Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Asyalıların Yüzü Hakkında

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,568
Twitterı genelde aktif kullanırım ve gecenlerde kpop tweetinin altinda bir kızla tartismistim. Galiba nct bts olayı vardı ya nct alkol falan aliyordu. Ben de avrupalilar asyalilari ayirt edemez bence dogal gayet zaten benziyorlar demistim. Kız bana irkci demisti bayagi tartismistik. Sizce asyalıların yuzleri birbirine benziyor mu? Benzedigini soylemek ırkçı mı? Mesela bence new jeansteki herkes birbirine benziyor avrupali biri hayatta ayirt edemez ilk bakista

G

<.<gattara<.<

Asyalılarda aynı şekilde yabancılar birbirine benziyor diyor :/ ilk zamanlar üyeleri karıştırıyordum saç renkleriyle ayırt ediyordum alışkın değiliz bu ırkıçılık değil hakaret etmemişsin bir şey dememişsin tabii alıngan millet olunca hemen yanlış anlamış boşver takma

• Kalp
Reactions: ask
Konu Sahibi
ask

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,568
Asyalılarda aynı şekilde yabancılar birbirine benziyor diyor :/ ilk zamanlar üyeleri karıştırıyordum saç renkleriyle ayırt ediyordum alışkın değiliz bu ırkıçılık değil hakaret etmemişsin bir şey dememişsin tabii alıngan millet olunca hemen yanlış anlamış boşver takma
Ben zannetmiyorum ya onu savunma(dogru kelimeyi bulamadim) icin soyluyorlardir cunku en basitinden kendi arkadas grubumda birimizin teni esmer birimiz bembeyaz birimiz kızıl birimiz kahverengi sacli falan nasil karistiriyorlarmis

G

<.<gattara<.<

Ben zannetmiyorum ya onu savunma(dogru kelimeyi bulamadim) icin soyluyorlardir cunku en basitinden kendi arkadas grubumda birimizin teni esmer birimiz bembeyaz birimiz kızıl birimiz kahverengi sacli falan nasil karistiriyorlarmis
benim japon arkadaşım vardı ünv.. tanışmıştım sürekli insaları karıştıyordu yüzleri aynı (onlar içinde biz aynınız) hatta koreliler de bu ırkçılık olayı hakkında da korezinde haber çıkmıştı belki burada da vardı onlarda asıl yabancılar birbirine benziyor çinli bir korelili nasıl bir tutarsınız yorumları vardı :/

Konu Sahibi
ask

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,568
benim japon arkadaşım vardı ünv.. tanışmıştım sürekli insaları karıştıyordu yüzleri aynı (onlar içinde biz aynınız) hatta koreliler de bu ırkçılık olayı hakkında da korezinde haber çıkmıştı belki burada da vardı onlarda asıl yabancılar birbirine benziyor çinli bir korelili nasıl bir tutarsınız yorumları vardı :/
Bilmiyorum ya. Chaby cinlileri ayirt edemiyordu komik boyle diyince amaHDKAJEKW

G

<.<gattara<.<

Bilmiyorum ya. Chaby cinlileri ayirt edemiyordu komik boyle diyince amaHDKAJEKW
yaa ona asyılaları sordu djkdjd bts tüm üyelerini say dedi djkdjkd berkcanla çektiği aslında ırkıçılık senin değil. bahane aramış boşver kalbi kötü

• Kalp
Ü

Üye silindi 189

insanin alismasi gerekiyor yaa. ben ilk kpop takip ettigimde kimseyi birbirinden ayiramiyordum simdi ilk bakista uyeleri ayirt edebiliyorum. hee bir de sadece asyalilarda degil ya ben genel olarak insan ayiramiyorum bazen hala hepsi uyerini karistiriyorum mesela bxnxbjzbxjx

• Kalp

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,462
benzediklerinden değildir de farklı ırklardan olan kişileri ayırt etmek nedense zor mesela siyahileri de ayırt edemiyorum ben. isteyerek yapılan bir şey olmadığı için de ırkçılık gibi gelmiyor bana (yüzlerine söyleyip bununla dalga geçilmediği sürece)

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
Bunun bilimsel bir adı var aslında. Belli bir ırktan, etnik gruptan olan kişileri görmeye alışıksan, onun dışında biriyle karşılaştığında beynin ilk olarak farklılıkları algılıyor. Çekik göz, siyahilerin geniş burnu gibi. En belirgin özellikleri algıladığında da genelde onları birbirinden ayırt eden farklılıkları kaçırıyorsun. Bu sadece bizim yaşadığımız bir durum değil. Asyalılar siyahileri, beyazları; siyahiler asyalıları ayırt ederken zorluk yaşıyor gibi gibi. Bu daha çoğaltılabilir.

mimmos

Trainee
Tepki
65
hbgjnkefamlwöds bir grupta çinli japon ve koreli üye varsa en unique yüz japonlarda oluyor en güzelleri ve karizmatikleri genelde çinli oluyo geriye koreliler kalıyo işte şakası bir yana eğer koreli ya da asyalı falan olsaydık slav halklarına ya da siyahi insanlara ya da latinlere hepsi birbirine vs benzer derdik asyanın yükselişi son 20 yılda olduğu için ve dünayaya açılmaları diğer milletlere göre baya geç olduğu için genel olarak bize aynı geliyorlar çünkü diğer milletleri hem sokakta hem de tv başında çok gördük çok tanıdık bu yüzden rahat ayırt edebiliyoruz

Son düzenleme:
  • Kalp

romo

Trainee
Tepki
217
Aslında beyazlar da siyahiler de aynı oranda birbirine benziyor. Bizim gözlerimiz hem beyazlara daha alışkın hem de beyazların ten, göz, saç rengi açısından çeşitli olması ayırt edilmelerini kolaylaştırıyor