Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Itzy 3 Mv Ile Geri Dönüş Yapıyor + Başlık Şarkısının Yapımcısı B.e.p😱😱😱

marin

Trainee
Tepki
639
Arkadaşlar ufak çaplı bir şok geçiriyorum şu an. İnanın heyecanfan elim ayağım titredi. Az önce ITZY tracklist yayınlandı. 31 Temmuz'da mini albümle geliyorlar. 6 şarkıdan 3'ü için MV gelecek. Ve ana başlık şarkısının yapımcısi B.E.P. Bilenler vardır TWICE'ın mega hitlerinin yapımcısı kendileri. TWICE'ın Like Ooh Ahh, Cheer Up, TT, Likey, Fancy; Chungha'nın Gotta Go; Sistar, Apink gibi grupların birçok bilenen şarkısında imzaları var. StayC'nin de ana yapımcıları ayrıca. Efsane geliyorlar. B.E.P. gözü kapalı müziklerine güvendiğim bir ekip. 💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻
IMG_20230618_180738.jpg

Konu Sahibi
marin

marin

Trainee
Tepki
639
Merak ettim şimdi. B.E.P.'nin prodüksiyonunu genelde beğeniyorum. Umarım güzel bir şey çıkar.
Benimde en beğendiğim yapımcılardan B.E.P. Hem söz yazımında hem melodi oluşturmada yaptıkları her müzik beni tatmin etti şimdiye dek. Üzülüyordum kendi şirketlerini kurup bütün şarkılarını sadece StayC'ye yapıyorlar diye. Uzuun zamandır tekrar TWICE için şarkı yapmalarını bekliyordum ama umudum yoktu. Bunu görünce ve ITZY'e ilk kez şarkı yaptıklarından dolayı aşırı heyecanlandım 🤗
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

B.E.P 2016'da TWICE'a yaptıği hitlerle ipten aldı adeta JYPE'yi. Bir süredir grupları eski başarısını elde edemiyor Kore listelerinde. Hal böyle olunca B.E.P. gibi kaliteli bir yapımcının kapısı çalınmış belli ki. Üstelik bu sefer albüm pazartesi günü geliyor. Bu Kore listeleri için avantajlı bir gün. JYPE garantiye oynuyor kesinlikle.

aslı

Fanbase Starter
Tepki
696
ALLAH’IM SONUNDA.TWICE VE STAYC’NIN HER ŞARKISINA HAYRANIM İŞTE BU BE

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
Üç mv geliyor olması beni aşırı aşırı şaşırttı. Hiç beklemiyordum. Şarkıları çok merak ediyorum. Umarım bu kadar bekledikten sonra şirket iyi bir promosyon dönemi verir.
Batılı bir pazarlama tekniği aslında. Amerikalı sanatçılar çok yapıyor bu 3-4 mv çıkarma olayını. Olivia Rodrigo'nun Sour albümünden 5 şarkısının müzik klibi var.

Konu Sahibi
marin

marin

Trainee
Tepki
639
Çoğu kpop albümünde bside şarkıları harcanıyordu. Son yıllarda birden fazla MV olayı arttı ve çok güzel oldu.
Kesinlikle. Özellikle ITZY ve TWICE'ın albümlerinde promosyon yapılsa çok daha iyi yerlere gelecek şarkılar oluyordu hep. Bu fikir çok yerinde olmuş.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Batılı bir pazarlama tekniği aslında. Amerikalı sanatçılar çok yapıyor bu 3-4 mv çıkarma olayını. Olivia Rodrigo'nun Sour albümünden 5 şarkısının müzik klibi var.
Bizim ülkede de çok yapılıyor aslında. Bir albümden farklı şarkılar için klip geliyor belli aralıklarla. Gerço bizimkiler albümler dinlenmiyor diye single çıkarıyor daha çok ama bu taktiği kullanan da var hâla. Bence gayet mantıklı. Böylece yan şarkılarda unutulup gitmiyor.