Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Bilgi Köşesi Dünya Turu 19: Özbekistan

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Merhabalar forum halkıııı!!! Uzun zamandır bu seriye devam etmiyordum. Bugün Özbekistan ile karşınızdayım. Keyifli gezmeler dilerim 🙋🏻‍♀️

images (57).jpeg
•Ülkede erkekler ile kadınların el sıkışması hoş karşılanmaz. Erkeklerin el sıkışırken sol ellerini kullanması hakaret olarak kabul edilir. Bir erkek de bir kadını elini kalbinin üstüne koyarak selamlar.
•1977 yılında yapılan metrosu ile Orta Asya ülkelerinde ilk metroya sahip olmuş ülkedir.
•Dünyanın en büyük 7. Uranyum yataklarına sahiptir.
images (56).jpeg

lilith_halşii

Rookie Idol
Tepki
960
Çok güzel olmuş
Özbekistan'ın mimari yapılarını seviyorum
UNESCO korumasındaki Buhara, İslam mimarisinin eşsiz eserlerine ev  sahipliği yapıyor
Aralarında en çok bilinenlerden Buhara'yı eklim buraya bunun gibi birçok mimari yapısı sayesinde bir İslam ülkesi olduğunu çok güzel belli ediyor.

Konu Sahibi
Haney 🍯

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463

layley

Trainee
Tepki
445
Oooo Özbekistan'ı görür görmez koştum. Zamanında hocamız eşliğiyle grup olarak gittiğimiz Registan Meydanı... özellikle akşam yaptıkları ışık gösterisi... Vallahi kalbim koreli netizenlerin deyişiyle hop hop etti 😅 Orayı bir de çıplak gözlerinizle görün arkadaşlar. O mimariyi, o tasarımı görün 👌🏻

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
Merhabalar forum halkıııı!!! Uzun zamandır bu seriye devam etmiyordum. Bugün Özbekistan ile karşınızdayım. Keyifli gezmeler dilerim 🙋🏻‍♀️

Ekli dosyayı görüntüle 18404
•Ülkede erkekler ile kadınların el sıkışması hoş karşılanmaz. Erkeklerin el sıkışırken sol ellerini kullanması hakaret olarak kabul edilir. Bir erkek de bir kadını elini kalbinin üstüne koyarak selamlar.
•1977 yılında yapılan metrosu ile Orta Asya ülkelerinde ilk metroya sahip olmuş ülkedir.
•Dünyanın en büyük 7. Uranyum yataklarına sahiptir.
Ekli dosyayı görüntüle 18405
Elini kalbinin ustune koymasi cok guzel bence elle sikismaktan iyi(yobazlik icin demiyorum)