Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Anket Yeryüzünden Bir Grubu Silecek Olsanız Hangisi Olurdu

bir grubu yok et

• Kullanılan toplam oy
    82

aurora

Trainee
Tepki
-415
Bu forumda takılacaksan bilmen gereken ilk şey kimsenin kendi grubunun fedaisi olmadığıdır. Fandomunda olduğun grubu eleştirmek, seni fandomdan çıkarmıyor. Burda eleştiri zamanında hepimizin grubuna geldi, hepimiz kendi grubunu eleştirdi. Yeri geldiğinde de hiç alakamız olmayan grupları savunduk. Neden? Çünkü beynimiz doğruyla yanlışı ayırt edebiliyor. Fandoma girerken beynimizi dışarda bırakmıyoruz. Önce forumun işleyişini öğren, sonra yorum yazmaya devam edersin.
Benim de straykids’i haksız gördüğüm yönler var bunuda söylerim zaten merak etmeyin 4 fandomdayım 4 dünüde eleştiririm ama burda olay benim chan’in nasıl bir insan olduğunu bilmem ve bunu bilen bir insan zaten chan’i suçlamaz diyorum

aurora

Trainee
Tepki
-415
Sanki sadece Chen'i suçlamaz demiyor gibisin 🤨 IVE için söylediklerin doğru değildi. Bunu artık kabul et. Sevmiyor olabilirsin, zaten sevmek zorunda da değilsin. Ama "sağlıklı kafada değiller" demek sadece senin değil, hiç kimsenin haddi değil.
Sağlıklı kafada değiller demek benim için hakaret değil çevrende de vardır bu tarz insanlar sağlıklı kafada değiller derken ilgi isteyen insanlar olduklarını düşünüyorum ve bu da psikolojik bir sorun bunu dile getiriyorum Arkadaşlar bana bunu sağlıklı bir insan yapıyor demeyin lütfen ben 7 senedir kpopla ilgileniyorum böyle yapan ilk defa görüyorum, Hyunjin için yapılanları da unutmayın

Son düzenleme:

oylesinegeldim

Trainee
Tepki
45
Peki staysin o zaman hyunjin zorba dendiğinde ne derdin ya da yukarılarda dendi neden o sözede yorum yapmadın çünkü burda asıl hedef benim ve bir stay olarak şu bang chan’ın eski halinden ne kadar farklı olduğunu biliyosundur mental olarak iyi olmadığını ve bu yüzden chan room ne zamandır açamadığını bu olay seni üzmüyor mu açıkçası beni çok üzüyor bir stay olarak bang chan’ın haksız yere özür dilemesi üzüyor sende staysın bilirsin bang chan orda her şeyi konuşuyor bizi gerçekten sevdiği için arkadaş gibi konuşuyor ve ne kadar iyi bir insan olduğunu stay olmayıp straykids izleyen biriside anlar. Sonrasında mentel sağlıklarına demedim, sağlıklı bir kafa yapısında olmadığını söyledim bu chan olayından tamamiyle farklı, bu benim onları gözlemlerimden dolayı ortaya çıkan bir şeydir, peki sen neden ive’dan ve Wooyoung’tan hoşlanmıyorsun
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Chan olayında chan’i haksız buluyosan stay değilsin derim çünkü sen o zaman chan’i tanımıyosundur tanısan bunu demesin zaten bizim chan’i bu kadar savunmamızın bir nedenide o
forumda cok aktif degilim ama sitede hyunjin konusu hakkinda bircok yorum yazdim burdaki insanlar da az cok biliyodur olaylari, tartismali bir olay oldugu halde direkt zorba etiketi yapistirmalari benim de hosuma gitmiyor ama ne yapmami bekliyosun ki hepsini tek tek karsima alip ikna etmeye mi calisayim 😭 chan’in yayin acmamasina ve eskisi kadar rahat olmamasina uzuluyorum tabii ki ama bunun suclusu fandomlar olmasina ragmen sen ive uyeleriymis gibi yorum yapiyorsun haksiz oldugun konu da burasi zaten. soruna cevap olarak da ive’i cikisindan beri taniyorum ama hic bana hitap etmediler uyelerine ve genel olarak gruba isinamadim

aurora

Trainee
Tepki
-415
forumda cok aktif degilim ama sitede hyunjin konusu hakkinda bircok yorum yazdim burdaki insanlar da az cok biliyodur olaylari, tartismali bir olay oldugu halde direkt zorba etiketi yapistirmalari benim de hosuma gitmiyor ama ne yapmami bekliyosun ki hepsini tek tek karsima alip ikna etmeye mi calisayim 😭 chan’in yayin acmamasina ve eskisi kadar rahat olmamasina uzuluyorum tabii ki ama bunun suclusu fandomlar olmasina ragmen sen ive uyeleriymis gibi yorum yapiyorsun haksiz oldugun konu da burasi zaten. soruna cevap olarak da ive’i cikisindan beri taniyorum ama hic bana hitap etmediler uyelerine ve genel olarak gruba isinamadim
Ben bunu ilk konuşmalarımda söyledim ive üyeleriyle sorunum yok sadece Chan’le yaşanan olaydan dolayı ısınamıyorum dedim ve sağlıklı bir kafada olmadıklarını söyledim ama bu benim kişisel düşüncem bunun chan olayıyla alakası yok

Yani bende gruba ısınamadım ve neden ısınamadığımı söyledim olay bu

İyi Düşün

Trainee
Tepki
246
Yok etmek istediğim bu listede yok niye koymadığını da söylemişsin. Ayrıca bu grupların çoğunu da severim. Bu gruplarda hayran olmadıklarıma da olumsuz düşüncem yok. Ben pas geçiyorum. Yorumları okurken düşündüğüm grupları yok etmek yerine fandomlara ayar çekelim bence. İnsanları bıktıran çoğunlukla idollerden çok fandomlar Army Blink Stay vs.

Son düzenleme:

aurora

Trainee
Tepki
-415
Psikolojik durumu dile getirecek olan sen misin ya? Sen kendini ne zannediyorsun? Böyle bir hareketten kimsenin akıl sağlığı ile ilgili çıkarım yapamazsın. 7 senedir K-pop takip ediyorsan dönem dönem bu tarz cringe hareketleri neredeyse bütün grupların yaptığını görürsün. Senin gözüne bir tek IVE takılmış. Artık onlara karşı nasıl bir zorun varsa
Lütfen bu hareketi yapan bir örnek gösterir misin 2. si sadece bu değil başka hareketler de var ve ben sadece neden ive sevmediğimi söylüyorum

aurora

Trainee
Tepki
-415
Leeseo'nun burda yaptığı evet komikti benim için ama sırf bu yüzden kızlara SAĞLIKLI KAFADA DEĞILLER demek ne kadar doğru??
Ilgi istiyorlar diyorsun Kızlar zaten her zaman ilgi odağında. Onlar istemese de senin idollerin dahil herkes o ilgiyi onlara veriyor 😋

Durumu özetleyeyim sana
Chan özür diledi diye artık yayın açmıyor diye üzgünsün, bunu anlarım. Benimki de bir olay sonrası yayınlara gelmese ben de üzülürüm. Ama bu staylerin ive'a laf etmesini haklı kılmıyor. Sen de biliyorsun ki stayler ne kadar pis şeyler söyledi kızlar için. Bir de şey diyorsun " divelar aslında fazla baya onlar da skz laf etti " 😭 siz haksız yere kızlara laf ederken napsın fanlar? boş boş otursunlar mi? Tek söylemen gereken şuydu " Evet, stayler haksız. Ive'a durduk yere hakaret ettiler. Siz haklısınız. " bunu söylemek neden bu kadar zor geldi sana?
He diğer kızlara dive demişsin de onlar değil ama ben öyleyim.
Ben engene'im. Ve de Wonyoung, Enhypendan sonra en sevdiğim idoldür. Burda sen kıza sağlıklı kafada değil dersen tabii ki de bir tartışma çıkar. Fandomun haksızken onları savunmamalısın. Staylerin ive'a laf etmek için herhangi bir sebepleri yoktu. Sonuna kadar haksızlar. Ve de sanmıyorum ki burdan başka stay gelsin seni savunsun. Çok şükür burdakiler doğruyu ve yanlışı ayırabiliyor.
Umarım fikrin bir an önce değişir.
Ama ilk başta ive hayranları başlattı o zaman bizde chana yapılan haksızlıkta susamazdık değil mi ve yayın açmamasının suçunda stayde olabilir ama büyük suç ive hayranlarında. Lütfen sende ive hayranlarının chan hakkında dediklerine bak

leeseo 14 yasindaydi burda ama sen bilirsin yine de
Jungkookta 15 yaşında idol oldu ama hiç böyle bir haraketini görmedim

aurora

Trainee
Tepki
-415
ive hayranlari degil stayler baslatti daha kac defa soylicez bunu anlama problemin mi var
Nerden geliyo o bilgi sana

Chan'in bahsettiği grubun Ive olduğunu söyleyip tiktokta orda burda editler yapan stayler değildi mi diyorsun
Ama ilk başta ive hayranları bizden bahsetti diyip hakaretler etmeye başladılar

Ay artik sal ablam be hala zeytinyagi gibi uste cikmaya calisiyon tamam stayleri kovuyoz burdan senin idolun de hakli oldu mu
Soruyolar cevaplıyorum

dygu

Trainee
Tepki
200
Nerden geliyo o bilgi sana

Ama ilk başta ive hayranları bizden bahsetti diyip hakaretler etmeye başladılar

Soruyolar cevaplıyorum
Aynen knk kesin oyle olmustur bide 7 yildir kpop takip ediyom diyon yt shortslarda falan mi takiliyosun ig yada

aurora

Trainee
Tepki
-415
Ablam divelar kalkıp chan'ın yayını izleyip aha kesin bizden bahsediyor diyecek değil??? Chan konuyu açınca stayler tek tek videoları izleyip açık aradı, videoda yanlış bir şey olmamasına rağmen stayler de ive saygısız şu bu deyince divelar da savunmaya geçti. İş saçma sapan büyüdü iki fandomda toxicleşti.
İlk başta ive hayranları açtı konuyu merak edildi hangi grup olduğu paylaşıldı bu yayın sonra ive hayranları bizden bahsettiğini söyledi ve olaylar oldu

aurora

Trainee
Tepki
-415
Askim kimse sana sormuyo sen ayni seyleri tekrar tekrar soyliyip duruyosun 12den beri. anlamayi da reddediyosun olmayan seyleri soyluyosun aman ugrasamicam

Onu soyleyemiyoruz maalesef
Yazmak istemiyorsan sen yazmayabilirsin mesela

aurora

Trainee
Tepki
-415
Benim gördüklerim hiç öyle değildi. Sen Türk tayfadan mi bahsediyorsun bilmem yabancı tarafta stayler editler yapmaya başladı ardından dive'lar savunmaya geçti.
Hadi senin dediğin gibi olsun. Dive'larin üstüne alınıp " ya senin idolün benimkini zan altında bırakıyor" demesinde de bir sorun yok. Emin ol dive'larin ettiği hakaret , staylerin ettiklerinjn yanında minicik kalır
Çünkü bu fandom büyüklüğünden dolayı olabilir chan’a hakaret edildi staylerde saldırıya geçti doğru bulmasamda

aurora

Trainee
Tepki
-415
IMG_2106.jpeg
Bangchan onlardan bahsetmediğini söylemiş zaten gördüğünüz gibi ama ive hayranları hakaret etmeye devam edince ve bang chan 2 kez bu yüzden özür dileyince onlarda karşılık verdi

Aman ablam be psikiyatri ogrencisiiyim diyosun 12 yasindaki gibi toxic toxic hareketler idolunu **** baban gibi savunmalar kenndini bu kadar savunmazsin sal artik cidden senin idolun hakli hep hakli tamam
Çünkü haklı ve savunuyorum en doğal hakkım