Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Sizi Bambaşka Yerlere Götüren Random Şeyler

Ü

Üye silindi 189

çok alakasız olup sizi bambaşka yerler götüren, çok farklı hissettiren, anlamlandıramadığınız garip vibelar veren random şeyler ne? ben başlıyorum:

1) taylor swift'in wildest dream şarkısının instrumental cover hali: beni bana bir bahar günü kiraz ağaçlarının olduğu bir yerde arkadaşlarımla gülüp eğlendikten sonra bir kiraz ağacının altında oturmuş kitap okuyorum hissiyatı veriyor.

2) back to you webtoonu: bu çizgi roman bana hiç yaşamadığım geçmiş hayatımı hatırlatıyor. gençken aşık olup kitaplara konu olacak türden bir ilişki yaşadıktan sonra hayatın talihsizliği yüzünden severek ayrıldığımız, hayatım boyunca unutamadığım bir ilişkiyi anımsıyorum bu çizgi romanı okudukça. bana hem çok tatlı, bulutlar üzerinde uçuran mutlu bir his veriyor hem de bir içinde kalmışlık, bir buruk his veriyor.

a12c23d9c5c5375081c15b35a7ea35d9.jpg 94d793fda36da4718958f6bdbaf4da87.jpg c753117d695227858fb0eb65b231af0f.jpg

3) trouble is a friend şarkısı: bana bir fantastik/bilim kurgu kitabının başı hiç beladan uzak durmayan başrol karakteriymişim hissiyatı veriyor.

eveeeet sizin de yorumlarınızı bekliyorummmmmm

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,302
Bende galiba böyle bir şey yok.Yada var ama aklıma gelmiyor.Gelirse atarım

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,302
Bende galiba böyle bir şey yok.Yada var ama aklıma gelmiyor.Gelirse atarım

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Kafayı yemek istiyorum
lmaoo ama taylorin cidden manyak bi fan kitlesi var. kadinin attigi her adimi easter egg olarak gorup gelecek album icin spoiler veriyor diye tahminler yapiyoruz bxnxbnxx her sarkiyi noktasina virgulune kadar inceliyoruz hatt en son amerikada ivy unilerinden birinde harvard galiba taylor swift sarki soyleri inceleme diye ders acilmisti kadin shakespeare muamelesi goruyor xvnzvdjd

madem cok istiyorsun hardcore swiftie yaparim ben seni vxnzvznvz

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

jennie-snowman cover beni son zamanlarda çok farklı yerlere götürüyor 😞
ya alakasiz olacak ama ben o sarkiyi hic sevmiyorum vzjbxnxbxj bir sarki uzerinde dusunmemem kadar dusundum o sarki hakkinda ve inanilmaz analizler yaptiktan sonra etimle kemigimle nefret ediyorum. evet analiz isini azaltalim cocuklar xvnzvxjxv
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

ozellikle ikinci yazdigin kahrediyor beni. kucukken su cikolatadan 10 15 tane alip yiyecegim diyordum simdi ikincisini yersem tikaniyorum cok uzuluyorum 😔
Onu geçtim bugün markete gidip ev alışverişi yaparken bile zamanında annemin elini tutarak geliyordum diye düşünüp duygulandım😭😭 Bir de mesela çocukluğumda sevdiğim bir çikolatayı annem sadeve 1-2 aldığı için “Büyünce param olsun 11-12 tane alıcam, eve gelir gelmez hepsini yiycem.”diye düşünürdüm,şimdi param var ama hiç içimden gelmiyor o kadar çikolatayı alıp bir anda yemek falan🥲 çocukluk bambaşka bir şey gerçekten

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,326
Bts'in Black Swan şarkısının orkestra versiyonu.
Erutan'ın Winter Moon şarkısı.
Şeftalili lipbalmımın kokusu LJAGHCOAHİCS bu ne alaka bilmiyorum

Aklıma gelirse yazarım

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

kucukken yengemin kuzenim icin kullandigi seftalili bi krem vardi simdi ne xaman seftalili kremin kokusu alsam baska diyarlara ucuyorum

Aklıma gelirse yazarım

kucukken yengemin kuzenim icin kullandigi seftalili bi krem vardi simdi ne xaman seftalili kremin kokusu alsam baska diyarlara ucuyorum

Aklıma gelirse yazarım

Moderatörün son düzenlenenleri:

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,326

Bende de bu iki şarkı, beni bu zamandan daha geriye orta çağın dingin ormanına, huzur veren su akıntısının sesinin olduğu yere götürüyormuş gibi hissediyorum. Bu zamandan ayrılmak istediğimde elimin altında bu şarkılar çalıyor.
Erutan'ım da Erutan'ım. Winter Moon şarkısı beni daha çok kendi hayal dünyamda kurguladığım fantastik bir evrene götürüyor. Orada ben bir kar perisiyim. Sevdiğimse ateş prensi. Kendisi kara dayanamaz. Bir gün düşmanlarından kaçarken yolu benim yaşadığım karlarla kaplı ve ebedi kış yaşanan ormana düşer. Orada ise ben onu korumaya ve yaşatmaya çalışırım ama kış ayının altında ölür.

Astrea

Trainee
Tepki
157
Taylor swift exile içimdeki kırılmış ve kırılacak kızı açığa çıkartıyor.

Somewhere only we know şarkısı içimde yaşadığım tüm aşklarımı ve ayrılıklarımı haykırıyor

Remember the rain şarkısı bazı şeyleri atlatmış dingin bir ruh halindeyken gelen acı bir farkındalık sonrası ağlayış gibi

Bir kadının yaşamından 24 saat kitabını okurken bir gün o kadın kadar saplantılı bir aşık olmaktan korkarak kendimi olayın içinde kaybediyorum

Blabla

Rookie Idol
Tepki
1,783
BTS-Fake Love. İlk çıktığında deli gibi izlemiştim. Jiminin aurasına ilk o zaman kapılmıstım. Şimdi ne zaman dinlesem o günlerim aklıma gelir. O zamanlar hayatımdan çok şikayet ediyordum. Şimdi sanki o zamanlarımın ablasıymısım gibi hissedip kendim için üzülüyorum

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,351
Onu geçtim bugün markete gidip ev alışverişi yaparken bile zamanında annemin elini tutarak geliyordum diye düşünüp duygulandım😭😭 Bir de mesela çocukluğumda sevdiğim bir çikolatayı annem sadeve 1-2 aldığı için “Büyünce param olsun 11-12 tane alıcam, eve gelir gelmez hepsini yiycem.”diye düşünürdüm,şimdi param var ama hiç içimden gelmiyor o kadar çikolatayı alıp bir anda yemek falan🥲 çocukluk bambaşka bir şey gerçekten
Bende yasiyorum aynisini

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,899
İlkokulumla eski evimin arasındaki sokaklar. Ne zaman o sokaklara yolum düşse ve yürüsem ilkokul zamanlarıma dönüyorum. Okul dönüşlerinde o yolun bana ne kadar uzun geldiğini falan hatırlıyorum.
Belediye otobüsü. Özellikle lisede kullandığım hat. Hoşlandığım çocuk otobüse binecek mi acaba diye bekleyişlerimi, bindiği zamanki o heyecanımı falan.
Emre aydın'ın afilli yalnızlık albümü beni ortaokulun son ve lisenin ilk yıllarına.
Cem adrian'ın kayıp çocuk masalları albümü yine liseye götürüyor.
Yalın'ın benimki şarkısı üniversiteye götürüyor.
Exo'nun call me baby şarkısı da üniversitede yurt internetiyle düşük kalitede de olsa performanslarını izlemeye çalıştığım ana götürüyor beni her dinlediğimde.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Uzay ve Interstellar filmiyle ilgili her şey beni sanki başka bir boyuta götürüyor
Özellikle de şu müzik (3829734939 kez dinledim sanırım Hans Zimmer Bey takıntılı olduğumu düşünücek en son smxkdksjdn)
uzay ve sen benim gozumde o kadar ayni sayfadasiniz kiiiii hic dasirmadim bu cevaba nxbznzbxnbxnx

Bende de bu iki şarkı, beni bu zamandan daha geriye orta çağın dingin ormanına, huzur veren su akıntısının sesinin olduğu yere götürüyormuş gibi hissediyorum. Bu zamandan ayrılmak istediğimde elimin altında bu şarkılar çalıyor.
oha bu sarkilar saka midir? ayayayayayayay yaz gelse de fantastik kitaplarimi okurken arkada bu sarkilari calsammm

Dalgalı deniz... Bugün yol üstü denizi seyrettim, keşke karşısında oturmak için vaktim olsaydı. Bir de karadeniz türküleri, ananemin köydeki evi, babaannemlerin yayladaki evi 😭

Bazı şarkılar da var

dalgali deniz cidden. hala aklima kazinmis olan anilarimdan biri bir aralar surekli hastaneden donerken 2 katli otobusten denizi izlemektir. o zamanlari garip bir sekilde ozluyorum vxnxbxnbxjxb
Tarihi romantik kitaplarım... Aşk ve Gurur, Kuzey ve Güney, Emma, Jane Eyre... Çayımı kahvemi alıp yağmurlu havalarda bu kurguları okuyup yaşananları gözlerimin önüne getirip hayal kurmayı ve o dönemlerin yaşantısını düşünmeyi çok seviyorum içim kıpır kıpır oluyor 📚🌸
ayyy jane austen okurken ben vzbzbznxb cidden neden kendimi 1800lerde saygin bir ailenin umutusuz asik kizi olarak buluyorum bilmiyorum bxnxbxn
Taylor swift exile içimdeki kırılmış ve kırılacak kızı açığa çıkartıyor.

Somewhere only we know şarkısı içimde yaşadığım tüm aşklarımı ve ayrılıklarımı haykırıyor

Remember the rain şarkısı bazı şeyleri atlatmış dingin bir ruh halindeyken gelen acı bir farkındalık sonrası ağlayış gibi

Bir kadının yaşamından 24 saat kitabını okurken bir gün o kadın kadar saplantılı bir aşık olmaktan korkarak kendimi olayın içinde kaybediyorum
oha sen benim paralel evrendeki versiyorum falan misin? ciddiyim agzim acik kaldi. exile? pandemide 7 24 dinledigim sarki? somewhere only we know? bir aralar takintili gibi dinleyip her dinledigimde icimde buruk bir his birakan sarki? bir kadının yasamindan 24 saat? okuduktan sonra kendime bir sure gelemedigim, favorilerimden olan kitap?

simdi gidip remember the rain sarkisini dinliycem bu kadar benzerlikle sevmememin imkani yokmkk
BTS-Fake Love. İlk çıktığında deli gibi izlemiştim. Jiminin aurasına ilk o zaman kapılmıstım. Şimdi ne zaman dinlesem o günlerim aklıma gelir. O zamanlar hayatımdan çok şikayet ediyordum. Şimdi sanki o zamanlarımın ablasıymısım gibi hissedip kendim için üzülüyorum
fake love benim gozumde en iyi bts baslik sarkisi. bir de bence bts icin donum noktasi ya da bir sayfayi kapatan bir darki. bu sarkidan sonra hicbir sey ayni olmadi gibi hissediyorum.
Valla çocukluğum ile alakalı her şey.

Arkadaşlar yok böyle bir film aşığım aşık 😍

Abi bu şarkıya da klibine de öyle aşığım ki benim için 2 neredeyse 3 yıldır top1'de (We Don't Talk Anymore)

Ayyy aklıma geldikçe eklerim bennn kdkdmdmd

Ayyy bir de K-Pop'un 1,2 ve 3. jenerasyonu ama 2020 öncesi

Ayyy bir de "Loveeee Song" Allah'ım o şarkı var ya sanki öğleden sonra AVM'de geziyormuşum ya da ailemle beraber çıktığım tatil yolculuklarını hatırlatıyor ama gece vaktinde 😭
ya su sarkilara bakkk nesin sen zevkli kelimesinin vucut bulmus hali mi? queen yaa
İlkokulumla eski evimin arasındaki sokaklar. Ne zaman o sokaklara yolum düşse ve yürüsem ilkokul zamanlarıma dönüyorum. Okul dönüşlerinde o yolun bana ne kadar uzun geldiğini falan hatırlıyorum.
Belediye otobüsü. Özellikle lisede kullandığım hat. Hoşlandığım çocuk otobüse binecek mi acaba diye bekleyişlerimi, bindiği zamanki o heyecanımı falan.
Emre aydın'ın afilli yalnızlık albümü beni ortaokulun son ve lisenin ilk yıllarına.
Cem adrian'ın kayıp çocuk masalları albümü yine liseye götürüyor.
Yalın'ın benimki şarkısı üniversiteye götürüyor.
Exo'nun call me baby şarkısı da üniversitede yurt internetiyle düşük kalitede de olsa performanslarını izlemeye çalıştığım ana götürüyor beni her dinlediğimde.
bir sey diyim mi oyle guzel anlatmissin ki ben bile ozledim. sanki bir kizin gencligini anlatan tatli bi kitap okuyormusum gibi hissettim ayy cidden cok guzel.