Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Koreliler Ve Kapalı Kızlar Arasındaki Çekim

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Sosyal medyada yine bu durumu sorgulayan insanlar görünce kendimce fikrimi belirtmek istedim.Kapalı insanların bu kadar Kpop ve Kore hayranı olma sebebi büyük ihtimalle baskıcı ve muhazafakar ailesi olma ihtimalerinin daha yüksek olması.Hem orta okulda hemde lisede böyle arkadaşlarım vardı hatta onlar sayesinde Kpop la içli dışlı olmuştum ben sadece müziklerini dinlerken onlar idollerin herşeyine hakimdi genelde hem sosyal hayatlarında hemde notları konusunda aileleri hep daha baskıcı olurlardı hatırlıyorum ortaokulda sevgili ve arkadaş çevresi yaparken bunlar hep arkadaşlarım için tabuydu aileleri dışarı çıkmalarına ya da bir hobi edinmesine izin vermiyorlardı onlarda evindeki kdrama oyuncularını ve Kpop idollerini takip etmek tek eğlenceleriydi kendi ülkelerinden çok Kore kültürüyle daha içli dışlılar bu yüzden bu kadar Koreli erkek arkadaş istemeleri normal geldi.Kapılı kadınların Koreli erkekler arasında bu kadar rağbet görmesinin nedeni büyük ihtimalle her ne kadar gelişmiş bir ülke olmalarına rağmen hâlâ türk erkeklerinden farksız muhafazakar düşüncelere sahip olmaları.müslüman ve kapalı olduğuna göre erkek eli değmemiştir düşüncesi

Gamze

Trainee
Tepki
111
Kapalı kadınların Koreli erkekler arasında rağbet gördüğünden emin değilim. Çünkü koreliler islamfobik olabiliyorlar ve kapalı kadınlar da müslüman olmayan birini istemezler büyük ihtimalle. Bide onlar daha çok itaatkar olsun, her ev işini yapsın tarzı istiyor türk erkekleri bunlara artı olarak bide erkek eli değmemiş olsun istiyor. Onun dışında benim arkadaşlarımın begenmelerinin sebebi daha baby face, kılsız ve feminen olmalari daha çok Kore dizilerinde olan tip Koreli erkekler begenilebilir. Yoksa gerçekte olan Koreli erkeklerin zihniyetinden dolayı beğenilmesi çok mümkün değil.

İyi Düşün

Trainee
Tepki
246
Biraz da dizilerdeki hayatları yaşayacağız sanıyorlar ama ne yazık Koreli erkekler de dünyanın genelindeki erkekler gibi iyisi de kötüsü de var. Rastgele walking videosu izlerken bir tane erkeğin kızı mekandan döverek çıkardığını görünce şok olmuştum. Kimse de tepki vermiyordu ona daha da şok oldum.
Katılıyorum Koreli erkeklerinde bazıları baya odun oluyor.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Kapalı kadınların Koreli erkekler arasında rağbet gördüğünden emin değilim. Çünkü koreliler islamfobik olabiliyorlar ve kapalı kadınlar da müslüman olmayan birini istemezler büyük ihtimalle. Bide onlar daha çok itaatkar olsun, her ev işini yapsın tarzı istiyor türk erkekleri bunlara artı olarak bide erkek eli değmemiş olsun istiyor. Onun dışında benim arkadaşlarımın begenmelerinin sebebi daha baby face, kılsız ve feminen olmalari daha çok Kore dizilerinde olan tip Koreli erkekler begenilebilir. Yoksa gerçekte olan Koreli erkeklerin zihniyetinden dolayı beğenilmesi çok mümkün değil.
Korelilerin de bekaret takıntıları var. Bu yüzden Koreli kızlar bir şeyler yaşasalar bile masum rolüne bürünüyorlar.

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,092
Ben buna pek katılmıyorum yani tesettürlü kesimin Kore hayranlığına. Ben de tesettürlü birisiyim ama benimki o yakışıklı erkeklere değil değişik müziklerine ve kısa süren ve farklı senaryoya sahip dizilerine ilgim var. Hayranı olduğum grup elbette var ama daha çok müzikal anlamda hayranlık duyuyorum.
Sosyal medyada Türk kadınlarının Koreli erkek sevdası tesettürlü , tesettürsüz kadınlarda çok var. Özellikle kapalı olmayan kişiler daha çok. Yani bu durumu da pek anlamıyorum Koreli erkekle evlenme şeysini. Kadınlarımız cidden güzeller ama Koreli erkekleri abarttıkları kadar yakışıklı olsalar yine hak veririm ama ne yakışıklılar ne de çok da iyi insanlar. Oldukça ataerkil zihniyete sahipler

haneull

Rookie Idol
Tepki
617
Başlık baskıcı olan aileler şeklinde olmalıydı. Çünkü biliyorsunuzdur ki bu tesettürlü olan insanlara özel bir durum değil.
İki farklı arkadaşım vardı. Birinin ailesi çok rahat(kız tesettürlü) birinin ki aynı şehirde sokağa çıkarmıyordu(tesettürlü değil) aile içki içen bir aile olmasına rağmen kızları resit olmasına rağmen asla içmesine izin vermezlerdi. Kızın kıyafetlerine erkek arkadaşına her şeye engel vardı. Gizli hesabından gidebildiği zamanlarda içkiler barlar bikinili pozlar paylaşırdı ve bize annem babam görse öldürür beni gibi cümleler kurardı. Yani bahsettiğin şeyler baskıcılıktır ve tesetturlulere özgü şeyler değil.
Sümeyyeler diye milletin dalga geçtiği şeye değindirmeye çalıştığını tahmin ediyorum tesettürlülerin(böyle başlık attığın için bunu yazıyorum yoksa insanların derdim) bu tarz dizilere meyletmesinin sebebi abd dizileri gibi koca bir sezonu yatak masa demeden her yeri +18 olan dizilerindense masumane öpücüklerle saf aşk duyguları ile göstermesi cezbediyor muhtemelen.
Koreli eş noktasında genç Türk kadınlarının şirazesi kaydı net açık kapalı farketmeksizin her gün farklı bir çift görüyorum. Vizyonu bir koreli erkekten ibaret olan kadının zihninden de şüphe duyarım kimse kusura bakmasın.

Yumia

Trainee
Tepki
34
Kpop'a mahsus değil bu. tüm aşırı bağımlılık durumları kesinlikle kişinin hayatı ile ilgili. Ne kadar özgür ve kendi hayatına hakimsen daha normal bir hayatın oluyor. ne kadar kısıtlı bir yaşamın varsa (ekonomik ailevi sosyal )o zaman kafanın içinde bir dünya kuruyorsun. ben de ilk işe girdiğimde aşırı mutsuzdum ve kpopu delice takip ediyordum. sürekli weverse vlive arasında mekik dokuyordum. çalışırken bile fırsat bulup canlı yayınları kaçırmıyordum. sonra işim değişti daha mutlu bir hayatım olunca bağımlılığım azaldı. ama maalesef ig de denk geliyoruz su gibi kız yanında yaşlı bi adam ki koreliler kendi yaşlarını bile o kadar belli etmezler. insan bir garip hissediyor. mesela bi heves sevgili olursun ama bambaşka kültürde bi insanla evlenmek büyük bir karar.