Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Blackpink Üyesi Rosé Kimdir?

Old but Gold

Trainee
Tepki
0
Herkes kendi grup üyeleriyle ilgili bu tür başlıklar açarken blinklerin de açmasını bekledim ama açan olmadı sjsj,exo yapacaktım ama buradaki exoller çalışkan yaptıklarını fark ettim djdjd.Bp en hakim olduğum ve sevdiğim grupların başında geliyor.Rosé ile başlamak istedim fakat bilinen bir grup olduğu için bilinmeyen yönlerine değinmeye çalışacağım ve kişisel yorumlarımı da eklediğim kendilerine özel bir başlık tarzı bir şey yapmak istedim.

2016 2020 2023
b483c70ca6fa48a4205ebc7dfeb42883.jpg
rose-on-the-ground-1615563136.jpg
51d257f10eeb49d1886e36b638e451a0.jpg

Rosé,1997 doğumlu kova burcu idollerden.Birçok insanın Avustralyalı olduğunu düşündüğünü fark ettim fakat kendisi Yeni Zellanda doğumlu birisi fakat Avustralya'da büyümüş.Yg'nin Avustralyadaki seçmelerine katılıyor, 8000 kişinin katıldığı Avustralya seçmelerinde birinci olmuş.Rosé daha önce çocukluğundan beri müzik ile iç içe birisi olduğundan bahsetmişti.Seçmelere katılması için babasının teşvik ettiğini hatırlıyorum.Grupta en az stajyerlik süresine sahip kişi (4 sene) kendisi oluyor ve grubun ana vokali ve lider dansçısı olarak çıkışını gerçekleştiriyor.Grubun prodüktörü Teddy Rose'yi "Bazen stüdyo'da sabah altıya kadar kalıyor,Bazen hala burada mısın?" sözleriyle tanımlamıştı. Rosé debut öncelerinde grupta Lisa ile oda arkadaşıydı ve en fazla kavga eden ikilinin kendileri olduğundan bahsetmişlerdi.Kendileri bir süre sonra çok iyi anlaşmaya başlamışlar.Grup üyeleri Lisa ile birlikte kendisini en duygusal üyeler olarak tanımlıyorlar. Rosé grupta solo debut yapması çok uzun süre boyunca beklenen bir idoldu.2020 yılında çoğunuzun bildiği gibi "R" albümü ile solo çıkışını gerçekleştirdi.Rosé günümüzde moda dünyasında etkili bir isim olarak görülüyor diyebiliriz.Kendisi Ysl,Tiffany&Co,Sulhwasoo gibi büyük markaların küresel elçisi.

Kişisel İzlenimlerim
Biraz fazla mı ciddiyetle yazıyorum hahahsjsj.Bazı çocuklar vardır (benim gibi) biraz nazlı büyütülürler.Rose bana her zaman nazikçe büyütülmüş bir çocukluğa sahip gibi geliyor.Belki biraz kırılgan birisi de olabilir.Grupta o sanatsal kişilik mi denmeli emin değilim fakat o ruha en çok sahip olan kişi kendisi bence.Dört üyenin soloları arasında lirik olarak en anlamlı sololar kendisine aitti.Ben Rosé'nin ileride de solo çalışmalarında biraz anlamlı işler arayacağını düşünenlerdenim.Kendisini eleştireceğim bir konu varsa çok fazla değişiklik yapmayı ve risk almayı sevmeyen birisi olduğunu düşünüyorum..

Rosé'nin yg seçmelerine katıldığı kısa bir video'yu atmak isterim.

Yaptığı coverlar arasında favorim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ay şunu da sormak isterim Rosé'den önümüzdeki yıllarda neler bekliyorsunuz? Ben sesine duygusal şarkıları yakıştırdığım için bu tipte bir albüm almak ve ost söylemesini isterdim.Birde saçını siyah veya kahverengiye boyaması hoş olurdu bence. 😅

Bu arada şu tip şarkıları bundan sonraki albümünde görmek isterdim.
Screenshot_20230907_212534_Spotify.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,181
ben üşeniyorm böyle başlıklar açmaya yaa ellerine sağlık canm benim 💜 rose'den vokal şöleni güzel bi albüm ve tarz değişikliği bekliyorum😭 buna katılmayan olur ama kliplerdeki oyunculuğu da hoşuma gittiği için oyunculukta da görmek isterimm

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,414
Herkes duygusal bı şeyler istiyor (Gone tarzı )ama ben eline gitar alıp şarkı söylediği rock parçalar için ölüp bitiyorum saçları da siyah yaptık mı ef sa ne

Ekli dosyalar

• o.png
    o.png
    435.8 KB · Görüntüleme: 5
  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    240.8 KB · Görüntüleme: 5
  • unnamed (4).jpg
    unnamed (4).jpg
    179.7 KB · Görüntüleme: 5

Nora

Rookie Idol
Tepki
1,485
On The Ground ve Gone yayınlandığında şarkıları vokali çok sıkıcı falan diye eleştirildiğini hatırlıyorum. Blogda bile yerden yere vurulmuştu. Ben seviyorum Rosé'nin ses rengini, naif derli toplu imajını. Kendi kişiliğini yansıtıyor bence şarkıları. Albümünü de sevmiştim, hâlâ çalma listemde ekli dinlerim arada. Kendine ait daha çok şarkısı olsa keşke.

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
Saçını eski rengine boyatıp rock söylese çok güzel olur.

sunnfloweer

Rookie Idol
Tepki
840
şu ilk videosundaki sesini şuankinden daha çok seven bir ben miyim?