Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Regl Olunca Gelen Anlamsız(!) Hisler

Regl ağrısı

• Abartılıyor

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır az bile önemseyen bir konu

Kullanılan: 28 65.1%
  • Açıkçası üstünde fazla dusunmemi gerektiren bir durum olmadı

Kullanılan: 15 34.9%

• Kullanılan toplam oy
    43

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Evde sancıdan kafayı yemek üzereyken neden foruma da kaydolup bu konuyu tartışmıyorum ki diye düşünüp geldim xabnsjskks Tabiki kişiden kişiye değişen bir özellik fakat fikirlerinizi merak ettim. Sizce regl ağrısı abartılıyor mu yoksa ülkelerin bu konuda düzenlemelere gitmesi gerektiği kadar önemli bir şey mi(1 gün izin vs gibi)

(Şahsen hormonları gayet normal seyreden biri olarak 1 gün o sancıyı ekstra çekiyorum o güne özel imtiyaz tanınsa fena olmazdı diye düşünüyorum)

Konu Sahibi
hibluesky

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Çok sancı çekmesemde öncesindeki bir hafta
Bu da kötü ya bir de agresif de olunuyor çok kaotik
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Benim reglyken garip bi sekilde hic agrim olmuyo. Cok cok nadirdir agri kesici falan ictigim. Ama cidden tum mental seyimi alt ust ediyo. Her seye aglayasim asabilesesim geliyo. Regl olunca anliyorum ama duygusalligimi akdhakdjajd sonra da bir sorun olmuyo. Ama bi tane arkadasim regl oldugunda ayaga bile kalkamiyo, baya bulusucaz planlar yapilmis o regl diye gitmiyoruz.
Ben sadece 1 gün çok acı çekiyorum onun dışında duygusallıktan ziyade agresif oluyorum hatta hemen anlaşılıyor evde de bu durumum çok ilginç bir dönem bence ya

Konu Sahibi
hibluesky

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
İlk regl olduğum zamanlardan 2 sene önceye kadar reglimin ilk 2 günü dayanılmaz karın ağrılarım olduğu için devamlı iğne olurdum okuldaki devamsızlık günlerimi bile regl günlerime göre ayarlardım çünkü ilk 2 gün resmen kıvranıyordum ağrıdan, his olarakta her şeye ağlayasım geliyordu olur olmadık şeyleri dramatize ediyordum şu an ağrılarım çok şükür ki artık yoğun olmuyor 2 senedir, duygusallık kısmını da eskiye nazaran daha iyi idare edebiliyorum

Hoşgeldin bu arada
Hoşbuldummmm
Ve umarım benimki de seninki gibi bir evrim geçirir yoksa disil enerji falan dinlemeyip yumurtaliklarimi aldırmak için sıraya giricem, adeta bir sabır abidesiyim😷

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Ya gerçekten insanı inanılmaz etkileyen bir dönem bence. Bazen katlanılmaz ağrılar çekip işten izin almak zorunda kalıyorum. Bazen de ağrım olmuyor hiç. Ama kız kardeşim hiç ağrı sızı çekmez mesela, benim çektiğim ağrıya da inanmıyordu bi ara sırf bu yüzden. Ama regl izni kesinlikle getirilmesi gereken medeni bir durum bence. Ankara Barosu kendi çalışanlarına regl izni uygulamasına başlamıştı mesela, hepsi halinden çok memnundu. Tabii özel sektör avukatlarına dayatma yapamayacakları için de "Patron avukatlara da bu uygulamayı işyerlerine getirmelerini tavsiye ediyoruz ehehehe," dediler. :) Daha uygulayan patron avukat görmedim ama. :( Hayırlısıyla ilk ben uygulayacağım. Medeni ve insancıl hukuk ofislerinin öncüsü olmaya adayım. klfjgdkfg

Konu Sahibi
hibluesky

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Benim için en büyük dert sivilce oluyor regl olmamla yüzümün her yeri sivilce doluyor duygusal anlamda çok sinirli birine dönüşüyorum ama sancı filan yaşamıyorum benim için sinir ve sivilceden ibaret regl. 😎🤝😎
Sivilce kısmı bende de çok oluyordu ya ama son 4 aydır sivilce tedavisi görüyorum o kısmını atlatmak mental olarak yaralarımı sardı diyebiliriz👩🏻‍💻👩🏻‍💻

Konu Sahibi
hibluesky

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Tip bilimi asiri cinsiyetci oldugu icin hala regl ile arastirmalar o kadar az ki cok igrenc bir durum. Hormon degisimleri ve reglinin kadin bedeni uzerindeki etkisiyle alakali kaynak bulmak aslinda zor degil ama insan vucuduyla alakali erkeklerde de olan durumlara gore cok kisitli kaliyor. Kadin bedeninin en onemli aktivitelerinden olan bir sey hala bizim icin bu kadar ilginc ve gizemli 😔
3. Sınıftaki araştırma ödevimi bunun üstüne yapma fikri geldi aklıma xavsnjsks teşekkürler daha 1 yıl var ama kapsamlı bir şey yapacağıma emin olabilirsin, düzen tersine dönecek🤘

Ü

Üye silindi 248

benim ilk gün karın ağrım çok oluyor onun için teyzem hep şerbetli su yapar beş dakikaya geçirip çok rahatlatır

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,092
Ben regl olunca çok kötü oluyorum. Ayakta duramıyorum. Ayaklarım bedenimi taşıyamıyor. Uzanıyorum bütün gün ama sancıdan geberiyorum resmen. Duygusal anlamda da bitiriyor beni. Hem çok sinirli birisi oluyorum hem de çok duygusal. Sinirden korkunç bir insana dönüşüyorum. O yüzden erkek kardeşim benden uzak duruyor o zamanlar. İnsan görmeye , ses duymaya tahammülüm olmuyor. Suratımdakiler yetmiyormuş gibi daha da sivilce çıkartıyor. Bel ağrısı çok yapıyor. Ağrı kesici pek içmem ama içtiğimde de faydası olmaz. O yüzden Nescafe içiyorum sancıyı dindiriyor.

Konu Sahibi
hibluesky

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
eğer regl ağrınız yoksa bunu kimseye söylemeyin. Nazar mıdır nedir bu sefer sancı çekmeye başlıyorsunuz. Ha bir de safra kesesi problemlerimle beraber artan ağrılar hiç çekilemez hale getirdi. Sürekli bir bıkkınlık hissi oluyor (eğer okul zamanı veya ders çalışmak zorundaysam), tatil zamanıysa çok takmıyorum çünkü o zaman yatabiliyorum. Etrafımda kimseyi istemediğim oluyor ve en kötüsü de aşırı alıngan oluyorum.
Buna çokça sahit oldum, ne zaman regl olsam drama queenliğim tutar rahat 4-5 kişiyi ağrısız halden sancılı şekle soktum mlsf

benim ilk gün karın ağrım çok oluyor onun için teyzem hep şerbetli su yapar beş dakikaya geçirip çok rahatlatır
Sıcak suya şeker koyularak yapıyordu değil mi deneyeyim unutmuştum bu yöntemi çok sağol💖

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,092
Ya gerçekten insanı inanılmaz etkileyen bir dönem bence. Bazen katlanılmaz ağrılar çekip işten izin almak zorunda kalıyorum. Bazen de ağrım olmuyor hiç. Ama kız kardeşim hiç ağrı sızı çekmez mesela, benim çektiğim ağrıya da inanmıyordu bi ara sırf bu yüzden. Ama regl izni kesinlikle getirilmesi gereken medeni bir durum bence. Ankara Barosu kendi çalışanlarına regl izni uygulamasına başlamıştı mesela, hepsi halinden çok memnundu. Tabii özel sektör avukatlarına dayatma yapamayacakları için de "Patron avukatlara da bu uygulamayı işyerlerine getirmelerini tavsiye ediyoruz ehehehe," dediler. :) Daha uygulayan patron avukat görmedim ama. :( Hayırlısıyla ilk ben uygulayacağım. Medeni ve insancıl hukuk ofislerinin öncüsü olmaya adayım. klfjgdkfg
Benim kız kardeşim de regl sancısı hiç çekmiyor. Onu öyle görünce ben deliriyorum. Benim günahım neydi de ben sancı çekiyorum . O regli aşırı rahat geçiren birisi. Hayattaki en büyük şansını bunda kullanıyor

Ü

Üye silindi 248

Buna çokça sahit oldum, ne zaman regl olsam drama queenliğim tutar rahat 4-5 kişiyi ağrısız halden sancılı şekle soktum mlsf

Sıcak suya şeker koyularak yapıyordu değil mi deneyeyim unutmuştum bu yöntemi çok sağol💖
ay ne demek 🎀 bir bardağa bir iki kaşık toz şeker ekle üstüne bardağın yarısı sıcak su koy. şeker karışınca hemen ılıklaştırıp içersen çok iyi geliyor

Konu Sahibi
hibluesky

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
İlk regl olduğum zamanlardan 2 sene önceye kadar reglimin ilk 2 günü dayanılmaz karın ağrılarım olduğu için devamlı iğne olurdum okuldaki devamsızlık günlerimi bile regl günlerime göre ayarlardım çünkü ilk 2 gün resmen kıvranıyordum ağrıdan, his olarakta her şeye ağlayasım geliyordu olur olmadık şeyleri dramatize ediyordum şu an ağrılarım çok şükür ki artık yoğun olmuyor 2 senedir, duygusallık kısmını da eskiye nazaran daha iyi idare edebiliyorum

Hoşgeldin bu arada ☺️
Hoşbuldummm
Acaba sivilce tedavini söyler misin bu aralar başımın belası oldu eskiden hiç yoktu sadece reglken çıkıyordu şimdi devamlı var? 😩😩😟
Zoretanin tedavisi alıyorum kesinlikle geçecek diye beklememek lazım ya bir dermacı görmeli ona göre öneri yapıyor. Ergenligim benim sivilce konusunda oldukça temiz geçmişti fakat üni sınavı ve sonrası asla geçmeyen sivilcelere sahip oldum. Ergenlik sonrası(?) dönemde böyle şeyler oluyormuş ki sırada beklerken benim gibi çok genç görüyorum oldukça yaygın da yani. İz kalması gibi durumlar olmaması için erkenden önlem almak en iyisi.

Konu Sahibi
hibluesky

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Benim kız kardeşim de regl sancısı hiç çekmiyor. Onu öyle görünce ben deliriyorum. Benim günahım neydi de ben sancı çekiyorum . O regli aşırı rahat geçiren birisi. Hayattaki en büyük şansını bunda kullanıyor
Aynı durumu yaşıyoruz xabsjkdkd kem gözlerim uğramıyor da kıza ya evde tek sancı çeken kişi benim 🥲

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,092
Bu durum gerçekten kişiden kişiye aşırı değişiyor. Ablam regl olduğunda kımıldayamazken ben çok hafif bir şekilde geçiyorum. Sadece soğuk aldığımda ağrım çok oluyor o kadar. Bu yüzden çıkıp regl ağrısı hafif veya çok ağır diye bir şey diyemem.
Bu ablaların çektiği çile nedir ya. Bi bitmek bilmiyor

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Regl olmadan 1 hafta önce ağrı çekmeye başlıyorum ve reglimin 8 günü aynı ağrı devam ediyo😭 Sivilceler doluyor yüzüm. Herkesden nefret ediyorum ve herkesle kavga etmek istiyorum yolda yürüyen insanlara bile nefret dolu oluyorum djsjsjsks

Konu Sahibi
hibluesky

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Yaşadığım hislere gelirsek baya asabileşiyorum. Tam bir potansiyel katile dönüşüyorum malsf ki 🥲🥲🥲 normal hayatta duygusal birisi olduğum için ağlamalarım falan aynı devam ediyor onda değişim yok 🥲
Aynısı xavanjsksks normalde balık burcu olduğum için(kesinlikle her şeyi buralara bağlamam) çok ağlayan biriyim ama reglde aşırı agresif olurum

Regl olmadan 1 hafta önce ağrı çekmeye başlıyorum ve reglimin 8 günü aynı ağrı devam ediyo😭 Sivilceler doluyor yüzüm. Herkesden nefret ediyorum ve herkesle kavga etmek istiyorum yolda yürüyen insanlara bile nefret dolu oluyorum djsjsjsks
Ne bu çektiğimiz ya keşke erkolar da şunun 10da birini çekse

Zzz

Always act like you are wearing an invisible crown
Trainee
Tepki
1,126
Sabahın 6sında sancıdan yatakta kıvranırken birde o halde işe gitmek işkence olurdu benim için. Ayda bir kere de olsa kadınlara bu izin tanımlanmalı bence. Ağrı kesici bazı kadınlar için ters tepki yapabiliyor. Kiminin regli kesiliyor mesela. İlaçta çözüm değil her zaman. Bu kapitalist sistemde çok zor ama umarım bir gün böyle bir durum gerçekleşir. 🙏