Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Paris Moda Haftası

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Daha çıkış yapmayan kız grubu paris moda haftasına katılacak. Hybe'ın çıkış yapması beklenilen kız grubu "I'LL-IT" PFW'e davet edildiği ve Şubat ayının 28'inde katılacağı doğrulandı. Daha çıkış yapmayan bir grubun ünlü olmadan PFW'e katılması bana biraz garip geldi. K-Pop'ta neredeyse müzikten önce modanın hakim olduğunu görüyoruz. Ki daha çıkış yapmayan müstakbel idoller bile kolaylıkla moda showlarına katılım sağlayabiliyor. Grubu tanımıyorum ama görünce garipsedim ve sizinle de paylaşmak istedim, sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-02-22-16-08-33-374-edit_com.twitter.android.jpg
    Screenshot_2024-02-22-16-08-33-374-edit_com.twitter.android.jpg
    715.7 KB · Görüntüleme: 5
Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Bu kadar çaktırılmaz ama ya asjasa
Hiçbiri tanınmıyor daha
Tanınsınlar diye yapılıyor ama yni moda ile de başlamazsın KMSKBS
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ulan HYBE 😭

Valla çok iyi pazarlama, tanıtım yapıyorlar ama bu bana da hem garip hem de çok saçma geldi.
Yani bu kızlar çıkış yapınca altın kaşık denilerek lince maruz kalacak bunu da hesaba katmıyorlar

Nj'de de böyle olmuştu.Chanel için katılmışlardı sanırım ama başka marka da olabilir.
Bana çok zorlama geliyor böyle ilk zamanlarından oraya buraya gitmek.Muhtemelen nj gibi tüm yıl x markanın kıyafetlerini giyip gözümüze sokacaklar sonrada elçi olacaklar
En azından NJ çıkış yaptıktan sonra katıldı ki onların 20 30 büyük marka ile deanlaşmaları vardı.. Tabii onlarınki de pek normal değil ama bu gruba göre daha normal.

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Bu grup daha çıkış yapmadan çok şeyle mücadele etti. Öncelikle hayatta kalma şovu olan 'R U Next' ile belirlenen bir kadroları vardı ve altı üyeliydiler. Grupta yer alan Minju, Youngeo ve kısmen de Iroha dışındaki üç üyenin çıkış yapacak kadroda yer alması çoğu kişiyi şok etti. Özellikle 07'li olan Wonhee adındaki üç aylık stajyer büyük tartışma yarattı. Onun yerine Chanelle, Jiwoo ya da Jaemin adındaki üyeler bekleniyordu. Kızların ismi final günü verildi ama hâlâ logoları yok. Zaten şov da promo vs yapılmadan direkt sunuldu. Youngseo adındaki çıkış ekibinde yer alan üye de çıkış yapmadan gruptan ayrıldı, kendisi globalde en çok fana sahip üyeydi. Sektörde yer etmemiş bir grubun bir anda böyle yerlere katılması hoş değil, daha resmi çıkışlarını yapmadan bu duruma düşmeleri iyi olmadı. Yine de sektörde potansiyelini bilmedikleri idolleri elçi yapan çok marka var ve bu artık eskisi kadar etkili değil. BP üyelerinin ilk bireysel elçilik aldığı dönem, Kai'nin Gucci elçisi olduğu dönem ve BTS'in grupça marka elçisi olduğu dönem bunun en etkili olduğu zamandı, şimdi önüne geleni şova çıkartıyorlar ve etkisi kalmadı. Sırf fanlar "idolüm moda haftasına katıldı" desinler diye yapılıyor. Organik bir başarı gibi gelmiyor.
"BP üyelerinin ilk bireysel elçilik aldığı dönem, Kai'nin Gucci elçisi olduğu dönem ve BTS'in grupça marka elçisi olduğu dönem bunun en etkili olduğu dönemdi" aşırı haklısın artık moda müzik her konuda bazı başarılar katılımlar vs fazla zorlama geliyor

Valla linci de bir şekilde kapattırır üstünü HYBE her şey beklenir bu şirketten.
Alışkınız haklısın .x

marin

Trainee
Tepki
639
Sürekli denk geliyorum JYPE grupları floplar çünkü büyük markalarla çalışmıyorlar diyenleri. Bakınız o kişilere birer örnek. Mesele gruplar değil şirketlerin bağlantıları. HYBE BTS sayesinde edindiği bağları diğer idollerinde çatır çatır kullanıyor. Zamanında YG’nin GD ve PSY sayesinde yurtdışında oluşturduğu güçlü bağlantıları sonrasında kullanması gibi. Önceden lüks gibi görünen şeyler de artık sıradanlaşıyor bu durumda ama. Çıkış bile yapmamış olan bir grup bu tür yerlere gidebiliyorsa demek ki çokta ulaşılmaz bir durum yok ortada dedirtiyor.

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Sürekli denk geliyorum JYPE grupları floplar çünkü büyük markalarla çalışmıyorlar diyenleri. Bakınız o kişilere birer örnek. Mesele gruplar değil şirketlerin bağlantıları. HYBE BTS sayesinde edindiği bağları diğer idollerinde çatır çatır kullanıyor. Zamanında YG’nin GD ve PSY sayesinde yurtdışında oluşturduğu güçlü bağlantıları sonrasında kullanması gibi. Önceden lüks gibi görünen şeyler de artık sıradanlaşıyor bu durumda ama. Çıkış bile yapmamış olan bir grup bu tür yerlere gidebiliyorsa demek ki çokta ulaşılmaz bir durum yok ortada dedirtiyor.
Tam yerinde bir yorum yaptın bence. Bu tamamıyla aslında "para neredeyse oraya yönelmek"te olabilir. En basitinden örnek vermem gerekirse; Erkek grupların aksine kadın grupların fiziksel satışta 1M'u aştığı görülmezdi taa ki Blackpink The Album ile 1M fiziksel satışı aşınca hemen diğer kadın gruplar da 1M fiziksel satışa ulaşabildi. Hiçbir şey ulaşılmaz değil aslında sadece birinin öncelik olarak yapması gerekiyor. Blackpink moda sektöründe ismi duyuluyor diye tüm moda linçlerine maruz kalmasına rağmen şu an günümüzde moda ile ilgilenmeyen idol hiç yok. Çoğu çok zorlama.. Popüler kültüre uyum denilebilir. Bir sürü de örnek verilebilir.

Dikachu

Trainee
Tepki
81
Daha resmi çıkışı yapmadan böyle yerlere katılmak bir bana garip gelmiyormuş demek ki. Bu konuda biraz saçmalamışlar gibi.

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
690
Daha çıkış yapmayan kız grubu paris moda haftasına katılacak. Hybe'ın çıkış yapması beklenilen kız grubu "I'LL-IT" PFW'e davet edildiği ve Şubat ayının 28'inde katılacağı doğrulandı. Daha çıkış yapmayan bir grubun ünlü olmadan PFW'e katılması bana biraz garip geldi. K-Pop'ta neredeyse müzikten önce modanın hakim olduğunu görüyoruz. Ki daha çıkış yapmayan müstakbel idoller bile kolaylıkla moda showlarına katılım sağlayabiliyor. Grubu tanımıyorum ama görünce garipsedim ve sizinle de paylaşmak istedim, sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.
Off moda haftasında isim yapmış insanlari ya da gerçekten modaya ilgili ünlüleri izlemeyi tercih ederim. Şirket olarak göz önünde bulundurmak istemeleri mantıklı yatırım yap ki karşılığını alasın. Fakat çıkış yapmamamis müzik grubu üyelerini izleyecek değilim🤝

marin

Trainee
Tepki
639
Tam yerinde bir yorum yaptın bence. Bu tamamıyla aslında "para neredeyse oraya yönelmek"te olabilir. En basitinden örnek vermem gerekirse; Erkek grupların aksine kadın grupların fiziksel satışta 1M'u aştığı görülmezdi taa ki Blackpink The Album ile 1M fiziksel satışı aşınca hemen diğer kadın gruplar da 1M fiziksel satışa ulaşabildi. Hiçbir şey ulaşılmaz değil aslında sadece birinin öncelik olarak yapması gerekiyor. Blackpink moda sektöründe ismi duyuluyor diye tüm moda linçlerine maruz kalmasına rağmen şu an günümüzde moda ile ilgilenmeyen idol hiç yok. Çoğu çok zorlama.. Popüler kültüre uyum denilebilir. Bir sürü de örnek verilebilir.
İlkleri yapan her kimse bütün linci yedi. Sonra yapanlara hiç laf yok. Zamanında tekrarlı sözlere sahip şarkı yapıyorlar diye Twice’a demediğini bırakmayanlar şimdi tekrarlı sözlere sahip şarkıların müptelası oluyor. Keza BP’nin moda anlaşmaları için de büyük büyük tepkiler gelirdi. Şimdi ise herkes normal karşılıyor. Üstüne bir de yeni nesil idollerin hayranları 3.nesile sallıyor habire. 3.nesil olmasa şimdiki idolleri yerden yere vuruyor olacaktı herkes.