Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Unutulan Zorba Idol

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Twitter'da Kard hakkında problemetik şeyler diye bir twite denk geldim.twit tamamen şaka amaçlıydı işte proplemtik diye saydıkları şeylerde "kalpleri çalmak, idollerinizi yedi bitirdi" gibi ironi yaparak övgü için bir thread yapılmış.grup üyesi olan BM de yine espiri amaçlı sorry diye twit atmış ve ben bunu gördüğümde aklıma bu grubun zaten problemetik bir üyesi var diye düşündüm.grubun ana vokali olan somin Kard grubundan önce april adlı bir grupta çıkış yapmıştı.April grubu grup arkadaşları olan hyunjoo ya intihara sürükleyecek kadar dışlayıp zorbalayan ve bu nedenle dağılan bir grup.bu zorbalık olayları mağdurun kardeşinin dayanayıp olayları sosyal medyada anlatmasıyla patlak verdi hayranlar grup içeriklerini incelediklerin de üyelerin kameraların karşısında bile hyunjoo na gözle görülür bir şekilde kaba davranışlarını ve kendilerini savunmak için yaptıkları açıklamalardaki tutarsızlıkları farkendince grup hakkındaki iddiaların doğruluğunda emin olundu.Sorun şu ki Kard üyesi somin önceden april üyesi ve grubun lideriydi ve bu zorbalık olaylarınada ön ayak olan kişilerden biri.Hyunjoo nun yakın çevresindeki insanlarda bu durumun doğruluğunun olduğu yönünde açıklamalar yapmıştır.Yani Kard zaten Kore'den çok globelde popüler olan bir grup ve globeldeki fanlar her zorbalık olaylarında olduğu gibi idoller söz konusu olunca polyanaya dönüyorlar ama bu kadın harbi hiç tepki almadı.Ortada intihara kadar sürüklenen bir zorbalık skandalı varken hayranlar nasıl hiçbir şey olmamış gibi davranabiliyor kimsede bunun konusunu bile açmıyor oyasaki bu april olayı grup flop olmasına rağmen çok konuşulmuştu