Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Bu Üçlü Çok Mu Güçlü?

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
Evet 3.jenerasyonun en iyi dansçıları olan Seulgi - Lisa-Momo üçlüsü hakkında yorumlarımı yazmak istiyorum...
Öncelikle bu yorumum yüz ifadeleri ve vücudun şekil alırken verdiği izlenim üzerinden yapacağım...
Ben yüz ifadeleri konusunda bu üçlü arasında en çok Seulgi'nin ifadelerini seviyorum...
Abartıya kaçmadan yapabiliyor ve bu beni kendine çekiyor...
Çoğu gönderinin altında her ne kadar Lisa'nın bu konuda en iyisi olduğunu söyleyen yorumlar görsemde bu işi en iyi yapanın Seulgi olduğunu düşünüyorum.
Lisa'nın sahnede bu konuda aşırıya kaçtığını düşünüyorum bunu seven insanlar olabilir ama herșey dozunda olmalı bence😅
Momo hakkında konuşacak olursam mimiklerini kontrol edebildiğini düşünmüyorum ne yazık ki...
Mimikler üzerine olan değerlendirmemde ki sıralamam ;
Seulgi >Lisa> Momo
Vücudunu kontrol edebilen olarak ele aldığım değerlendirmemde ilk sıraya Lisa'yı koymak istiyorum...
Bildiğiniz üzere danslarını sergilediği bir kanala sahip ve birçok farklı türü bu kanalda sergiledi...
Vücudunu tanıyan biri olduğunu düşünüyorum ve bunu bilmenin ozguveni var 😅
İkinci sıraya ise Seulgi'yi koymak istiyorum...
Bulunduğu grup olsun diğer idollerle yaptığı iş birliği olsun farklı türler sergileyen bir diğer idol.
Özellikle RV konseptine hakim olan fanların ne demek istediğimi anladığını düşünüyorum.
Ve son olarak Momo...
Bulunduğu şirketin kendi dansını bulmasına yardımcı olduğunu düşünmüyorum...
Üst vücudun on planda olduğu kareografilere sahip danslarî yapıyor ama bende birșeyler eksik oluyor...
Bu düşünceye yönelik sıralamam ise ;
Lisa>Seulgi>Momo yönünde...
images (5).jpeg images (6).jpeg images (7).jpeg
Haberi okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sizin fikirlerinizide almak istiyorum...
(Hiç bir idole yönelik nefret yorumu içermemektedir!)

Konu Sahibi
2307

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
Lisa vücut kontrolünde çok iyi. Hareketleri net ve gerekli yumuşaklıkta yapıyor. Rose'nin dansı çok kırılgan, Jisoo'nun ise çok düz geliyor örneğin. Lisa çok iyi bu konuda. Jennie de modu yüksekken iyi dans ediyor. Ölçülü dans ediyor. Ayrıca fiziği dans için çok uygun. Kol ve bacakları uzun, kendisi de ince yapılı. Böylece hareketleri direkt belirgin gözüküyor.
Momo da iyi dans ediyor. Fiziği hafif dolgun olduğu için hareketleri iyi taşıyor. Freestyle dansta da çok iyi. Ama çok fazla kişisel dans stiliyle ilgili videosu yok sanırım. Dendiği gibi stilini tam oturtmadı gibi.
Seulgi üst vücut ve kol kontrolünde çok başarılı. Hareketler kayıyor. Zorlanmadığı belli.
Sıralamam:
Lisa-Momo-Seulgi
Jennie bakışları ile etkisi altına alıyor resmen keşke daha istikrarlı olsa tadından yenmez...
Momo'ya gerçekten fırsat verilmiyor. Bir an önce Lisa gibi kanal açmalı...

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
Lisa ve Momo vücut kontrolünde Seulgi'den daha iyi bence. Teknik olarak da daha iyiler.

marin

Trainee
Tepki
639
Momo'yu Sixteen'den beri takip ettiğimden hakkında daha çok bilgiye sahibim. Bu sebeple sadece onun adına konuşmak istiyorum. 3 yaşından beri dans ediyor ve bu sebeple vücut hakimiyeti inanılmaz iyi. Çünkü vücudu küçük yaştan itibaren dansa o kadar alışmışki her dans hareketinin altından kalkabiliyor. Momo'nun ayırt edici özelliklerinden biri de birden çok türde iyi şekilde dans edebilmesi. Hit The Stage diye bir dans programına katılmıştı çaylak yıllarında ve Mina ile bir modern dans performansı sergilediler orada. Mina 11 yıl bale yaptığından onun için oldukça basitti hareketler ama Momo hayatında ilk defa bu performans için bu hareketleri yaptığını söyledi. Jürideki dans hocaları buna çok şaşırdı çünkü insanların yıllarca eğitim alarak bu seviyeye anca ulaştığını söylediler. Mimik konusunda ise şunu söyleyebilirimki idol olarak eksik diyebilirsiniz belki ama dansçı olarak mimik kontrolü oldukça iyi. Bahsettiğim Hit The Stage sahnelerinde de bununla ilgili övgü almıştı hep ki henüz çaylaktı o dönemler. Momo'nun şarkı söylerken sahnede çekingenliği var ve bu mimiklerine yansıyabiliyor zaman zaman ama sadece dans ediyorsa vücudunu da ifadelerini de çok iyi kontrol ediyor. Son olarak Momo ve dans ettiğ türler ile ilgili bir video bırakayım buraya daha fazla uzatmadan 😄