Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Maddi Olarak Her Şeye Nasıl Yetişiyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
Arkadaşlar konudan sapmayalım. Sukuna, evet burada seni sevmeyenler olabilir. Fakat çoğu kişinin gayet normal, düzgün yorumlar yaptığını da görüyorum. Her gün yeni üyeler katılıyor foruma o yüzden kimsenin seni istemediği algısına kapılmamalısın bence. Geçmişteki tartışmaları geçmişte bırakalım. Konu başlığının altına da önceki tartışmaları yansıtmayalım lütfen. Başkalarının konuları için de bu nezaketi gösterebilirsiniz umarım.

Elenor

Trainee
Tepki
120
birine terapi al seni hayata kazandirmak istiyorum demek hic hos degil.
Art niyetli bir yorum yoktu
İlk kez yazmaya başladığım için tanımadığınız için yanlış anlamanıza birşey demiyorum ama ben kötü bir şey yazdığımı düşünmüyorum
İyi niyetli bir tavsiye yaptım ama kırıcı birşeyse de özrümü dilerim

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
kıskanıp hasetlenmiş miyim? tavsiye almak istediğim için başlığı açtım kendi işletmesi olduğunu yazmaya gelmiş koşa koşa
işletmesi olan insanlar zengin mi oluyo bu devirde? ben de avukatım, tüm forumun bildiği üzere, ben de tavsiye vermeye gelecektim bana da mı "tuzun kuru" diyecektin? hayatım, sen bi hayal kuruyorsun sanırım meslek sahibi ya da bir işletmesi olan herkesin "tuzunun kuru" olacağına dair ama seni ülkemizin gerçekleriyle yüzleştireyim: kazanmak nasip olursa kazanıp bitireceğin üniversiteden sonra da o 200 liralık kitaplara paran yetmeyecek, çünkü devir böyle. şu an avukat olarak aldığım maaş, katiplerin maaşının yarısı belki de - ki ben 4 sene hukuk okudum onlar genelde 2 senelik adalet okuyor. elime geçen para 3 gün içinde yok oluyor, ki benim yaptığım tek şey evimi geçindirmekten ve evleneceğim için çeyiz dizmekten ibaret (koskoca avukat olduğum halde çeyizimin %90'ını annem diziyor lol baya tuzum kuru dimi). ama işletme sahibi diye tuzun kuru dediğin insanlar işletmeye ait dükkanı işletme değil de, mesken olarak gösterse atıyorum 5000 lira elektrik faturası ödeyecektiyse, sırf işletme olarak göstermek ZORUNDA OLDUKLARI için 30k fatura ödüyorlar çoğu zaman. ne kadar para kazanıyorsan devlet o kadar çok alıyor işte. arabası olan adama 2 gün önce tuzun kuru derdin belki ama insanlar arabaları var diye kanuna tamamen aykırı bir şekilde 2 defa mtv ödedi tek sene içerisinde. önce bi uyan, 200 liralık kitabı neden alamıyorum diye bir sorgula, sonra da eline senden 5-10 lira daha fazla geçen insanlara "tuzun kuru" muamelesi yapmaktan vazgeçip ülke gerçekleriyle yüzleş. çünkü bu ülkede kimsenin tuzu kuru değil artık. banka hesabında milyar dolarlar dönmüyorsa alt tabakasın artık bu ülkede. NOKTA.

Konu Sahibi
stormysukuna

stormysukuna

Trainee
Tepki
-78
işletmesi olan insanlar zengin mi oluyo bu devirde? ben de avukatım, tüm forumun bildiği üzere, ben de tavsiye vermeye gelecektim bana da mı "tuzun kuru" diyecektin? hayatım, sen bi hayal kuruyorsun sanırım meslek sahibi ya da bir işletmesi olan herkesin "tuzunun kuru" olacağına dair ama seni ülkemizin gerçekleriyle yüzleştireyim: kazanmak nasip olursa kazanıp bitireceğin üniversiteden sonra da o 200 liralık kitaplara paran yetmeyecek, çünkü devir böyle. şu an avukat olarak aldığım maaş, katiplerin maaşının yarısı belki de - ki ben 4 sene hukuk okudum onlar genelde 2 senelik adalet okuyor. elime geçen para 3 gün içinde yok oluyor, ki benim yaptığım tek şey evimi geçindirmekten ve evleneceğim için çeyiz dizmekten ibaret (koskoca avukat olduğum halde çeyizimin %90'ını annem diziyor lol baya tuzum kuru dimi). ama işletme sahibi diye tuzun kuru dediğin insanlar işletmeye ait dükkanı işletme değil de, mesken olarak gösterse atıyorum 5000 lira elektrik faturası ödeyecektiyse, sırf işletme olarak göstermek ZORUNDA OLDUKLARI için 30k fatura ödüyorlar çoğu zaman. ne kadar para kazanıyorsan devlet o kadar çok alıyor işte. arabası olan adama 2 gün önce tuzun kuru derdin belki ama insanlar arabaları var diye kanuna tamamen aykırı bir şekilde 2 defa mtv ödedi tek sene içerisinde. önce bi uyan, 200 liralık kitabı neden alamıyorum diye bir sorgula, sonra da eline senden 5-10 lira daha fazla geçen insanlara "tuzun kuru" muamelesi yapmaktan vazgeçip ülke gerçekleriyle yüzleş. çünkü bu ülkede kimsenin tuzu kuru değil artık. banka hesabında milyar dolarlar dönmüyorsa alt tabakasın artık bu ülkede. NOKTA.
yaptıkları diğer yorumları okumuyo musun? ''sana terapi aldırayım'' ''seni hayata kazandırmak isterim'' daha ne kadar üstten bakabilirler? sadece işinize geleni görüyosunuz siz burda

Elenor

Trainee
Tepki
120
yaptıkları diğer yorumları okumuyo musun? ''sana terapi aldırayım'' ''seni hayata kazandırmak isterim'' daha ne kadar üstten bakabilirler? sadece işinize geleni görüyosunuz siz burda
Özür dilerim neyi yanlış yaptığımı hala anlamıyorum ama özür diliyorum
İyilikle güzel bir niyetle eğer sana iyi gelecekse bu imkandan faydalanmana yardımcı olmak istedim ya sadece bu kadar ya

Konu Sahibi
stormysukuna

stormysukuna

Trainee
Tepki
-78
Özür dilerim neyi yanlış yaptığımı hala anlamıyorum ama özür diliyorum
İyilikle güzel bir niyetle eğer sana iyi gelecekse bu imkandan faydalanmana yardımcı olmak istedim ya sadece bu kadar ya
bana delirmişim muamelesi yapıyorsun topluma kazandırmak ne demek ben kayıp mıyım? ikiyüzlüsüünüz

Elenor

Trainee
Tepki
120
Ben tuzu kuru olsam bile yine de empati yapmak istiyorum ayrıca
Tuzum kuru deyip kenara çekilip bir şey olmaz mı demişim?
Anladığımı durumun beni de üzdüğünü paylaştım diye öfkelendi birden
Maddi durumum iyi olunca böyle dışlanmaktan ekonomi konuşulan yerden kovulmaktan çok bunaldım artık
Ne zaman rahatsızlığımı söylesem Helen zaten hayat sana güzel sen ne anlarsınki diyip susturuyorlar
İyi niyetimi yanlış anlamaya bayılıyorlar

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
diğer yorumlardan bahsetmiyorum ben, "tuzun kuru" yorumundan bahsediyorum. diğer yorumların haksızlığı senin yorumunun haksızlığını haklılığa çevirmiyor sonuçta. onları da gördüm, doğru bulmadım. ama o başka bir konu. bence bu devirde kimsenin kimseye maddi açıdan "tuzun kuru" demesi doğru değil, zira ülkede kalan zaten aç ama bi umut yurtdışına kaçan insanlar da aç. açıkçası seni anladığımı gösterir bir şekilde içten tavsiyeler vermeye gelmiştim ama o yorumunu görünce kahroldum. anladım ki benim de tuzum kuru olacaktı senin gözünde, o yüzden tavsiye vermekten vazgeçtim. ama naçizane bi abla tavsiyesi vereyim: bu düşünce şekliyle hayatta çok zorlanırsın, kendi mental sağlığın için bir şeyleri gözden geçirmeni öneririm.

Konu Sahibi
stormysukuna

stormysukuna

Trainee
Tepki
-78
Ben tuzu kuru olsam bile yine de empati yapmak istiyorum ayrıca
Tuzum kuru deyip kenara çekilip bir şey olmaz mı demişim?
Anladığımı durumun beni de üzdüğünü paylaştım diye öfkelendi birden
Maddi durumum iyi olunca böyle dışlanmaktan ekonomi konuşulan yerden kovulmaktan çok bunaldım artık
Ne zaman rahatsızlığımı söylesem Helen zaten hayat sana güzel sen ne anlarsınki diyip susturuyorlar
İyi niyetimi yanlış anlamaya bayılıyorlar
terapi alıp bunların üstesinden gelebilirsin

Elenor

Trainee
Tepki
120
Hakkında kötü düşünmek istemiyorum ama yazdığında bende iyi niyet ibaresi göremedim. Sadece sosyal medya üzerinden kimsenin akıl sağlığı ile ilgili tahminde bulunup "tedavi ol" diyemezsin. Bunu bu işte uzman olanlar bile yapmaz. Yanlışın tam olarak bu.
Terapi çok pahalı deyince almak istediğini ama erişemediğini düşündüm ve bunu söyledim evet şimdi sen açıklayınca neden hoş olmadığını açıkladım
Teşekkür ederim açıkladığın için

Konu Sahibi
stormysukuna

stormysukuna

Trainee
Tepki
-78
diğer yorumlardan bahsetmiyorum ben, "tuzun kuru" yorumundan bahsediyorum. diğer yorumların haksızlığı senin yorumunun haksızlığını haklılığa çevirmiyor sonuçta. onları da gördüm, doğru bulmadım. ama o başka bir konu. bence bu devirde kimsenin kimseye maddi açıdan "tuzun kuru" demesi doğru değil, zira ülkede kalan zaten aç ama bi umut yurtdışına kaçan insanlar da aç. açıkçası seni anladığımı gösterir bir şekilde içten tavsiyeler vermeye gelmiştim ama o yorumunu görünce kahroldum. anladım ki benim de tuzum kuru olacaktı senin gözünde, o yüzden tavsiye vermekten vazgeçtim. ama naçizane bi abla tavsiyesi vereyim: bu düşünce şekliyle hayatta çok zorlanırsın, kendi mental sağlığın için bir şeyleri gözden geçirmeni öneririm.
özür diliyorum seni ve senin gibileri incitmek istemedim arkadaş bana başından beri iyi niyetli gelmemişti yanlış anlamayın lütfen.

Konu Sahibi
stormysukuna

stormysukuna

Trainee
Tepki
-78
Oylamanın tekrar yapılmasını rica ediyoruz. Gerçek Queen burada😔
ben de mi sorun var anlamıyorum cidden yaşadığım zorluğu buraya dökmek istedim arkadaşın yazdığı yorumu tavrını beğenmedim her olayda üstüme 50 kişi toplanıp gelmek zornuda değilsiniz kendinize yeni eğlenceler bulun amacım ortalığı karıştırmak değil

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
İnsanları kışkırtıyorsun sana iyi niyetle yorum yapıyorlar onları saçma sapan yerlere çekiyorsun sonrada mağdur edebiyatı yapıyorsun. Burada işine geleni gören sensin. Benim kendi başlığımda bama saçma sapan laflar etmene rağmen burada sana hiçbir şey olmamış gibi yorum yazdım ama laf ediyorsun. Sanki insanlar durduk yere laf ediyor. Neden senin dışında kimseye böyle agresif davranmıyor bu insanlar düşündün mü hiç?

Konu Sahibi
stormysukuna

stormysukuna

Trainee
Tepki
-78
O senlik değil ya bana laf attı orda 🙃
anladım saol açıkladığın için
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

İnsanları kışkırtıyorsun sana iyi niyetle yorum yapıyorlar onları saçma sapan yerlere çekiyorsun sonrada mağdur edebiyatı yapıyorsun. Burada işine geleni gören sensin. Benim kendi başlığımda bama saçma sapan laflar etmene rağmen burada sana hiçbir şey olmamış gibi yorum yazdım ama laf ediyorsun. Sanki insanlar durduk yere laf ediyor. Neden senin dışında kimseye böyle agresif davranmıyor bu insanlar düşündün mü hiç?
sadece eleştiri yaptım senin başlığında üstten bir tavır sezdim sen de en ufak eleştirye gelemiyosun o zaman

Elenor

Trainee
Tepki
120
Ben yazdığımda yanlış olduğunu düşünmemiştim çünkü maddi olarak terapi almakta zorlanacağını yazmıştı
Kötü niyetle yazmadım ama öyle anlaşılıyormuş dışardan bakınca pandalı yazar yazınca anladım neden kötü gözüktüğünü
@stormysukuna özür dilerim niyetim sana delisin demek değildi

Konu Sahibi
stormysukuna

stormysukuna

Trainee
Tepki
-78
Ben yazdığımda yanlış olduğunu düşünmemiştim çünkü maddi olarak terapi almakta zorlanacağını yazmıştı
Kötü niyetle yazmadım ama öyle anlaşılıyormuş dışardan bakınca pandalı yazar yazınca anladım neden kötü gözüktüğünü
@stormysukuna özür dilerim niyetim sana delisin demek değildi
sorun değil ben de yanlış anlaşılmaktan yoruldum artık

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
anladım saol açıkladığın için
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

sadece eleştiri yaptım senin başlığında üstten bir tavır sezdim sen de en ufak eleştirye gelemiyosun o zaman
Eleştiri bizi hayvan olarak görüyor diyip algı yaratmak değildir. Benim hayatım eleştirilmekle geçti. Bahsettim şey sana beni kıracak olmadığım gibi gösterecek bir yorum yapmana rağmen yardımcı olmaya çalıştım ama sen agresif bir şekilde tepki veriyorsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...