Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Sizce En Güzel Kore Yemekleri Neler ?

digustingshaat

Trainee
Tepki
303
K-Dramalarda gördüğümüz o mukbang sahnelerinde az ağzımızın suları akmadı veee biliyorum çoğumuz bazı tarifleri denedik ya da Kore restorantlarına gittik , merak ediyorum gerçekten abartılı bulduğunuz , beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz yiycek içecekler neler?

Konu Sahibi
digustingshaat

digustingshaat

Trainee
Tepki
303
Daha deneyemedim ama canım assssiri tteokbokki ve jajangmyeon cekiyo ya hiç yemedigim bi yemegi nasıl canım çekerr
öyle bir yiyorlar ki çok normal
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ah be hiçbirini deneyemedim
umarım denersiiin

Daha deneyemedim ama canım assssiri tteokbokki ve jajangmyeon cekiyo ya hiç yemedigim bi yemegi nasıl canım çekerr
ikisi de bence baya güzel

aycik

Fanbase Starter
Tepki
5,173
Ben denediğim yemekleri çok sevemedim. Rabokki denemiştim ama sosu çok kötüydü arkadaşımla yiyememiştik. Böyle sosu kumumsuydu(?). Jajangyeom güzeldi ama biraz tatlı gelmişti bana. Çok yiyince bayıyo bence. Gimbap denemek istemiştim ama dışındaki yosunun kokusuna bile tahammül edemedim xkskfkc denediklerimden en sevdiğim şey tavuklu eriştesi oldu. Bokkimmyon mu neydi adı güzeldi baya. İçecek olarak bubble tea denedim onlardan görüp. İçeceği güzeldi ama bubblelarını beğenmedim. Başka bir yerde daha deneyip öyle karar vericem ona 🧍🏻‍♀️

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
2,393
Ben hiç yemedim ama jajangmyeon ve soğuk noodle (beyaz ve ince erişte ile yapıyorlar). Bir de japonların noodle'larından aşırı derecede canım istiyor.

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Ben denediğim yemekleri çok sevemedim. Rabokki denemiştim ama sosu çok kötüydü arkadaşımla yiyememiştik. Böyle sosu kumumsuydu(?). Jajangyeom güzeldi ama biraz tatlı gelmişti bana. Çok yiyince bayıyo bence. Gimbap denemek istemiştim ama dışındaki yosunun kokusuna bile tahammül edemedim xkskfkc denediklerimden en sevdiğim şey tavuklu eriştesi oldu. Bokkimmyon mu neydi adı güzeldi baya. İçecek olarak bubble tea denedim onlardan görüp. İçeceği güzeldi ama bubblelarını beğenmedim. Başka bir yerde daha deneyip öyle karar vericem ona 🧍🏻‍♀️
Oooooooooooooo

Tteokbokki diğerleri çok dikkatimi çekmiyo. Yarın üşenmezsem yapmaya çalışıcam.
Pirinç unuyla yapılan di mi o iajaonsKnalanalam
Eğer oysa yapmayı denemiştim ve hamur oyunu olmuştu umarım kıvamını tutturursun...

Konu Sahibi
digustingshaat

digustingshaat

Trainee
Tepki
303
Tteokbokki diğerleri çok dikkatimi çekmiyo. Yarın üşenmezsem yapmaya çalışıcam.
bi normal unla yapılan var bir de pirinç unu normalle yapılan mantımsı makarnamsı oluyor pirinç unu ile yapılanı ben daha çok seviyorum ama lanet olsun ki cidden uğraştırıyor

Ben hiç yemedim ama jajangmyeon ve soğuk noodle (beyaz ve ince erişte ile yapıyorlar). Bir de japonların noodle'larından aşırı derecede canım istiyor.
aaaa soğuk noodle ben de denemek istiyorum güzel görünüyor valla

revelimderevelim

Lead Dancer
Tepki
8,902
bi normal unla yapılan var bir de pirinç unu normalle yapılan mantımsı makarnamsı oluyor pirinç unu ile yapılanı ben daha çok seviyorum ama lanet olsun ki cidden uğraştırıyor

aaaa soğuk noodle ben de denemek istiyorum güzel görünüyor valla
Pirinç unu ile deniycem bayadır aklımda ama markete gidince almayı unutuyorum

Oooooooooooooo

Pirinç unuyla yapılan di mi o iajaonsKnalanalam
Eğer oysa yapmayı denemiştim ve hamur oyunu olmuştu umarım kıvamını tutturursun...
Aboooo olmazsa napim oturup ağlarım

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
3,414
Eğer doğru restoranda yerseniz inanılmaz harika yemekleri var. Ankara'da yaşıyorum ve burada çok popüler bi Kore restoranı var. O açıldıktan sonra önünde kuyruklar oluşmaya başlayınca, bir çok yerde şubesi olan İstanbul'daki ünlü Kore restoranı da burada mekan açtı ve popüler olanla aralarında 5-10 dklık yürüme mesafesi var. Ancak popüler olanın önünde her gün 30-45 dklık sıra varken sonradan açılan restoran bomboş. Çünkü hem fiyat/porsiyon açısından hem de lezzet açısından innnnanılmaz bir fark var aralarında.

Şimdi popüler olanın önündeki sırayı gören herkes Kore restoranı açmaya başladı burada. Çoğunu da denedim, asla popüler olanın lezzetini yakalayamıyorlar. Tüm Ankara'ya tteokboki sevdiren bir yer. Her gittiğimde sipariş ettiğim menüyü yazayım: Kore özel soslu tavuk, ekstra peynirli rabokki, kimbap. Kimbapa biraz tuz dökünce yosunun tadı, kokusu falan da gelmiyor, ennnnfes oluyor. İlk açıldığı zamanlarda jajangmyeon da denemiştim, baya iyiydi. Sonra menüden kaldırdılar ama geri getireceklermiş. Tekrar denemek için can atıyorum. 🥺

Kısacası, gerçekten iyi yapan bir yerde tteokboki/rabokki denemenizi öneririm. Müptelası olursunuz.