Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Meslek Liseleri

aslı

Fanbase Starter
Tepki
696
Ben bu sene LGS’ye girdim.Maalesef ki puanım kötü geliyor.Obpm 93.Meslek lisesine gideceğim annem yüzünden.85 ile alıyor.Kız meslek lisesi.Anadoluya da obpm yetiyor.Matematiğim çok kötü.Sizce meslek lisesine mi gitmeliyim Anadolu’ya mı?

I

Ikiryō

net anadolu. meslek liseli arkadaslarim varsa burada, sozum meclisten disari.ama meslek liseleri bildigim kadariyla egitim ve cevre olarak cok cok dusuk. bizim kursta bir kiz vardi mesela ona ayt derslerini vermediklerini ek olarak meslek dersleri verdigini ve bundan magdur oldugunu soyluyordu. bence anadolu. kardesim lgsde kotu yapmamasina ragmen meslek lisesi gitmesin diye kirk tane takla attik. ayrica universitede okumak insana en azindan vizyon ve hayat tecrubesj katar diye dusunuyorum BU ARADA CANIM BENIM MANYAK MISIN SANA MATEMATIGINI DUZELMEYECEGINI DUSUNDUREN NEDIR
watch this

Moderatörün son düzenlenenleri:
G

<.<gattara<.<

Ben bu sene LGS’ye girdim.Maalesef ki puanım kötü geliyor.Obpm 93.Meslek lisesine gideceğim annem yüzünden.85 ile alıyor.Kız meslek lisesi.Anadoluya da obpm yetiyor.Matematiğim çok kötü.Sizce meslek lisesine mi gitmeliyim Anadolu’ya mı?
eğer yazılımla uğraşmak istersen ve Amerika'ya gitmek gibi bir hedefin varsa - Türkiye'de olabilir dolar bazından maaş alanda var kendi şirketini kuranda var. Devlettin bu konuda çok güzel projeleri ve çalışamaları var. İstersen kurslara Ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyorsun. Hatta 42 okulları filanda var ve daha fazlasını yapacaklarına inanıyorum. Yazılımda iyi para olunca tenolojiye yönelmek mantıklı olur.
Güzel bir Meslek lisesinden bilgisayara devam edersin 2 yıllık geçiş hakkın oluyor. Daha sonra dgs ile bilgisayar mühendisliği zaten meslek lisesinde 13-14 yaşında öğrendiklerin diğer 18 yaşında yeni başlamış ünv. öğrencilerden 3-0 önde olarak başlıyorsun. Şahsen meslek lisesinde okumadığıma çok pişmanım:(

Ü

Üye silindi 189

anadoluya git asko benim meslege giden tanidiklarim hep pisman oldu hem mayin kotuyse sozelci ya da dilci olabilirsin anadoluda daha cok secenek var gibj

I

Ikiryō

Bir de cok fazla zorbalik, gruplasma ve kavga var. Benim okulumun yakininda vardi meslek lisesi her gun farkli bi olay. Kuzenim oraya gidiyodu bana bulasan olursa haber ver cikisina gelirim falan diyodu. 4 yil boyunca hic oyle buyuk bi sey yasamadim kendi okulumda ama o orada haftada bir kavgaya bulasiyodu. O yuzden mental acidan cok etkilenebilirsin. Ozellikle itilip kakilmayi goz alamiyorsan.
benim de uzaktan kuzenim(?) meslek lisesindeydi allahim..... korkunc seyler anlatiyordu orta okulda travmaydi benim icin lise sinavinda yuzde 4'e giremedim diye meslek lisesine gidicegimi sanip aglama krizine girmistim (bir ogrencinin kaygi bozukluguna ilk adimlari hosgeldin anksiyete bebek.......)

elderun

Trainee
Tepki
109
Meslek lisesi önermiyorum açıkçası bildiğim kadarıyla son sene stajların da oluyor yks için çalışman zor olabilir.Anadolu liseleri bu konuda daha rahat bence.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ben de lgsde azicik cuvallamistim ama ortalamam iyi oldugu icin izmirde en yuksek obpyle alan okula geldim. O zaman ogretmen dayim salak muamelesi yapip bana meslek yaz demisti (is bulmam kolay olur diye) ama benim hali hazirda derslerim iyi oldugundan kendime guvenip anadolu yazdim obpyle alan. Verdigim en iyi karardi bence.

Gastronomi okumak istiyorsan meslege gidebilirsin kotu olmaz. Sadece son sene stajla beraber cok yorucu oluyor diye biliyorum. Ve meslek derslerini almaya basladiktan sonra diger ders sayilarin asiri azaliyo. Ayrica meslek liselerinde cogu hoca duzgun ders isleuemiyor bi yerden sonra. Eger universite hayati yasamak istiyorsan bunlar sorun. Cunku lisenin basinda tytyi saglam tutabilmek icin konulari iyi kotu bilmen lazim. Son 2 senede sozel derslerini gormen lazim ki ayt sozeli yapabilesin. Ama yok ben universite okumicam direkt calisicam dersen meslekten cikip is bulman liseden cikip is bulmandan kolay olur. Biraz kendi yasadigim lise hayatina bakarak soyluyorum senin dusundugun anadolu nasildir bilmiyorum ama verdigim en iyi karardi gercekten her animi dolu dolu gecirdim.
Ay herkes burada lgs'ye girmiş ben sbs öğrencisiydim teyzeniz gibi hissettim 😢

elderun

Trainee
Tepki
109
Benim de tutan nitelikli liseler vardi ama evime hep uzaklardi. Opyle alan en yuksek yerde evime yakindi ondan yazmistim. Ogretmen olan dayim bana cok laf etmisti. Sinirden butun yaz aglayip durmustum... Aileler cidden kapatilsin ya

Ay sbs teogdan once miydi lajdaldjajs ben 2004 ekim dogumluyum benden o kadar buyuk degilsindir ya lajdakndakks
98 doğumluyum 😢 ajumma erama gireceğim yakında

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
2,103
mesleğe giden bir kuzenim vardı ve okulda stajlardan dolayı düzgün ders göremediklerini söyledi. başka bir kuzenimde çok daha iyi olduğunu söyledi. aslında bizim ilçede ki meslek lisesi birazcık iyi olsaydı ben de giderdim belki ama işte üni için pek iyi bir fikir değil

G

<.<gattara<.<

mesleğe giden bir kuzenim vardı ve okulda stajlardan dolayı düzgün ders göremediklerini söyledi. başka bir kuzenimde çok daha iyi olduğunu söyledi. aslında bizim ilçede ki meslek lisesi birazcık iyi olsaydı ben de giderdim belki ama işte üni için pek iyi bir fikir değil
2 yıllık hak veriyorlar isteyen 4 yıllığa tamamlıyor benim kuzenimde çok kötü meslek lisesinde okudu sonra 2 yılldan sınavsız geçiş hakkını kullandı (şimdi var mı bilmiyorum ) sonra oturup dgs çalıştı itü'ye girdi :/

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,565
Pilot ya da aşçı olmak istiyorsan meslek ama onun disinda anadolu senin icin daha iyi olur

Konu Sahibi
aslı

aslı

Fanbase Starter
Tepki
696
Meslek lisesi mezunuyum. IHL'den eml'ye geçmiş biri olarak söyleyebilirim ki emlden mezun olduğuma hiç pişman değilim. Her şey sana kalmış köklü bir okulsa hiç düşünme git bence. Benim mezun olduğum okul İzmitin en köklü liselerindendi mesela
köklü bir okul.1885 de kurulmuş.

net anadolu. meslek liseli arkadaslarim varsa burada, sozum meclisten disari.ama meslek liseleri bildigim kadariyla egitim ve cevre olarak cok cok dusuk. bizim kursta bir kiz vardi mesela ona ayt derslerini vermediklerini ek olarak meslek dersleri verdigini ve bundan magdur oldugunu soyluyordu. bence anadolu. kardesim lgsde kotu yapmamasina ragmen meslek lisesi gitmesin diye kirk tane takla attik. ayrica universitede okumak insana en azindan vizyon ve hayat tecrubesj katar diye dusunuyorum BU ARADA CANIM BENIM MANYAK MISIN SANA MATEMATIGINI DUZELMEYECEGINI DUSUNDUREN NEDIR
watch this
YA ANNEM YÜZÜNDEN HER ŞEY MATIM KÖTÜ DİYE BİR ŞEY YAPAMAYACAĞIMI SANIYOR AMA KENDİSİNİN MATEMATİĞİ HEP 1 GELİYORMUŞ ZORTT

• Beğen
Reactions: ask
I

Ikiryō

köklü bir okul.1885 de kurulmuş.

YA ANNEM YÜZÜNDEN HER ŞEY MATIM KÖTÜ DİYE BİR ŞEY YAPAMAYACAĞIMI SANIYOR AMA KENDİSİNİN MATEMATİĞİ HEP 1 GELİYORMUŞ ZORTT
13 yasinda anneme zort desem var ya ✋🏻✋🏻✋🏻 totoma ani diye birakir AYRICA MATINI DUZELTEBILIRSIN asiri kotuyse al bi tane antremanlarla matematik yazin coz 😼😼

• Beğen
Reactions: ask