Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Maddi Olarak Her Şeye Nasıl Yetişiyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

stormysukuna

Trainee
Tepki
-78
biliyorum burda pek sevilmiyorum ama aklımı kurcalayan beni üzen bir konu var. ben yks'ye hazırlanıyorum ve güzel bir test kitabı almak istesem 200 lira. 2.kez mezuna kaldığım için aileme yük gibi hissediyorum zaten onlardan okul ihtiyacım hariç para istemekten utanıyorum. çevreme baktığımda herkes her şeye yetebiliyor gibi ben kendime bir şey alamadan direk bitiyor param. sizler nasıl idare ediyosunuz?

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
6 yaşımdan beri dedemden finans dersleri alıyorum. Paramın yarısını harcıyorum kalan yarısının bir kısmını biriktirip diğer kısmıyla yatırım yapıyorum. Çok işe yarayan bir yöntem dedem 80 yıla yakın ticaret yapmış bir adam. Bir öğrenci adına konuşacak olursamda zevk için alınan ürünleri ksıtlamak çok çok önemli. Pdf çözebilirsin mesela

Konu Sahibi
stormysukuna

stormysukuna

Trainee
Tepki
-78
Ailen için bu tip bir konuda endişelenmen çok iyi bir davranış fakat bence onlar da bu tip konuların öneminin farkındadır.Önemli bir sınava gireceğin için bence kitap ihtiyaçlarını tam olarak gidermeni öneririm.
kitap ihtiyacımı gideriyorum ama sonra kendime bir şey almak isteidğimde çekiniyorum

Konu Sahibi
stormysukuna

stormysukuna

Trainee
Tepki
-78
Her şeyin fiyatı çok arttı son yıllarda ve ülkemin insanlarının erişememesi daha da dokunuyor
Bizim de bir işletmemiz var gelenlerin hepsi yabancı bu durum çok üzüyor beni
tuzu kuru insanların şu sahte üzüntülerine katlanamıyorum

Elenor

Trainee
Tepki
120
6 yaşımdan beri dedemden finans dersleri alıyorum. Paramın yarısını harcıyorum kalan yarısının bir kısmını biriktirip diğer kısmıyla yatırım yapıyorum. Çok işe yarayan bir yöntem dedem 80 yıla yakın ticaret yapmış bir adam. Bir öğrenci adına konuşacak olursamda zevk için alınan ürünleri ksıtlamak çok çok önemli. Pdf çözebilirsin mesela
Nasıl kendini tutabiliyorsun ya? Benim elim hemen harcamaya gidiyor yeni yeni yatırım yapmayı öğrenmeye başladım
Küçüklüğümden beri öğretiyorlar asıl işimizi ama parayı katlamaya uğraşmamıştım son birkaç yıla kadar kadar çok zor geliyor şimdi de

flora

Trainee
Tepki
12
ben de ikinci mezuna kalıp kazandığım için seni az çok anlayabiliyorum ama bu dönem 2. mezuna kalma stresi ve sınav stresi zaten insana yetiyor bir de parayı dert edersen derslerini de kötü etkiler. ailen zaten tekrar sınava hazırlanmanı destekliyorsa senlik bir durum yok onlar düşünmüşlerdir. test kitabı konusunda ikinci el alabilirsin ya da geçen yıldan kalan testleri de çözebilirsin bir iki soru dışında değiştirmiyorlar aynı sorular var hep.

Konu Sahibi
stormysukuna

stormysukuna

Trainee
Tepki
-78
bütün hayatını sahip olmadığın şeylere sahip olan insanları kıskanıp hasetlenerek geçiremezsin kız en ufak kötü bi şey söylememiş??
kıskanıp hasetlenmiş miyim? tavsiye almak istediğim için başlığı açtım kendi işletmesi olduğunu yazmaya gelmiş koşa koşa

Elenor

Trainee
Tepki
120
tuzu kuru insanların şu sahte üzüntülerine katlanamıyorum
Eleştirmeye de mi hakkın yok anlamıyorum ki
Bu olanlar benim ya da ailemin suçu mu?
Bende memnun olmadığımı söylemişim dimi?
Sahte falan değil üzüntüm gerçekten gençlerin yurtdışına gitmeye çalışması çok üzüyor artık
Buralar oralardan çokkkk daha güzeldi çünkü

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
kıskanıp hasetlenmiş miyim? tavsiye almak istediğim için başlığı açtım kendi işletmesi olduğunu yazmaya gelmiş koşa koşa
aynen tavsiye için başlığı açmışsın ama hiçbir tavsiyeye cevap vermeyip saldırabileceğin tek bir yorum seçip ona yüklenmişsin ilgi mi istiyorsun anlamadım ama bu şekilde olmaz aşkoo

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Nasıl kendini tutabiliyorsun ya? Benim elim hemen harcamaya gidiyor yeni yeni yatırım yapmayı öğrenmeye başladım
Küçüklüğümden beri öğretiyorlar asıl işimizi ama parayı katlamaya uğraşmamıştım son birkaç yıla kadar kadar çok zor geliyor şimdi de
Bilmem çocukluğumdan beri alışkınım diye sanırım. Paramın yarısı yetiyor bana zaten çok alışveriş yapmayı seven biride değilimdir. Kıyafet değilde makyaj alışverişi yapmayı daha çok seviyorum ama çok gitmemeye çalışıyorum sephoraya bu şekilde fjdjdkdn

Konu Sahibi
stormysukuna

stormysukuna

Trainee
Tepki
-78
Konuşmayayım diyorum ama dayanamıyorum artık hayır yani insanların hayatından sanane herkes senin gibi mi yaşamak zorunda hepimizin farklı hayatları var
tavsiye alabileceğim içimi dökebileceğim tek yeri böyle bir cehenneme çevirdiniz hemen her şeyde başıma üşüşmek zorunda değilsiniz
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ya konuyla alakalı olduğu için söyledim her şeyden tetikleniyorsun
Özür dilerim maddi durumum senden iyi olsuğu için
Acılarımızı paylaşamazmışız demek ki
aynen çok iyi niyetlisin ben de yedim :d

Elenor

Trainee
Tepki
120
Bilmem çocukluğumdan beri alışkınım diye sanırım. Paramın yarısı yetiyor bana zaten çok alışveriş yapmayı seven biride değilimdir. Kıyafet değilde makyaj alışverişi yapmayı daha çok seviyorum ama çok gitmemeye çalışıyorum sephoraya bu şekilde fjdjdkdn
Sephora beni mahvediyor oradan uzak kalsam her şey düzene girecek aslında skksksk

Elenor

Trainee
Tepki
120
tavsiye alabileceğim içimi dökebileceğim tek yeri böyle bir cehenneme çevirdiniz hemen her şeyde başıma üşüşmek zorunda değilsiniz
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

aynen çok iyi niyetlisin ben de yedim :d
Afedersin de cehennem ne ya
Drama Queenlik yapıyorsun bence tam olarak şimdi
Ben ne dedim ki? Ben de memnun değilim dedim ya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...