Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

New Jeans?

katarinadesu

Trainee
Tepki
289
Sürekli bu grubun şarkılarının başarı haberlerini görüyorum deli gibi dinleniyorlar o yüzden bende meraktan dinliyorum bakıyorum şarkılarına ama hb ve omg dışında beni çeken hiçbir şarkıları yok hepsi aşırı sıkıcı geliyor sadece şarkılar değil grupta çok sıkıcı yani ne biliyim beni çeken bir üye yok hepsi aynı gibi sesleri yuzleri

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz

canimbanabas

Fanbase Starter
Tepki
1,773
Sürekli bu grubun şarkılarının başarı haberlerini görüyorum deli gibi dinleniyorlar o yüzden bende meraktan dinliyorum bakıyorum şarkılarına ama hb ve omg dışında beni çeken hiçbir şarkıları yok hepsi aşırı sıkıcı geliyor sadece şarkılar değil grupta çok sıkıcı yani ne biliyim beni çeken bir üye yok hepsi aynı gibi sesleri yuzleri

kızlar cidden tatlı gözüküyorlar hele kedi kız. sanırım grup içinde ingilizce konuşuyorlar yani dinamikler nasıl bilemem ama sürekli avustralya aksanı duyunca anlamadığım için sinirleniyorum. aynı grupta olsak kızları darlardım ' kardeşim burası kore, beğenemediysen avustralyaya git' vb.

neyse yani grup balon bence. normal şartlarda bi noktadan sonra patlaması lazım ama korede iu sendromu tuttu newjeans'e karşı. büyük ihtimalle bir iki seneye köklerini tam salarlar ve o balon iğne batırılsa bile patlamaz. 5-10 sene boyunca da bütün main awardları alırlar. klasik... 🤦

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
kızlar cidden tatlı gözüküyorlar hele kedi kız. sanırım grup içinde ingilizce konuşuyorlar yani dinamikler nasıl bilemem ama sürekli avustralya aksanı duyunca anlamadığım için sinirleniyorum. aynı grupta olsak kızları darlardım ' kardeşim burası kore, beğenemediysen avustralyaya git' vb.

neyse yani grup balon bence. normal şartlarda bi noktadan sonra patlaması lazım ama korede iu sendromu tuttu newjeans'e karşı. büyük ihtimalle bir iki seneye köklerini tam salarlar ve o balon iğne batırılsa bile patlamaz. 5-10 sene boyunca da bütün main awardları alırlar. klasik... 🤦
Beni de avusturalya aksani sinirlendiriyor ama anlamadigim icin degil garip yani bir garip

mektup

Trainee
Tepki
53
Koreli kadın ünlülerin çoğunluğunun görünüşü çok benziyor. Bunda estetik, saç kesimi ve makyajın çok etkisi var. New Jeans’in de üyelerini ayırt etmekte zorlanıyorum.
Ben 3 şarkılarını biliyorum favorim Ditto. Fresh bir imajları var ama bu kadar reklam almalarına ve ilgi görmelerine şaşırıyorum.

• Alev
Reactions: ask

justcallmeasude

Trainee
Tepki
15

Açıkçası son zamanlarda çıkan ve iyi yönetilen en iyi grup olduğunu düşünüyorum. Şarkı tarzlarının sakinliği, müzik videolarının havası, bir tasarımcı gözüyle bakınca teaser afişlerinde ve videolarındaki işçilik inanılmaz hoşuma gidiyor. Fikirler ve retro havası aşırı güzel. y2k bi grup çıkarmak, son 1-2 yıldır süregelen (ve bence 1-2 sene daha gidebilir) bu akımdan yararlanma fikri acayip iyi. Sadece ödül törenlerindeki kıyafet seçimlerini çok beğenemiyorum bir dw koreografileri çok tekrara düşüyormuş gibi geliyor. Gerçi sahnede görünce de ditto koreosu falan sanki beraber oynayıp eğlenen bir grup arkadaş gibi geliyor ve bu da hoşuma gidiyor. Kızlar da tatlı ve samimi geliyor. Özellikle İngilizce konuşabilmeleri bir +. Ne kadar tartışmalı bir grup olsa da çıkardıkları her işi takip ediyorum.
P.S: İşçilik olarak newjeans ve aespa afişlerine ve videolarına hayranlıkla bakıyorum açıkçası. Aespa teaser fontlarını topladığım dosyam falan var o derece dbşhsşbdş bulabilirsem nj için de yapmayı düşünüyorum aynısını. Bu tür güzel kpop fontlarını paylaşıp konuşabileceğimiz bi tasarımcı var mıdır acaba forumda? Haberleşsek güzel olurdu
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Beni de avusturalya aksani sinirlendiriyor ama anlamadigim icin degil garip yani bir garip
Çok spesifik olacak ama asyalı avustralyalıların konuştuğu avustralya aksanı benim baya hoşuma gidiyor ya. Ama beyazlar konuşunca çok sevemiyorum mesela lost dizisinde bi sarışın kız vardı onun konuşmasına aşırı gıcık oluyordum

marin

Trainee
Tepki
639
NewJeans yetenek bazında kendi jenerasyonundaki diğer grupların oldukça aşağısında. Dansta bir ITZY değiller. Vokalde bir NMIXX ya da aespa değiller. Ee Soyeon gibi şöyle kendini gösterecek bir rapper üyeleri de yok. Tek öne çıkan konseptleri ve imajları. Konsept konusunda zaten MHJ SM'den tanınan ve beğenilen biri olduğundan dikkat çekmeleri zor olmadı. Imaja gelince tıpkı IU gibi herkes üyelere küçük kız kardeş gözüyle bakıyor ve sevimli buluyor. Bunun halk üzerindeki etkisi büyük. Çünkü Koreliler işte Ulusun ilk aşkı, Ulusun ilk kız kardeşi gibi kendilerince oluşturdukları tanımlamalara fazlasıyla bağlanıyor. Şarkılarına gelince Hype Boy, OMG ve Ditto dışında başlık şarkısı gibi hissetiren şarkıları yok bence. İlk başta denedikleri tür iyi geldi çünkü çoğunlukla ağır beat olan şarkılar yapılıyordu ve bizi ferahlattı şarkıları. Ama 3.kez aynı türden gitmeleri biraz sıkıntı çünkü artık farklı gelmiyor. Sıkıcı geliyor. Velhasıl kelam süper bir imaj çalışmasıyla ve yapılabilecek maksimum pr ile bir grubu vezir de edebilirisn rezil de. Aslında BTS'in başarısının sırrı da iyi tanıtımdan geçiyor. Çaylak zamanlarında Bighit doğru tanıtım adımlarıni atmasa ve tabi BTS de çalışkanlığıyla üstesinden gelemse bu noktaya ulaşamazlardı. Yalnız NewJeans'in BTS ve MHJ markasını arkasına alarak bunu daha hızlı yaptığını eklemek gerek.

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
Attention ve ditto sarkilarini cok seviyorum ama kizlari stanler misin diye sorsan stanlemem cok yetenekli olduklarini dusunmuyorum ama arkalarinda saglam bi ekip var