Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Soru En Kötü K-Pop Grup İsimleri

Konu Sahibi
BobaTea

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
Bu durumda bı 10 yıl sonra Girls Generation Boomer Generation mı olacak? :unsure:
😭😭😭😭
Yok ya şaka yapıyorum fnkfkfj Gerçekten Boomer olabilmeleri için 1945-1965 yılları arasında doğmaları lazım
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Le ssrafim Fransız parfüm ismi gibi ezberlemeside zor bence bide mnet hayatta kalma programlarındaki grupların isimleri hep kötü onun dışında superm...sm in espiri yapası tutmuştu
Kepler, El7z Up'ın yanında harika bir isim gibi kalıyor 😭😭 Yazabilmem için google'lamam gerekti -_-

Ü

Üye silindi 187

Son zamanlarda rakam dolu abuk subuk çok grup ismi çıktı.Grupların isimleri bence grubun hikayesini konseptini de anlatmalı marketing okuyan hiç mi şirket yok ya ygden başka? Şirketi hiç sevmem ama bence en iyi grup isimleri hep ygden çıkmıştır.ikon,winner,bigbang,blackpink,treasure hepsi kısa ama konsepti iyi anlatıyor.SM'in de bazı gruplarının adı çok iyi exo,nct,red velvet,aespa,shinee,girls generaiton çok güzel isimler.

Konu Sahibi
BobaTea

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
Son zamanlarda rakam dolu abuk subuk çok grup ismi çıktı.Grupların isimleri bence grubun hikayesini konseptini de anlatmalı marketing okuyan hiç mi şirket yok ya ygden başka? Şirketi hiç sevmem ama bence en iyi grup isimleri hep ygden çıkmıştır.ikon,winner,bigbang,blackpink,treasure hepsi kısa ama konsepti iyi anlatıyor.SM'in de bazı gruplarının adı çok iyi exo,nct,red velvet,aespa,shinee,girls generaiton çok güzel isimler.
Ay evet T1419, BAE173 gibi. Wifi şifresine benziyorlar.

chewy

Fanbase Starter
Tepki
2,219
New Jeans
Üzgünüm ama kot markası adı gibi dksjdkdjfj
Ay ben Newjeansı seviyorum ama 😳
Anlamı hoş bence tam olarak konseptlerini anlatıyor ayrıca kelime oyunu da yapılıyor.
Bu, Newjeans'in zamansız bir moda öğesi olduğu fikrine ve grubun kendileri için zamansız bir imaj yaratma niyetine gönderme yapıyor. Bu isim aynı zamanda "new genes" ifadesinin kelime oyunu yapıp, yeni nesil pop müziği başlatan gruba gönderme yapıyor.

Riize ismi de güzel bence "we rise" gibi şarkı sözlerinde kullanılıyor ve yükseleceğiz gibi bir anlamla kendilerine gelecekte bir yer edineceklerini gösteriyor gibiler.

Konu Sahibi
BobaTea

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
Ay ben Newjeansı seviyorum ama 😳
Anlamı hoş bence tam olarak konseptlerini anlatıyor ayrıca kelime oyunu da yapılıyor.
Bu, Newjeans'in zamansız bir moda öğesi olduğu fikrine ve grubun kendileri için zamansız bir imaj yaratma niyetine gönderme yapıyor. Bu isim aynı zamanda "new genes" ifadesinin kelime oyunu yapıp, yeni nesil pop müziği başlatan gruba gönderme yapıyor.

Riize ismi de güzel bence "we rise" gibi şarkı sözlerinde kullanılıyor ve yükseleceğiz gibi bir anlamla kendilerine gelecekte bir yer edineceklerini gösteriyor gibiler.
Riize'nin okunuşu çok sıkıntılı. İngilizce'deki rise gibi okunsaydı olurdu da ne zaman adlarını duysam Çayelinden Öteye diye türkü söylemeye başlayacaklarmış gibi hissediyorum 😂