...
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Tam yerine geldin. Konu koz bulmaksa şu an Amazon nehrine düştün dostum. A ile ilişkini bitirme. Ona iyi yönünle yaklaş bu hafta. Ve sana daha önce anlattığı şeyleri anlatması için konu aç. Telefonundan ses kaydını da öncesinden başlat. Sonra da bunu B'ye dinlet. Bu kadar basit.

Aklın yolu bir
Peki ya B A'yı suçlar da sevgilisine toz kondurmazsa, ikisini de ses kaydına alsam daha çok inanır diye düşündüm ama o günü ne bahaneyle denk getireceğim bulamadım.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

E iyi işte. Bilekliği ver buna. C malı da ikna olur onları desteklediğine. Sonra bunlara da işte de ki "Beni inandırmanız lazım aranızdaki olan şeylere. Ne kadar ciddi olduğunuzu bana anlatmanız lazım" falan diye 3'lü buluşma ayarla. Ses kaydına her şeyi alırsın o arada. Aralarında yaşananları falan kaydedersin.
Mantıklı, ikisini bulunduğumuz alandan uzakta kafeslemem lazım ve onlara sanki B'ye yakalanmasınlar diye bunu yapmışım gibi yansıtırsam pek çakmazlar olayı. Kafede değil de insanların az olduğu bir yer bulmak kaldı geriye.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Hadi bir halt yemişler bari B'ye karşı dürüst olsalarmış. Utanmadan hiçbir şey olmamış gibi kızın yüzüne bakmaya devam etmeleri çok sinir bozucu. Kanıt gerekiyorsa ses kaydı olabilir. Ama kanıt olmasa bile söylersen vicdanen daha rahat hissedersin bence yani en kötü inanmasa bile sen uyarmış olursun
B çok üzülür duygusal biri pek toparlanamaz hatta inanmayabilir gerçekten seviyor gibi duruyor öyle bırakıp gitmek istemiyorum...

İkinizle de bu konu hakkında konuşmak istiyorum de, toplaşın işte. Eğer gerçekten sevdiğinize ikna olursam, sizi desteklerim gibisinden de konuş.
C kendini kurnaz sanan mallardan, yakalanırsam öyle rahat bırakmaz diye de korkuyorum, beyinsiz golddigger vibe alıyorum bu soysuzdan bu plan mantıklı ama uzağa çekmek için mekan lazım onu da bir şekilde bulurum artık diye düşünüyorum.

Hatta şöyle de yapabilirsin. Bilekliği ver kıza. Sonra C bunu öğrenince git ona de ki "hediyelerini vereceğim ama arkadaşıma olan duyguların konusunda beni ikna etmen lazım" falan de. Konuşmasını sağla. Ses kaydın açık olsun. Bunu kaydet. Sonra A ile tekrar konuş bu sefer de onun sesini kaydet. Ayrı ayrı da yapabilirsin 3'lü buluşma olmuyorsa. Bu arada gelişmeden haberdar et bizi.
Bu da çok iyi plan hatta daha kolay çok teşekkür ederim 😭💜 Bilmiyorum bu aralar resmen beynim durdu unutkanlığım arttı bunu nasıl düşünemedin diye dalga geçmeyin lütfennn haklısınız ama neden böyle duygusal oldum anlayamadım

Ses kaydından başka bir şey gelmiyor aklıma. Bir an önce B'nin öğrenmesi lazım çok üzüldüm ve midem kalktı
Eskiden dediği şeyleri tekrar düşünce anlıyorum ne demek istediğini, bize güya erkeklere güvenmeyin falan diyordu, hayatına hiçbir erkeği sormadığını söylüyordu midem bulandı

Moderatörün son düzenlenenleri:
Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Onlarla arkadaşlığını bitirmek senin için daha iyi olur gibi
Kesinlikle ve yarı yarıya yaptım gibi, telefonlarını açmıyorum çağırdığı yerlere gitmedim çünkü artık yüzü midemi bulandırıyor

Olur böyle şeyler😭 Hayat bazen iki kenarı 45 derece verilen iki kenar uzunluğu belirtilmiş geometri sorusunda 3.kenar açısının 90 derece olduğunu düşünemeyip pisagoru uygulayamamak gibidir. Çok basit ama o an aklına gelmeyebilir.
Hayatımda gördüğüm en iyi benzetme ve çok doğru 🤧

Bu arada küçük bir ayrıntı ama dikkat çekmemek adına dikkat et diye söylüyorum. Hemen olaya atlama. İlk başta çekimser kal. Çünkü en başında zaten tepki göstermişsin. Şimdi destekleyici görünürsen şüphe çekersin.
Doğru, ben bayağı soğuk ve donuk davrandım ikisine hatta B ile de görüştüm çok şüpheli durur.

B C'nin hareketlerinden çakmamış bile söylesen dahi kabullenmez kabullensede C onu ikna eder gibi geldi.Direk söyleme potlarına asla girme ama mutlaka bunu ortaya çıkar. Bazen ne kadar kanıt sunsan dahi inanmıcak ilişkisini devam ettircek. Kendini suçlama çünkü kendisi bunu kabul edene kadar elinden bir şey gelmez mümkünse o 3 kişidende uzaklaş. İlk başta instagram reelsden ilişkilerde psikoloji film kesit videoları vs atarak aklına bir şüphe yerleştirebilirsin. Sürekli atıp ya sevgilim bunu yapsa kesinlikle duramazdım ayrılırdım tarzı bilinç altında az buçuk kalır.
Instagram kullanmıyorum ama Twitter'dan rtlerim, bu arada aynı şeyi düşünmüşüz. Kız kanıta rağmen inanmaz ya da geri dönerse onu da salarım inşallah o kadar deli çıkmaz.

Simdi bunlara de ki B sizi fark etmeye baslamis bana sürekli şüphelerinden bahsediyo de bunlar endiselenip yemi yutsun sonra bulusun iste herkesin de dusundugu gibi konusurken ses kaydi al ve B ye dinlet
Hem B ye Hemde senin adina üzüldümm insanin bi arkadasina böyle biseyi nasil yaptigini aklim almiyo bence bir an önce onlarla iletisimini kes ve eger kanit bulamassan kesinlikle B yede söyle cünkü söylemezsen o öğrendiğinde çok geç olur
Erkenden söylemek istiyorum çünkü sanki ben aldatılıyormuşum gibi hissettiriyor, rahat hissetmiyorum kıza bakınca en alakasız yerde bile üzülüyorum...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mona Rosa 🥀🖤

Rookie Idol
Tepki
1,435
Çok üzücü bir durum umarım sende üzülmeden arkadaşına ispatlayabilirsin ve bencede ne olursa olsun uzaklas bu meseleden bir an evvel olaylarin icinde olmak seni yipratabilir 💗💗💗

fosforlucevriye

VIP Visual Queen
Tepki
1,197
E iyi işte. Bilekliği ver buna. C malı da ikna olur onları desteklediğine. Sonra bunlara da işte de ki "Beni inandırmanız lazım aranızdaki olan şeylere. Ne kadar ciddi olduğunuzu bana anlatmanız lazım" falan diye 3'lü buluşma ayarla. Ses kaydına her şeyi alırsın o arada. Aralarında yaşananları falan kaydedersin.
Yalnız doktur hanım olaysınız, çok mantıklı bu seçenek bence de

fosforlucevriye

VIP Visual Queen
Tepki
1,197
Kesinlikle ve yarı yarıya yaptım gibi, telefonlarını açmıyorum çağırdığı yerlere gitmedim çünkü artık yüzü midemi bulandırıyor

Hayatımda gördüğüm en iyi benzetme ve çok doğru 🤧

Doğru, ben bayağı soğuk ve donuk davrandım ikisine hatta B ile de görüştüm çok şüpheli durur.

Instagram kullanmıyorum ama Twitter'dan rtlerim, bu arada aynı şeyi düşünmüşüz. Kız kanıta rağmen inanmaz ya da geri dönerse onu da salarım inşallah o kadar deli çıkmaz.

Erkenden söylemek istiyorum çünkü sanki ben aldatılıyormuşum gibi hissettiriyor, rahat hissetmiyorum kıza bakınca en alakasız yerde bile üzülüyorum...
Aslında çok iyi bir arkadaşsın, B'nin hayatının ucuruma gitmesini istemediğin için onun doğru yolu seçeceği en iyi şartları sağlamaya çalışman da çok hoş ama aslında bence A ve C ile arkadaşlığı kesip durumu B'ye anlatman bile yeterli, sonrası B'ye kalmış. Bu ses kaydı işi mantıklı ama C dediğin gibi sıkıntılı biriyse konuyu nerelere çeker bilemedim, sonuçta habersiz ses kaydı alacaksın, hukukçu biri olsa iyi olurdu ama o kadar ileri gitmezdir C herhalde. Kendini çok yıpratma sen de çok yıpratıyorsun 😭😭❤❤

Ek1: Bu arada A ve C'yi gözden çıkardığını varsayarak yazdım ama ilişkiniz bayağı geçmişe dayanıyordu ben de bilemedim

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Aslında çok iyi bir arkadaşsın, B'nin hayatının ucuruma gitmesini istemediğin için onun doğru yolu seçeceği en iyi şartları sağlamaya çalışman da çok hoş ama aslında bence A ve C ile arkadaşlığı kesip durumu B'ye anlatman bile yeterli, sonrası B'ye kalmış. Bu ses kaydı işi mantıklı ama C dediğin gibi sıkıntılı biriyse konuyu nerelere çeker bilemedim, sonuçta habersiz ses kaydı alacaksın, hukukçu biri olsa iyi olurdu ama o kadar ileri gitmezdir C herhalde. Kendini çok yıpratma sen de çok yıpratıyorsun 😭😭❤❤

Ek1: Bu arada A ve C'yi gözden çıkardığını varsayarak yazdım ama ilişkiniz bayağı geçmişe dayanıyordu ben de bilemedim
Happy Love You GIF by LINE FRIENDS

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Knk işin zor. Lakin bunu mutlaka söylemen lazım çünkü hem yakın arkadaşın hemde masum biri aldatılıyor. Lakin inanmayabilir ve bişeyler uydurabilirler işte yok kavga ettik ondan böyle yapıyor fln diye. Yasak elma senaryosu gibi olabilir lakin bence yapman gereken A'ya hiçbir şey belli etmemek ve sonrasında kanıt olarak ses kaydı alabilirsin yada beraber malum tarzda fotolarını kızın telinde falan görürsen kendine at yada beraber buluştukları saatte kızın evine git videoya al. Ama mutlaka söylemelisin çünkü karşı tarafın onuru ve güveni zedeleniyor. Kimsenin başına gelsin istemeyeceğim türden. Bir şekilde ispatlayamazsan ilerde bir gün senin de başın yanabilir. Veya pişman olabilirsin söyleyemediğine. İnsanlık için yapılması lazım. Sen kendince tart kafanda, umarım hayırlısı olur
Bu arada cidden hukuku birine danış. Şey olmuyormu bu yaa hani kamusal alanda foto video fln çekmek serbest. Şey yap ses kaydı yerine çaktırmadan videoya al. Hani B'nin tepkisini bilemiyorum. Yani gidip c'ye söyleyebilir de durumu. Yani senin onların yakın fotoğrafını çekmen en iyisi olurdu yaa. Hem yasal hemde kimse birşey diyemez
Teşekkür ederimm, fotoğraf konusu biraz zorlayacak çünkü buluşma yerlerini falan söylemedi ama saatleri çok net biliyorum bu sebeple buradan yürüyerek bir buluşma ayarlamaya çalışacağım. Soğuk davrandığım için umarım terslemezler öyle bir şey olmazsa ses kayıtlarını arkadaşıma dinleteceğim, gerçekten çok gurur kırıcı ve iğrenç bir olay...

Ben intte ailemle ilgili konuşmam asla ama senin kadar hem sinir oldum hemde üzüldüm ve bişyler düşünüyorum şuan. Ailemde hukukçu var ve işte birinin ses kaydını veya videosunu kamusal alanda alabilirmiyiz diye sordum ve kesinlikle suç dedi. Ve c de sıkıntılı bir tip anladığım kadarıyla ve b'nin ne yapacağını kestiremiyorum. Ama her türlü suçmuş. Şey yapabilirsin çaktırmadan 2sinin yakın fotoğrafını çek. Ama şey gibi olsun hani onlar bana çektirdi modunda. Öyle olursa bir problem olmaz bence
Tekrar teşekkür ederimm, işin hukuk kısmı beni aşırı geriyor hele bir de farkederlerse biterim, benim arkadaşım gibi geniş çevrem falan da yok. Farkettirmeden elimden geleni yapacağım olmadı direkt söyler ya da buluşmaya onu da getiririm diye düşündüm bana inanmazsa yapacak bir şey kalmıyor gibi görünüyor umarım bu seçenekle karşılaşmam.

haneull

Rookie Idol
Tepki
617
Ay böyle insanların Allah cezasını versin yaaa. Bir insana karşı hislerin kalmadıysa erdeminle ayrıl yüzüne baka baka aldatmak nasıl bir ahlaksızlık. A B'ye karşı baya kötü duygular içindeymiş demekki normal bir insanın böyle şeyleri midesi kaldırmaz.
İşin zor vallahi @ledzeppelin insanların bulduğun her kanıta rağmen inanmama ve seni doğru görmeme ihtimalleri de var. Zamanında benzer bir şey başıma gelmişti arkadaşımın erkek arkadaşı bana yazdı. Tek fark oğlan bizim arkadaş olduğumuzu bilmiyordu. Seni surda gördüm tanışmak istiyorum bilmem ne diye bende dürüstçe gittim mesajları kıza gösterdim. Kız ayrıldı ama sanki ayıran benmişim gibi davranmıştı. En temizi söyledikten sonra 3 ünü de hayatından çıkarmak..

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Ay böyle insanların Allah cezasını versin yaaa. Bir insana karşı hislerin kalmadıysa erdeminle ayrıl yüzüne baka baka aldatmak nasıl bir ahlaksızlık. A B'ye karşı baya kötü duygular içindeymiş demekki normal bir insanın böyle şeyleri midesi kaldırmaz.
İşin zor vallahi @ledzeppelin insanların bulduğun her kanıta rağmen inanmama ve seni doğru görmeme ihtimalleri de var. Zamanında benzer bir şey başıma gelmişti arkadaşımın erkek arkadaşı bana yazdı. Tek fark oğlan bizim arkadaş olduğumuzu bilmiyordu. Seni surda gördüm tanışmak istiyorum bilmem ne diye bende dürüstçe gittim mesajları kıza gösterdim. Kız ayrıldı ama sanki ayıran benmişim gibi davranmıştı. En temizi söyledikten sonra 3 ünü de hayatından çıkarmak..
Çok korkunç ya başıma gelirse sinirden ne yapardım bilmiyorum, o oğlan muhtemelen tüm hayatını mutsuz geçirirdi arkadaşım ile aramı bozduğu için ama senin arkadaşının sana kötü davranması özür dilerim ama kalleşçe bir hareket, sen onu bir pislikten kurtarmışsın ama onun yaptığına bak. Eğer şu durumda olsaydım yapacağım ilk iş arkadaşıma teşekkür etmek falan olurdu herhalde.

haneull

Rookie Idol
Tepki
617
Çok korkunç ya başıma gelirse sinirden ne yapardım bilmiyorum, o oğlan muhtemelen tüm hayatını mutsuz geçirirdi arkadaşım ile aramı bozduğu için ama senin arkadaşının sana kötü davranması özür dilerim ama kalleşçe bir hareket, sen onu bir pislikten kurtarmışsın ama onun yaptığına bak. Eğer şu durumda olsaydım yapacağım ilk iş arkadaşıma teşekkür etmek falan olurdu herhalde.
Dostum diyecek kadar yakın değildik ama sıradan bi tanıdık da değildi takılıyorduk.
Eğer oğlan sürekli gittiğim cafelerden bu gün suradaydın bu duraktan bindin diyip beni korkutmasaydı dürüst olmak gerekirse soylemeyecektim çünkü oda arkadaşlarımın da sınıf arkadaşıydı yanlış anlar o kız biraz takıntılı diye beni uyardılar ve sürekli yüzyüze bakmak zorunda kalıyorduk kızla. İki mesaj atıp bıraksaydı söylemezdim yani. Kız kısa bir süre yurt hayatımı zehir etti bana milletin içinde salak salak trip falan attı. Daha sonrasında herkes olayı öğrenince rahatlamıstım. Biri bana böyle bir şey söylese boyle bir pislikten beni kurtardığı için lokum dağıtırdım insanların bakış açısı gerçekten çok sorunlu.🤦‍♀️

Blabla

Rookie Idol
Tepki
1,787
Bu olay hakkında güncelleme yapmayı da unutma inşallah kolayca çıkabilirsin işin içinden