Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

K-Pop'ta Sevmediğiniz Sesler

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,637
KPop'ta sevmediğiniz sesler var mı? Duyunca katlanamıyorum veya şarkının kalitesini düşürüyor dediğiniz?

Ben açıkçası çok tiz seslere dayanamıyorum. Alvin ve sincapları kulağımda şarkı söylüyormuş gibi geliyor. Izone'da Wonyoung'un sesi gerçekten şu Cinderella filmindeki konuşan fareler gibi çıkıyordu. Neyse ki kız kendi ses rengini kullanabiliyor Ive'da. Gayet de güzel bir sesi var bence.

Son düzenleme:
Konu Sahibi
BobaTea

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,637
Bazı şarkıcılar şarkı söylerken bile aegyo yapıyor sanki normal seslerine göre şarkı söylerken sesleri daha çocuksu oluyor bu tip sesler hoşuma gitmiyor.
Evet bence Izone'da Wonyoung'a yaptırılan da buydu. Hem yaşı küçüktü hem de böyle şirin bir imajı vardı. Çok zorlama duruyordu şarkılarda.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Başlık gerçekten aşırı 😬
Düzenledim 👍 Abartmışım biraz malum günlük kaos ihtiyacımız karşılanmalı cnmfkfkfj

Hasbully

Trainee
Tepki
154
Ağdalı gibi yapışkan veya tiz sesler. Ağdalı sese örnek I AM 0:34-0:44 arası sanki böyle dokunabileceğim fiziksel bir madde olsa elime yapışacakmış gibi

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,450
seninkiyle aynı şekilde tiz sesler. izone dinleyemiyordum çok tiz söyledikleri için, sevimli kız konseptleri daha da kötü hem tiz hem bebeklermiş gibi söylüyorlar asla katlanamıyorum. bir de nasıl açıklayacağımı bilmiyorum bu sesi ama kalın + pürüzlü(?) sesleri her zaman dinleyemiyorum jin jisoo taehyung gibi (bilinen isimler oldukları için onları örnek verdim). bir de bunları hangi kategoriye koyacağımı bilemedim soyeon ve gd nin sesini de sevmiyorum tuhaf geliyorlar (hem rapte hem vokalde)

Son düzenleme:

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Soyeon rap yapmakta iyi ama sesi aşırı rahatsız ediyor,itzy yuna,aşırı yüksek perdeden söyleyince winter ın da sesini güzel olmuyor ama normalde beğeniyorum,stayc üyelerininde sesini mi söyleyiş biçimini bilmiyorum bağırarak şarkı söylüyorlar gibi ve itzy ryujin bazenleri sesi güzel geliyor bazenleri itici geliyor o da sesini kullanmayı bilmeyenler den

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,302
Chaeyoung sesi pek bana hitap etmiyor ama şarkılarda çok partı olmadığı için rahatsız etmiyor
Lisa rapte ne kadar seviyorsam vokalde o kadar sevmiyorum maalesef
Soyeon tomboy öncesi güzel ama sonrası hiç bana hitap etmiyor neden bilmiyorum ( lion ve OMG güzel ama nxde de hiç hoşuma gitmiyor)
Giselle ses tonu kötü değil ama vokalde pek bana hitap etmiyor
Yuna ve Bae şarkıdan şarkıya değişiyor bazen seviyorum bazen sevmiyorum

Konu Sahibi
BobaTea

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,637
Chaeyoung sesi pek bana hitap etmiyor ama şarkılarda çok partı olmadığı için rahatsız etmiyor
Lisa rapte ne kadar seviyorsam vokalde o kadar sevmiyorum maalesef
Soyeon tomboy öncesi güzel ama sonrası hiç bana hitap etmiyor neden bilmiyorum ( lion ve OMG güzel ama nxde de hiç hoşuma gitmiyor)
Giselle ses tonu kötü değil ama vokalde pek bana hitap etmiyor
Yuna ve Bae şarkıdan şarkıya değişiyor bazen seviyorum bazen sevmiyorum
Ben aslında Chaeryoung ve Yeji'nin sesini Lia'dan daha çok beğeniyorum. Yuna ve Ryujin'in sesi rap yapmaya daha uygun bence.

Son düzenleme:

Uaua

Trainee
Tepki
218
Ya ben Bi tık tuhaf bişi dicem. Böyle çok koreli sesleri sevemiyorum ben. Hani tamam adamlar koreli biliyorum ama bazıları cidden kulağımı aşındırıyor. Soyeon ve Hyunjin diye isim verebilirim sanırım onları Bi tık daha yakından tanıdığım için. Gerçi hyunjin rap part alınca o kadar sırıtmıyor hatta onun sevdiğim partları olan çok şarkı var da (örneğin venomda hanla olan rapi 😖😖) son 3 cbtir herife nakarat kısmını veriyorlar yetherrrrrrrrrr seungmin, Ayen ve bangchan duymak istiyorum nakaratlarda ben😭

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
KPop'ta sevmediğiniz sesler var mı? Duyunca katlanamıyorum veya şarkının kalitesini düşürüyor dediğiniz?

Ben açıkçası çok tiz seslere dayanamıyorum. Alvin ve sincapları kulağımda şarkı söylüyormuş gibi geliyor. Izone'da Wonyoung'un sesi gerçekten şu Cinderella filmindeki konuşan fareler gibi çıkıyordu. Neyse ki kız kendi ses rengini kullanabiliyor Ive'da. Gayet de güzel bir sesi var bence.
Rośe ve jimin'in sesini begenemiyorum, teknikleri(?) çok zorlama geliyor. Eskilerden eunji, yoseob 3. Jenden baekhyun,d.o(Chen müthiş bir sese sahip ama ses tonu bana göre değil🥲), jk(ses tonu çok yakışıklı bence ya cavbsnsjs ayrıca her şekilde soyleyebilmesini seviyorum), jennie(eskisi kadar iyi soyleyemese de hacimli bir sesi var keşke biraz da pratik yapsa) 4. Jende lily'nin çıkış öncesi bir coverı vardı orada aşırı yükselmiştim ama grup şarkılarında saki duruyor bence, Aespa vokalleri smde olduğunu belli ediyor ama istediğim randımanı alamıyorum orda da ningning sesi diyebilirim. Daha çok böyle rahat rahat şarkı soyleyebilenleri seviyorum kendini kasarak söyleyenleri dinlerken zevk alamıyorum. Bir de jihyonun sesini konumlandıramıyorum aslında hacimli gibi ama çok nefes nefese kalıyor, twice vokallerinden bir tek naeyon bana hitap ediyor o da şarkılarına cuk oturan bir sese sahip olduğu için seviyorum xabsnjd Gidle şarkıları genelde güzel ama söyleme tarzlarindn cidden nefret ediyorum, çoğu kelimeyi yuvarlıyorlar başka diyeceğim grup kaldı mı diye düşünüyorum ve bittiğini düşünüp alıntıdır sonlandiriyorum

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
806
Ses olarak bahsetmeyeceğim ama şarkıları dinlerken bir anda işin içine yüksek nota girerse sinir oluyorum. Hele kulaklığımlaysa sizin yapacağınız iş diye çok söylendiğim oldu. Özellikle sm bunu çok yaptırıyor. Böyle şarkı ne güzel gidiyor sonra bir anda tizler çıkmaya başlıyor ve şarkının tüm büyüsü puff. O yüzden ive ve nj şarkılarını kulaklıkla dinlemeyi daha çok seviyorum

Konu Sahibi
BobaTea

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,637
Ses olarak bahsetmeyeceğim ama şarkıları dinlerken bir anda işin içine yüksek nota girerse sinir oluyorum. Hele kulaklığımlaysa sizin yapacağınız iş diye çok söylendiğim oldu. Özellikle sm bunu çok yaptırıyor. Böyle şarkı ne güzel gidiyor sonra bir anda tizler çıkmaya başlıyor ve şarkının tüm büyüsü puff. O yüzden ive ve nj şarkılarını kulaklıkla dinlemeyi daha çok seviyorum
Her beş saniyede bir yüksek nota girince ben de sinir oluyorum. Şarkı mı dinliyorum düdüklünün çıkardığı ıslık sesini mi ya

Melike

Trainee
Tepki
135
Ben genel olarak blackpink Rosé'un sesini sevemiyorum. Çok tiz bir sesi var ve bir süre dinlediğimde kulaklarımı yoruyor. Solo coverlarının yarısında bırakıyorum. Genel anlamda çok incelterek kullanması sesinde pürüze sebep oluyor ve buda beni çok rahatsız ediyor. Mesela aespa Winter'ın tonu da ince ama sesinde yıpranma olmadığı ve pürüzlü çıkmadığı için onun sesini çok beğeniyorum.

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
806
Her beş saniyede bir yüksek nota girince ben de sinir oluyorum. Şarkı mı dinliyorum düdüklünün çıkardığı ıslık sesini mi ya
Kpopta bu çok var ve hayranlar sürekli bundan bahsediyor. Tamam abicim vallahi çıkabiliyor yüksek noktaya salın. Birazda insanların dinleyebileceği melodiye odaklanabileceği şarkılar verseniz. O yüzden Kpop şarkılarını asla kulaklıkla falan dinlemiyorum Böyle tam melodiye uymuşum sözleri falan dinliyorum bir anda başlıyorlar. Nj bir çok insan sevmiyor ama hem ditto hemde omg böyle akıp giden bir şarkı. İnsanın kulağını rahatsız etmiyor. Kendini vermen de gerekmiyor. İve kitsch içinde geçerli bu. Özellikle nakarat kısmının aşırı zevkli melodisi var