Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

İşler Istediğiniz Gibi Gitmediğinde Naparsınız?

Tepki
297
İşler istediğiniz gibi gitmediğinde ne yapıyorsunuz?

bu birazda dert anlatma ve sizden tavsiye alma şeysi gibi olacak…

bugün hiç beklemediğim bi haber aldım olmasını beklediğim bir işle ilgili tüm planlarım altüst oldu. İş ertelendi çünkü ve benim moraller yerlerde konuşmak istemiyorum bisssürü kişiye mesaj attım konuyu bilen ortak çözümler bulduk yani ölüm kalım meselesi değil ama nasıl diyim bi istediğim olmayınca 18 yaşıma dönüyorum moralim çok bozuluyor stres oluyorum dünya başıma yıkılıyor sanki bi şeylere geç kalıyor gibi oluyorum. Siz napıyorsunuz kafaya takmamak için? Özellikle kariyer meselesi bende böyle stresli bir olay… çok neşeli biriyim genel olarak ama işler istemediğim gibi gittiğinde yanımda bulunmayın agresif stresli mutsuz bişeye dönüşüyorum ve bundan nefret ediyorum çünkü zararı bana biliyorum. Napıyosunuz yani siz bunu kafaya takmamak için merak ediyorum ya da var mı böyle problemliler benim gibi dmsmms

waldorfism

Trainee
Tepki
368
Ya uyuyorum ya da sosyal medyada dolaşıp kaydırıp duruyorum daha sağlıklı başa çıkma yöntemlerine ihtiyacım var

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Ben rekabetin çok olduğu bir sektörde çalışıyorum bü yüzden bir işi almak için canla başla çalışmam gerekiyor ce haliyle çok emek verdiğim çok istediğim projeleri alamadığım bir sürü zaman oluyor. İlk başlarda bir hafta depresyona giriyordum bir işi kaybedince bu yüzdende önüme çıkan diğer güzel projeleri göremiyordum. Bir projeyi kaybettiğime üzülürken diğerlerinden de oluyordum. Ama artık olmadıysa bir nedeni vardır belki daha güzel şeylerle karşılaşırım benim için hayırlı olanı bu değilmiş demekki diye düşünüyorum. Karşıma çıkacak olan diğer olanaklar için gözümü dört açıp hiç demoralize olmadan devam etmeye çalışıyorum. Aslında sağlıklı bir şekilde kaybetmeyi karşılayabilemin nedeni uzun yıllardır aldığım terapi eğer imkanınız varsa kendinizi çok güzel büyütmenizi sağlıyor

Son düzenleme:
Konu Sahibi
hyrnsgülfirstlady
Tepki
297
Ben rekabetin çok olduğu bir sektörde çalışıyorum bü yüzden bir işi almak için canla başla çalışmam gerekiyor ce haliyle çok emek verdiğim çok istediğim projeleri alamadığım bir sürü zaman oluyor. İlk başlarda bir hafta depresyona giriyordum bir işi kaybedince bu yüzdende önüme çıkan diğer güzel projeleri göremiyordum. Bir projeyi kaybettiğime üzülürken diğerlerinden de oluyordum. Ama artık olmadıysa bir nedeni vardır belki daha güzel şeylerle karşılaşırım benim için hayırlı olanı bu değilmiş demekki diye düşünüyorum. Karşıma çıkacak olan diğer olanaklar için gözümü dört açıp hiç demoralize olmadan devam etmeye çalışıyorum. Aslında sağlıklı bir şekilde kaybetmeyi karşılayabilemin nedeni uzun yıllardır aldığım terapi fmdmdm eğer imkanınız varsa kendinizi çok güzel büyütmenizi sağlıyor
En sonunda terapi demene patladım dmdmdm cidden işe yarıyor mu ben hiç ihtimal vermiyorum her hangi bir psikoloğun benim stres durumumu azaltabileceğine. Daha önce hipnoterapi almıştım btw taa lise sonda bişi oldu mu bilmiyorum ama o psikoloğun kırmızı koltuğunda 3 -4 saat uyuduğumu hatırlıyorum dmdmm
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

saçlarımı boyuyorum ve gloss sürüyorum
Çok slayy. Ben stresten yemek bile yiyemiyorum ne gloss u smmsms

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
En sonunda terapi demene patladım dmdmdm cidden işe yarıyor mu ben hiç ihtimal vermiyorum her hangi bir psikoloğun benim stres durumumu azaltabileceğine. Daha önce hipnoterapi almıştım btw taa lise sonda bişi oldu mu bilmiyorum ama o psikoloğun kırmızı koltuğunda 3 -4 saat uyuduğumu hatırlıyorum dmdmm
Aslında terapistinle aynı sayfada olmak enerjinin tutması gibi bir gerçek vat Eğer terapistinle hayata bakış açın farklıysa insan terapiye küsüyor ama güvendiğin biriyle çalışınca etkisi çok büyük oluyor. Ama kişinin terapiyle gelişeceğine inanması lazım bence kimsenin elinde sihirli bir değnek yok. Ben çok uzun yıllardır terapistle çalışıyorum artı oalrak yurt dışında bir kampa gidiyorum yazları. Ben ağır derece anksiyete ye sahip depresyonlu bir bireydim şimdi çok mutlu ve sağlıklı hissediyorum kişinin çabalaması çok önemli

Konu Sahibi
hyrnsgülfirstlady
Tepki
297
yazın yaptığım bütünnn planlar suya düştü işten çıktım falan baktım bunalıma doğru gidiyorum hemen kendimle uğraşmaya başladım SDŞFKLŞSDKLDŞ bilmiyorm bana iyi geliyo
O iş olana kadar hiç bir şeye odaklanamıyorum ya ben sen gerçek bi kraliçesin bunu sakın aklından çıkarma 👑 dömsmsmsm

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
saçlarını boyayınca her şeyin düzeleceğini düşünen o kişi... sırf bunun yüzden saçlarım pişmaniye gibi kaldıydı yeni toparlayabildim jhsgbedfcjsde
aşkım benim deee tam toparlanıyo gibiydi şimdi yine koyu kahveden sarıya ordan da mora geçiyorum derken elimde saç kalmıcak ŞLSDKŞDKFŞSDLKFŞSFKŞDS
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

O iş olana kadar hiç bir şeye odaklanamıyorum ya ben sen gerçek bi kraliçesin bunu sakın aklından çıkarma 👑 dömsmsmsm
esas kraliçe sensin ladyim

Konu Sahibi
hyrnsgülfirstlady
Tepki
297
Aslında terapistinle aynı sayfada olmak enerjinin tutması gibi bir gerçek vat Eğer terapistinle hayata bakış açın farklıysa insan terapiye küsüyor ama güvendiğin biriyle çalışınca etkisi çok büyük oluyor. Ama kişinin terapiyle gelişeceğine inanması lazım bence kimsenin elinde sihirli bir değnek yok. Ben çok uzun yıllardır terapistle çalışıyorum artı oalrak yurt dışında bir kampa gidiyorum yazları. Ben ağır derece anksiyete ye sahip depresyonlu bir bireydim şimdi çok mutlu ve sağlıklı hissediyorum kişinin çabalaması çok önemli
Tam olarak o aynı sayfada olma meselesi inancımı götürüyordu benimde. diyorum o da insan bende nasıl olacak beni değiştirecek ama denemek istiyordum sende yazınca kamçılandım bak bi araştırayım iyi birini ve kendimde inanmaya çalışıp çabalamalıyım. Geçmiş olsun bu arada ne güzeldir bi şeyleri aşıp basamak atlamanın duygusu.

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Ben de önce saçlarımı kesiyorum, hayatımı tekrar düzene sokmak için ilk adımım csbnsnzjz
İşler istediğim gibi gitmezse biraz üzülürüm ama max 1 saat sonra kafamda 8393993 tane olası şablon oluşturur önüme bakarım. Annem sağ olsun bir şeye üzülmemem gerektiğini, olmadıysa hemen farklı bir yol bulmam gerektiğini aşıladı çocukluktan beri. Bir şeyi çok isteyip elde edemeyince üzülemiyorum o yüzden çok fazla, illaki bir şekilde yoluna koyacağıma hep inanıyorum xabsnmsms

Konu Sahibi
hyrnsgülfirstlady
Tepki
297
Aktif bir şekilde iş hayatına atılmış değilim ama özel ders veriyorum en son bununla ilgili bir derdim olmuştu ara vermek zorunda kalmıştık ve haber alamamıştım o ara strese girdim bir şeyleri mi yanlış yaptım ne oldu ne bitti diye kendimi yedim bitirdim sonra haber geldi şimdi yarın yeniden başlıyoruz ayılıp bayıldığım gibi bir durum yokmuş şvmavkdvksbmsv bence akışına bırakmak ve pozitif düşünmek gerek eğer beklediğin durumla ilgili olumsuz sonuç alırsan da hayata küsmeyip önündeki fırsatları değerlendirebilmek için sakin kafayla düşünebilmen gerekiyor. Bu hayatta gerçekleştiremediğimiz her şeyin bir sebebi var elinden geleni yaparsın ama bazen hayırlısı böyleymiş deyip bırakmak gerekir belki daha güzel fırsatlar çıkaracak Allah karşına. Kısaca umutla yaşamak ve pozitif olmak gerek insan düşüncelerinden ibarettir diye bir yazı okumuştum gerçekten de öyle iyi düşünürsen mutlu kötü düşünürsen depresif oluyorsun. Birde bu dediklerimi kendi hayatımda da uygulasam süper olacak şgmagmdvmsbx
Her cümlesine katılıyorum, işte bazen hırsımın kurbanı oluyorum sanırım. Yapmak gereken basit ama asla uygulamaya geçemiyorum o panik durumunda bende smmsmsms

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
İşler istediğiniz gibi gitmediğinde ne yapıyorsunuz?

bu birazda dert anlatma ve sizden tavsiye alma şeysi gibi olacak…

bugün hiç beklemediğim bi haber aldım olmasını beklediğim bir işle ilgili tüm planlarım altüst oldu. İş ertelendi çünkü ve benim moraller yerlerde konuşmak istemiyorum bisssürü kişiye mesaj attım konuyu bilen ortak çözümler bulduk yani ölüm kalım meselesi değil ama nasıl diyim bi istediğim olmayınca 18 yaşıma dönüyorum moralim çok bozuluyor stres oluyorum dünya başıma yıkılıyor sanki bi şeylere geç kalıyor gibi oluyorum. Siz napıyorsunuz kafaya takmamak için? Özellikle kariyer meselesi bende böyle stresli bir olay… çok neşeli biriyim genel olarak ama işler istemediğim gibi gittiğinde yanımda bulunmayın agresif stresli mutsuz bişeye dönüşüyorum ve bundan nefret ediyorum çünkü zararı bana biliyorum. Napıyosunuz yani siz bunu kafaya takmamak için merak ediyorum ya da var mı böyle problemliler benim gibi dmsmms
Ben agliyorum cocuk gibi aliklasiyorum bise focuslanamiyorum is cikisi direkt annemi arayip dua istiyorum buyuklerime danisiyorum fikir aliyorum boyle cozmeye calisiyorum

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,092
Önce birkaç gün ağlıyorum. Sonra amaan boşver olacağı varmış diyorum ve hiçbir şeyi takmaya başlıyorum. Sonra bakıyorum bu boşvermişlikle olmayacak . Tekrar kafama takıyorum ama bu sefer olumlu bir şekilde. Kendime bir plan çiziyorum. Ona uygun gidiyorum. Artık işin sonunda olur olmaz orasını bilemiyorum ama olmama ihtimali ben de yok. Zaten bir şeyi gerçekten istediğimde (öncelikle kaybetmem gerek yoksa hırslanamıyorum) elde ediyorum(ama çok mücadele ederek).
Benim bir şey başarmam için önce dilimin yanması gerekiyor. Yoksa ben uğraşmam o kadar. Dilim yanınca da kendimi toparlıyorum ve işe koyuluyorum