Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

İlişkileri Açıklandıktan Sonra Idollerden Soğumak

mirai

Trainee
Tepki
334
İdollerin düşünceleri ve kişilikleriden bihaber olduğumuz için onları daha çok seviyoruz ama kimlerle ilişkileri olduğunu öğrenince kişilikleri hakkında bilgi edinmeye başlıyoruz ki bu genelde iyi anlamda olmuyor

Mesela Joy x Crush ikilisi ben önceden Joy'u severdim ama Crush'ın kişiliğini (siyahi fanlara dokunmayacak kadar ırkçı olması Ryunjin'in yaptığı küçücük şakayı büyütüp pireyi deve yapması)tanıdıkça Joydan da soğudum

GD x Jennie iyi kötü ikisinin kişiliğini de biliyorduk ama özellikle Jen sevsem de baya bir soğudum

Tae x Jen bu ilişkide özellikle Taeden soğudum zaten favorim değildi ama tavırları falan insta korkunç bir yer demesi her şeyi arafta bırakmaları itici geldi ayrıca çift eşyası olayları çok cringe

Jisoo x Bohyun jisoo muhafazakar bir aileye sahip galiba kız erkek arkadaş olamaz falan da dediği için biraz ataerkil zihniyete sahip olduğunu düşünüyordum ama yine de bu düşüncesinin çok karanlık bir tarafı olduğunu düşünmedim hiç ama şimdi incel bir adamla çıkması beni baya bir düşündürdü ayrıca yine love instagram çok cringe bana Facebookta açılan çift hesaplarını hatırlatıyor

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,357
İdollerin düşünceleri ve kişilikleriden bihaber olduğumuz için onları daha çok seviyoruz ama kimlerle ilişkileri olduğunu öğrenince kişilikleri hakkında bilgi edinmeye başlıyoruz ki bu genelde iyi anlamda olmuyor

Mesela Joy x Crush ikilisi ben önceden Joy'u severdim ama Crush'ın kişiliğini (siyahi fanlara dokunmayacak kadar ırkçı olması Ryunjin'in yaptığı küçücük şakayı büyütüp pireyi deve yapması)tanıdıkça Joydan da soğudum

GD x Jennie iyi kötü ikisinin kişiliğini de biliyorduk ama özellikle Jen sevsem de baya bir soğudum

Tae x Jen bu ilişkide özellikle Taeden soğudum zaten favorim değildi ama tavırları falan insta korkunç bir yer demesi her şeyi arafta bırakmaları itici geldi ayrıca çift eşyası olayları çok cringe

Jisoo x Bohyun jisoo muhafazakar bir aileye sahip galiba kız erkek arkadaş olamaz falan da dediği için biraz ataerkil zihniyete sahip olduğunu düşünüyordum ama yine de bu düşüncesinin çok karanlık bir tarafı olduğunu düşünmedim hiç ama şimdi incel bir adamla çıkması beni baya bir düşündürdü ayrıca yine love instagram çok cringe bana Facebookta açılan çift hesaplarını hatırlatıyor
Ben ayni seyi momo ve heechulda yasamistim ama insanlar hata yapabilir iliskilerinden ders cikarabilir belki ask onlarin gozunu kor etmistir (ben hic oyle bisi yasamadigim icin bilmiyorum tabi)

Konu Sahibi
mirai

mirai

Trainee
Tepki
334
GD ve Crush için bir şey diyemem ama Tae'nin "instagram korkunç bir yer" demesi seni neden rahatsız etti ki? Bunu Bella Hadid de dedi mesela. Bunu söylemiş olmaları bizi neden onlardan soğutmalı? Merak ettiğim için soruyorum, lütfen yanlış anlaşılmasın. Lovestagram tüm dünyada olan bir şey ayrıca. Bu kadar büyütmeye bence gerek yok. Sonuçta hesap onların, istedikleri gibi kullanabilirler.
O insta olayında jennie çok linç yemişti sonra taenin insta korkunç bir yer demesi kaba geldi sanki yanlışlıkla Jen'i takip etmek berbat bir şeymis gibi üslubu bana ters geldi daha iyi bir açıklama olabilirdi
Lovestagram olayı da kendi içimde cringe bulduğum bir şey beni çok soğutuyor sevgilim yapmak istese ondan da soğurum yani öznel bir sey

52Hertz

2025'e kadar depresyonda
Trainee
Tepki
993
Gerçekten kötü bir şey yapan biri ile birlikte olan kişiye benimde bir tık soğuduğum oluyor ama onun dışında yok ınstagram korkunç demiş yok love ınstagram yapmış bunlar o kadar önemli şeyler değil ünlüler ama insanlar sonuçta bu hayatta kişinin kendisi de dahil mükemmel değildir iyi yanı varsa kötü yanı da vardır idolleri kusursuz görmek yerine normal hata yapan sen ben gibi kişiler olarak gördüğün de çokta kafana takmıyorsun ufak tefek şeyleri ha sevmeyeceksen sevmezsin zorla değil ya sadece ben pek kafaya takmam böyle şeyleri

Konu Sahibi
mirai

mirai

Trainee
Tepki
334
Yazdıkların dışında heechul ve momo ilişkisinde de momodan soğumuştum. Yani heechul sapık amca vibe'ı veriyor valla seven varsa üzgünüm. Hadsiz şakalarına asla katlanamazdım. Daniel ve jihyo ilişkisi de beni bir tık jihyodan itmişti. Daniel'de sevmediğim bir şeyler var ya
Heechul sevsem mi sevmesem mi emin olmadığım biri patavatsiz bir tip ama Momodan o kadar itilmedim
Daniel için ben de öyle düşünüyorum Jihyo ile ilişkileri beni de bir düşündürmüştü

Konu Sahibi
mirai

mirai

Trainee
Tepki
334
Gerçekten kötü bir şey yapan biri ile birlikte olan kişiye benimde bir tık soğuduğum oluyor ama onun dışında yok ınstagram korkunç demiş yok love ınstagram yapmış bunlar o kadar önemli şeyler değil ünlüler ama insanlar sonuçta bu hayatta kişinin kendisi de dahil mükemmel değildir iyi yanı varsa kötü yanı da vardır idolleri kusursuz görmek yerine normal hata yapan sen ben gibi kişiler olarak gördüğün de çokta kafana takmıyorsun ufak tefek şeyleri ha sevmeyeceksen sevmezsin zorla değil ya sadece ben pek kafaya takmam böyle şeyleri
Soğumak kelimesini kullanmak buraya ağır kaçtığı için belki aşırı tepki veriyorum gibi gelebilir yoksa bir anda sevgim sıfıra inmiyor sadece bu davranış biraz beni itiyor yoksa ünlü olmasıyla alakası yok arkadaşlarımla daa bunu yaşıyorum

52Hertz

2025'e kadar depresyonda
Trainee
Tepki
993
Ya takip ettiğim biri değil o yüzden bir skandalı varsa bilmiyorum. Fakat sitede bir haber çıkmıştı. Daniel kendi evindeki çöpleri jihyo'ya attırıyor diye ondan dolayı da bir soğuma var. Şimdi o habere bakınca netizenler birkaç skandaldan bahsetmiş ama ne olduklarını bilmiyorum
Bence sevgilisinin evinde ki çöpleri atmasında kötü bir şey yok benim sevgilim evime gelse çöpleri attırsam eline yapışmaz herhalde 😂 ama skandal konusunu bilemem ben hiç kötü bir olaya karıştığını duymadım onu bilen biri söyleye bilir belki

Melike

Trainee
Tepki
135
Yazdıkların dışında heechul ve momo ilişkisinde de momodan soğumuştum. Yani heechul sapık amca vibe'ı veriyor valla seven varsa üzgünüm. Hadsiz şakalarına asla katlanamazdım. Daniel ve jihyo ilişkisi de beni bir tık jihyodan itmişti. Daniel'de sevmediğim bir şeyler var ya
Sen resmen bensin. Ben once değilim ama kızları destekliyor,seviyor ve dinliyorum hatta baya koyu bir biçimde jihyo takip ediyorum. O yüzden de hepsine vakıfım. Daniel hakkında anlamadım şekilde negatif bir enerji alıyorum hemde öyle böyle değil. Bts Jin ile beraber mc olduğu sırada Jin'in yspmış olduğu kendi üzerine gül döküp poz verme esnasında bakışları ve küçümsercesine gülüşü beni acayip derece de itmişti. Jihyo ile ilişkisi açıklandığında "kızım kendine neden bunu yapıyorsun" dedim, içten içe sonra jihyo anksiyete oldu ayrıldılar falan. Momo da da benzeri oldu. Heechul'un çoğu zaman gafları ve problematik davranışları sonucu daima mesafeli yaklaşmıştım ilişkileri açıklandığında da "Momo sen daha iyilerini hak ediyorsun." şeklinde düşünmüştüm😅

zehra21

Trainee
Tepki
195
Crush'ın siyahi fanlara yaptığı şey kesinlikle berbat. Ve bu olduktan sonra Joy hakkında bir acaba diye düşündüm Joy da mı böyle düşünüyor. Tabiki de sevgili olmaları her konu hakkında aynı düşündüklerini göstermez ama insan yine de sorguluyor.
Fakat Ryujin konusunda katılmıyorum. Ryujin açıkça hatalı olan taraftı. Küçük bir çocuk değil sözlerine dikkat etmeli.

mektup

Trainee
Tepki
53
Crush’ın kişiliği ve ilişkileri hakkında pek bilgim yok ama Crush’ın alchol diary programını izleyince komik bulmuştum. İnsanlar birbirlerini tamamen tanıyıp çıkmıyordur, günlük hayat yaşayışlarında uyum sağlayabilmelerine bakıyorlardır.

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,462
bu bende olmuyor ya özellikle çevremdeki arkadaşlarımın falan sevgililerinin ve kendilerinin karakter farklarına bakınca...aşkın gözü mü kör diyeyim ne diyeyim bilmiyorum ama bu kişiler genelde ayrıldıktan sonra fark ediyorlar neye, nelere göz yumduklarını bu yüzden sadece aptallık ettiklerini söyleyebiliyorum

İyi Düşün

Trainee
Tepki
246
Soğumanın aksine o eline karşı cins değmemiş rahip rahibe havaları o kadar gerçek dışı geliyor ki ben ne güzel demek ki normal bir insan diye daha bir sempati duymaya başlıyorum.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Heechul konusunda beni sevgili haberini açıklarken aşırı özür moduna girmesi itmişti. Kaç yıllık deneyimli idolsün çıkıyorsun işte kim ne diyecek. Normalde o kadar antipati duyduğum biri değil ama bence sevgilisini biraz küçük duruma düşürdü.

Son düzenleme:
Konu Sahibi
mirai

mirai

Trainee
Tepki
334
Soğumanın aksine o eline karşı cins değmemiş rahip rahibe havaları o kadar gerçek dışı geliyor ki ben ne güzel demek ki normal bir insan diye daha bir sempati duymaya başlıyorum.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Heechul konusunda beni sevgili haberini açıklarken aşırı özür moduna girmesi itmişti. Kaç yıllık deneyimli idolsün çıkıyorsun işte kim ne diyecek. Normalde o kadar antipati duyduğum biri değil ama bence sevgilisini biraz küçük duruma düşürdü.
Benim itilme nedenim karşı taraf yoksa Kai x Krystal açıklandığında ( ikisininde bir şeyini görmedim)falan itilmedim
O özür olayına netizenler bile şaşırmıştı kaç yıllık idolsun diye hayranlara bu kadar hak tanırsan onlarda tepene çıkar tabi