Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Jennie Aldığı Nefreti Hak Ediyor Mu?

Ü

Üye silindi 189

oncelikle blink veya jennie stan ya da herhangi bi bp uyesinin solo stani olmadigimi soyleyerek baslamak istiyorum.

foruma bakarsaniz daha once jennie'yi elestirdigim bircok yorum gorebilirsiniz ama dedigim gibi "elestirdigim" cunku elestirmek ve nefret sacmak arasinda fark var.

bana gore jennie'nin yaptigi bircok yanlis ve hata oldu. the idol'da oynamasi, bazen konserlerde en iyi halini gostermemesi, bazi problematic arkadaslari vs. tabii ki de jennie'yi bu konularda elestirebilirsiniz ki ben de elestirdim cok kere ama nefret etmek cok baska.

jennie'nin internette aldigi nefret sok edici cidden. daha sok edici olan aldigi bu nefretin normallestirilmis olmasi. jennie hskkinda bi nefrrt tweeti dakikalar icinde binlerce like alip viral oluyor. eskinden bu tweetler cokca alinti tweet alir jennie fani olmayanlar bile elestirirdi bu tweeti ama simdi yok oyle bi sey. jennie nefreti o kadar normallestirilmis ki insanlar bu tweette yanlis bir sey gormuyor, fanlar artik savunmaya bile zahmet etmiyor.

bir digeri ise sl*tshaming. jennie'nin ugradigi sl*tshamingin haddi hesabi yok. ki bu sl*tshaming de o kadar normallestirilmis ki insanlar buyuk bi olay degilmis gibi akliniza gelmeyecek sekillerde jennie'ye sl*tshaming yapiyor. yok gomlek gibi erkek degistiriyormus yok un icin erkek idollerin btsin ismini kullaniyormus ceolarla marka sahipleriyle yatiyormus gece kuluplerine gidip sumlari bunlari yapiyormus seul circle diye taktiklari ugrenc lakaptan bahsetmiyorum bile. bu ne cidden? sinir krizi gecirmeme neden oluyor bu insanlar. ozellikle de bu yorumlarin neredeyse hepsinin hem cinsim kadinlardan geliyor oldugunu bilmek beni cidden cok uzuyor.

jennie'ye olan nefret o kadar normallesmis ki jennie iyi pozitif yorumlar aldiginda kiz sanki en nefret edilen idol degilmis gibi insanlar "bu kiz da ne yaparsa yanina kaliyor, hemen unutuluyor, hic nefret almiyor" diyor bknz netizen turkey son jennie postu.

sektorde tacizciler katiller fuhuscular kesler kumar bagumlilarinin hepsinin aldigi nefretin toplamindan kat ve kat daha fazla nefret aliyir jennie. yani cidden deger mi? insanlarin ciddi tedaviye ihtiyaclari var

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
oncelikle blink veya jennie stan ya da herhangi bi bp uyesinin solo stani olmadigimi soyleyerek baslamak istiyorum.

foruma bakarsaniz daha once jennie'yi elestirdigim bircok yorum gorebilirsiniz ama dedigim gibi "elestirdigim" cunku elestirmek ve nefret sacmak arasinda fark var.

bana gore jennie'nin yaptigi bircok yanlis ve hata oldu. the idol'da oynamasi, bazen konserlerde en iyi halini gostermemesi, bazi problematic arkadaslari vs. tabii ki de jennie'yi bu konularda elestirebilirsiniz ki ben de elestirdim cok kere ama nefret etmek cok baska.

jennie'nin internette aldigi nefret sok edici cidden. daha sok edici olan aldigi bu nefretin normallestirilmis olmasi. jennie hskkinda bi nefrrt tweeti dakikalar icinde binlerce like alip viral oluyor. eskinden bu tweetler cokca alinti tweet alir jennie fani olmayanlar bile elestirirdi bu tweeti ama simdi yok oyle bi sey. jennie nefreti o kadar normallestirilmis ki insanlar bu tweette yanlis bir sey gormuyor, fanlar artik savunmaya bile zahmet etmiyor.

bir digeri ise sl*tshaming. jennie'nin ugradigi sl*tshamingin haddi hesabi yok. ki bu sl*tshaming de o kadar normallestirilmis ki insanlar buyuk bi olay degilmis gibi akliniza gelmeyecek sekillerde jennie'ye sl*tshaming yapiyor. yok gomlek gibi erkek degistiriyormus yok un icin erkek idollerin btsin ismini kullaniyormus ceolarla marka sahipleriyle yatiyormus gece kuluplerine gidip sumlari bunlari yapiyormus seul circle diye taktiklari ugrenc lakaptan bahsetmiyorum bile. bu ne cidden? sinir krizi gecirmeme neden oluyor bu insanlar. ozellikle de bu yorumlarin neredeyse hepsinin hem cinsim kadinlardan geliyor oldugunu bilmek beni cidden cok uzuyor.

jennie'ye olan nefret o kadar normallesmis ki jennie iyi pozitif yorumlar aldiginda kiz sanki en nefret edilen idol degilmis gibi insanlar "bu kiz da ne yaparsa yanina kaliyor, hemen unutuluyor, hic nefret almiyor" diyor bknz netizen turkey son jennie postu.

sektorde tacizciler katiller fuhuscular kesler kumar bagumlilarinin hepsinin aldigi nefretin toplamindan kat ve kat daha fazla nefret aliyir jennie. yani cidden deger mi? insanlarin ciddi tedaviye ihtiyaclari var
Yapılan sl*tshaming çok iğrenç gerçekten. Bana Sulli ve Goo Hara'nın aldığı linçleri hatırlatıyor. Korkunç.

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
Hak ettiğini düşünmüyorum. Tamam ben de Jennie'yi eskiden daha çok severdim şimdi eski gözle bakamıyorum ona ama bu aldığı nefret cidden çok başka bir boyut. Sitede belli başlı idollere zaten net bir negatif tavır var ama Jennie ve birkaç kişi herhangi bir Türk sitesindeki yorumlar dışında da her mecradan büyük nefret alıyorlar. Birinden bu kadar kayıtsızca nefret etmek ve sürekli bu nefreti farklı şekillerde dillendirmek bir yerde hayatsızlık. Hepimiz insanız ve sebepli sebepsiz sevmediğimiz idoller var ama ben durup sevmediğim idol hakkında sürekli nefret içerikli yorumlar yapıyorsam sorun bendedir. Ki böyle bir tayfa var

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

amaan sitedeki yorumları kim takar artık arada toxic blink olmak isteyince girip stres atıp çıkıyorum gayet verimli aktivite
bxjxbmzbzjxjx o da iyimis. ben de gidip sitede birkac yoruma cevap verecektim ama sitedeki cogu kisiyi iletisim kurabilecegim birileri olarak gormedigimi hatirladim o yuzden buraya geldim zjnxkxbxn

kaorii

Rookie Idol
Tepki
1,453
Elbette kimse kimseyi sevmek zorunda değil, birilerini / bir şeyleri eleştirmek de son derece doğal bir şey ancak Jennie de bundan ziyade dümdüz bir nefret var, üstelik bu kadar nefreti hak edecek bir şey yaptığını da düşünmüyorum.
Maruz kaldığı nefret aşırı normalleştirilmiş, sitede herhangi bir haberinin altı korkunç, anlamıyorum gerçekten.

Sticker GIF by Spotify

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Doğuştan kötü insanlar dışında hiçkimse nefreti hak etmez. Jennie eleştiriyi hak ediyor mu? Evet çünkü insanlar onun müzisyen yönünü görmek için onu takip edip konserlerine gidiyor ama Jennie linç ve nefreti hak ediyor mu? Hayır.

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
forumda kibar kibar takildiktan sonra sitede jennie haberlerinde burundugum kisilik:

saka bi yana ben siteyi saldim artik. yorumlari okudukca kotu hissediyorum kendimi, bu nefret bunyeme fazla geliyo benim. hesabimi sildirmek icin admine yazdim bu yuzden
Ben şahsen haber okuyup geçiyorum yorumlara bakmıyorum bile.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

forumda kibar kibar takildiktan sonra sitede jennie haberlerinde burundugum kisilik:

saka bi yana ben siteyi saldim artik. yorumlari okudukca kotu hissediyorum kendimi, bu nefret bunyeme fazla geliyo benim. hesabimi sildirmek icin admine yazdim bu yuzden
CSNZBJZBZJXNNZ cok iyidi yalniz kahkaha attim. bu arada iti yapmissin site cok korkunc gercekten

melissa

Trainee
Tepki
56
Kendisinden pek haz etmeyip,çoğu hareketini de doğru bulmuyorum ama bu nefreti keşke seungri alsa. Hak eden o çünkü. Keşke.

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Kimse nefreti hakketmez. Birini sevmiyor olabilirsiniz davranış şekli farklı geliyor olabilir ama bu ona küfürler hakaretler yağdırabileceğiniz anlamına gelmez. Nefreti umursamıyor gibi bir şey de yok bu arada. Dışarıdan mutlu görünen insanlar mutlu üzgün görünenler üzgün değil malesef.