Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Dedikodu G-Dragon Resmi Olarak Yg'den Ayrıldı Ve Warner Music'e Katıldı

chewy

Fanbase Starter
Tepki
2,222
G-Dragon resmi olarak YG'den ayrıldı ve Warner Music'e katıldı…
"G-Dragon hoş geldiniz"

G-Dragon-officially-left-YG-and-joined-Warner-Music.jpg

Bu, geçen ayın 28'inde yabancı medyada yer alan G-Dragon'un Warner Music'e katılacağı söylentisiyle ilgili. O dönemde yerel basında G-Dragon'un yakın zamanda Los Angeles, California, ABD'deki Warner Music Records ofisini ziyaret ettiği bildiriliyordu.

Warner Music Records, ünlü bir Amerikan plak şirketidir ve dünyanın en popüler üç müzik grubundan biri olarak kabul edilmektedir.

Daha sonra, G-Dragon'un "HOŞGELDİNİZ G-DRAGON" ibaresini taşıyan selfiesinin asılı olduğu elektronik ekran panosunun fotoğrafı, Warner Music Records'un genel merkezi olduğu varsayılan yerde çeşitli çevrimiçi topluluklarda yayıldı. Ayrıca G-Dragon'un bir arama portalı sitesinde kayıtlı Warner Music Group sanatçıları arasında yer alması görüşü ortaya atıldı.

Bu nedenle G-Dragon'un SNS fotoğrafları, kendisinin ve Warner Music'in el ele verdiğine dair resmi açıklamadan farklı değil. Bunun nedeni, çevrimiçi topluluk aracılığıyla yayınlanan Warner Music genel merkezinin fotoğrafı ile G-Dragon'un SNS fotoğrafının aynı olmasıdır.

G-Dragon bu yılın başından bu yana solo geri dönüşünün tanıtımını yapıyor ve istikrarlı bir şekilde müzik prodüksiyonunun mevcut durumunu ortaya koyuyor. Geçtiğimiz Ocak ayında yeni yılı karşılamak için yüklediği videoda, "Çeşitli etkinliklerle sizi ziyaret etmeyi planlıyorum. Ayrıca bir albüm de hazırlıyorum. Yeni yılda yanınıza iyi haberlerle gelebilecek biri olmaya çalışacağım" dedi.

Geçtiğimiz Mayıs ayında, G-Dragon'un adı, ajansı YG Entertainment'ın (bundan böyle 'YG' olarak anılacaktır) Mart 2023'e ilişkin üç aylık raporundaki sanatçı listesinden kayboldu ve bu durum, YG ile olan özel sözleşmesinin sona ermesi ve Big Bang'den ayrıldığına dair söylentileri ateşledi. . Geçen yılın ikinci yarısına kadar G-Dragon'un gerçek adı Kwon Ji-yong listede yer alıyordu ancak birkaç ay sonra isminin kaybolması onun YG'den ayrıldığına dair spekülasyonlara yol açtı.

Bununla ilgili olarak YG o dönemde Star News'e şunları söylemişti: "Şu anda G-Dragon ile olan özel sözleşmenin süresi doldu ve reklamcılık gibi diğer faaliyetler için ayrı bir sözleşme aracılığıyla işbirliği yapıyoruz. Müzik faaliyetleri sırasında ek sözleşmeler müzakere etmeyi planlıyoruz." dedi ve "YG'nin sağlayacağı her türlü desteği esirgemeyeceğiz" dedi.

Ekim ayının gelmesine ve 2023'ün ikinci yarısına girmemize rağmen G-Dragon'un solo albümünün çıkışıyla ilgili hala çok az haber var. Ancak yeni bir rotaya karar verirse albüm çıkış planına da yakın zamanda karar verilecek. G-Dragon'un gelecekte neler yapacağına ve küresel K-pop hayranlarını nasıl neşelendireceğine şimdiden büyük bir ilgi var.

0003184937_001_20231001095301253 (1).jpg

Konu Sahibi
chewy

chewy

Fanbase Starter
Tepki
2,222
Yakında yg'de globale hitap eden sanatçı yokluğu başlayacak BABYMONSTER'ı ertelemelerini normal karşılıyorum artık kim bilir hisseleri bile ne kadar düşmüştür
IKON gitti, Winner askerde, Akmu var ancak geri dönüş 2 yıl sonra aldı. Solo sanatçısı yok. Treasure var ancak Japonya ve bazı Asya ülkelerinden başka bir yerde popüler değiller. Ayrıca bugün konserde yayınladıkları haritada Kore olmadığı için Treasure ve YG çok fazla linçleniyor. BabyMonster için neden bu kadar stres altında olduklarını anlıyorum ancak YG içindeki yöneticiler şirketin gidişatına nasıl tepki veriyorlar acaba??

lilith_halşii

Rookie Idol
Tepki
932
IKON gitti, Winner askerde, Akmu var ancak geri dönüş 2 yıl sonra aldı. Solo sanatçısı yok. Treasure var ancak Japonya ve bazı Asya ülkelerinden başka bir yerde popüler değiller. Ayrıca bugün konserde yayınladıkları haritada Kore olmadığı için Treasure ve YG çok fazla linçleniyor. BabyMonster için neden bu kadar stres altında olduklarını anlıyorum ancak YG içindeki yöneticiler şirketin gidişatına nasıl tepki veriyorlar acaba??
Şirketin şu anda en büyük başarısı gündemden düşmemesi üstelik birde BABYMONSTER'ın üyelerinin bir çoğu koreli olmadığı için linçleyenler de var ve isimlerini bu kadar duyurduktan sonra başarı elde edemezlerse ayrı bir skandal olur TREASURE gibi olabililer. BP sözleşme durumu bile halledilemedi İlk 3'teki bir şirketin globalde bu kadar sıkıntılı olması elbette sıkıntı yaratacaktır. Şirkette bence karışık şeyler yaşanıyordur sürekli efendim böyle şöyle diyen çalışanları düşünemiyorum bile(İyice şirketi iflas ettirdik resmen)

Konu Sahibi
chewy

chewy

Fanbase Starter
Tepki
2,222
Şirketin şu anda en büyük başarısı gündemden düşmemesi üstelik birde BABYMONSTER'ın üyelerinin bir çoğu koreli olmadığı için linçleyenler de var ve isimlerini bu kadar duyurduktan sonra başarı elde edemezlerse ayrı bir skandal olur TREASURE gibi olabililer. BP sözleşme durumu bile halledilemedi İlk 3'teki bir şirketin globalde bu kadar sıkıntılı olması elbette sıkıntı yaratacaktır. Şirkette bence karışık şeyler yaşanıyordur sürekli efendim böyle şöyle diyen çalışanları düşünemiyorum bile(İyice şirketi iflas ettirdik resmen)
Evet ahyeonun grupta olup olamayacağı de belli değil. Bununla beraber 2 tane Koreli üye kalmış oluyor ki Korelilerin en nefret ettiği şey ☠️
YG'nin davası hala devam ederken eminim hepsi diken üstündedir.

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,362
G Dragon un albumunu sabırsızlikla bekliyorum,YG den ayrılmasınsa üzülmüşdüm ama yeni bir şirketle anlaşınca sevindim,Ümarı iyi projelerle geri dönüş yapar😍😍