Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kedi Korkusu

Lilyy

Rookie Idol
Tepki
891
Kedilerle alakalı hiçbir travmatik anım yok.Olay tamamen zihnimde.Uzun bir süre ard arda bir sürü kedinin arasına girdiğimi ve kedilerin bana saldırdığı rüyalar gördüm.Bu kedilerin olduğu mekan gerçek hayatta bir yada iki kedinin olduğu bir kasabın önü.
Korkum bu şekilde başlıyor.Her kedi gördüğümde tedirgin olmaya başlıyorum ve ya zarar verirse korkusu beni bitiriyor.Kedi gördüğümde karşı tarafa geçiyorum,kediler her yerde olduğu için sürekli tetikte oluyorum ve haliyle kedileri ilk fark eden hep ben oluyorum.Sadece bir kere aniden karşıma çıktı onda da oturdum ağladım korkudan.
Her şey zihnimde başladığı için yine zihnimde bitirmeye çalışıyorum olayı.Gördüğüm rüyalar da hiçbir zaman galip gelemiyorum.En çok hatırladığım rüya babamın korkmamam gerektiği için beni uyardığı ve beni zorla kedinin yanında tutarken benim deliler gibi ağlayıp yalvardığım rüya.Zihnimde iş bittiğinde sorunun çözüleceğini biliyorum çünkü köpek korkumu böyle yendim.Rüyamda bir köpek yanıma doğru gelip beni korkutuyor bende boğazını sıkıp öldürüyorum(köpekte ölme efekti çıkıyor vahşi bir şey değil)daha sonra da korkum kalmıyor.
Bunlar olalı baya zman geçti şimdi yine korksam da artık kedilerin yanından geçebiliyorum.. geçtikten sonra arkamı kontrol etmeden, peşime düştü mü acaba diye şüphe etsem de yapabiliyorum yani:) Bunları yapma nedenim korkumu yenmeye çalışmak,rüyalarda olmadığı için kendim bir şeyler yapmaya çalışıyorum çünkü bu korku bana her yerde engel.Ülke kedi kaynıyor ve kendim için bu korkuyu yenmeliyim.
İşte bu başlığı açma nedenim de kendim için attığım büyük bir adımı anlatıp sizleri dinlemek.2 saatlik yola bir kedi gönderilecekti, yanında da ben gittim.Orada korkumu ufak da olsa kırarsam en azından tüylerine dokunmayı başarirsam benim için çok iyi olur ama ya yapamazsam korkusu var içimde.Hiçbir şeyi başaramayıp erken dönmek zorunda kalırsam diye ödüm patlıyor.Sinirleri erken boşalan biri olarak kedi karşısında ağlayabilirim bile...
Kedi baya büyük, yavru değil yani.Çantasının içinde sürekli uyuyor, gitmeden abime kendini sevdirtiyordu da saldirmiyordu yani ama çantadan çıktıktan sonra işler değişir mi bilmiyorum.Kedi sahipleri çok kalbimi kırmadan söyleyin bakalım kediler hep mi çanta da sakin? (Daha demin bir anda miyavladi çok korktum 🥲)

Tepki
96
Ah kediler ne sevimli canlar. 🦋 Başından nazikçe seversen bundan hoşlanacaklardır. Kedinin dinimizde de çok özel bir yeri var. Kedi beslemek sünnettir. Peygamberimiz(s.a.v) tarafından temiz olduğu ve evde beslenebileceği buyurulmuştur. Hz.Muhammed kedisi muazzeyı öyle severmiş ki kedisi kıyafetinin ucunda uyuyunca kıyfaetini kesmiş öyle kalkmış kedi uyanmasın diye.😄 Çok tatlı varlıklar kedileri çok severim. İnşAllah aşarsın korkunu fıstık.🍂

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,142
Korkular üstüne gidilerek yenilir.Merak etme yanlarında dura dura alışacaksın.Bu arada arabada sadece kedi ve sen mi varsın

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,847
Uzun süre aynı rüyayı art arda görmek zihnin derinlerinde bununla alakalı travman olduğuna ve beyninin bunu çözmen için seni uyardığı anlamına gelebilir. Bahsettiğim travma kedilerle alakalı olmayabilir. Belkide çok korktuğun ama bilinçaltında gizli kalan bir korkun senin rüyalarına kedi olarak yansıyordur. Bu yüzden beynin bu korkuyu kedi korkusu olarak atamıştır sana. Biraz zihnini kurcala bence

Konu Sahibi
Lilyy

Lilyy

Rookie Idol
Tepki
891
Korkular üstüne gidilerek yenilir.Merak etme yanlarında dura dura alışacaksın.Bu arada arabada sadece kedi ve sen mi varsın
Otobüsle gidiyorum, yanımda birileri olsa da tanımadığımdan işe yaramıyor.Miyavlarken çok kötü oldum bir de polis durdurduğu sırada sürekli miyavlamaya başladı.Abim sıkıntı yok bu kedinin pasaportu var desede içim çok kötü oldu.Bir 10 dakikadır üstümdeki gerginliği atmak adına ağlıyordum şimdi de geldik sayılır zaten.. öyle yani.Umarım ki her şey dediğin gibi gider ve atlatırım.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Uzun süre aynı rüyayı art arda görmek zihnin derinlerinde bununla alakalı travman olduğuna ve beyninin bunu çözmen için seni uyardığı anlamına gelebilir. Bahsettiğim travma kedilerle alakalı olmayabilir. Belkide çok korktuğun ama bilinçaltında gizli kalan bir korkun senin rüyalarına kedi olarak yansıyordur. Bu yüzden beynin bu korkuyu kedi korkusu olarak atamıştır sana. Biraz zihnini kurcala bence
Çok karışık geldi ama ne konuşuyorsan bilgin olduğu için konuştuğunu biliyorum bu yüzden bununla ilgili bilenlerle(bir arkadaşım) konuşup ona göre ilerleyeceğim 💖

Ah kediler ne sevimli canlar. 🦋 Başından nazikçe seversen bundan hoşlanacaklardır. Kedinin dinimizde de çok özel bir yeri var. Kedi beslemek sünnettir. Peygamberimiz(s.a.v) tarafından temiz olduğu ve evde beslenebileceği buyurulmuştur. Hz.Muhammed kedisi muazzeyı öyle severmiş ki kedisi kıyafetinin ucunda uyuyunca kıyfaetini kesmiş öyle kalkmış kedi uyanmasın diye.😄 Çok tatlı varlıklar kedileri çok severim. İnşAllah aşarsın korkunu fıstık.🍂
İnşaAllah 😢

Bu senin miiii 😍 Bende yavru bir kedi istemiştim korkumu yavruyla daha rahat yenerim diye ama olmamıştı

Son düzenleme:

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,847
Çok karışık geldi ama ne konuşuyorsan bilgin olduğu için konuştuğunu biliyorum bu yüzden bununla ilgili bilenlerle(bir arkadaşım) konuşup ona göre ilerleyeceğim 💖

İnşaAllah 😢
bende çok uzun süre aynı rüyayı farklı şekillerde gördüm. Sonrasında terapistime anlattığımda bilinç altımdaki bir korkumla alakalı olduğunu anladım. Gördüğüm rüyayı çözümledikten sonra rüyalarımın devamı geldi bir dizi gibi. Gördüğüm rüyayla travmam çok alakasız gibi gözüksede temelinde aynı korkudan dolayı ortaya çıktığını öğrendim. Kesinlikle üzerine gitmelisin korkunun