Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Anonim Sizce Para İle Çıkış Yapan İdoller

Tepki
12
Şunu fark ettim genellikle zengin aileden gelen idoller 3 büyükler de ve bazıları yetenek konusunda eleştiri alıyor. Eski birkaç stajyer de bunu dile getirdi. Arkadaşlar torpil her yerde var. Tanımadığım insanları ne ölümüne savunurum ne de kanıtsız linçlerim.
Bana göre Stray kids seungmin ve changbin her türlü çıkış yapardı. (Bunlar zengin ailelerden geliyor diye biliyorum) seungminin sesi gerçekten hoş ve changbinin rapi sert ama yetenekli ve söz yazarlığını seviyorum ayrıca vokali de iyi.

Bence jennie de her türlü çıkış yapardı. Sonuçta Amerika da bile kadın rapçi azken ve bazen kadınların sesi rapa gitmezken jennienin sesi rapa gidiyor. Vokali de iyi. Dansı da ortalama. Aurası da var.

Giselle bu kız konusun da pek emin değilim. Aslında yetenekli ama ilk çıkış yaptığında diğerlerine göre gerideydi. Ve zaten hakkında birkaç haber çıkmıştı.

A

Anonymous (762c)

İdollere para ile cikis yaptı demek bence büyük bir iddiaya giriyor.Giselle için çok deniyordu bu ama yanlış bir durum bence.Emin olmadığımız birisine böyle söylemek de eğer yanlışsa biraz iftiraya giriyor.Bu sebeple kimse için böyle bir iddiada bulunamam.

Konu Sahibi
negerekvarkarşim
Tepki
12
İdollere para ile cikis yaptı demek bence büyük bir iddiaya giriyor.Giselle için çok deniyordu bu ama yanlış bir durum bence.Emin olmadığımız birisine böyle söylemek de eğer yanlışsa biraz iftiraya giriyor.Bu sebeple kimse için böyle bir iddiada bulunamam.
Knk burada kesin şu demedim ama var. Ve en basiti yarışma programlarında çok yetenekli kişiler eleniyor hem de halk önünde. Hatta birkaç kere bu tarz haberler çıktı. Giselle konusunda emin olmadığımı söyledim. Rapi iyi ve vokali de iyi ama İlk çıkış yaptığında diğerlerine göre gerideydi büyük ihtimalle bu haberler buna dayanıyordu.Kimseye suçlamadım fark ettiyseniz.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Daha bismillah foruma geleli 40 dakika olmuş, epey iddialı bir başlık değil mi? 😂
Aslında takip edeli biraz uzun oldu ve birkaç yerde bu tarz haberler gördüm ve konuşmak istedim. Şahsen bana göre en objektif olabilecek platform burası olduğu için burada paylaşmak istedim

aileden varlıklı olmaları onları diğer stajyerlerden bi on adım daha öne taşıyo aldıkları eğitimin sayısı ve kalitesi bile farklı oluyo. tabi çıkışlarında bu durum çok işe yarasa da hatta en büyük etkenlerden olsa da tek etken değil. ben de sektörde şirketlerin parayla çıkış yaptırabileceğini düşünüyorum ama kesin bi karar vermek bu konuda pek mümkün değil gibi
Tabii ki büyük etken ama bir insanın kumaşında bu yoksa çokta bir şey olmaz. Sonuçta ses nakli yapılmıyor ve ben bazen şaşırıyorum küçük şirketlerde ki çok yetenekli insanları görünce. Yani nasıl büyük şirketler bunu görmez diye

canimbanabas

Fanbase Starter
Tepki
1,783
Giselle bu kız konusun da pek emin değilim. Aslında yetenekli ama ilk çıkış yaptığında diğerlerine göre gerideydi.
black mambayı canlı sergiliyebiliyorsa yeterince yeteneklidir bence. ayrıca rap konusunda pro olanlar giselle'e iyi demişlerdi. hem aespa şarkılarında back vocal de genelde giselle oluyor. zaten sm'e girmeden önce birkaç ay boyunca h.o.t üyesinin kursuna gidip eğitim almış. evet dans konusunda diğer kızlara göre daha yavaş ama odaklandığında gayet iyi dans ediyor. başlarda koreliler giginin görünüşünü beğenmedikleri için bi ton iddia attılar ortaya. hala mevzusu da oradan gelme. belki bu yüzden aklında para ile çıkış yapmış olabileceği kalmıştır

Konu Sahibi
negerekvarkarşim
Tepki
12
black mambayı canlı sergiliyebiliyorsa yeterince yeteneklidir bence. ayrıca rap konusunda pro olanlar giselle'e iyi demişlerdi. hem aespa şarkılarında back vocal de genelde giselle oluyor. zaten sm'e girmeden önce birkaç ay boyunca h.o.t üyesinin kursuna gidip eğitim almış. evet dans konusunda diğer kızlara göre daha yavaş ama odaklandığında gayet iyi dans ediyor. başlarda koreliler giginin görünüşünü beğenmedikleri için bi ton iddia attılar ortaya. hala mevzusu da oradan gelme. belki bu yüzden aklında para ile çıkış yapmış olabileceği kalmıştır
Aslında teyzesi birisiyle çıktı diye bu haberler yapıldı diye hatırlıyorum. Yeteneksiz demedim zaten. Sadece geride gibi gözüktü belki de gözüktürüldü sonuçta her zaman bir günah keçisi olur

yarışma programlarında hileli olanlar ifşalanmıştı diye hatırlıyorum yani evet yarışma programlarına hile ve torpil karıştığı doğru ama direkt biri kesin torpille çıkış yapmış diyemeyiz bence. onun dışında ben boys planet izlemiş biri olarak söylüyorum ki halk yetenekli olan stajyerler yerine kendilerine yakın gördükleri yeteneksiz stajyerlere oy verebiliyor. örnek vermem gerekirse programda yetenekli bir vokalist olan ve çıkış yapmasını istediğim stajyerlerden biri olan wumuti elenirken takuto sırf insanlar onu sempatik buldu diye son anda elenmekten kurtulmuştu. hâlâ buna gıcık olurum.

yarışma programlarında bir de yapımın favori stajyerleri oluyor. onlara ekran süresi fazla fazla verilirken yapımın çıkış kadrosunda olmasını istemediği stajyerlere bolca evil edit yapılıyor.

giselle konusunda ise katılmıyorum. ben giselle'in kpop'a göre yetenekli bir rapçi olduğunu düşünüyorum. ayrıca ingilizce bilmesi de onu diğer stajyerlerden bir adım öne attı bence. grubun global ayağı için kesinlikle gerekli olan bir üye.
Tatlım giselle yeteneksiz mi demişim? Hayır sadece diğerlerine göre gerideydi. Tabi belki bu bilerek de yapılmış olabilir sonuçta günah keçisi her zaman olur ve dinozorların ölmesi bile onların yüzündendir.

Astrea

Trainee
Tepki
160
Sadece ailesinin maddi durumuyla çıkış yapan bir idol olduğunu sanmıyorum. Şirketler yetenekli ve star ışığı olan kişilerden yeterince para kazanabileceken sırf para verdi diye sıradan birini çıkış yaptırmaz. Giselle konusuna da katılmıyorum kızın vokali de rapi de ortalamanın çok çok üstünde sırf dansı bir dönem senkronize değildi diye parayla çıkış yaptı algısı yanlış. Sm'nin elinde genel olarak iyi rapçiler yok Aespa'nın da konsepti gereği sağlam bir rapçiye ihtiyacı vardı o yüzden Giselleyi bulunca hemen çıkış yaptırdı bence. Visuali genel olarak Kore standartlarına uymadığı için bu muameleyi görüyor yoksa kendisinden kat kat yeteneksiz visual idoller var sektörde.