Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Popüler Olmadığını Düşündüğünüz K-Pop Fikirleriniz Neler?

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
4,149
Reddit'te ve Youtube'da 'unpopular opinion' postları/videoları çok görüyorum. Çok da popülerler. Sizin bu tarz düşüncelerinizi merak ediyorum.

Sisi

Trainee
Tepki
414
İdle shuhua bence ne kadar çabalarsa çabalasın şarkı söylemede iyi olamıyıcak.Yani bu kız şarkıcı değil,şarkı söylerken çok zorlandığını görüyorum.Bir ses rengi de yok öylesine söylüyor.Gruba güzel olduğu için alınmış.İdol olmak yerine oyuncu ve ya model ola bilirdi.Sadece shuhua değil kpopda böyle idollerden az yok.Ben örnek olarak 5 yıllık grubun üyesini göstermek istedim.

Konu Sahibi
BobaTea

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
4,149
Idollerin moda, marka elcisi, model vs. olmamasi gerektiği. Sen vokalistsin, danscisin ya da rapcisin. Isini yap. Sonra etraf sadece modellik yapan idollerle doluyor.
Açıkçası yeni çıkan çaylak grupların şıp diye elçi olmasına ben de anlam veremiyorum. Jennie veya Gdragon gibi modaya özel ilgisi olan idollerin elçi olması daha anlaşılabilir bence.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Girl crush konsepti yapan kız grupları bence çok cringe. Üstlerinde eğreti duruyormuş gibi geliyor yakıştıramıyorum.

Belki bi BP falan taşıyabiliyor onların da zaman zaman cringe olduğu oluyor
Trend olan konseptlerde bu olay hep oluyor. Erkek gruplarının bad boy konsepti de bana çok cringe geliyor.

İdle shuhua bence ne kadar çabalarsa çabalasın şarkı söylemede iyi olamıyıcak.Yani bu kız şarkıcı değil,şarkı söylerken çok zorlandığını görüyorum.Bir ses rengi de yok öylesine söylüyor.Gruba güzel olduğu için alınmış.İdol olmak yerine oyuncu ve ya model ola bilirdi.Sadece shuhua değil kpopda böyle idollerden az yok.Ben örnek olarak 5 yıllık grubun üyesini göstermek istedim.
Kpop gruplarında en büyük sıkıntı doğru dürüst vokal eğitimi almamaları. Bir SM güzel vokal eğitimi veriyor diğer şirketlerin hepsi fıs bu konuda.

attaccachan

Fanbase Starter
Tepki
1,598
skz'in son title şarkıları gerçekten kötü bence. özellikle maniac çıktığı zaman her yerde o kadar çaldı ki maniac duyduğum zaman izlemeden videoları kaydırıyordum artık.

bir de skz'den bağımsız olarak kpop şarkılarındaki ingilizce kelimeler ve rap partları artık çok üfürük ve kulak tırmalayıcı gelmeye başladı. telaffuz da düzgün olmayınca bazen cringe olduğum bile oluyor.

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Reddit'te ve Youtube'da 'unpopular opinion' postları/videoları çok görüyorum. Çok da popülerler. Sizin bu tarz düşüncelerinizi merak ediyorum.
BP'nin konseri beni tatmin etmedi...
2 yıl aradan sonra fanlarının beklentiye girip bilet alması ve bu konserin abarttılarak ve ikon olarak lanse edilmesi... O parayla gece kulübüne gidip daha çok eğlenirdim galiba?

skz'in son title şarkıları gerçekten kötü bence. özellikle maniac çıktığı zaman her yerde o kadar çaldı ki maniac duyduğum zaman izlemeden videoları kaydırıyordum artık.

bir de skz'den bağımsız olarak kpop şarkılarındaki ingilizce kelimeler ve rap partları artık çok üfürük ve kulak tırmalayıcı gelmeye başladı. telaffuz da düzgün olmayınca bazen cringe olduğum bile oluyor.
Aynen öyle Korece kelime bulamıyorum şahsen ben unaoajaoamoajaoakaoa

Idollerin moda, marka elcisi, model vs. olmamasi gerektiği. Sen vokalistsin, danscisin ya da rapcisin. Isini yap. Sonra etraf sadece modellik yapan idollerle doluyor.
Bence gruptaki tek görevi visual olan insan bu nimetten faydalanabilir gibi...

Konu Sahibi
BobaTea

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
4,149

Ben maniac'ı beğenmiştim ama case 143 güzel değildi bence. İngilizce kelimeler konusunda kesinlikle katılıyorum özellikle G-idle'ın şarkılarındaki kısımlar beni benden alıyor.

BP'nin konseri beni tatmin etmedi...
2 yıl aradan sonra fanlarının beklentiye girip bilet alması ve bu konserin abarttılarak ve ikon olarak lanse edilmesi... O parayla gece kulübüne gidip daha çok eğlenirdim galiba?

Aynen öyle Korece kelime bulamıyorum şahsen ben unaoajaoamoajaoakaoa

Bence gruptaki tek görevi visual olan insan bu nimetten faydalanabilir gibi...
Blackpink Coachella'yı daha çok umursuyor normal konserlerine göre bence.

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Ben maniac'ı beğenmiştim ama case 143 güzel değildi bence. İngilizce kelimeler konusunda kesinlikle katılıyorum özellikle G-idle'ın şarkılarındaki kısımlar beni benden alıyor.

Blackpink Coachella'yı daha çok umursuyor normal konserlerine göre bence.
Coachella'da daha iyiydi konser videolarından farklı şeyler yapmışlardı ama bilmiyorum ya birșeyler bana iyi gelmedi açıkçası janakanaonalqmalamal

...

Rookie Idol
Tepki
708
1-Kpop gruplarının bu kadar amerikaya açılmalarını doğru bulmuyorum ya da bu kadar çabuk diyeyim. İngilizce partların artması da buna örnek. Ve mesela kpoptan daha çok apopa benzeyen şarkılar var tabiki onları da seviyorum ama kpoptan çıkıyor sanki beni bu sektöre çeken farklı olmasıydı.
2- kpopın metaverse e kayması saçma geliyor. Mave diye sanal grup çıkmış aespanın da var mesela, yavaş yavaş mvlerde buna yer veriyorlar benim hoşuma gitmiyor yani "niye sanal üyeyi takip edeyim ki?" Oluyorum
3- tiktoktan gram hoşlanmıyorum. İdollerin birlikte dans etmeleri hoşuma gitse de sırf tiktok için yapılmış şarkılarla karşılaşıyorum dansları ona göre ayarlamak falan. Ne bileyim pek benlik değil 🤷🏻‍♀️

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
1-Kpop gruplarının bu kadar amerikaya açılmalarını doğru bulmuyorum ya da bu kadar çabuk diyeyim. İngilizce partların artması da buna örnek. Ve mesela kpoptan daha çok apopa benzeyen şarkılar var tabiki onları da seviyorum ama kpoptan çıkıyor sanki beni bu sektöre çeken farklı olmasıydı.
2- kpopın metaverse e kayması saçma geliyor. Mave diye sanal grup çıkmış aespanın da var mesela, yavaş yavaş mvlerde buna yer veriyorlar benim hoşuma gitmiyor yani "niye sanal üyeyi takip edeyim ki?" Oluyorum
3- tiktoktan gram hoşlanmıyorum. İdollerin birlikte dans etmeleri hoşuma gitse de sırf tiktok için yapılmış şarkılarla karşılaşıyorum dansları ona göre ayarlamak falan. Ne bileyim pek benlik değil 🤷🏻‍♀️
Aşırı haklısın ama Aespa sanal üyeleri kısa dizilerde ve kliplerde bulunduruyor sadece (yani herhangi bir part verilmiyor). Tiktok ve Amerika konusunda sonsuz haklısın

bilibili88

Fanbase Starter
Tepki
4,933
Ben de ustteki arkadasin aksine Blackpink konserlerini harika buluyorum. Arkadas yanlis anlamasin onun fikrini asagilamak ya da kotulemek degil 😢
Bastaki konserlerinde koreografide cok senkronize degillerdi ama enerji acisindan harikaydi. 2ne1'in son zamanlarina yetismis biri olarak bu acidan Bp'yi cok basarili buluyorum. Dara ve Bom'da cok dans olarak parlak degillerdi ve Minzy ve Cl'siz performansa cok bir sey katmiyorlardi ama beraberken cok enerjililerdi ve danslardaki beceri eksikligi cok belli olmuyodu. Blackpink'te bana 2ne1'in dans konusunda daha ozenilmisi gibi geliyor. Ozellikle son konser videolari tiktokta onume ciktiginda keske ben de gidebilsem diyorum.

ReVeLuvlar disinda Red Velvet'in diskografisinin harikaligi hakkinda konusan kimseyi duymadim 😕 2014 te basladigim kpopi 2020 gibi birakip bu yilin basina geri donmustum. Onceden takip ederken bile The Red Summer albumu disinda RV nin bsidelarini hic acip dinlemedim. Sonra bu yil baslarinda In&Out'un cok ovuldugunu gorunce bi dinliyim dedim bayildim. Zaten You Better Know, Zoo ve Mojito benim fav yaz sarkilarimdi. Sonra tum diskografilerini bastan baslayarak dinledim hayran kaldim. Boyle cok hosuma gitmeyen max 5 sarkilari vardir.

...

Rookie Idol
Tepki
708
Aşırı haklısın ama Aespa sanal üyeleri kısa dizilerde ve kliplerde bulunduruyor sadece (yani herhangi bir part verilmiyor). Tiktok ve Amerika konusunda sonsuz haklısın
Sadece konsept olarak kullanıyorlarsa sorun yok tabi haklısın

Sisi

Trainee
Tepki
414
büyük gruplar öyle bir duvar oluşturdular ki MV lar da izlenmeler 50 milyon olunca aaa az izlendi oluyor 50 milyon ne demek abii
Evet ya.İster istemez mv izlenmelerine baktığımda 100 milyondan aşağıysa az geliyor bana.Ama düşününce az rakam değil yinede milyonlarca insan izlemiş.

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
dimii milyon abi az değil
Ama zaten bir kisinin fazla izlediğini hesaba katarsan (özellikle büyük fandomu olan gruplar) az gelmesi doğal bence...
Yine de benzersiz dinleyici sayısının daha fazla olduğu şarkılara rastlamak güzel oluyor çok izlenmelerde... (aşırı devrik olmuş ama anlarsın inşallah ajnakanalama laa)

zeytin🐾

Rookie Idol
Tepki
559
Eski bir army olarak bts şarkılarının Amerika'ya açıldıktan sonra değişip kötüleştiğini düşünüyorum.Bunu Twitter'a yazdığımda çok linçlenmiştim👀

4. Nesilin dansları çok karmaşık ve zorlayıcı aynı zamanda çoğu hareket estetik fln durmuyor

...

Rookie Idol
Tepki
708
Eski bir army olarak bts şarkılarının Amerika'ya açıldıktan sonra değişip kötüleştiğini düşünüyorum.Bunu Twitter'a yazdığımda çok linçlenmiştim👀

4. Nesilin dansları çok karmaşık ve zorlayıcı aynı zamanda çoğu hareket estetik fln durmuyor
Bende bir army olarak böyle düşünüyorum şarkıları sevmedim değil ama diğer albümleri çok çok daha güzel, love yourself ve map of the soul 7 albümleri top seviyede benim için. Bir de artık btsin çok fazla korece albüm çıkaracağını sanmıyorum. Umarım yanılırım bu konuda çünkü düşüncesi bi tık üzüyor :')