Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Üniversitede Insanlarla Kaynaşmak ?

karinaa

Trainee
Tepki
237
Arkadaslar simdi sizden biraz tavsiye istemem gerek. Ben üniversite 2.sınıfım. Ben üniversitemin hazırlığını atlamıştım o yüzden pek insanlarla tanışma fırsatım olmamıştı. Bir de ilk sınıfta hem başka sıkıntılardan (hayallerin suya düşmesi ve beklentiler diyebiliriz) hem benim eski arkadaşlarım bana yeter kafasından pek insanlarla kaynaşmaya çalışmamıştım. Sonrasında öyle yalnız yalnız olmayacağını gördüm çünkü üniversiteye geliyorsan orda da arkadaş birçok sebepten lazım. Sosyalleşmek konusunda çok kötü değilimdir ondan denemekten zarar gelmez diyip insanlarla biraz tanıştım ama hep yanlış anlaşamayacağım çok kafa olmayan insanlarla tanışmışım maalesef ki bazıları tam toxicti erken kurtardım yani. Oralardan kendimi sıyırıp 1-2 tane kafa dengi ve mantıklı insanı aldım onlarla devam ettim yoluma. Sonrasında zaten vizeler falan derken okula biraz daha az sık gitmeye başladık açıkcası. Sonrası zaten online tam izole olduk yani. Bu sene başladık ben hala o arkadaşlarımlayım gayet iyiyiz fakat sınıfta gruplaşmalar olsa da herkes gele gele az çok kaynaşmış biz baya uzak kalmışız. Normalde pek takmam çünkü dediğim gibi hep hayatımda yeterince insan var diye düşündüm ama herkesin üniversitesi ya da şehri farklı olunca denk getirip görüşmek cidden öyle fazla olamayabiliyor. İster istemez herkesin kendi üniversite hayatı var. E bide şimdi bunun vizeleri var finalleri var grup ödevleri var notları var. Yani öyle ya da böyle çıkar için olcak olsa da bu insanlar maalesef lazım. Ya onun dışında da üniversite hayatı açısından da mantıklı insanlar bulunsa en azından eğlenilebilir bir şeyler yapılabilir diye düşünüyorum hani derse gel eve git döngüsünden çıkmak için ama cidden koca sınıfta o kadar insan yok ki. Bu da şans meselesi biraz galiba. Birkaç gözüme kestirdiğim insan var ama onlarla da nası kaynaşmalıyım bilmiyorum ben öyle gidip insanlarla ay canım merhaba diyip o çabayı veriyormuş gibi gözükmeyi pek sevmem geçen sene de ondan pek kalkışmadım ama dediğim sebeplerden yapmam gerek diye düşünüyorum. Ama tam nasıl olur bilmiyorum tavsiyeleriniz var mı çünkü üniversite hayatımı zaten bölümden dolayı ot gibi geçiricem ama bu kadar da ot olmasın yani.

peterpan

Fanbase Starter
Tepki
1,362
çok temel olacak bir çoğunu biliyorsundur da ben en temelden gireyim🙈

Bölümdeki arkadaşlar için;
  • Gözüne kestirdiklerine ajan taktikleri uygulayıp, planlı değil de tesadüfi small talk’larla işe başlayabilirsin bence.. ayşe’yi arıyordum gördün mü, şarj aletin var mı, kantine gidiyorum bişey istiyo musun fln gibi şeylerden sonra ilk muhabbete girdikten sonra gördükçe selamlaş. Sonra zamanla sınıf içinde otururken biraz daha onlara yakın oturup derste minik şeyler sorup kaynaşmaya devam et.. en sonunda kantine gidiyorum, bişeyler istiyor musun diye devam edip yemekhaneye gelmek istiyor musun diye öldürücü vuruşu yap fkfbkf ve hedef artık senindir... bu kişiler eğer bir grup ise de ayrı ayrı zamanlarda denk geldiklerinde onlara bunları yap ki, aa karinaa diye bir kız var son zamanlarda denk geliyor çok tatlı diye dedikodunu yapmalarına fırsat ver. hepsi bence de deyip birbirini gaza getirisin. Kaynaşman hızlansın vkfbkgb
  • Onun dışında bölümdekiler için muhakkak bölüm içi bir topluluk varsa üye olmanı tavsiye ediyorum. Ders notları ve çıkmış sınav soruları için üst sınıflar candır...
  • Sigara içmesen de hava alma bahanesi ile dışarı çıkmak o sırada biraz ötede telefonla konuşuyor yapıp bitirdikten sonra tam konuştukları konunun bir köşesinden bişey sormak çok işe yarar.
  • Otobüs durağına beraber yürüme, aynı otobüsü-metroyu kullandığın kişileri gözüne kestirme, kantinde bişey alacakken oyalanma.. ay şunu haber verir misin’li şeyler, hocalar ile ilgili soru sorma fln..
Üniversite genelinde insanlar için;
  • Kesinlikle toplu alanlar... öncelikle kütüphane inanılmaz bir ortam. Hem molası hem yanında oturanlar derken tam bir sosyalleşme mekanıdır.
  • Arkadaş grubunla çimlere, cafe'lere oturarak yanındakilerden peçete vs isteme bahanesi ile başlayıp hangi bölümdesin, aa zormuş ile devam edilen kaynaşmalar..

Konu Sahibi
karinaa

karinaa

Trainee
Tepki
237
çok temel olacak bir çoğunu biliyorsundur da ben en temelden gireyim🙈

Bölümdeki arkadaşlar için;
  • Gözüne kestirdiklerine ajan taktikleri uygulayıp, planlı değil de tesadüfi small talk’larla işe başlayabilirsin bence.. ayşe’yi arıyordum gördün mü, şarj aletin var mı, kantine gidiyorum bişey istiyo musun fln gibi şeylerden sonra ilk muhabbete girdikten sonra gördükçe selamlaş. Sonra zamanla sınıf içinde otururken biraz daha onlara yakın oturup derste minik şeyler sorup kaynaşmaya devam et.. en sonunda kantine gidiyorum, bişeyler istiyor musun diye devam edip yemekhaneye gelmek istiyor musun diye öldürücü vuruşu yap fkfbkf ve hedef artık senindir... bu kişiler eğer bir grup ise de ayrı ayrı zamanlarda denk geldiklerinde onlara bunları yap ki, aa karinaa diye bir kız var son zamanlarda denk geliyor çok tatlı diye dedikodunu yapmalarına fırsat ver. hepsi bence de deyip birbirini gaza getirisin. Kaynaşman hızlansın vkfbkgb
  • Onun dışında bölümdekiler için muhakkak bölüm içi bir topluluk varsa üye olmanı tavsiye ediyorum. Ders notları ve çıkmış sınav soruları için üst sınıflar candır...
  • Sigara içmesen de hava alma bahanesi ile dışarı çıkmak o sırada biraz ötede telefonla konuşuyor yapıp bitirdikten sonra tam konuştukları konunun bir köşesinden bişey sormak çok işe yarar.
  • Otobüs durağına beraber yürüme, aynı otobüsü-metroyu kullandığın kişileri gözüne kestirme, kantinde bişey alacakken oyalanma.. ay şunu haber verir misin’li şeyler, hocalar ile ilgili soru sorma fln..
Üniversite genelinde insanlar için;
  • Kesinlikle toplu alanlar... öncelikle kütüphane inanılmaz bir ortam. Hem molası hem yanında oturanlar derken tam bir sosyalleşme mekanıdır.
  • Arkadaş grubunla çimlere, cafe'lere oturarak yanındakilerden peçete vs isteme bahanesi ile başlayıp hangi bölümdesin, aa zormuş ile devam edilen kaynaşmalar..
dediğin birkaç şey bizim ortamda maalesef mevcut olmasa da kalanı için deneyeceğim ajan taktiklerini sevdim ajhdsjuk :)
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ben üniversitenin olduğu bölgedeki halk eğitim merkezine gittim orda hep üniversite öğrencisileri oluyodu ve arada müzik geceleri düzenleniyordu orda da bi çok kişi ile kaynaşma şansım oldu
ay çok ilginçmiş ya bizim evin buralarda bir tane vardı ama tam bir yaşlı mekanı gibi çok cansız duruyor sdjhıd belki içinden bir şeyler kaçırıyorumdur varsa bakacağım bir buna

Konu Sahibi
karinaa

karinaa

Trainee
Tepki
237
Bence bak evet yaşlılar da var orda ama dediğim gibi üniye yakın Bi bölge ise illa vardır birileri. Benim olduğum halk eğitim merkezi çok aktifti umarım bi sonraki yazında buraya güzel haberler ile gelirsin 🥳
stajımı Allah'ın izniyle halledersem gidicem ve deneyimlerimi anlatıcam:cool: