Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Erken Yaşlanma

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Arkadaşlar 21 yaşındayım ve alnımda ve göz altında kırışıklıklarım var. Redditte benimle aynı sorunları yaşayan bazı kişileri buldum. Fotoğraflar bana ait değil ama sorunlar aynı. Bu yaşta normal mi bunlar ? Ve ne önerirsiniz

Ekli dosyalar

• 2A87EFDA-3E41-410B-84D2-7555FC1D4F39.jpeg
    2A87EFDA-3E41-410B-84D2-7555FC1D4F39.jpeg
    27.4 KB · Görüntüleme: 59
  • 1A929CBE-5B53-4920-A9AD-E91B3F09A710.jpeg
    1A929CBE-5B53-4920-A9AD-E91B3F09A710.jpeg
    75.1 KB · Görüntüleme: 62

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
kaşlarını çok fazla kaldırıyorsan normal alnının öyle olması ama göz altı için bir şey diyemeyeceğim genetik de olabilir

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Bilgim yok ama tahmin yürütücem acaba güneşten dolayı oluyor olabilir mi eğer cildin hassasa olabiliyor çünkü güneş kremi belki yüzün için iyi olabilir doktora gitmeyi unutma sakın 🤔🤔💜en iyisini doktor söyler
Güneşe nerdeyse hiç çıkmıyorum hatta d vitaminim 8 çıktı ama çok az su içiyorum belki bundan diye tahmin ettim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

kaşlarını çok fazla kaldırıyorsan normal alnının öyle olması ama göz altı için bir şey diyemeyeceğim genetik de olabilir
Hiç aldırmıyorum

Güneşe nerdeyse hiç çıkmıyorum hatta d vitaminim 8 çıktı ama çok az su içiyorum belki bundan diye tahmin ettim

Hiç aldırmıyorum
Kaldırmıyorum *

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Arkadaşlar 21 yaşındayım ve alnımda ve göz altında kırışıklıklarım var. Redditte benimle aynı sorunları yaşayan bazı kişileri buldum. Fotoğraflar bana ait değil ama sorunlar aynı. Bu yaşta normal mi bunlar ? Ve ne önerirsiniz
Sizce dolgu / botoksa gerek var mı

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Benimde göz altım öyle babamında aynu biz de genetik tahminen, hayatım yorgun ve bitik görünmekle geçiyor.
Benimki daha çok böyle görünüyor çizgi çizgi üstteki biraz fazla olmuş. Evet kendimi bildim bileli vardı bu çizgiler

Öncelikle bunun birden fazla sebebi olabilir genetik ve hormonal sorunlar başta geliyor o yüzden profesyonel destek en iyisi derim dermatolojiye gidebilirsin, eğer gündelik yaşantını etkileyecek kadar rahatsızlık duyuyorsan diye söylüyorum ama ben kendi çıkarımlarımdan birkaç şey söyleyebilirim.Alın kısmında kuruluk ve cilt döküntüsü gibi oluyorsa, duş aldığın zaman saçını yıkadığında mümkün olduğunca alnını uzak tut sıcak su ve kimyasallar yüzünden kuruma ve döküntü oluyor.Nem kaybın var gibi o yüzden mutlaka hücre içi ve hücre dışı nem ihtiyacını karşılaman lazım; hücre içi nem için kütle indeksine göre su iç, hücre dışı nem için de hyaluronik asit içerikli nemlendiriciler ve en sonunda da C vitamini serumu çok iyi mutlaka tavsiye ederim(tabi doktoruna sor mutlaka) ve olmazsa olmaz güneş kremini unutma..Ayrıca dengeli beslenme çünkü vitamin ve mineral eksikliği cildin elastikliğinde büyük etmen ve hep söyleyeceğim şey iyi bir mental sağlık.İlk başta bunun nedenini tam olarak öğren ve kafana takma hepimizin cilt sorunları var🌻
Hyalüronik asite 25 yaşında başlayın diyor internette ama benim cildim erken yaşlanacak gibi duruyor ://

Ekli dosyalar

• AC6A85F5-2B8C-417A-877C-6BE08A3FD1CF.jpeg
    AC6A85F5-2B8C-417A-877C-6BE08A3FD1CF.jpeg
    21.2 KB · Görüntüleme: 17
Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
şu an için asla gerek yok bence bu seni çok fazla rahatsız etmiyorsa tabii şimdiden başlarsan önündeki yıllarda o maddeler yüzünde biriktikçe daha fazlasına ihtiyacın olur ve işin içinden çıkamazsın birkaç sene daha bekleyebilirsin hem su içmenin belki faydası olur düzenli nemlendirmenin falan önündeki süreçte faydası olmadığını düşünürsen o zaman yaptırmayı düşünebilirsin
Bir doktora gidip görünmeyi düşünüyorum o ne derse

Kolajen falan da kullanabilirsin ama bir doktora danışarak kullan
Doğal kolajen kullanmaya çalışıyorum zaten elimden geldiğince

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Bu yaşlanma değil bence sendeki nem kaybı çünkü cilde elastik yapısını veren şeylerden biri de bu benim de alnım bi ara böyleydi ondan biliyorum.Asit kullanımı hakkında o yüzden dedim ilk başta mutlaka dermatologa git ki benim dediğim nemlendirici idi,kendi başına bir şeyler yapmaya çalışırsan cildini daha da mahvedersin.Benim cildim de hassas ve karma idi ama alın kısmı hem akne hem kuruluk vardı kırış kırış duruyordu,o yüzden nem ihtiyacını cream co adlı hyaluronic asitli nemlendirici kullanıyorum çok iyi geldi ama mutlaka ama mutlaka DERMATOLOGA GİT.Üzülüp kafana takma çözümü var zaten sakın ben yaşlı gözüküyorum diye falan düşünme de alakası yok çünkü yukarıda dediğim önerilere tekrar bak lütfen 💝Ayrıca istersen sana sevdiğim birkaç yüz yogası ve bilimsel cilt sorunları çözümleri açıklayan hesapları takip ediyorum sana önerebilirim,istersen göz atabilirsin.Tabi ilk önce doktora görün ayrıca sakın botoks filan düşünme lütfen.
Genelde zaten 15 16 gibi göründüğümü söylerler alnım yukardaki gibi çok kötü de durmuyor ama saç diplerime doğru yoğun bir şekilde onlardan var teşekkür ederim en yardımcı yorum seninki oldu

şu an için asla gerek yok bence bu seni çok fazla rahatsız etmiyorsa tabii şimdiden başlarsan önündeki yıllarda o maddeler yüzünde biriktikçe daha fazlasına ihtiyacın olur ve işin içinden çıkamazsın birkaç sene daha bekleyebilirsin hem su içmenin belki faydası olur düzenli nemlendirmenin falan önündeki süreçte faydası olmadığını düşünürsen o zaman yaptırmayı düşünebilirsin
Ben bunları ilk 4 5 ay önce fark ettim deprem vs derken üzerinde durmadım ama artık önlem alıcam su içip nemlendirici kullanmak vitamin almak gibi. Doktora da görüneceğim botoks ve dolguya 30 dan önce normalde karşıyım zaten teşekkür ederim önerilerin için

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Bence bu birazda genetik bir şey bence cilt bakımı ile düzelmez ama yüz yogası yapabilirsin annem yapıyor ve bayağı etkisini gördü ama en kolay yolu botox dolgu falandır bence

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Bence bu birazda genetik bir şey bence cilt bakımı ile düzelmez ama yüz yogası yapabilirsin annem yapıyor ve bayağı etkisini gördü ama en kolay yolu botox dolgu falandır bence
Yapma ya :(

Bu yaşlanma değil bence sendeki nem kaybı çünkü cilde elastik yapısını veren şeylerden biri de bu benim de alnım bi ara böyleydi ondan biliyorum.Asit kullanımı hakkında o yüzden dedim ilk başta mutlaka dermatologa git ki benim dediğim nemlendirici idi,kendi başına bir şeyler yapmaya çalışırsan cildini daha da mahvedersin.Benim cildim de hassas ve karma idi ama alın kısmı hem akne hem kuruluk vardı kırış kırış duruyordu,o yüzden nem ihtiyacını cream co adlı hyaluronic asitli nemlendirici kullanıyorum çok iyi geldi ama mutlaka ama mutlaka DERMATOLOGA GİT.Üzülüp kafana takma çözümü var zaten sakın ben yaşlı gözüküyorum diye falan düşünme de alakası yok çünkü yukarıda dediğim önerilere tekrar bak lütfen 💝Ayrıca istersen sana sevdiğim birkaç yüz yogası ve bilimsel cilt sorunları çözümleri açıklayan hesapları takip ediyorum sana önerebilirim,istersen göz atabilirsin.Tabi ilk önce doktora görün ayrıca sakın botoks filan düşünme lütfen.
Bu benim kendi alnım ve gözümün altı sence nasıl

Ekli dosyalar

• EB4E77DA-9B1E-4272-88E4-C1FC3228600F.jpeg
    EB4E77DA-9B1E-4272-88E4-C1FC3228600F.jpeg
    160.7 KB · Görüntüleme: 29
  • 92F77367-084F-4BAC-BCF8-CDBB4E5F8853.jpeg
    92F77367-084F-4BAC-BCF8-CDBB4E5F8853.jpeg
    19.8 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Alınma ama sen benim alnımın önceki halini görseydin asla düzeldiğine inanmazdın.Senin alnında kuruluk ve kırışıklık dediğin gibi abartılacak kadar hiç yok.Ben de 22 yaşındayım cilt sorunu uzun zaman çektim ki benim alnım pul pul dökülüp kırış duruyordu kuruluktan,sen de o sorunun A'sı bile yok.Cilt nem eksikliğinin genetik ile alakası yok evet genetik cildimizin temel yapısını belirler ama cilt sorunları tek genetiğe bağlanamaz bunun hormon sorunları, vitamin mineral eksikliği,mental sorunlar, karaciğer yağlanması.. var eğer sen bunlardan muzdarip değilsen endişelenecek bir durumun olmasın bence.Dediğim gibi eğer düzenli ve dengeli beslenme,iyi bir mental sağlık, Minimum hareket ve cildinin nem ihtiyacını karşılarsan bu sorunlardan büyük oranda azaltırsın gerisini zaten DOĞRU cilt bakımı ile halledersin.Zaten kadın olarak çok karmaşık bir hormon yapısına sahip olduğumuzdan cildimize de etkiliyor ister istemez.Sen dermatologa git önce cilt tipini öğren ve sorunlarını anlat,sakın botoks yaptırma hayatının hatasını yaparsın ki yaşında çok erken kısa vadeli bir şey için cildini uzun süreli mahvetme.Bu botoks şeylerini sürekli yeniliyorlar da hiç tasvip etmiyorum ki cildin kabul eder mi o da şaibeli?.Neden bu kadar kafana takıyorsun bilmiyorum ama bence sende abartı kırışıklık yok hatta cildin temiz bile sayılır,sen benimkini görseydin Jshshshsh o yüzden sakın kötü düşünme.Ama eğer seni çok rahatsız ediyorsa önce mutlaka dermatologa git herkesin cilt sorunları var emin ol çünkü cildin yapısı böyle ben şu yaşıma kadar kusursuz cilde sahip tek insan görmedim, ünlüler ise milyar dolarlık işlemler yaptırıp bizim algılarımızla oynuyorlar onların bile kusursuz ciltleri yok kendine haksızlık etme💝
Teşekkür ederim göz altındakiler de çizgi değil bebeklerde bile var galiba bunlardan. Quora veya reddit de de benim gibilere hep bunlar kırışıklık değil olduğunda merak etmeyin anlayacaksınız gençliğinizi yaşayın falan yazmışlar. Sana da geçmiş olsun

Taylorswift

Trainee
Tepki
4
Ben kullanmadim hiç ama kolojen kullanabilirsin bu gibi durumlara iyi geliyormuş diye duymuştum ama bu yaşta takviye almak iyi olmayabilir de