Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Nct'den Mark G-Dragon'un Tüm Erkek Idollerin Rol Modeli Olduğunu Söyledi + Netizen Yorumları

Mimosa

Trainee
Tepki
6

Bir süre önce NCT'den Mark'a Eric Nam'ın programına katıltığında kendisinin de dahil olduğu hayalindeki 5'li grubun kim olduğu soruldu. Bu isimlerin arasında Kanadalı arkadaşı The Boyz'dan Kevin, grup ve şirket arkadaşları olan NCT'den Ten ve EXO'dan D.O.'nun yanısıra G-Dragon vardı. Ancak konuşmasındaki ve vücut dilinde dikkat çeken şey, G-Dragon'ın adını söylerken "Onun ismini söylerken bu şekilde bacak bacak üstüne atmam doğru olur mu?" diye tereddüt etti.

Birkaç gün önce de bir fan ile konuşurken yine G-Dragon'dan bahsetti ve onun idollerin, özellikle tüm erkek idollerin rol modeli olduğunu söyledi.

Bunun üzerine netizenler Pann'da bir konu açıp yorumladılar. Konu yaklaşık 100 bin görüntüleme alarak sitenin en çok okunan ve beğenilen trend haberleri arasında yerini aldı.

Pann'd açılan konu ve yer alan yorumlar şu şekilde:

"GD tüm erkek idollerin rol modeli"

Mark'ın GD'nin adını anarken bacak bacak üstüne atıyor oluşu konusunda tedirgin olup sorması çok komik

Yorumlar ise şöyle:

1.[+316, -20] GD yalnızca idoller için değil, rapçiler için de rol model. Bugünlerde tüm rapçiler GD'nin şarkılarından etkileniyor ve ona saygılarını gösteriyor. Ayrıca moda dünyasında da büyük bir figür

2.[+270, -15] 5 kişiyle Avenger takımı yapması istendiğinde GD'nin adını söylerken bacak bacak üstüne atması açısında tedirgin olması aşırı komikㅋㅋㅋ.

3.[+259 -17] Bugünlerde moda elçileri ve diğer şeyler hakkında konuşup duruyorlar. GD harika, bunun yolunu o açtı.

4.[+118, -13] Beenzino'nun bile "Hongdae'de herkes G-Dragon'u taklit ediyor" diye sözleri olan şarkısı var

5.[+93, -12] GD'nin antileri ondan ne kadar nefret etse de o, onların idollerini idolü. Ünlülerin ünlüsü.

6.[+80, -2] GD yıllardır aktif değil ama hala rol model olarak gösteriliyor. O bir efsane. Birçok idol grubunu takip ediyorum ve hepsi de GD'yi rol model seçti.

--

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Twitter'da fanların 2019-2022 arasında GD'yi rol modeli olarak seçen kişilerin listesini yaptığı bir grafik var ve kaynakları da mevcut. GD'yi 2019-2022 arası 113 ünlü rol model seçmiş. Özellikle parmak basılan bir konu da var, bunlar fan olduğunu sevdiğini belirten kişiler falan değil onlar eklenmemiş. Eklenirse liste çok uzuyor^^

Ekli dosyalar

• F8_p2-MXAAAGCX5.jpg
    F8_p2-MXAAAGCX5.jpg
    202.1 KB · Görüntüleme: 11

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
Çoğu insan dinlediği ve izlediği ünlülerin karakterini eğer işinde iyiyse önemsemiyor bence.En son örneği de doja cat, kadın iyice abarttı en son naz* t-shirti giydi diye haberi yapıldı,fanlarına kötü davrandı diye boykot edicez dediler ama albümü çıkar çıkmaz şarkısını hit yaptılar.Bu tip kitlelere hiçbir skandal sökmez bence aynı şey bigbang fanları için de geçerli çoğu koreli Y kuşağı erkek zaten bigbang şarkılarıyla büyüdü erkekler arasında bu kadar popüler olan ilk erkek kpop grubu bigbangmiş.Malesef ki şu grubun hayranlığını ister istemez belli ediyorlar ama mark'ın söylediği söz hiç hoşuma gitmedi orası da ayrı bir mesele.gd kim ki onun hakkında konuşurken oturuşun önemli olsun? Hiçbir ünlü bu kadar abartılmamalı ve örnek alınmamalı ben bunu doğru bulmuyorum ki mark'ı da çok severdim işinde gücünde saygılı bir çocuktur.Fazla saygıdan böyle bir söz söylediğini varsaymak istiyorum korede senior-junior meseleleri ciddi olduğu için çok laubali görünmemek için de böyle söylemiş olabilir.

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
Çoğu insan dinlediği ve izlediği ünlülerin karakterini eğer işinde iyiyse önemsemiyor bence.En son örneği de doja cat, kadın iyice abarttı en son naz* t-shirti giydi diye haberi yapıldı,fanlarına kötü davrandı diye boykot edicez dediler ama albümü çıkar çıkmaz şarkısını hit yaptılar.Bu tip kitlelere hiçbir skandal sökmez bence aynı şey bigbang fanları için de geçerli çoğu koreli Y kuşağı erkek zaten bigbang şarkılarıyla büyüdü erkekler arasında bu kadar popüler olan ilk erkek kpop grubu bigbangmiş.Malesef ki şu grubun hayranlığını ister istemez belli ediyorlar ama mark'ın söylediği söz hiç hoşuma gitmedi orası da ayrı bir mesele.gd kim ki onun hakkında konuşurken oturuşun önemli olsun? Hiçbir ünlü bu kadar abartılmamalı ve örnek alınmamalı ben bunu doğru bulmuyorum ki mark'ı da çok severdim işinde gücünde saygılı bir çocuktur.Fazla saygıdan böyle bir söz söylediğini varsaymak istiyorum korede senior-junior meseleleri ciddi olduğu için çok laubali görünmemek için de böyle söylemiş olabilir.
Baştan sona katılıyorum bu yazıya

Jaesexual

Trainee
Tepki
293
Sen benim başımı eğmedin, SEN BENİM BAŞIMI KOPARDIN MARK.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Umarım önceden scriptlenmis bir seydir yoksa aninda unstan (benim delulu seviyesi)

layley

Trainee
Tepki
443
Kariyer açısından GD örnek alınabilir. Yetenekli biri bunu kimse inkar edemez Kendisi bir sahne adamı.

Fakat grubun eski üyesi olan, adını bile yazmak istemediğim kişi yüzünden genel olarak gruba antipati duyuyorum. Eski müziklerini bile açıp dinlemem. Bu durum ne onlardan ne de benden bir şey kaybettiriyor mu? Hayır.

Ama bunlar bir yana, konu bir insanı ilahlaştırmaya gelince... bu benim en nefret ettiğim olaydır.