Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Saçma Çağrışımlar

robloxpro

Trainee
Tepki
128
pazartesi kırmızı
salı lacivert
çarşamba koyu yeşil
perşembe lime yeşil
cuma da lacivert
cumartesi cam göbeği
pazar sanırım pembe 👍🏿

marin

Trainee
Tepki
639
Saçma değil aslında. Bilimsel bir adı var. Sinestezi. Renklerin kokusunu almak, tatların sesini duymak gibi birden çok duyunun bağdaştırılmasıyla ortaya çıkıyor. Mesela bende 7*7 ve perşembeyi o kadar bağdaştırmışım ki bu bana normal geliyordu bir başkası ne alakası var diyene kadar. Bununla ilgili Evrim Ağacı'nın güzel bir videosu var. İzleyip daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Konu Sahibi
Hissiz Müziğim

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,090
Saçma değil aslında. Bilimsel bir adı var. Sinestezi. Renklerin kokusunu almak, tatların sesini duymak gibi birden çok duyunun bağdaştırılmasıyla ortaya çıkıyor. Mesela bende 7*7 ve perşembeyi o kadar bağdaştırmışım ki bu bana normal geliyordu bir başkası ne alakası var diyene kadar. Bununla ilgili Evrim Ağacı'nın güzel bir videosu var. İzleyip daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.
Şuan işe gidiyorum eve gelince izlerim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

çarşamba günü-turuncu-matematik, perşembe- 7-tarih, sarı-salı, pazartesi-ingilizce, bunlar okula gittiğim zamanlar derslerimin olduğunu günler bile değil niye böyle kodlanmış bilmiyorum daha çok var ama aklıma gelmedi şu an
Matematik lacivert
Türkçe kırmızı
Din kültürü ve ahlak bilgisi yeşil
Fizik gri
Biyoloji yeşil
Kimya mor
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

güneydoğu bölgesi sarı gibi gelior hep bana
Bana da turuncu

Son düzenleme:

fosforlucevriye

VIP Visual Queen
Tepki
1,200
4 ile 8 romantik ilişkideki iki kişi ama 2, 4'e gerçekten aşık olan kişi, 8 de zampara. Annem bana okula başlamadan önce çarpma işlemini hikaye kurgularıyla anlatırdı muhtemelen oradan kalan bir çağrışım. Hani 2 kendinden katarak 4'ü yapıyor ama 4 2'yle bir kere ilişkide olunca 8'e atlıyor 8 de 2 yoluna çıkınca çok kolay vazgeçip 16'yı buluyor falan. Adım deliye çıkacak