Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Anonim Sorun Ben Miyim

A

Anonymous (b240)

Burayı takip ediyordum ve fikir alışverişi yapabileceğimi düşündüm. kız Kardeşim evlenmek istiyor kendisi öğretmen evlenmek istediği kişi de özelde (tam olarak ne işinde çalışıyor bilmiyorum) çalışıyor. Kardeşimin şark görevini tamamlaması lazım ve daha 2 yıldan fazla var. Ben evleneyim kocam kendi çalıştığı şehirde dursun kirasının yarısını ödeyim (istanbul gibi bir yerde kira ödemek) tatilden tatile yanına giderim diyor. Normalde bir yıl önceye kadar bütün aile olarak yakın oturmaya karar vermiştik ve evlenmek istediği kişi de bunu kabul etmişti. Ama gün sonunda evlenmek istediği kişi ne işine başka şehire nakil olmak istediğini söylemiş ne de kpss girmek için başladığı sınavsız üniversitenin vizelerine girmiş. Ben de kız kardeşime kızdım neden tamamen onun istediklerini yapıyorsun diye. Çünkü özel sektörde üst düzey bir çalışan bile değil (mağaza çalışanı gibi düşünün ve tabi ki asla hiçbir iş grubunu küçümsemiyorum ama özel sektröde kendini geliştirmezsen en ufak bir şeyde işten çıkartıyorlar) önceki iş yerinden ayrılmak zorunda kaldı şimdi de aynısı olursa diye korkuyorum. Ya naklini en başta konuştuğumuz gibi hepimizin bir arada olacağı yere aldırsın (çünkü evleri yok ama bizim dediğimiz yerde ev alınacak) ya da adam gibi garanti bir işi olsun kpss ile dedik ailecek. Kız kardeşim ise benim evlenmemi istemiyorsunuz geçinemezsek bile size ne sen de benim yanımda değilsin diye ağlayıp duruyor. Bense her şeyin karşı tarafın istediği gibi olmasını istemiyorum kardeşimin kiralarda sürünmesini istemiyorum evet kendisi çalışacak ödeyecek ama endişelenmem normal değil mi? nasıl yaklaşmalıyım olaya

Konu Sahibi
A

Anonymous (036b)

Kardeşin için endişelenmen normal fakat bu senin problemin değil ve senin gündeminde bu kadar olmamalı. Kültürümüze ve Türk aile yapısı kavramına baktığımızda evlenecek olan çiftlerin işlerine herkes müdahil olmak, fikir söylemek zorunda hissediyor kendini hatta bazen ayarı tutturamayıp kıracak noktaya dahi geliyorlar. Fakat bu her ne olursa olsun iki kişinin yani evlenecek olan çiftin hayatı, bırakın evlenmeye karar verecek olgunluğa geldiklerini düşünüyorlarsa (ve elbette reşitlerse) nasıl yaşayacaklarına, nasıl geçineceklerine, nasıl bir evde oturacaklarına kendileri karar versinler. Sen uygun bir dille eksisiyle artısıyla (tabi bunlar sana göre eksi ve artılar olacak muhtemelen) söylersin ama istemiyorsa o onun kararı.
gün sonunda onun kararı biliyorum ve gerçekten karışmak istemiyorum ama kız kardeşime ben bunları yapacağım deyip yapmayan birinin yanında heba olmasını istemiyorum. Kpss ile atanmak için kardeşim çok uğraştı çok didindi ama daha kendi vizesine girmemiş adam ile ne olacak endişeleniyorum

Konu Sahibi
A

Anonymous (9fc7)

Hadi dürüst oluyum. Benim istismar öykümü bilen bilir bende çok uyarıldım. Geçen terapi gördüğümü söylediğimde kız kardeşim "sana söylemiştim benim dediklerimi yapsaydın bu halde olmazdın" dedi. Terapi konum oldu. Çok ağladım. İlerde dönüp ablana kardeşine böyle deme. Bunun dışında ailende maddi olarak karşılayalım tam destek tarafı olmasın. Ablan kendi parasıyla 40 bin tl alıyor diyelim 20 bin atıyor 20 bin kendindede mi ? Baban artı para vermesin. O evde yaşadığında da evli bir kadın olduğunu hissetmeli. Erkek (damat) için bu sadece cinsel ilişkiyi ve olası hamileliği meşrulaştırmak için yapılmış bir evlilik olucak üzgünüm. Engelleyemezsin bırak yaşasın.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ben doğru anladım dimi kardeşinle evlenecekler kardeşin aile evinde yaşıcak. Eşi farklı şehirde bir evde yaşıcak.
Ben ve ailem A şehrindeyiz diyeyim. Kardeşim doğuda şark görevi yapıyor, erkek ise istanbulda. Kız kardeşim ben doğuda görevimi yapayım ama istanbulda ev kiralayacağız ve kiranın bir kısmını ben ödeyeceğim tatilden tatile de yanına gideceğim diyor.

Konu Sahibi
A

Anonymous (776b)

Hadi dürüst oluyum. Benim istismar öykümü bilen bilir bende çok uyarıldım. Geçen terapi gördüğümü söylediğimde kız kardeşim "sana söylemiştim benim dediklerimi yapsaydın bu halde olmazdın" dedi. Terapi konum oldu. Çok ağladım. İlerde dönüp ablana kardeşine böyle deme. Bunun dışında ailende maddi olarak karşılayalım tam destek tarafı olmasın. Ablan kendi parasıyla 40 bin tl alıyor diyelim 20 bin atıyor 20 bin kendindede mi ? Baban artı para vermesin. O evde yaşadığında da evli bir kadın olduğunu hissetmeli. Erkek (damat) için bu sadece cinsel ilişkiyi ve olası hamileliği meşrulaştırmak için yapılmış bir evlilik olucak üzgünüm. Engelleyemezsin bırak yaşasın.

Ben doğru anladım dimi kardeşinle evlenecekler kardeşin aile evinde yaşıcak. Eşi farklı şehirde bir evde yaşıcak.

Kardeşinde ayrı bir evde yaşıcaksa lojmanda mi kalıcak ?
kardeşim doğuda kirada oturuyor. erkeğin işi istanbula diye ayrı kiralık ev tutacaklarmış tatilden tatile bir araya gelirlermiş.

Konu Sahibi
A

Anonymous (f3af)

Kardeşim 29 yaşında küçük biri değil ama duygusal olarak manipüle ediliyor sanırım ayrılır diye korkuyor daha bekleyemezmiş erkek

Konu Sahibi
A

Anonymous (e3e2)

Karman çorman bir aile yapısında boğuşuyorum bıktım gerçekten