Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Sevgili Mevzuları

melissa

Trainee
Tepki
56
Arkadaşlar merhaba. Ben 19 yaşındayim ve bu güne kadar hiç sevgilim olmadı. Kime söylesem aşırı garipsiyor. Geçen biri normal değil bu bile dedi. İçe dönük bir tipim ve 2. Mezuna kaldım o yüzden hiç böyle şeylerle ilgilenemiyorum. Ama artık biraz kötü hissediyorum bu durum hakkında. İnsanların normal değil demesi falan biraz canımı sıkıyor. Belki karakterin kötü diye düşünebilirsiniz ama yemin ederim şu dunyadaki en iyi niyetli ve kibar insanlardan biriyim. Böyle diyorum ama sevgililik de beni çok korkutuyor. Karşı tarafın beklentileri falan. Hiç deneyimim olmadığı için bilmiyorum. Gerçi TC erkekleri de belli. Çoğunun mentalitesi taş devri mağara adamindan farksız. Ama ne bileyim ya. Bazen acaba ben sevilmeye layık değil miyim diye düşünüyorum

Konu Sahibi
M

melissa

Trainee
Tepki
56
Ağzı olan konuşuyor senin sevgili yapmaman seni kötü insan yapmaz sadece neyi isteyip neyi istemediğini bilen birisin ve buna göre hareket ediyorsun bu çok güzel bir özellik çevrendekilere bu konuda kulak asma.
Teşekkürler. Standartlarimin çok yüksek oldugun soyluyorlar fakat sadece kibar,saygılı ve merhametli birini arıyorum. Anlamıyorum çok mu fazla

Konu Sahibi
M

melissa

Trainee
Tepki
56
asiri normal bu arada, ayrica herhangi bir sosyal ortama girilmediginde sevgili falan da yapilamiyor ben de mezunda disari bile cikamiyordum ki istersen hicbir zaman biriyle sevgili de olmayabilirsin bu neden garipseniyor toplumda bilmiyorum
Evet iki sene boyunca neredeyse hiç sosyal bir ortama girmedim ve üstüne anksiyete bozukluğu ile savaşıyorum. Benim için birine güvenmek,kaygilanmamak çok zor. Hicbir zaman sevgili istiyorum triperine girmedim ama artık biraz kötü hissetmeye başladım bu durumda.

Konu Sahibi
M

melissa

Trainee
Tepki
56
Sevgili yapmaktan korkmak biraz sevdiğin kişiyle de alakalı eğer o kişi sana güven vermiyorsa ve iyi hissettirmiyorsa lütfen ilişkiye başlama. Kendini de sakın baskılama çevrenden böyle tepkiler geldiği için sevgili yapmak zorunda değilsin
Yani sosyal medyadaki erkekler beni çok korkuttu bu konuda. Bir kadın bir erkekle en ufak bir şey yaşasa "kirli kadın" damgasini vuruyorlar ama ilişkide her şekilde cinsellik istiyorlar. Tabii ki cinsellik çok normal bir şey ama ben daha kimsenin elini tutmadigim ve bazı şeylerin zamanla olması gerektiğini düşündüğüm için korktum biraz

Konu Sahibi
M

melissa

Trainee
Tepki
56
Bence garipsemek asıl tuhaf olan,böyle şeylerin hiç yaşı yok bence.Bazı insanlar 50 yaşında aşkı buldum diyor,illa sevgilin olmak zorunda da değil.
Cevremdeki herkes ilişkide olduğu ve beni de bu konuda biraz kucumsedikleri için canım ******* biraz

Konu Sahibi
M

melissa

Trainee
Tepki
56
Daha 19 yaşındasın. Önüne gerçekten sevdiğin biri çıkmamış demek ki. Bu çok normal.
Sırf sevgili olmak için mi sevgili olalım? Sana " bu çok garip" diyenleri sakın dinleme.
Herkes sevilmeyi hak eder. Ileride çok sevdiğin ve sevildiğin biriyle birlikte olacağına inanıyorum ben.
Diğerlerine kulağını kapa
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Hayırrre ne fazlası
Olması gerekeni istiyorsun
Çok teşekkür ederim yorumun çok tatlı .Umarım hepimiz gonlumuze göre birini buluruz

Hayatim ben 21'im 22 olacağım benim bile sevgilim olmadı bu zamana kadar. Ayrıca bundan daha normal olan hiçbir şey yok. Kendi eğitimine ve geleceğine odaklanmak istemişsindir ya da ne bileyim ailenin belki iyi bi evliliği olmamıştır (tahmin yürütüyorum, kırılacağın bir şey ise silerim) ya da ülkedeki erkek nüfusunun yaptıklarını gördükten sonra bundan soğumuş olabilirsin. Bunlar çok normal şeyler. Bu konuda kendini zorlama çğnkü yanlış insanları hayatına çekip travmaya sebep olabilirsin. Her şeyin bi zamanı var, daha gençsin. Eğitimine odaklan ilk öncez zaten sen işini eline aldığında devamı gelir
Çok doğru tahmin. Maalesef ailemin evliliği sağlıkli ve sevgi dolu değil. Korkumda bunun da çok büyük bir payı var. Babam gibi bir erkekle olmaktan çok korkuyorum. Ayrıca babam beni erkekler hakkında hep korkuttu. O yüzden de pek sağlıklı düşüncelerim yok bu konuda

Bir daha böyle şeyler için kötü hissettiğini görmiyim 😠💜😠💜
Tamam hemen kendime geliyorum diamdkanxj ❤️

Konu Sahibi
M

melissa

Trainee
Tepki
56
Konu Sahibi
M

melissa

Trainee
Tepki
56
Sevgilisi olanların senden fazla olan neyi var ki sevgilisizlik sende bir sorun haline geliyor? Bence hiç mantıklı değil. Sen aradığın kişiden şaşma, azına tav olanlar da elindekiyle yetinsin. Bu kadar insan aynı şeyi söylüyoruz, bence haklılık payımız vardır. Kendini kötü hissetme bu konuda 🌸🤍
Feminizm konusunda çok katı olduğum ve temizlik takıntım olduğu için kimsenin beni çekmeyecegini dusumuyirlar

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Arkadaşlar merhaba. Ben 19 yaşındayim ve bu güne kadar hiç sevgilim olmadı. Kime söylesem aşırı garipsiyor. Geçen biri normal değil bu bile dedi. İçe dönük bir tipim ve 2. Mezuna kaldım o yüzden hiç böyle şeylerle ilgilenemiyorum. Ama artık biraz kötü hissediyorum bu durum hakkında. İnsanların normal değil demesi falan biraz canımı sıkıyor. Belki karakterin kötü diye düşünebilirsiniz ama yemin ederim şu dunyadaki en iyi niyetli ve kibar insanlardan biriyim. Böyle diyorum ama sevgililik de beni çok korkutuyor. Karşı tarafın beklentileri falan. Hiç deneyimim olmadığı için bilmiyorum. Gerçi TC erkekleri de belli. Çoğunun mentalitesi taş devri mağara adamindan farksız. Ama ne bileyim ya. Bazen acaba ben sevilmeye layık değil miyim diye düşünüyorum
Normal değil diyenlerin çoğunun toksik ilişkileri normalmiş gibi anlatması bir de... Ben genelde platonik takılırım, karşı taraftan yeşil ışık görünce kendimi zorbalar, karşıyı ghostlar uzaklaşırım. 20 yıldır hiçbir erkoyla çıkmadım şükür✍️✍️

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Sevgili ne ya saçma sapan işler. 21 yaşındayım benimde doğru düzgün ilişkim olmadı lisede manyağın biri kafayı takmıştı bana badboy geçiniyordu yakışıklı diye kendini bir şey zannediyordu ondan kurtulana kadar neler çektim ve zaten hiç ilişki düşünmüyordum ondan sonra hiç düşünmez oldum. Şahsen ileride de asla evlenip de manyağın tekiyle uğraşmayı düşünmüyorum. Zaten toksik Türk erkeklerinin dediğinin aksine bekar kadınlar evli kadınlardan kat kat daha mutlu ama bekar erkekler evli erkeklere göre çok mutsuz. Sebep de evlilikte kadını hizmetçi gibi kullanmaları 30 sene anneleri bakıyor en ufak ihtiyaçlarını karşılamaktan acizler. Neyse konu dağıldı daha 19 yaşındaymışın hiçte anormal bir durum yok ortada ve özetle şunu anlatmaya çalıştım hiçbir şey kaybettiğin yok aksine kazanıyorsun

Tepki
297
Hemen örneklendiriyorum ilk sevgilim üni 1. Sınıf sonunda oldu gayet sağlıklıydı hala görüşürüm ama tabi sonuçta eski sevgilin arkadaş kalamıyorsun. Sonrasında başka bir aevgilim okdu 5 yılı aşkındır beraberiz bu ilişkimde sağlıklı ilerliyor. Çoğu lise arkadaşım çok erken başladılar birini alıp diğerini bırakıyorlardı şuan bile sağlıklı ilişkileri yok çünkü ilişkiyi olgunluk dönemlerinde karşılamıyorlar ve alışıyorlar normal geliyor hergün tartışmak mesela… hiçççç canını sıkma bende üzülürdüm özellikle üniye geçip hazırlığı falan bitirip hala tık olmaması üzücüydü ama yapmak istesen yemin ederim 5 dk nı almaz sevgili yapmak bu devirde boşver onlar alışmış rezilliğe gerçekten normal bir ilişkinin ne demek olduğunu bilen çok az insan var türkiyede. Kadınlar birine sevgili diyor diğerini elinde tutuyor erkekler mesajlaşmayo aldatma saymıyor vs. Bunlar normal değil siye bağırmak istiyorum…

Hemen örneklendiriyorum ilk sevgilim üni 1. Sınıf sonunda oldu gayet sağlıklıydı hala görüşürüm ama tabi sonuçta eski sevgilin arkadaş kalamıyorsun. Sonrasında başka bir aevgilim okdu 5 yılı aşkındır beraberiz bu ilişkimde sağlıklı ilerliyor. Çoğu lise arkadaşım çok erken başladılar birini alıp diğerini bırakıyorlardı şuan bile sağlıklı ilişkileri yok çünkü ilişkiyi olgunluk dönemlerinde karşılamıyorlar ve alışıyorlar normal geliyor hergün tartışmak mesela… hiçççç canını sıkma bende üzülürdüm özellikle üniye geçip hazırlığı falan bitirip hala tık olmaması üzücüydü ama yapmak istesen yemin ederim 5 dk nı almaz sevgili yapmak bu devirde boşver onlar alışmış rezilliğe gerçekten normal bir ilişkinin ne demek olduğunu bilen çok az insan var türkiyede. Kadınlar birine sevgili diyor diğerini elinde tutuyor erkekler mesajlaşmayo aldatma saymıyor vs. Bunlar normal değil siye bağırmak istiyorum…
Ama size bir tavsiye vereyim üniversitede çevrenize bi bakın düzgün bir adam bulursanız deneyin geri çekilmeyin büyünce işler daha da zorlaşıyor. İş hayatınızda çoğu yaşlı insanlarla çalışıyorsunuz yani sizden büyük oluyorlar atıyorum bir fabrikada 1 tane genç müh olur genelde gibi… bide üni ortamını başka zamanda bulamıyorsunuz o kalabalıklık çevreden çevreye atlama süreçleri işten eve evden işe olmaya başlıyor.

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
Aşko 2 ay sonra 25 yaşıma gireceğim ve daha önce hiç sevgilim olmadı yani senin için çok normal hiç sıkma canını. Kötü hissettirildiğini ve sevilmeye layık değil miyim diye düşünmeni çok iyi anlıyorum aynı yollardan geçtim. Ama sevilmeye layık olup olmamanı belirleyecek kişi bir başkası değil kendine verdiğin değerdir. Şu zamana kadar sevgilin olmamasının en kötü yanı bence cesaret eksikliği. Daha önce tecrübe etmediğin için bir ilişkiye girsen ve o senin beklentilerini karşılamıyor olsa ne yaşarım korkusu oluyor. Benim yaşıma gelene kadar 6 yılın daha var o yüzden kendini kötü hissedersen aklına ben geleyim kdjkfj

Uaua

Trainee
Tepki
218
Ben de 18 yaşındayım benim de hiç sevgilim olmadı. Sevgiliyi bırak hoşlandığım biri bile olmadı çocukluk aşkı fln.. Herkes hayatta aynı deneyimleri yaşayacak diye bir şey yok. Ben de ortaokulda fln takardım bu meseleyi ama pek düşünmüyorum artık.