Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

G-Dragon Uyuşturucu Kullanmadığını Duyurdu

Mimosa

Trainee
Tepki
6
Hukuk şirketi K1 Chamber'dan avukat Kim Soo Hyun an itibarıyla G-Dragon'la mail aracılığıyla iletişime geçerek GD'nin uyuşturucu kullanmadığını, soruşturmalarda içtenlikle yer alacağını açıkladığını duyurdu. GD'nin "Medyada yer alan haberlerle alakam yok" dediğini belirtti.

Allkpop'ta İngilizce çevirisi de yayınlandı

Avukatın medyaya aktardığı:
"Merhaba. Ben Kwon Ji Yong'u temsil eden K1 Chamber hukuk firmasından avukat Kim Su Hyun. Son dönemde medyada ayrım gözetmeksizin yayılan ve gerçeklere dayanmayan haberlere ilişkin olarak Kwon Ji Yong'un görüşünü şu şekilde aktarmak isteriz.

'Ben Kwon Ji Yong. Öncelikle, uyuşturucu kullanmadım. Ayrıca son dönemde 'uyuşturucu kontrol yasası ihlali' yönünde çıkan haberlerin benimle hiçbir ilgisi olmadığını belirtmek isterim. Ancak birçok kişinin endişe duyduğunun farkındayım, bu yüzden soruşturma kurumlarıyla aktif olarak iş birliği yapacağım ve soruşturmalara ciddiyetle uyacağım."

Son düzenleme:
Konu Sahibi
M

Mimosa

Trainee
Tepki
6
Bir fan gayet mantıklı bir şey söylemiş. GD eylül sonu 2 haftalık askeri rezerv kuvvetleri eğitimi için orduya katıldı. Buraya girişte uyuşturucu testi yapılıyor. Lee Sun Gyun olayı da daha öncesine dayanıyor bu mantıkta orduya alınmayıp davalık olmuş olması gerekirdi. GD medya ne kadar konuşursa konuşsun bir olay hakkında açıklama yapması binde birdir. 1 hafta içinde sonucu çıkacak şey için yalan söylemeyi göze almaz. Kullanıp da yalan söylemişse iyice kafayı sıyırmış demektir

canimbanabas

Fanbase Starter
Tepki
1,773
Bir fan gayet mantıklı bir şey söylemiş. GD eylül sonu 2 haftalık askeri rezerv kuvvetleri eğitimi için orduya katıldı. Buraya girişte uyuşturucu testi yapılıyor. Lee Sun Gyun olayı da daha öncesine dayanıyor bu mantıkta orduya alınmayıp davalık olmuş olması gerekirdi. GD medya ne kadar konuşursa konuşsun bir olay hakkında açıklama yapması binde birdir. 1 hafta içinde sonucu çıkacak şey için yalan söylemeyi göze almaz. Kullanıp da yalan söylemişse iyice kafayı sıyırmış demektir

hiccccc zannetmiyorum ama umarim dedigi gibi kullanmiyordur tabii

chewy

Fanbase Starter
Tepki
2,219
Bir polis yetkilisi, Bay A'nın cep telefonunun adli sonuçlarına baktıktan sonra kayıt yaptırmadıklarını belirterek, "Tanımlanabilecek deliller var" diyerek suçlamaların kanıtlanacağına güvendiklerini ifade etti.

Gdragon'un işi bitti 🤭 yani umarım yine para vererek çıkmazsa 🤷‍♀️

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
İnandım ben kullanmadığına(!) Kesinlikle o hareketleri konuşma tarzı çok normaldi(!)

Ü

Üye silindi 187

Ben koreye güvenmiyorum vallahi her ceza güzelce uygulansaydı şu an seungri özgür olmazdı ve yang hyun suk tekrar şirketinin başına geçemezdi.YG ile bağlantılı olan kimseye güvenmiyorum GD de buna dahil.Suçlamalardan temiz çıkarsa da ne mutlu ona.

Konu Sahibi
M

Mimosa

Trainee
Tepki
6
Fanı vermiştir ya yine. Abartıyor bu fanlar da. Geçen de öyle olmuştu ya hatırlayın. Fan e*rar veriyor sigara diye bu da içiyor test de pozitif çıkıyor. Yine öyle olmuş olabilir. Millet de saf zaten ya inanırlar.
Sosyal medyada dönüp dolaşıp saptırılan bir şeye düşmüşsünüz galiba^^ Fan verdi diye bir şey söylemedi. Konser sonrası Japonya'da kulüpte sarhoşken birinin uzattığını ve kendisinin içtiğini söyledi. Bu da gayet mantıklı bir durum. Bar ve kulüp ortamlarında olabilen şeyler. Fan verdi hikayesi dolanınca yalanın daniskası gibi görünüyor çünkü.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bir polis yetkilisi, Bay A'nın cep telefonunun adli sonuçlarına baktıktan sonra kayıt yaptırmadıklarını belirterek, "Tanımlanabilecek deliller var" diyerek suçlamaların kanıtlanacağına güvendiklerini ifade etti.

Gdragon'un işi bitti 🤭 yani umarım yine para vererek çıkmazsa 🤷‍♀️
Medyaya güvenmeyin, olaylar çok karışık. Herkes başka şeyler yazıyor. Daha dün polis GD'nin medyadaki haberlerin aksine gözaltına alınmadığını, gerekirse soruşturulmaya çağrılacağını duyurdu. Başka bir gazeteci video yayınlayıp GD'nin polis tarafından çağrılmadığını ve bu haberleri medyada görüp avukatıyla görüştüğünü, haberlerle ilgisi olmadığını ve gerekirse soruşturmalarda yayınlanacağını duyurdu. Bir politikacı da radyo yayınına katıldı ve politik bir şeyleri örtmek için GD'nin kullanıldığını söyledi. Ama Kore medyasının yanısıra uluslararası medya da GD'yi öyle bir hedef almış durumda ki Allkpop futbolcu Paris Saint Germain'de oynayan Lee Kang In'in GD'yle fotoğrafını silip takipten çıkardığına dair asılsız bir haber yaptı mesela. Halbuki Lee Kang In GD'yi zaten takip etmiyordu ve o fotoğrafları kendi sayfasında değil Paris Saint Germain'in sayfasındaydı, Lee Kang In hikayesinden paylaşmıştı. Fotoğraf da hala Paris Saint Germain sayfasında duruyor zaten.

Son düzenleme:
  • Rolling eyes
Reactions: Zzz
Konu Sahibi
M

Mimosa

Trainee
Tepki
6
Bu keş suçluyu savunan kişilerin hâlâ olması çok tuhaf gerçekten. Yani daha neyini savunursunuz ki savunulacak tarafı olmayan bu şahsın? Az önce köpeğinin ihmalden dolayı öldüğü haberi çıktı. Bunu da köpek yaşlıydı falan diye kapatmaya çalışırsınız artık. Ha bu arada sosyal medyada dönüp dolaştırılan şeylere düşen birileri varsa o da sizin gibi fanlardır. Zira sizin dışınızda gerçekleri görmek istemeyip kendi oluşturdukları ütopyada bu suçluları savunan başka kişi görmedim. Tüm Kore Bigbang'e düşman o yüzden bu olaylar da onların başına geliyordu zaten. Bir kendinize sormayı falan deneyin ateş olmayan yerden duman çıkar mı diye. Kırk takla atıyorsunuz nereden savunsak diye resmen.
Sizin ve birçok netizenin probleminin olayların detaylarını bilmeden birkaç yorum okuyup ciddiye alması olabilir mi? Gaho aile köpeğiydi. GD ünlü olduğu için medyada GD'nin köpeği diye yer alıyordu ancak köpek 2009-2013 arası GD'nin de dahil olduğu aile evinde, 2013'ten beri ise GD kendi evinde, köpek ailesiyle kalmaya devam ediyor. Bu nasıl ihmal? Yaşlı diye olayı kapatmak demek 100 yaşında ölen bir insan için bakımsızlıktan öldü demek gibi bir şey. Çok iyi bakıldığında ömrü 8-11 yıl olan Shar Pei cinsi köpek 15 yaşında ölmüş, ihmalden öldü yalanlarına inanıyorsunuz. Köpek bakımından anlamadığınıza eminim. Gerçi ailesinin yanında kalan diğer köpek Jolie kaybolduğunda GD askerdeydi ve bu durumda bile sizin gibi netizenler GD'nin ihmali olduğunu savunmuştu.
Biz fanlar olarak yakından takip ediyoruz siz etmiyorsunuz, gördüğünüz dedikolara inanmakla yetiniyorsunuz. GD hakkında polisler, politikacı, ve gazeteciler bile 2 gündür açıklama yapıyor ve onun lehine. Onlar da mı ütopik dünyada yaşıyor? Tabi bu da kesin GD'nin onlara rüşvet vermesi falandır kesin.
Tüm Kore Bigbang'e düşman değil ancak medya nedense öyle. Bir de diğer idollerin fanları. Vardır bir sebebi. Günlerdir asılsız haberler yapılıyor hakkında en sonunda polis duruma el attı.
Bu arada GD uyuşturucu kullanmamıştır ve kullanmaz diye savunmuyorum, savunmam da. Babamın oğlu değil. Sanatçıları ne kadar tanıyabiliriz? Eğlence sektöründe uyuşturucu kullanımının yaygın olduğunu düşünüyorum. GD'nin de kullandığını düşünüyorum. Test sonuçları pozitif gelirse şaşırabileceğim bir şey değil ancak medyanın gerçekleştirdiği cadı avı ortada.

Konu Sahibi
M

Mimosa

Trainee
Tepki
6
Resmen hiçbir detayı bilmiyorum da amaç saldırmak olsun temalı bir yorum atmışsınız. Söylediklerinizden biri hariç hiçbiri doğru değil veya eksik bilgi.

Köpeğine bir tane bakıcı tutamamış mı peki? Niyeyse 15 yıl yaşayan köpek 2 ay sonra ülke dışına çıktığında ölüyor. Sence bu köpeğe bakılsa en az 1 yıl daha yaşayamaz mıydı? Anlaşılan idolün söz konusu olduğunda köpek bakımından işine geldiği gibi anlıyorsun.
Köpekler 2013'ten beri GD'nin anne ve babası için aldığı pansiyonda kalıyor ve 2013'ten beri pansiyonda kalan bakıcısı var. Düzenli kontrolleri için gelen veterinerler var. Köpeklerle ilgilenen tek bir kişi yok yani bu yüzden 2 ay ülke dışına çıktı diye öldü gibi bir durum söz konusu değil. Yaşlı hayvanlarda ne kadar iyi bakılırsa bakılsın bitkinlik ve her türlü hastalık olur. Hayvan ortalama ömrünün üstüne çok çıkmış zaten. 2020'de köpeği kötü durumda diye çekip sosyal medyaya atan kişilere ve medyaya yönelik Çin'den bile veterinerler Shar Pei cinsinde yaşlandığında bu durumların görülmesinin çok normal olduğunu, çok yaşlı olduğu için anestezi verip göz kapaklarını ameliyat etmenin büyük oranda ölüme yol açacağı için o şekilde kalması gerektiğinin, tırnaklarının uzun oluşuna da tırnak altında kalan kılcal damarların uzadığına ve kesilirse damarların kesilebileceğini söylediler. Bu duruma bizzat arkadaşımın köpeği dolayısıyla şahitim. Yaşlı olduğundan kılcal damarları uzamıştı ve köpek her hafta veterinerde olup bakımları yapılmasına rağmen (kalbinde büyüme olduğu için) birkaç yıl upuzun tırnaklarla gezdi. Bu köpeği rahatsız ediyordu ama çaresi yoktu. Boş mama kapları için zaten kendileri açıklama yaptı. Ziyaretçiler uyarılara rağmen hayvanlara sürekli yemek verdikleri için mama koymadıklarını söylediler. Bence bu yaptığım açıklamaya gerek bile yoktu çünkü 2013'ten beri GD onlarla yaşamıyor zaten. Tüm sorumluluk ailede.

Polise rüşvet olayına gelirsek de onu da çoktan yaptılar düzgün takip edememişsin idolünü. Şirketten ayrılınca nasıl da savunan kişisi kalmadı ama. Kim bilir daha neleri vardır dökülecek. Siz ne olur ne olmaz 5 10 sayfa savunma döşeyin kağıda ihtiyacınız olacak çünkü.
Polise rüşvet ? :D Böyle bir olay hiç olmadı. Şirketten ayrılınca savunacak kimsesi kalmadı? GD şirket tarafından ne zaman savunuldu? Sanki 2011'deki marijuana olayından sıyrılmış gibi konuşuyorsunuz. Bugün gördük ki GD'yi baskılayan YG'ymiş. Belki de kendi döndürdüğü işler ortaya çıkmasın diye idolleri baskılıyordu. GD ilk defa bir suçlamaya yanıt verdi, o da YG'den ayrıldıktan sonra. Detaylar bir aşağıda.

Uyuşturucu kullanan bir keşe yapılan yorumların cadı avı olduğunu savunuyorsun.
Sizlerin amacı doğruyu öğrenmek değil ne bulsak da GD'yi aşağı çeksek. Attığınız ilk yorum olan "Fanı vermiştir yine yaa" bile kulaktan dolma asılsız bir bilgi. Takip etmediğiniz şeyler hakkında birden nasıl ahkam kesebiliyorsunuz? Uyuşturucu kullanan bir keşe yapılan yorumların cadı avı olduğunu savunuyorsunuz demişsiniz. Günlerdir medyada yapılan haberlerin yalan olduğu çıktı. Bizzat avukatı, polis, ve görevini düzgün yapan gazeteciler duyurdu. Bugün avukat tekrar açıklama yaptı. Polis GD'nin Lee Sun Kyun olayıyla ilgisi olmadığını ve ellerinde GD'yi gözaltına almak için herhangi bir kanıt olmadığını duyurdu. Ancak GD medyada bu kadar yürütülen cadı avının ardından kendisi gönüllü olarak kendisine test yapılmasını ve soruşturmalarda yer almak istediğini yine avukatı aracılığıyla duyurdu. Bu yorumu yazarken de yeni haber yayınlandı. GD hakkında yalan haber yapan tüm medyaya dava açacağını duyurdu.

Ya bu adamın grup arkadaşı kadın pazarlayıp millete uyuşturucu verdi habersiz.
Evet habersiz. Bigbang takip etmeyebilirsiniz ancak Seungri ile diğer grup üyelerinin müzik işleri dışında hiçbir bağı yoktu. Dışarda sohbet için bir bara cafeye ya da evde toplandıklarında bile Seungri ve Daesung'la bir fotoğrafını göremezsiniz. İma ettiğiniz şeyi anlıyorum. Bu durumdan müzik işleri dışında (ki en son 2017 yılında müzik için bir araya geldiler) hiçbir bağı olmayan üyelerin haberi vardır diye düşünüyorsunuz. Peki Seungri'nin kankam dediği, sosyal hayatında görüştüğü idoller de biliyordu o zaman? Sehun, Hyoyeon gibi. Bu arada Burning Sun'ın açılışına Bigbang'in hiçbir üyesi gitmedi ama giden idoller vardı.

Ötekinin de binasında fuhuş dönüyormuş.
Suçlamalar olunca bayram edip olayın sonucunu öğrenmeye tenezzül etmemeye alışmışsınız veya istememişsiniz. Daesung askere gitmeden 1 ay önce yatırım için 5 katlı bir iş hanı gibi bir şey alıyor. İçerisinde mağaza, cafe, bar, ofis gibi yerler olan. Daesung binayı aldığında bu yerler zaten yıllardır aktif sadece sahibi el değiştiriyor. Burning Sun olayından sonra polis diğer üyelere ilişkin derinlemesine bir araştırma yapıyor ve sahip oldukları yerleri inceliyor. Binada da 10 yıldan fazladır bulunan bir barın sahibinin fuhuşa aracılık yaptığı ancak fuhuşun binada değil başka bir yerde yürütüldüğü belirleniyor. Daesung'un bu olayın hiçbir yerinde olmadığı anlaşılınca da olay kapanıyor.

O kadar parası var nereden geldiği belli olmayan.
Burada çok güldüm :D GD'nin marka değerinin farkında değilsiniz galiba. Çok ünlü zannettiğiniz, medya ve hayranlar tarafından pohpohlanan ama halkın takmadığı o idoller reklam ve etkinlik başına 1 alıyorsa GD 10 alıyor. Birkaç örnek verecek olursak 2016'da GD Çin'de bir auto-show etkinliğine katıldı, yalnızca 3 dakikadan az göründü, konuşmadı bile ama bunun karşılığında 2.8 milyon dolar aldı. Çin medyası da etkinilkte başka ünlülerin de olduğunu, uzun süre kaldığını şarkı söylediğini ama GD'nin aldığı paranın yanında b**a döndüklerini yazdı. Evet aynen böyle yazdı. Çin'de Lee Minho örneği de var. Kendisi 2018'de etkinliğe 15 dk katılıp 665K dolar almıştı da Kore medyasında miktarın büyüklüğü olay olmuştu...

2022 Mart'ta Kore'de telif hakkından en çok servet kazananlar listesi açıklandı. Listede sadece 3 şarkıcı vardı (gerisi prodüktör). GD (6), Busker Busker'dan Jang Beom June (7) ve IU(8). Bu listenin açıklandığı tarihte GD'nin imzası olduğu son şarkılar 6 yıl önce yayınlanmıştı. Yalnızca 2018'de askere gitmeden önce dijital tekli Flower Road yayınlandı. 2009'dan beri yapılan bütün telif kazancı listelerinde GD var.

Sahip olduğu PEACEMINUSONE markası Asya'da en çok satan markalardan biri. Kesin takip etmemişsinizdir bile. Bununla da kalmayıp Nike, Paris Saint Germain gibi ünlü marka ve kurumlarla iş ortaklığı var.

Yalnızca 2017'de Bigbang'in fan kulübü PEACEMINUSONE ürünlerini topluca getirmek için 37 milyon dolarlık ürün almış.

Kore'de PEACEMINUSONE x NIKE Kwondo sırası

Japonya'da

Çin'de

Hongkong'ta

Bunlar 1 günlük değil haftalarca sürdü. Daha fazlası için aratabilirsiniz. Paralar havadan uyuşturucudan gelmiyor. Uyuşturucu kullanan biri zaten uyuşturucudan kazanamaz, satıştan kazanır. Kullanmakla itham ettiğiniz biri için paraların kaynağı belli değil demeniz bir hayli ilginç.

Tüm bunlar da Bigbang'in başına geldi o kadar grup arasında nedense. Bırakalım da bu suçlu çetesine medya düşman olsun yani. Sana bana düşman olacak değil sonuçta.

Neden mi? Kore'nin taptığı bir GD var. Gerçek hayat burdan gördüğünüz gibi değil. Haberler GD ile prim yapıyor. Çıkış yaptığından birkaç yıl sonrasından bugüne kadar medya peşini bırakmıyor. Sürekli hakkında spekülasyonlar. Jennie ve V haberlerinde bile en çok tıklananlar GD'nin dahil olduğu haberlerdi. Onaylanmamış bir ilişki üzerinden bile GD'yi ucundan bucağından katmaya çalışıyorlar. GD'nin adı uyuşturucu konusunda geçtiğinden beri gündemden Lee Sun Kyun bile düştü. Şu an bile Naver'da en çok okunan haber GD ile ilgili. Takip eder misiniz bilmem, eminim sizin takip ettiğiniz idoller de GD'ye hayranlığını sunmuştur. Mesela idoller veya ünlüler arasında bile "Ünlülerin ünlüsü, tanrı, ikon" gibi vasıflarla anılan başka birini daha gördünüz mü? Gördüyseniz buyrun atın. İşte Bigbang'in başına gelenlerin nedeni bu. Medya diğer gruplarla ya ilgilenmiyor, çünkü skandal değerleri yok. Kimisi zaten skandal değeri olmasa bile şirketleri tarafından kollanıyor. Komik olansa Bigbang'e dair yapılan suçlamaların çoğu yalandan ibaret. Hani her olaydan sonra diyorsunuz ya bu sefer GD bitti, sadece öyle sanıyorsunuz. Antiler istediği kadar kafalarında bitirsin demek isterdim ama bitiremiyorlar da. Bakın bu da Burning Sun'dan sonra GD ve Bigbang bitti diyenler için hazırlanmış, Burning Sun sonrası bir seri. Aşağıdakiler yalnızca 2019'dan, yani Burning Sun sonrasını baz almış

Part 1-Ünlülerin popüler veya iddialı oldukları bir alanla kendilerini "Ben bu alanın G-Dragon'ıyım diye tanımlamaları" + Kendilerini "X-Dragon" şeklinde tanımlamaları+GD cosplayi yapmaları
(düşünün öyle bir ün ki Samsung'un CEO'su bile işinde ünlü konumunda olmak için kendisine Jae-Dragon ya da JD olarak hitap edilmesini istiyor.)

PART 2-GD'nin adının geçtiği veya taklit edildiği Dramalar, Filmler ve Animasyonlar

PART 3- GD'ye ünlülerin ünlüsü, tanrı, ikon şeklinde hitap etmiş ünlüler

BIGBANG'e 2019'dan beri sevgisini ve desteğini göstermiş ünlüler

Bu haberler daha yılın başlarında yapılmış. Bu geçen süre için bile listeye daha 100lerce ünlü eklenebilir. Kapattığım için adını unuttum ama bir programın PD'si de programda halkın en çok görmek istediği ismin GD ve Park Hyo Shin olduğunu ama GD'nin katılmadığını söylemiş. Yalnızca kendisi de değil GD'yi programına davet etmek için sıraya gitmiş bir sürü kişi var.
Ondan sonra neden başkası değil de Bigbang. İşte bu yüzden.

Siz ne olur ne olmaz 5 10 sayfa savunma döşeyin kağıda ihtiyacınız olacak çünkü.
Buyrun bekliyorum.

Zzz

Always act like you are wearing an invisible crown
Trainee
Tepki
1,126
Bigbang takip etmeyebilirsiniz ancak Seungri ile diğer grup üyelerinin müzik işleri dışında hiçbir bağı yoktu.
Peki bana şunu açıklar mısın madem hiçbir bağları yok S****ri'nin Japonya'da bir otelde kadınla fotoları sızınca gd'nin S.....ri'ye uyarı da bulunduğunu kendine çeki düzen vermesi gerektiğini söylemesi nasıl oluyor? Madem bağları yok ne halin varsa gör dersin. Bir bağın olmalı ki uyarıda bulunuyorsun.🤔 Aralarındaki bağ sadece müzikti diyip geçemezsin. Bu haberi okuduğumu gayet iyi hatırlıyorum. Hatta S....ri'nin Japonya'da ki o haberinin altına "oppama helal yağğğ erkektir yapar" yorumları duruyor hâlâ. 🤢
ot5 paylaşımını neden yaptı gd? Belli ki sen koyu bir fanısın rica etsem bu sorduklarımın açıklamasını yapar mısın?

baggy

Trainee
Tepki
35
Suçlamalar olunca bayram edip olayın sonucunu öğrenmeye tenezzül etmemeye alışmışsınız veya istememişsiniz. Daesung askere gitmeden 1 ay önce yatırım için 5 katlı bir iş hanı gibi bir şey alıyor. İçerisinde mağaza, cafe, bar, ofis gibi yerler olan. Daesung binayı aldığında bu yerler zaten yıllardır aktif sadece sahibi el değiştiriyor. Burning Sun olayından sonra polis diğer üyelere ilişkin derinlemesine bir araştırma yapıyor ve sahip oldukları yerleri inceliyor. Binada da 10 yıldan fazladır bulunan bir barın sahibinin fuhuşa aracılık yaptığı ancak fuhuşun binada değil başka bir yerde yürütüldüğü belirleniyor. Daesung'un bu olayın hiçbir yerinde olmadığı anlaşılınca da olay
Ya aklım almıyor bir insan on milyarca paraya aldığı binanın içinde hangi işler yürüdüğünü nasıl bilmez , açıklar mısın? Ayrıca o zaman neden bina yıkıldı eğer orada fuhuş yapılmadıysa?

Şimdi senin GD'nin taciz skandalı için de hayır böyle olmadı diyeceğin şeyler vardır, değil mi?

Zzz

Always act like you are wearing an invisible crown
Trainee
Tepki
1,126
Başka yerlerden link paylaşmak istemiyordum ama şöyle ekran görüntüsü atayım IMG_20231030_165058.jpg
Bakalım buna ne kalıp bulacaklar.
Üstelik şu haberdeki yorumlar 🤢🤢 umarım 10 yılda fikirleri değişmiştir 😑

Konu Sahibi
M

Mimosa

Trainee
Tepki
6
aynen abla o kadar habersiz ki seungriyi uyaran bendim değil mi...
Uyaran T.O.P.'tı ve bu daha 2015 civarlarındaydı. Arkadaşlarına dikkat et demek her şeyi bildiğinden mi sizce? Seungri'nin sürekli genişleyen çevresi olduğunu, herkesle arkadaşlık kurduğunu ve bundan rahatsızlık duyduklarını belirtti. Yaptığı işlerin perde arkasını nasıl bilebilirdi bana söyler misiniz? Burning Sun açıldıktan (2018 sonu) bir süre sonra kadın pazarlama olayları başlamış zaten. Yani GD, Taeyang ve TOP askerdeyken. Üyeler bunun neresinde olabilir?

Ya aklım almıyor bir insan on milyarca paraya aldığı binanın içinde hangi işler yürüdüğünü nasıl bilmez , açıklar mısın? Ayrıca o zaman neden bina yıkıldı eğer orada fuhuş yapılmadıysa?

Şimdi senin GD'nin taciz skandalı için de hayır böyle olmadı diyeceğin şeyler vardır, değil mi?
Anlamıyorsunuz sanırım. Fuhuş işini binada yürütmüyorlar. Daesung'un binasıyla fuhuşun bir alakası yok. Daesung'un binasında yer alan bir barın sahibi dışarıda fuhuş işi yürütülüyor. Siz bu işlerin kolay öğrenildiğini mi sanıyorsunuz? Hiç mi duymadınız Türkiye'de iş yeri sahiplerinin iş yerini güzellik salonu diye kiraya verdiklerine, ama aynı mekanda kiracıların fuhuştan basıldığına. Bu aynı mekan bile değil. GD'nin taciz olayı nedir? Hiç böyle bir şey duymadım bile. GD'nin kendisinin taciz edildiği skandaldan bahsetmiyorsundur umarım.

baggy

Trainee
Tepki
35
Uyaran T.O.P.'tı ve bu daha 2015 civarlarındaydı. Arkadaşlarına dikkat et demek her şeyi bildiğinden mi sizce? Seungri'nin sürekli genişleyen çevresi olduğunu, herkesle arkadaşlık kurduğunu ve bundan rahatsızlık duyduklarını belirtti. Yaptığı işlerin perde arkasını nasıl bilebilirdi bana söyler misiniz? Burning Sun açıldıktan (2018 sonu) bir süre sonra kadın pazarlama olayları başlamış zaten. Yani GD, Taeyang ve TOP askerdeyken. Üyeler bunun neresinde olabilir?

Anlamıyorsunuz sanırım. Fuhuş işini binada yürütmüyorlar. Daesung'un binasıyla fuhuşun bir alakası yok. Daesung'un binasında yer alan bir barın sahibi dışarıda fuhuş işi yürütülüyor. Siz bu işlerin kolay öğrenildiğini mi sanıyorsunuz? Hiç mi duymadınız Türkiye'de iş yeri sahiplerinin iş yerini güzellik salonu diye kiraya verdiklerine, ama aynı mekanda kiracıların fuhuştan basıldığına. Bu aynı mekan bile değil. GD'nin taciz olayı nedir? Hiç böyle bir şey duymadım bile. GD'nin kendisinin taciz edildiği skandaldan bahsetmiyorsundur umarım.
Peki binanın yıkılmasına ne diyorsun, eğer ki orada fuhuş yapılmadıysa?

Ayrıca Kore'de hükümetin bile işin içine girdiği olayı nasıl hatırlamazsınız, hayran olmanıza rağmen? Para cezası ile sıyrılması da ayrı olay zaten
"Shine A Light" konseri sırasında, G-Dragon ve dansçılarından biri yatakta samimi bir dans sergilediler ve burada binlerce küçük çocuğun önünde uygunsuz bir şekilde "kuru seks yapmakla" suçlandı. Performans, halktan G-Dragon'a yönelik hararetli eleştirilere yol açtı ve onun çok ileri gittiği konusunda ısrar etti.

Shine A Light konseri diye aratırsanız bulursunuz.

Konu Sahibi
M

Mimosa

Trainee
Tepki
6
Başka yerlerden link paylaşmak istemiyordum ama şöyle ekran görüntüsü atayım Ekli dosyayı görüntüle 17779
Bakalım buna ne kalıp bulacaklar.
Üstelik şu haberdeki yorumlar 🤢🤢 umarım 10 yılda fikirleri değişmiştir 😑

Bu kadar takip ettiyseniz eminim ki Seungri'nin programlarda üyelerin kendisini görmezden geldiğini söylediğini, onları kıskandığını, söylediğini de görmüşsünüzdür. Seungri komik olmak için hep saçma sapan konuşurdu ve her şeyi abartırdı. Attığınız netizen haberi zaten çarptırılmış. Buyrun orijinal haberi ve içinde geçen cümle:
"Seungri 'Bir süre önce izinde olan G-Dragon'la berberde karşılaştım. Hyung beni görmek için 1 saat bekledi.' diye espri yaparak herkesi kahkahalara boğdu."

Gerçekten bilmediğiniz şeyler hakkında yorum yapıyorsunuz.
Seungri'nin Japonya'daki olayıyla üyelerin alakası ne? Gerçekten idollerin kadınlarla birlikte olmadığını falan mı sanıyorsunuz?

Konu Sahibi
M

Mimosa

Trainee
Tepki
6
Peki binanın yıkılmasına ne diyorsun, eğer ki orada fuhuş yapılmadıysa?

Ayrıca Kore'de hükümetin bile işin içine girdiği olayı nasıl hatırlamazsınız, hayran olmanıza rağmen? Para cezası ile sıyrılması da ayrı olay zaten
"Shine A Light" konseri sırasında, G-Dragon ve dansçılarından biri yatakta samimi bir dans sergilediler ve burada binlerce küçük çocuğun önünde uygunsuz bir şekilde "kuru seks yapmakla" suçlandı. Performans, halktan G-Dragon'a yönelik hararetli eleştirilere yol açtı ve onun çok ileri gittiği konusunda ısrar etti.

Shine A Light konseri diye aratırsanız bulursunuz.
Binanın yıkıldığını nerden çıkardınız? Öyle bir şey yok. Dünyanın hangi yerinde bir binada fuhuş olunca yıkıldığını duydunuz ki bunda fuhuş da yok. Virüs mü bu? Para cezasıyla sıyrılan kim? TOP mı? Kefalet denen bir şey var bilir misiniz? Çok ağır bir suçunuz yoksa kefaletle serbest kalabilirsiniz.

Kopyala yapıştır yapıyorsunuz bence araştırın. Shine A Light konserindeki olayın neresi taciz? O bir dans gösterisiydi. Dansçı bile açıklama yaptı. Ona kuru seks denmiyor ama neyse. Her şeyden nem kapan Koreli netizenlere taş çıkarırsınız.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ciddi ciddi şok içerisinde okudum savunma destanını. Valla sen yargıç karşısına çıksan bu kadar savunamazsın kendini yazık. Hayatımda hiç Bigbang keşleri ve suçlularını savunan birine de laf anlatmaya çalışmadım demem artık. Normalde olsa çoğu düşünceye saygım vardır ama konu p*venk, uyuşturucu kullanan ve satan keşleri savunan biri olunca pek de saygı duyasım gelmiyor sizin gibilere. Umarım o pis grubunun mağdurlara yaşattıklarını sen yaşamazsın yine de. Sana da hiçbir şekilde saygı duymuyorum bundan sonra bu forumda. Utanmadan bir de destan döşemişsin savunmak için. Kendi ütopyanızda size mutluluklar.
Sanırım kendi savunman olmadığı için R yaptın. 5-10 sayfa savunma yap çünkü gerekecek derken pek bir iddialı görünüyordun. Seungri'yi ben de savunmuyorum. İyi ki de gitti hiçbir zaman sevmedim. Gruba zarardan başka bir şeyi olmadı. Merak ettim bana hangi idolleri sevdiğini söyler misin? Aralarındaki Bigbang fanlarını (Burning Sun'dan sonra belirtenleri) ve söylediklerini atayım da bakalım saygı konusunda ne kadar ciddisin. Seungri'yi sevmesem de yine cahil kaldığın bir konuyu ifşa etmek zorundayım, çünkü Seungri'nin pazarladıkları kadınlar mağdur değildi. Polis hepsinin ifadesini aldı ve kadınların kendi istekleriyle para için bu işi yaptıklarını ve Seungri'den kendilerinin işadamı ayarlamasını istediklerini söylediler. Bu kadınlar paraya muhtaç kadınlar da değil bu arada. Lüks meraklısı, zengin olma hayalleri kuran eskortlar. Ancak Burning Sun olayı patlayınca polis ülke çapında birçok kulübe baskın yaptı ve bazılarında kadınların zorla çalıştırıldığını tespit etti. Bunlarla Seungri'nin alakası yoktu ama yine Bigbang'i suçlamak adına herkes Seungri yapmış gibi kalsın istedi.

Bu arada şimdi gördüm de Bigbang ve skandalları diye bir konu bile açmışsın. Bu ne takıntı. Lütfen gerçekten hangi idollerin fanısın bekliyorum. Ama lütfen attığım linklere bakıp söylememezlik yapma.

Son düzenleme: