Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Üniversitenin Ilk Günleri

snsfkbk

Trainee
Tepki
23
Ya arkadaşlar bu ünide arkadaş illa bulunuyor değil mi ya? Kriz geçiricem çünkü de ben. Nöbetçi kykda kalıyorum ilk odam sıkıntılıydı oda değiltirdim oradaki 2 kız da benim dönemden ama hazırlık okumuşlar deneyimliler ben atladım. Birisiyle çok güzel muhabbet kurduk konuşuyoruz bana yardımcı olmaya çalışıyor falan ama diğeri bir öyle bir böyle. Diğeri işte odada çok okeyiz konuşuyoruz falan sonra uyum programına gittiğimizde başka bir arkadaşı varmış onunla buluşup birlikte görmezden geliyorlar. Hani arkadaşı benden hoşlanmadı falan olsa tamam ama resmen hiçbir muhabbettimiz falan yok onun arkadaşıyla ve herhangi bir konuda yorum yaptığımda da görmezden geliniyorum. Yanlarında oturuyorum yüzüme bakmıyorlar, sohbete katmıyorlar, kulaktan kulağa konuşuyorlar ayıp cidden. Ben kendi arkadaşlarımlayken yeni birisi gelse hep sohbete katmaya falan çalışırdık bir anda böyle görmezden gelinince hiçbir neden olmadan tuhaf oldu. Ve hani problem etmiyordum 2si bir takılmak istiyorsa falan diyordum ama sonra yanlarında ben varken beni umursamazken şey triplerindeler ya abi yeni birileri lazım yeni birileriyle tanışalım falan ama literally benim çabalarımı görmezden gelip yüzüme bakmıyorsunuz yanımdasınız. Kendimi inanılmaz kötü hissettim gerçekten. Pazartesi de işte dersler başlıyor. Var mı tavsiyeleriniz,tecrübeleriniz?

sunnfloweer

Rookie Idol
Tepki
840
Sana böyle davranan insanlardan uzak dur bence. Arkadaşlığınız ilerlerse ileride daha çok üzülürsün gibime geliyor. Okulun daha yeni açıldı anladığım kadarıyla bölümden birileriyle illaki arkadaş olursun kafaya takma çok.

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Arkadaş bir şekilde bulunuyor universitede arkadaşsız kalanı görmedim ben. İlk başlarda belki seni aralarına almak istememişlerdir ama onlarla arkadaş olmak için fazladan çabalama. Başka insanlarlada tanış bir kaç kişiyle sınırlı kalmasın çevren. Zaten üninin ilk zamanlarında yapılan arkadaşlıklar sonradan bozuluyor bir kaç kişiyle kalıyor çok yakın olduğun.

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Sana sert olana sen de taş olacaksın beb anlamıyorum elleriniz armut mu topluyor?!
Odada yüksek sesle müzik aç bak bakayım umursuyorlar mı umursamıyorlar mı! Görsünler dünya kaç bucakmış!
Oda da yüksek sesli müzik açmak pekte sorunları çözecek bir yöntem değil bence. Kötüye kötülükle karşılık vermek sorunları çözmez. Biri size kötülük yapıyorsa umursamamayı tercih edin. Sesli müzik açmak sizi haklıyken haksız konumuna düşürecek çok çocukça bir hareket. Lütfen böyle şeyler yapmayın yurt ortak yaşama alanı kişisel problemler yüzünden kimsenin rahatını bozmaya hakkınız yok.

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,082
Bence bu tipleri hiç umursama arkadaş kalmak için de uğraşma. Kimsenin keyfine göre hareket edemezsin. Seninle konuşmak isteselerdi konuşurlardı. Kendini çok da üzme kimse hayatımızda tek değil. Bazıları bugün var yarın yok. O yüzden çok da üzerinde durma. Eminim güzel arkadaşlıklar kuracağın kişiler bulursun

jurnalci

Trainee
Tepki
33
Oda da yüksek sesli müzik açmak pekte sorunları çözecek bir yöntem değil bence. Kötüye kötülükle karşılık vermek sorunları çözmez. Biri size kötülük yapıyorsa umursamamayı tercih edin. Sesli müzik açmak sizi haklıyken haksız konumuna düşürecek çok çocukça bir hareket. Kütfen bmyle şeyler yapmayın yurt ortak yaşama alanı kişisel problemler yüzünden kimsenin rahatını bozmaya hakkınız yok.
Ha beni mobbing edecek bense susacağım? Siz hanımefendi olabilirsiniz ama ben olmam. Görmeleri lazım el mi yaman bey mi.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Narilik değil bu ayrıca narin olmak güçlü olmadığı anlamına da gelmezki
Herkese narin olunmaz 😏

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Sizi bu narinlikle daha üzerler benden söylemesi! Haddini bildirmezsen tepene çıkar bu densiz kavuklar.
Narinlik değil seviyeni korumak diyoruz biz buna. Eğer sınırlarınızı çizerseniz seviyenizi korkursanız kimse zaten size bir şey yapmaya kalkışamaz. Ama seviyesiz kavgalara girmek size kavga etmeye müsait biri gibi gösterir. Kimseyle kavgaya girişmedim şimdiye kadar ama her zaman seviyemi koruduğum için kimse beni üzmeye kalkışmadı. Nasıl davranırsanız çevrenizde öyle insanlar olur.

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Ha beni mobbing edecek bense susacağım? Siz hanımefendi olabilirsiniz ama ben olmam. Görmeleri lazım el mi yaman bey mi.

Herkese narin olunmaz 😏
Sorunları çözme yönteminiz çok yanlış. Tabiki hepmiz farklı kişilikleriz siz bizden daha az "narin" olabilirsiniz. Ama kavga etmek sizin seviyenizi düşürmekten başka bir şey değil

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,082
Sana sert olana sen de taş olacaksın beb anlamıyorum elleriniz armut mu topluyor?!
Odada yüksek sesle müzik aç bak bakayım umursuyorlar mı umursamıyorlar mı! Görsünler dünya kaç bucakmış!
Dağdan falan mı geldiniz? Bu ne görmemişlik. Böyle yaparsa bunun diğerlerinden bir farkı kalmaz. İnsanca çözümler varken niye kaba çözümler kullanılsın. Tatlı bir dille konuşup muhattabını kesti mi biter olay

jurnalci

Trainee
Tepki
33
Narinlik değil seviyeni korumak diyoruz biz buna. Eğer sınırlarınızı çizerseniz seviyenizi korkursanız kimse zaten size bir şey yapmaya kalkışamaz. Ama seviyesiz kavgalara girmek size kavga etmeye müsait biri gibi gösterir. Kimseyle kavgaya girişmedim şimdiye kadar ama her zaman seviyemi koruduğum için kimse beni üzmeye kalkışmadı. Nasıl davranırsanız çevrenizde öyle insanlar olur.
Bu ülkede hakkını savunmazsan yerler çiğ çiğ.
Bizim beyaz yakaları sınır sınır diye vur başına al hakkını ettiler iyice.
Ben kimseyle tartışmayan insandan da korkarım üstünüze alınmayın ama.

Dağdan falan mı geldiniz? Bu ne görmemişlik. Böyle yaparsa bunun diğerlerinden bir farkı kalmaz. İnsanca çözümler varken niye kaba çözümler kullanılsın. Tatlı bir dille konuşup muhattabını kesti mi biter olay
Dağdan gelmek ayıp mı?

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,082

Dağdan gelmek ayıp mı?
İlla hakkımızı bu şekilde savunmamıza gerek yok. Güzel bir dille gayet iyi oluyor. Bizi çiğ çiğ de yiyemezler. Hemen çirkefleşmenin anlamı yok

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846

Dağdan gelmek ayıp mı?
Biz kavgayı mahalle kavgası gibi etmiyoruz yüksek sesle müzik falan açarak yani. Konularak sorunlarımızı çözebilecek olgunlukta ve seviyede insanlarız.

jurnalci

Trainee
Tepki
33
Biz kavgayı mahalle kavgası gibi etmiyoruz yüksek sesle müzik falan açarak yani. Konularak sorunlarımızı çözebilecek olgunlukta ve seviyede insanlarız.
Bana mahalle kavgası mı yapıyorsun dedin şimdi?
Biz dediğin de sensin galiba? Hemen destekçi toplamak için biz olmuşsun bakıyorum? Hiç kavga etmeyen birine göre pek de deneyimlisiniz?

jurnalci

Trainee
Tepki
33
Sor

Sorunuzdan kaçan yok. Dağdan gelmekten kastım ayıp falan değil. Ne demek istediğimi gayet anlaşılır bir şekilde yazdım. Neyini anlamıyorsunuz?
Ayıplanacak bir şey olmasa sormazdınız. Çevir kazı yanmasın.
Kızın derdine bir hal çare bulmaya mı geldiniz benle çene çalmaya mı?

Dağdan gelmek burada mecazi anlama geliyo sizde iyi biliyorsunuz bence
Mecazınız kimseyi incitmesin o vakit. Siz iyi birisine benziyorsunuz umarım sizle de karşı tarafta olmayız.