Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Lgbt Destekliyor Musunuz

sunnfloweer

Rookie Idol
Tepki
840
bu konu sosyal medyada çokça tartışılıyor. bir taraf aşırı derecede destekliyor diğer tarafsa ölümüne karşı. siz ne düşünüyorsunuz peki? bir erkeğin başka bir erkeği veya bir kadının başka bir kadını sevmesi bana kötü bir şey gibi gelmiyor ama yanlış geliyor. çok saçma bir cümle oldu sanki. Yaşadığımız ülkede neler neler oluyor neler. Her gün müge anlı da esra erol da ensest ilişki mi dersin, kendi çocuğuna cinsel istismarda mı bulunan mı dersin, kocasının kardeşine kaçan, 50 60 yaşındaki sözde adamlara kaçan 17 18 yaşındaki kızlar. her türlü pislik var yani bizde. yani bu yazdıklarımın yanında lezbiyenlik gaylik kötü gelmiyor bana. (tabi ki de kötü değil kendimi nasıl anlatsam onu bilemedim valla aw)demek istediğim bu kadar iğrenç şeye bile lgbtye gösterildiği kadar tepki gösterilmiyor ama yinede ben bunu doğru bulmuyorum nedense yanlış geliyor bana

özetle ben bu konuda nötr olduğumu düşünüyorum birini yöneliminden dolayı asla kötülemem buna karşı çıkmam ama destekte olmam

siz ne düşünüyorsunuz?

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
bu konu sosyal medyada çokça tartışılıyor. bir taraf aşırı derecede destekliyor diğer tarafsa ölümüne karşı. siz ne düşünüyorsunuz peki? bir erkeğin başka bir erkeği veya bir kadının başka bir kadını sevmesi bana kötü bir şey gibi gelmiyor ama yanlış geliyor. çok saçma bir cümle oldu sanki. Yaşadığımız ülkede neler neler oluyor neler. Her gün müge anlı da esra erol da ensest ilişki mi dersin, kendi çocuğuna cinsel istismarda mı bulunan mı dersin, kocasının kardeşine kaçan, 50 60 yaşındaki sözde adamlara kaçan 17 18 yaşındaki kızlar. her türlü pislik var yani bizde. yani bu yazdıklarımın yanında lezbiyenlik gaylik kötü gelmiyor bana. (tabi ki de kötü değil kendimi nasıl anlatsam onu bilemedim valla aw)demek istediğim bu kadar iğrenç şeye bile lgbtye gösterildiği kadar tepki gösterilmiyor ama yinede ben bunu doğru bulmuyorum nedense yanlış geliyor bana

özetle ben bu konuda nötr olduğumu düşünüyorum birini yöneliminden dolayı asla kötülemem buna karşı çıkmam ama destekte olmam

siz ne düşünüyorsunuz?
Destekten kastın yürüyüşlere çıkmaksa hayır. O tarz şeyler yaptığım söylenemez ama asla yanlış ve kötü bir şey olarak görmüyorum. Oldukça doğal bir şey, ezelden beri var olan bir durum. İnsanlarda nedense son zamanlarda trend diye herkesin homoseksüel olmayı 'seçtiği' gibi bir algı var. Bu çok yanlış. Sadece insanlarda değil hayvanlarda da görülen bir durum. Kimse cinsel yönelimini seçmiyor. Kimden hoşlandığımız da elimizde olan bir durum değil. Bilinçli olarak ben bu kişiye aşık olacağım deyip de olmadım bugüne kadar.

canimbanabas

Fanbase Starter
Tepki
1,773

siz ne düşünüyorsunuz?
insan neye yöneleceğini bilemiyor işte. bana kalsa kadınlardan hoşlanmak isterdim ama lanet gelsin ki erkolardan hoşlanıyorum. yani bence yönelimi o yönde olan birinin hayatını zehir etmeye gerek yok. ama sorun şu ki lgbtq toplulukları kendilerini kabul ettirmeye çalışırken toplumla paralel ilerlemekte ziyade 'ben aykırıyım' kafasına girip sokakta çıplak gezmeye falan çalışıyorlar. oysaki diğer insanlarla aynı haklara sahip olmak için diğer insanlar gibi olmaktan gocunmamak lazım. çocukların olduğu bi yerde cinselliği sonuna kadar yaşayıp buna 'özgürlük' denilmemeli.
gerçi bunu yapanlar genelde işin şovunda oluyorlar da neyse anladınız ne demek istediğimi.
sürekli pozitif ayrımcılık istiyorlar. ve olaylar inanılmaz aşırılaşıyor
pride günü olsa anlarım hadi haftayı anlarım da bütün bir ay ne alaka abi??
neyse yani toparlayayım: kimsenin kimin kimden hoşlandığını yargılamaya ve toplumdan uzaklaştırmaya hakkı/haddi yok.
ve kimsenin cinsel yönelimi sayesinde pozitif ayrımcılık istemeye hakkı/haddi yok. günün sonunda hepimiz(halk) köpek gibi çalışıp zenginleri daha zengin etmek üzere yaşıyoruz. bari kendi kendimizi yemeyelim...

canimbanabas

Fanbase Starter
Tepki
1,773
KESİNLİKLE BU bir hastalık. Tedavi edilmelidir. LGBT küresel güçlerin toplum yapılarını bozmak için sürekli ortaya çıkarmaya çalıştıkları bir projedir.
baba kim bu toplumsal güçler senelerdir aynı şeyleri tartışıyoruz ya? yüzyıllardır var olan bi olgu bu?? hiç mi duymadın muhallebi oğlanlarını? hiç mi duymadın sigmund freud'un da senin gibi düşündüğü halde kendi öz kızı tarafından zort edildiğini? hastalık olsa şimdiye kadar çözülürdü bi tek siz zeki değilsiniz be ablam be

haneull

Rookie Idol
Tepki
613

siz ne düşünüyorsunuz?
Bir şeyin doğru olup olmadığını söylerken neden başka yanlışlardan destek alalım ki " o yanlışsa bu daha az yanlış demek ki bu doğru" çıkarımı ne ara toplumda bu kadar kabul gördü? Ensest iliski ve ya diğer ahlaksizliklar normallestirilmemeli bu ayrı bir durum.
Benim dinim herkese önce saygı duymayı gösteriyor parmakla göstermek ayrıştırmak bunlar yanlış fakat islama göre kendi cinsi insana haram islama herkes inanmak zorunda değil elbette bu konuda kimse ile tartışamam.

Fikrime gelirse 1950 lere kadar hastalık olarak görülen durum bir yürüyüş ayaklanma derken hastalık kavramından çıkınca legalleşince nasıl hastalık olmaktan çıkar? Yarın şizofreni hastaları da ayaklanıp hasta olmadıklarında ısrar ederse nasıl ikna edilecek. Hastalık boyutunda gorulmediyse de bu bir davranış bozukluğudur. Şimdi 20 yasinda bir insanın normal gördüğü durum bir kuşak sonrası 15 e sonra 10 a düşecek. 10 15 yasinda cinsiyet değiştiren çocukları düşünün. Burada debutlarına küçük diyoruz sizce daha günlük hayatlarında ebeveyn yardımına ihtiyac duyan bu çocuklar cinsel tercihleri ve ya kimlikleri noktasında hayatlarının en önemli kararlarını alabilirler mı?

Ssw

Trainee
Tepki
17
Bu destek olayının suyu çıktı. Alt tarafı ilişki ya. Herkes evinde kendi hür iradesiyle ne istiyorsa yapsın. Yapılan baskıların saçmalığı, savunmalara da sıçradı. Ben heteroyum neden desteklemeliyim onu da anlamıyorum. Birçok insanın da "trend" olduğu için savunduğunu ya da heves ettiğini düşünüyorum. Bu gibi şeyler dışında yanlış bir şey görmüyorum.

Ü

Üye silindi 192

siz ne düşünüyorsunuz?
Ben destekliyorum
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

KESİNLİKLE BU bir hastalık. Tedavi edilmelidir. LGBT küresel güçlerin toplum yapılarını bozmak için sürekli ortaya çıkarmaya çalıştıkları bir projedir.
Ciddiye alıp admine saydıran çıkmaz inşallah 🗿🗿

canimbanabas

Fanbase Starter
Tepki
1,773
Bir şeyin doğru olup olmadığını söylerken neden başka yanlışlardan destek alalım ki " o yanlışsa bu daha az yanlış demek ki bu doğru" çıkarımı ne ara toplumda bu kadar kabul gördü? Ensest iliski ve ya diğer ahlaksizliklar normallestirilmemeli bu ayrı bir durum.
Benim dinim herkese önce saygı duymayı gösteriyor parmakla göstermek ayrıştırmak bunlar yanlış fakat islama göre kendi cinsi insana haram islama herkes inanmak zorunda değil elbette bu konuda kimse ile tartışamam.

Fikrime gelirse 1950 lere kadar hastalık olarak görülen durum bir yürüyüş ayaklanma derken hastalık kavramından çıkınca legalleşince nasıl hastalık olmaktan çıkar? Yarın şizofreni hastaları da ayaklanıp hasta olmadıklarında ısrar ederse nasıl ikna edilecek. Hastalık boyutunda gorulmediyse de bu bir davranış bozukluğudur. Şimdi 20 yasinda bir insanın normal gördüğü durum bir kuşak sonrası 15 e sonra 10 a düşecek. 10 15 yasinda cinsiyet değiştiren çocukları düşünün. Burada debutlarına küçük diyoruz sizce daha günlük hayatlarında ebeveyn yardımına ihtiyac duyan bu çocuklar cinsel tercihleri ve ya kimlikleri noktasında hayatlarının en önemli kararlarını alabilirler mı?
yıllardır bu konu hakkında araştırma yapılıyor. psikolojik bi rahatsızlık olsaydı emin ol bilirdin, hepimiz bilirdik.
çocuklar konusunda haklısın, bunu için yasal düzenleme getirilmeli.

Ü

Üye silindi 192

yıllardır bu konu hakkında araştırma yapılıyor. psikolojik bi rahatsızlık olsaydı emin ol bilirdin, hepimiz bilirdik.
çocuklar konusunda haklısın, bunu için yasal düzenleme getirilmeli.

eeee şey ben biraz saydım da bi şey olur mu yaa eheheh 👉👈 valla skinwalker gibi tam şekle girmiş anlamadım ki
Yok yok seninki saydırmak değil eleştiri bence, ekşi sözlükteki troller var ya önüne gelene küfür ediyorlar heh işte ondan bahsediyorum.

Damla

Trainee
Tepki
81
Desteklemiyorum. Fıtratıma ters geliyor benliğim direkt reddediyor. Saygı da duymuyorum ama bu rencide etmek zulmetmek vs anlamına gelmiyor. Ki bir yanlışın düzelmesine yardım etmenin yolu kesinlikle herhangi sert agresif bir tavırdan geçmez. Oturup kaynağını araştırmadım açıkçası paketli/hormonlu gıdalardan diyen var, psikolojik etkilenim diyen var bayağı bir şey gördüm sağda solda. Emin olduğum bir nokta var ki doğuştan olmasına imkan yok, benim inandığım yaratıcı bir cinsin bedenine diğer cinsin zihniyetini/ruhunu yerleştirmek gibi kusurlu bir iş yapmaktan sonsuz uzak.
Abd gibi özgürlükler ülkesi dediğimiz yerde bile bir sürü eyalet lgbt karşıtı uygulamalar yasalar çıkarıyorsa bu tavır belli bir kültüre-dine has değil. Daha birçok örnek var böyle. Yazacak çok şeyim var da uzatmayayım daha fazla. Kimseyi incitmek istemiyorum ama lgbtyi insanlığın tamamı için çok sıkıntılı bir şey olarak görüyorum, inşallah bir şekilde selamete kavuşur yakın zamanda.

haneull

Rookie Idol
Tepki
613
çok ütopik bir düşünce bu 10 15 yaşındaki çocuklar tabii ki böyle radikal kararlar almamalı ve almıyorlar da birkaç propaganda hariç 10 15 yaşında çocukların evlenmesi hamile kalması ne kadar yanlışsa cinsiyet değiştirme ameliyatı olmaları da o kadar yanlış, şizofreni hem kendine hem başkalarına zarar veren bir psikolojik rahatsızlık lgbt bireyleri gizli eşcinselleri tetiklemekten başka kime ne zarar veriyor saçma sapan k*rdistan örnekleri vermeyin onlar gerçeği veya bir kesimi yansıtmıyor.
K*rdistan örneği falan vermedim öncelikle, ayrıca dünyada ve insanların olduğu hiçbir yerde hiçbir düşünce ütopik ve uygulanması zor değildir dünya var olduğundan beri aynı mı? 50lerle şimdi ki dünya şimdi ki gençlik aynı mı? O zamanlar Türkiyesine bakıp diksiyonlari ne kadar güzelmiş diyoruz. Davranışların değiştiği toplumlarda ideolojiler hayli hayli değişir ve ölür.
Canlı/varlık olmak bile saygıyı hak etmek için bir sebep.Zulmü aşağılamayı kimse haketmiyor. Saygı duyuyorum insan oldukları için ama bu destekleyip seveceğim anlamına gelmiyor

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ssw

Trainee
Tepki
17
Desteklemiyorum. Fıtratıma ters geliyor benliğim direkt reddediyor. Saygı da duymuyorum ama bu rencide etmek zulmetmek vs anlamına gelmiyor. Ki bir yanlışın düzelmesine yardım etmenin yolu kesinlikle herhangi sert agresif bir tavırdan geçmez. Oturup kaynağını araştırmadım açıkçası paketli/hormonlu gıdalardan diyen var, psikolojik etkilenim diyen var bayağı bir şey gördüm sağda solda. Emin olduğum bir nokta var ki doğuştan olmasına imkan yok, benim inandığım yaratıcı bir cinsin bedenine diğer cinsin zihniyetini/ruhunu yerleştirmek gibi kusurlu bir iş yapmaktan sonsuz uzak.
Abd gibi özgürlükler ülkesi dediğimiz yerde bile bir sürü eyalet lgbt karşıtı uygulamalar yasalar çıkarıyorsa bu tavır belli bir kültüre-dine has değil. Daha birçok örnek var böyle. Yazacak çok şeyim var da uzatmayayım daha fazla. Kimseyi incitmek istemiyorum ama lgbtyi insanlığın tamamı için çok sıkıntılı bir şey olarak görüyorum, inşallah bir şekilde selamete kavuşur yakın zamanda.
Öncelikle ABD özgürlükler ülkesi değil, şişirilenler ülkesi. İkincisi, ne yazık ki hastalık olarak belirlemede tanrı pek de geçerli bir etken değil. Üç, hayvanlarda da görülüyor. Genetik bilim geliştikçe doğuştan olduğunu hep birlikte izleriz, öğreniriz.
Edit: Ayrıca ortaçağda falan da görülüyor. Hormon mormon değil yani.

Ü

Üye silindi 123

Bu forum beni her geçen gün daha da fazla şaşırtıyor :D Keşke pozitif yönde bir şaşırtma olsaydı.

Buraya gelip neyin ne olduğundan bahsetmeyeceğim belli ki hepimizin okuma yazması var ve internete erişim sağlayabiliyor.

İlk olarak örneğin bana göre olan saçmalığına değinmeyeceğim lakin eğer tarihten örnek veriyorsak bir zamanlar kadınlar da cadı olarak görülüp yakılıyordu bu dünyada bilmem biliyor musun? Ya da kedileri toplattılar ve sonra örnek verdiğin hastalıklardan birine kurban gittiler falan. İnsanlık 1950'ler ile aynı bilim ve ilim seviyesinde değil ilk olarak bunu bir netleştirelim istersen. Çünkü bir dönem siyahiler de köle olarak görülüyordu (ne yazık ki bu düşünce hala bitmiş değil). Veya diğer herhangi bir ''farklılık'' ya da azımsanan ''azınlık''. O zamanlarda şuan normal ve rutin bir hale gelmiş ''hastalıklar'' da ölümcül etkiler bırakmıştı. Bil bakalım neden? Bingo! Çünkü şuan ki kadar gelişmiş değildik :LOL:.

Yaş örneği de ayrı bir saçmalık (kanımca). Her zaman her grubun, her topluluğun ya da zümrenin aşırıları olmuştur. Erkekleri öldürelim diyen feministler var diye feminist bakış açısı yanlış mıdır? Ya da Müslüman olduğunu var sayarak çocuklarının başını daha ergenliğe girmeden kapatan insanlara bakıp tüm İslam cemiyetini böyle kabul etsek, bu doğru bir yargı mı olur? Müslümanlar tarafından her zaman kullanılan bir savunma vardır; ''Bu gerçek İslam değil!''. Bir de bu savunmayı LGBTi+ ve hak bakımından diğer azınlıklar için düşünmeni isterim. Eğer birkaç kişinin uygulama şekline, hal ve hareketlerine bakarak kesin bir yargı sunacaksak inan burada ilk senin başın yanar. Toplumun kutuplaşması ortada, birkaç gönderide bu konuda yakındığını da gördüm. Herhangi bir yorumum yok. Burada bahsetmek istediğim senin inancın yahut dinin asla ve kat a değil bunu bir açık edeyim öncelikle. Demek istediğim eğer birkaç kişinin hareketlerine bakarak bir şeye yanlış damgası vurulması akla mantığa uygun olsaydı büyük ihtimalle toplumun bir çoğu kafasında çarpı işaretleri ile geziyor olurdu. Tekrar söylüyorum dinin veya inancına herhangi bir yorumum yok ancak sen sadece senin inancına göre yanlış olduğunu söyleyip çekilmek yerien ipsiz sapsız örnekler verirsen bana da cevap hakkı doğar diye düşünüyorum. Burada yaptığım dinine bir saldırı değil ''whataboutism''. İnternet'ten bakabilirsin anlamına bilmiyorsan, eğer istersen.

Bu destek olayının suyu çıktı. Alt tarafı ilişki ya. Herkes evinde kendi hür iradesiyle ne istiyorsa yapsın. Yapılan baskıların saçmalığı, savunmalara da sıçradı. Ben heteroyum neden desteklemeliyim onu da anlamıyorum. Birçok insanın da "trend" olduğu için savunduğunu ya da heves ettiğini düşünüyorum. Bu gibi şeyler dışında yanlış bir şey görmüyorum.

Buna vereceğim cevap da gayet basit: Onların da özgürce senin gibi sevme hakkı olsun diye :D Sen siyahi misin? Hayır (büyük ihtimalle ?). Siyahi birinin haklarını savunmak için siyahi biri mi olmak gerekir? Hayır. Ya da çok uzak geldiyse, kadın haklarını desteklemek için kadın olmak mı gerekir? Hayır.

Umarım yardımcı olmuştur. Geri kalan her şeyi bir kaç tık ile internette bulabilirsiniz. İyi forumlar 🖖.

Damla

Trainee
Tepki
81
doğuştan olmasına imkan yok demek sana ters geldiği için gerçeklerden kaçtığın anlamına geliyor, abd de suistimale açık uygulamalar yapıldı ve doğal olarak suistimal edildi kendini kadın hisseden kadınlar tuvaletine girebilir? gibi saçma sapan kurallar ve uygulamalar yerine adam akıllı topluma kazandırılsa bu insanlar tepkilerinizin yersiz olduğunu göreceksiniz umarım tepki gösterdiğin konuyu boş bir zamanında okuyup araştırırsın ve korkularının anlamsız olduğunu görürsün ha direkt dinime ters dersin anlarım ama boş argümanlar sunman yanlış.
Argümanlarım sana göre boş, benim inandığım yaratıcı kusurlu iş yapmaktan münezzeh demişim e din de onun kuralları olduğuna göre dinime de ters tabii ki, bu sağlamayı yazmaya gerek yoktu bence. Ne benim korkularım yersiz ne de benim gibi milyonların, basit biyoloji bu, lgbt bir iki nesil artarak devam etse ortada aile mi kalır? İşin ilahi sonuçlarına değinmiyorum bile. Benim gördüğüm bildiğim gerçek insanın iki cins olarak yaratıldığı ve bu cinslerin birbirine eş kılındığı. İlk insandan beri böyle gelmiş bir şey son birkaç yıldır insanlar ne yapacağını şaşırdı diye salt gerçek olmaktan çıkmıyor. Diğer alıntı yapan arkadaşa cevap yazacak vaktim yok, onun aklımda kalan bir sorusunu burada cevaplayayım. Deniz atlarının erkeği doğurur, o zaman hayvanın birinde bu var diye erkek insanlar da çocuk doğurmaya mı başlasın? Rahim falan mı nakledelim onlara? İnsanım ben yahu bana ne hayvanda ne olduğundan ki dediğinin örneğini de bilmiyorum, kendim araştırıp öğrenene kadar da var olduğunu kabul etmiyorum. Kaldı ki olsa bile beni bağlamıyor.

Ü

Üye silindi 123

Ek1: Translıktan örnek verildiğini gördüm. Cinsiyet uyum ameliyatı ''LALALAL BEN ERKEĞİM/KADINIM'' denilince pat diye gerçekleşen bir durum değil. Birçok uzman kontrolünden geçilerek verilen bir karar. Psikiyatristler veya ilgili diğer uzmanlar kişinin bu düşüncesinin yahut hislerinin geçici ya da kalıcı olup olmadığı üzerine uzunca araştırır. Çünkü amiyane tabiriyle ''Hop kestim hop biçtim hop taktım'' diye gerçekleşen bir durum değil. İnsanın bütün vücudunu etkileyen, hormonlarını değiştiren ve bir çok zorluk çıkaran bir süreçten bahsediyoruz. Ancak yine de isteniyor ve yapılıyor çünkü hiçbir şey bir insanın kendi vücudunda hapis ve yabancı hissetmesi kadar kötü değil. İyi forumlar tekrardan.

Ssw

Trainee
Tepki
17
Bu forum beni her geçen gün daha da fazla şaşırtıyor :D Keşke pozitif yönde bir şaşırtma olsaydı.

Buraya gelip neyin ne olduğundan bahsetmeyeceğim belli ki hepimizin okuma yazması var ve internete erişim sağlayabiliyor.

İlk olarak örneğin bana göre olan saçmalığına değinmeyeceğim lakin eğer tarihten örnek veriyorsak bir zamanlar kadınlar da cadı olarak görülüp yakılıyordu bu dünyada bilmem biliyor musun? Ya da kedileri toplattılar ve sonra örnek verdiğin hastalıklardan birine kurban gittiler falan. İnsanlık 1950'ler ile aynı bilim ve ilim seviyesinde değil ilk olarak bunu bir netleştirelim istersen. Çünkü bir dönem siyahiler de köle olarak görülüyordu (ne yazık ki bu düşünce hala bitmiş değil). Veya diğer herhangi bir ''farklılık'' ya da azımsanan ''azınlık''. O zamanlarda şuan normal ve rutin bir hale gelmiş ''hastalıklar'' da ölümcül etkiler bırakmıştı. Bil bakalım neden? Bingo! Çünkü şuan ki kadar gelişmiş değildik :LOL:.

Yaş örneği de ayrı bir saçmalık (kanımca). Her zaman her grubun, her topluluğun ya da zümrenin aşırıları olmuştur. Erkekleri öldürelim diyen feministler var diye feminist bakış açısı yanlış mıdır? Ya da Müslüman olduğunu var sayarak çocuklarının başını daha ergenliğe girmeden kapatan insanlara bakıp tüm İslam cemiyetini böyle kabul etsek, bu doğru bir yargı mı olur? Müslümanlar tarafından her zaman kullanılan bir savunma vardır; ''Bu gerçek İslam değil!''. Bir de bu savunmayı LGBTi+ ve hak bakımından diğer azınlıklar için düşünmeni isterim. Eğer birkaç kişinin uygulama şekline, hal ve hareketlerine bakarak kesin bir yargı sunacaksak inan burada ilk senin başın yanar. Toplumun kutuplaşması ortada, birkaç gönderide bu konuda yakındığını da gördüm. Herhangi bir yorumum yok. Burada bahsetmek istediğim senin inancın yahut dinin asla ve kat a değil bunu bir açık edeyim öncelikle. Demek istediğim eğer birkaç kişinin hareketlerine bakarak bir şeye yanlış damgası vurulması akla mantığa uygun olsaydı büyük ihtimalle toplumun bir çoğu kafasında çarpı işaretleri ile geziyor olurdu. Tekrar söylüyorum dinin veya inancına herhangi bir yorumum yok ancak sen sadece senin inancına göre yanlış olduğunu söyleyip çekilmek yerien ipsiz sapsız örnekler verirsen bana da cevap hakkı doğar diye düşünüyorum. Burada yaptığım dinine bir saldırı değil ''whataboutism''. İnternet'ten bakabilirsin anlamına bilmiyorsan, eğer istersen.

Buna vereceğim cevap da gayet basit: Onların da özgürce senin gibi sevme hakkı olsun diye :D Sen siyahi misin? Hayır (büyük ihtimalle ?). Siyahi birinin haklarını savunmak için siyahi biri mi olmak gerekir? Hayır. Ya da çok uzak geldiyse, kadın haklarını desteklemek için kadın olmak mı gerekir? Hayır.

Umarım yardımcı olmuştur. Geri kalan her şeyi bir kaç tık ile internette bulabilirsiniz. İyi forumlar 🖖.
İnsanların saçma sapan sebeplerle başkalarına eziyet etmelerine göz yummalıyım demiyorum. Ancak destekliyorum diyecek kadar bir şey yapmıyorum. Her şeyi teker teker savunmaya kalkamam ki. Aktivist değilim?

Damla

Trainee
Tepki
81
Umarım twitter hesaplarınızda konu ensest pedofili ve zofili olunca da sesiniz bu kadar çıkıyordur zira şu cıngar çıkarmaya çalışanlar hariç LGBT bireylerinin bu dünyaya hiçbir zararı yok. Zofili, ensest ve pedofili hastalıktır ama nedense tek konuştuğumuz LGBT de LGBT.
Hepsine sesim çıkıyor gönlün rahat olsun. Her yanlış yanlıştır, diğeriyle yan yana koyunca aklanmıyor. Burada bile bir iki kere yorumlarıma denk gelmiş biri ped0fili hakkında devamlı yazdıklarımı görür, görmek isteyen bakabilir aynı adı kullanıyorum blogda da. Bu psikolojiyi de anlamıyorum bu arada, lgbtye karşı olanların yazdıklarını desteklediğini düşündüren nedir size, çok fazla görüyorum bunu? Ek olarak cıngar çıkarsa da çıkarmasa da tamamının dünyaya zararı olduğunu düşünüyorum.

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627

Bu düşünce bana hiç mantıklı gelmiyor. 1950'lerden bu yana bilimde özellikle psikolojide çok fazla gelişim oldu. O zamanlar yanlış olduğunu düşündüğümüz şeylerin şu an doğrusunu biliyoruz yapılan araştırmalar sayesinde. Bunu feminizm için de söyleyebilirsin. Nasıl kadınların oy kullanabilmesi insan haklarına giriyorsa, LGBT bireylerin evlenebilmeleri de insan haklarına giriyor.

Damla

Trainee
Tepki
81
aile kalmasın artık zaten ya bu dünya nüfusuyla içecek su bulamayınca görücez çocuk yapma kısıtlaması gelmeli tüm dünyada özellikle bazı ırklara
Onun için lgbtye gerek yok, trde nüfus konusuna azıcık bile hakimseniz cumhuriyetin kuruluşu sonrasında uygulanan çeşitli politikaları ve hepsinden verim alındığını bilirsiniz. Aile kurmak da yaradılış gereğidir bu arada, ne yapsan ortadan kalkmaz. Bir yaşı devirince çocuk da çocuk diye sayıklıyor hemen hemen her insan, çünkü fizyoloji.

kanka sen hic dogrulanabilirlik yanlislanabilirlik fikir ve argumanlarini okumadin mi senin yanlisin herkesin yanlisi degil
Eyvallah