Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kpop Fandomlarını Eleştirin

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
Başka bir user idoller için olanı yapmış ben de ondan örnek alarak yaptım ama o isimsiz yapmış yalnız siz. İsim vererek eleştirin lütfen gizli olmasın

Army: Çoğunuz toxic olduğu kadar çoğunuz da çok iyi hatta gerçekten çok iyi baya iyi (aşırı sevdiğim bir küçük bir miktar army bile var) , eleştiriye gelemiyor diyorlar ama hayır idollerini düzgünce eleştirirseniz gayette geliyorlar eleştiriye karşı savunuyorlar gene ama eleştiriyi reddediyor değiller, diğer kpop fanları önyargılı bu konuda bu fandoma. Birlik duygunuz ve üyeleri hep sevmeniz çok güzel onun dışında stanlere aşırı karşı olunduğu için içlerinizden küçücük bir kısmınızın aslında stan olduğunu ama kendine army dediğini düşünüyorum ama bakın dediğim gibi küçücük bir kısım

Blink: Gördüğüm en toxic fandom iyi olanlar çok çok sorry yani ne ara bu kadar toxic oldunuz ki anlamıyorum evet eskiden de toxic vardı içiniz de ama bu gün geçtikçe arttı eskiden Blink sisterlarım kız kardeşlerim diyen insandım ben şimdi ise en sevmediğim fandom oldular, her grupta stan vardır ama sizde o kadar fazla ki her hangibir üyeyi profiliniz yaptığınız da direkt o üyenin stani zannediliyorsunuz diğer fandomdaki insanlar kendinin stan olduğunu belli etmediği söylemediği sürece stan olduğu düşünülmez mesela.

ExoL: Eskiden kaya gibi sağlam çok çok iyi ve güçlü bir avukat gibi grubu savunan bir fandomdunuz eskiden, grubu oldukça iyi ve sağlam bir şekilde savunurken şimdi baya zayıflamışsınız savrulmuşsunuz belki de grup uzun süre aktif olmadığı içindir bilemiyorum şimdiki haliniz birazcık şeye benziyor birisi size bir şey diyince sensin o / Çelik ayna/ Dönde aynaya bak diye karşılık verilir ya aynı öyle

Once: Kendinizi nasıl tatlış minnoş hiç toxic olmayan bir fandom olarak tanıttınız bilmiyorum ama gördüğüm en kopleksli fandomsunuz,çoğu şeyde ezbere konuşuyorsunuz ve eleştiriye de pek gelmiyorsunuz ancak stanleriniz çok çok az ve grubu gerçekten seviyorsunuz kemik kitleniz çok güçlü ve içinizde gerçekten tatlış ve minnoş olanlarınız var ancak ilk yazdıklarım hala geçerli değişmedi yani

Lelibel/Reveluv : Etliye sütlüye karışmayan(kendilerine dokunulmadıkları sürece) hiç bir fandomla ne dost ne düşman olan bir fandomsunuz gördüğüm kadarıyla çünkü bir kısmınız X fandomu ile iyi geçinirken bir kısmınız X fandomu ile hiç iyi geçinemiyor mesela

Inspirit: Kendi içinde eğlenen grubunu rahatça eleştiren savunması gereken yerde çok güzel savunan bir fandomsunuz ve gizli kapalı bir kutu gibisiniz ama bana kalırsa hiçte sadık değilsiniz (grup uzun süre ortalıkta olmadığı için doğal olarak sessizlerdi ondan bahsetmiyorum o gayet doğal her fandomda olur o)

Stay: Toxic kesiminiz çok büyük bir kısmınız da ship stan sırf ship için fandomdasınız Divelar ile olan fanwarınız çok saçma Wony sizin yüzünüzden boşu boşuna nefret alıyor onun dışında böyle davranmayan ve stay olup tüm üyeleri seven tatlış bir kesiminizde var

Bunlar benim gördüklerim ve düşündüklerimde içinizden kırılan ve içerlenen biri olmamıştır umarım ne düşünüyorsam öyle yazdım çünkü 💛

Son düzenleme:
Konu Sahibi
ponywinx

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
exol neden bu kadar salaksın, mesela bu gunlerden ornek vereyim gidip de bada lee icin neden oy topluyosun?😀 kendi grubunun oylamaları icin bu kadar cabalamıyosun. kısaca kendin haric herkese faydan var, herkese yetisiyosun masallah. azıcık gozunu ac uyanık ol ya.

bi de bıktım uye ayrımcılıgından, uyelerin sololarında her seyi senin yaptıgını ve solo fanların hicbir faydası olmadıgını soyluyorsan neden uyelerin solo izlenmeleri arasında tam olarak daglar kadar fark var? ben yemem valla bosuna inkar etmeyin ahshahs
aaa gördüğüm best exol exoller hakkında yorum yapmış ne hoş🌼

Konu Sahibi
ponywinx

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
Army: ulan yeto bıktım. Çok büyük bir fandom olduğumux için o kadar çok toksik var ki. Normal düşüncemi atarken bile acaba yanlış yere çekilir mi diye düşünüyorum artık. Diğer fandomlara bulaşmayı bıraktılar kendi halindeki armylere sardılar 🙄 toksiklikleri dışında iyi yönleri var en azından o şekilde denge bulmaya çalışıyoruz... en basitinden bangtan 1milyar won bağışladığı için şimdide armyler 1milyar won bağışlamayı hedefledi. Keşke hep bu şekilde tatlış, ferah, cicili bicili olsak 😭
evet eskiden her fandoma saldırıyordu sizin fandomunuz şimdi kanlı bıçaklı olduğu exol ve hiç iyi anlaşamadıkları blink hariç kimseye saldırmıyorlar 1milyar won hedefi gibi tatlış cicili yönleri de var tabi unutmamak lazım onları da, senin gibi eleştiri yapan armylerin olması da çok güzel ayrıca

Konu Sahibi
ponywinx

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
Ya armylerin saldırgan olmasının en büyük sebebi zamanında çok üstlerine gidilmesiydi ama sonrasında çok büyüyünce bazı hareketleri yapmamaları gerekiyordu 🧍🏻‍♀️ olgunluk bizde kalmalıydı diğerleri gibi olmamalıydık ama malsf işte 😭😭😭 şu an biraz duruldular daha çok kavga değilde dalga geçme üzerine kurulular valla gülüyom bazı twitlere yalan yok xksmfflc armyler bağış konusunda çok iyi.çocukların doğum günlerinde, yaşanan olaylarda vs hep kenetlenip bir şeyler yapmaya çalışıyorlar 😭😭
üzerine gidilme konusunu bilemem ama diğerlerinde çok çok haklısın

Konu Sahibi
ponywinx

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
😭😭💗 sitedeki ponwyinx sen misiin ben de senin yorumlarını seviyorum
evet sitedeki ponwyinx benim; yorumlarımı sevmen çok hoş çok mutlu etti beni çünkü gördüğüm en best exol sensin ve genel olarak yorumlarını da çok seviyorum sen dedin diye değil gerçekten güzel ve mantıklı yorumların var çoğu zaman :love:🥰💛

Konu Sahibi
ponywinx

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
Tepki
1,364
Fazla eleştirme kız Vala üzülürüm ahjummademebozuluyorum exolum bile exoyu eleştirdi diye kendi kendime küstüm ama onun haberi yok 😭
Gördüm ki şimdi 🤣🤣🤣 . Kaçamazsın benden 😤😂😂 Ben bir kendimi bir de sevdiklerimi çok ağır eleştiririm. Sevmediğim insanla pek ilgilenmem, işim de olmaz onlarla. Sevmediğim yada takip etmediğim bir idolün olayını eleştirirken sevdiğim idolün kendisini de eleştiririm. Çünkü hep daha iyi olmasını isterim. Bu sevdiğim insanlar ve kendim için de geçerli.

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
Aaaa olmadi dünyanin en toksik fandomlari olan STAY 🤝🏻 NEVERLAND unutmamak lazim
Birbiriyle cok iyi anlasan iki toksik fandom
💣💣💣💣 NOT :
Herkes üzerine alinmasin bu fandomda olup cok tatli olan insanlarda var
Staylerin namini biliyorum da neverland ne mana

Tepki
1,364
🤗🤗🤗 Ama kaçmadım kiiii 🫣 ama küstüm Vala dedim benim exol kardeşlerim beni nasıl cephede bırakır, ortalıkta kalan şaban gibi oldum.. Ama eleşti konusunda sizi destekliyorum eslem aşkım dedi zaten exol exoyu güzel bir şekilde zaten eleştirir hakkımız 😌 Ekli dosyayı görüntüle 12930
Biz aramızda onları eleştirip keyfimize bakalım, başkasına zaten fırsat vermeyiz. Herhangi biri eleştirimden cesaret alıp zaten sevmediği için EXO'yu eleştirmeye başlarsa ağzının payını veririm.

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Stay; Çok toksik. Bir yandan antiler mi dersin, bir yandan shipstanler mi dersin. Moalarla da 4. jenerasyon lideri konusunda çok kavga etmişlerdi. Şimdi de Ive'ı ve özellikle Wony'yi o kadar saçma sebeplerle linçliyorlar ki. Arada bakıyorum Youtube'a, Insta'ya falan. İstisnasız her stay, Ive'a bir laf söylemiş. Shipstanler de kendi shipini shiplemeyenlere düşman kesiliyorlar. Sanki shipiniz sevgili olacak 🤦🏻 boş işler

Konu Sahibi
ponywinx

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
Armyler: jk'yi veya v'yi gördüğünüzde vkook real triplerine girmenizden gına geldi artık adamlar kardeşim diyorlar birbirlerine siz utanmadan buna devam ediyorsunuz ve bunu çoğu army yapıyo vkook yok arkadaşlar gerçek değil var olmadı VE TAE İLE JEN SEVGİLİ ANLAYIN ARTIK ŞUNU sizin inatla vkook gerçek demeye devam etmeniz o çok sevdiğiniz idollerinize saygısızlık. Shiper army tayfanın çoğu gizli oppacıdır.

Blink: Sizin olmayan şeyi olmuş gibi anlatmanızdan ve buna inanıp hemen örgütlenmenizden gına geldi aşırı yalan hikaye sıkıyosunuz ve kendi içerinizde buna inanıyosunuz okurken hayret ediyorum ve bunu çoğunuz yapıyorsunuz her şeye bahaneniz var ve size gösterilen gerçekleri de asla kabul edemiyorsunuz sırf btsi yermek için bilmediğiniz/sevmediğiniz grupları bile övüyosunuz.

Exo-l: Çoğu kendi idollerine bakmadan bts te aynı şeyi yapınca btse laf edip kendi idollerini görmezden geliyo ama bunu yapan tek exo-l değil blinklerde aynısını yapıyo exo-l boş kalmasın diye buraya yazıyim dedim bunu onun dışında söyleyebileceğim pek bişi yok. Enemies to lovers olma imkanımız hiç yok mazimiz derin...

Stay: Bts in başarısını kendi grubunun başarısı gibi göstermekten veya btsten daha başarılı diyerek btsin başarılarını hiçe saymaktan vazgeç.

Once: Sizde az değilsiniz çoğu zaman sinsice hareket ediyorsunuz.

Ve bi şey daha eklemek istiyorum fandomların btsin karşısında birleşmesini gülünç buluyorum.
taekook shipperlar için yazdığın şeye sonuna kadar katılıyorum taekook diye bir şey yok V biz arkadaş olamayız dedi diye böyle yapıyorlar lafı anlamak istedikleri gibi anlıyorlar halbuki kardeş gibi gördüğü için öyle söyledi ve Taehyung oppanın sevdiği Jungkook oppaya bakıyorum denilince de hayal dünyandan çık orası iyi bir yer değil demiş bir insan hala nasıl shipe gerçek diyorlar anlamıyorum aşırı yakın arkadaşlar sadece ExoL ve Once konusuna da tamamen katılıyorum. Bir de dediğin gibi fandomların btse karşı birleşmesi gerçekten gülünç çünkü bts güçlü bir kitlesi olan bir grup

chewy

Fanbase Starter
Tepki
2,219
ONCE: lanet olasıca fandom emi . En büyük 5 fandomdan birisiniz ama hiç biriniz mi doğru dürüst stream kasmaz😭😭😭 Bu fandomun en kotu özelliğinden biri kesinlikle Stream . Sanarsin yeni çıkan bir grubun fandomu. Hatta yeni çıkan gruplar bile iyidir. Ayrıca önceden TWICE kizcelerimiz Kore olsun yurtdışında olsun çok acı çekti. 😕 Bu yüzden bazı toksit Once'lar her birşey olduğunda koruma moduna geçip önüne gelene sallıyor yoksa kafa dengi çok var fandomda.

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
Yani kendince eleştiri yapmışsın ama keşke hangi fandomlarda bulunduğunu da söyleseydin, ona göre yorumlarını daha çok dikkate alabilirdim. Özellikle birkaç fandomu hiç objektif eleştirmediğini düşünüyorum çünkü baya taraflı yaklaşmışsın. Ha diyebilirsin ki objektif olmak zorunda değilim, objektif olmayacaksan da olaylara dışarıdan bakan biri gibi her fandomu teker teker eleştirerek başlık açman anlamsız geldi 😃

Konu Sahibi
ponywinx

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
Yani kendince eleştiri yapmışsın ama keşke hangi fandomlarda bulunduğunu da söyleseydin, ona göre yorumlarını daha çok dikkate alabilirdim. Özellikle birkaç fandomu hiç objektif eleştirmediğini düşünüyorum çünkü baya taraflı yaklaşmışsın. Ha diyebilirsin ki objektif olmak zorunda değilim, objektif olmayacaksan da olaylara dışarıdan bakan biri gibi her fandomu teker teker eleştirerek başlık açman anlamsız geldi 😃
Hiç bir fandomda değilim ki ayrıca taraflı gibi gözükmüş olabilirim ama taraf tutmadım aslında dışarıdan bir göz ile objektif bir şekilde yaklaştım ama subjektif ve taraflı görünüyorsa bilemem bilerek yaptığım bir şey değil niyetim o değildi sonuçta