Benzer Yazılar

Kadınlar, Burning Sun skandalını Mavi Saray önünde protesto etti

Kadınlar, Burning Sun skandalını Mavi Saray önünde protesto etti

HABER: Kadınlar Burning Sun skandalını protesto etmek için Mavi Saray önünde toplandı

KAYNAK: News 1 via Nate

1. [+1,243, -60] Uyuşturucu ve s*ks suçları gerçekten korkutucu. Düşünsenize size uyuşturucu vermişler, otelde olduğunuzu bile bilmiyorsunuz, daha sonra kanıt haline gelecek fotoğraflarınızı çekiyorlar. Uyuşturucu verip tecavüz etmek hem suçu hem de suçun anısını siliyor.. gerçekten korkunç bir suç.

2. [+1,186, -100] Orada sizinle olamadığım için üzgünüm ama sizi destekliyorum…

3. [+1,054, -119] Bu erkeklerin de toplanması gereken bir şey değil mi? Cinsiyet ile bir ilgisi yok. Bu suçlarda gizli kameralar, uyuşturucu, tecavüz ve polise rüşvet var. Bu skandal unutulursa, önemsiz gibi davranılırsa erkeklerin Katalk gruplarında yaptıkları her türlü iğrenç suç yanlarına kalır. Herkesin protesto etmesi gerek.

4. [+79, -20] Bu kadınlar yağmura ve sıcak havaya rağmen protestoya katıldı, mutlu olsalar bile. Diğerleri ise hava çok sıcak ya da çok meşgulum diyerek katılmadı.

5. [+68, -2] Bu cinsiyet kavgası değil, hepimizin çözmeye çalışması gereken bir sorun..

6. [+52, -4] Lütfen Seungri’yi cezaevine atın

7. [+44, -6] Bu tarz haberlere eksi veren aptallar gizli kamera görüntülerinin çekilip paylaşılmasını destekleyen suçlulardır

8. [+31, -0] Sizi destekliyorum

9. [+25, -0] Seungri’yi serbest bırakan yargıcın da kirli çamaşırları vardır. Seungri fuhuş satın aldığını kabul etti ve cezaevine girmiyor?

10. [+22, -4] Bir erkeğim ama destekliyorum.. bunun cinsiyetle bir ilgisi yok, bu tamamen bu ülkenin ne kadar kirlenmesine izin verdiğimizle ilgili..

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+248] 2019 yılındayız ve insanlar bunun cinsiyet savaşı olduğunu mu düşünüyor??? ne???

 

Kaynak: Netizenbuzz

12 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Dyphellia Grayi

Hayır bir de hala Seungri’yi savunan insanlar var ve üzülerek söylemeliyim ki bu insanların büyük çoğunluğunu bayanlar oluşturuyor. İtiraz eden insanlar umarım yılmadan devam ederler

SURMEW-BTS

Bu olayın çözülmesi ve gerçekten suçlu olanların ceza almasını sağlamak için eylem yapan kişilerle gurur duyuyorum ve cidden olayın ”cinsiyet savaşına” dönmesi utanç verici, erkeklerde bu olayın çözülmesi için eyleme katılmalı.bu tarz iğrenç suçlar işleyen hem cinsini korumak, suç işleyen aile yakınını korumak korkunç bi şey.

KINGEXO

Adaleti hep kadınlar arıyor, neden? Erkeklerin işine mi gelmiyor yoksa mağdur olanların çoğu kadın olduğu için mi bu kadar rahatlar.
Bu olsaydı s**ngri’yi masum bunlar birçok erkek var hayır sizi babanız mı doğurdu anlamıyorum ki!

KINGBANG

Hani derler ya önce kadından çıktılar sonra kadını aşağıladılar. Din , dil , ırk fark etmeksizin kadınlara cinsel yönde yapılan suçlar suç değilmiş de erkeklerin yapması gereken bir şeymiş gibi normal karşılanıyor

KINGEXO

Kesinlik! Amacım kadınları üstün tutmak değil benim gözümde herkes eşit ama artık insanlar/erkekler öyle çok abartıyor ki sanki mağdur olan kadınlar bunları hak etmiş gibi gösteriyorlar onca kadın tecavüze uğramışken suçluların dışarıda olması kadınların onların gözünde değeri olmadığını gösterir. Din, dil, ırk önemli değil sonuçta kötülüğün ne dini vardır ne dili.

SURMEW-BTS

maalesef ataerkil toplumlarda kadının değeri yok, kadın onları 9 ay karnında taşıyan , doğuran, büyüten, besleyen, bakan, sevgi ve şefkat veren bi varlık olsa da, erkek egemen toplumda maalesef çoğu erkek kadınları onlara hizmet eden, onların tüm ihtiyaçlarını gideren bi eşya olarak görüyorlar, kadının adı ve yeri yok, kadının tek görevi erkeğe hizmet etmek, cinsel ihtiyaçlarını gidermek , erkeğin çocuklarını büyütmek vs vs vs kadınlara hala iş hayatında daha az maaş verilir, önemli kademelere asla yükseltilmez ya da zor yükseltilir vs…. keşke böyle olmasa…. hani at avrat silah diyor ya erkekler, kadınlarda onların sahip olması gereken bi eşya gibi, kariyer,… Read more »

KINGEXO

@SURMEW-BTS dediklerinin her bir kelimesine katılıyorum tam olarak şuan ki yaşadığımız gezegendeki kadınların toplumdaki yerini anlatmışsın. Ve maalesef her geçen gün böyle düşünen insanlar çoğalıyor adalet yerini bulamadığı sürece çoğalmaya devam edecekler. Erkeklerin, devletlerin en çok korktuğu kişi araştıran sorgulayan güçlü kadınlardır. Kadınlar bir olduğu sürece inanıyorum ki bu düşünceyi kıracağız. Koreli kadınların şuan mağdur kadınlar için ses olması gerekiyor keşke erkeklerde orada olsa ama maalesef dediğiniz gibi Kore ataerkil bit toplum…

SURMEW-BTS

keşke tüm kadınlar bir olabilse, kimisi korktuğu , cesareti olmadığı, bastırıldığı için, kimiside gözlerini sevdiği erkek boyadığı için , tüm kadınlar bir olamıyor. ve daha video paylaşma olayları ilk duyulduğunda, video paylaşımını normal bulan erkekler olduğu sürece bu düzen zor değişir, gerçi videoların tecavüz ve taciz olduğunu bilmediklerinden verilen röportajda cinsel içerikli videoların paylaşımını normal bulmuştu erkekler ama eminim bi çoğu da gizli kamera yerleştiriyordur , o yüzden o kadınları umursamamışlardır… ne yazık…

KINGEXO

Ben niye bu kadar yanlış yazmışım yaa. Bu olayda* bulan* olacaktı.

Ece

Bi kadının hakkını savunan yine bi kadın ❤

Ezgii

5. [+68, -2] Bu cinsiyet kavgası değil, hepimizin çözmeye çalışması gereken bir sorun..

Dünyadaki tüm ülkerin sorunu… Ve evet kesin ve etkili bir çözüm olması gerekiyor.

Mustesna

5. [+68, -2] Bu cinsiyet kavgası değil, hepimizin çözmeye çalışması gereken bir sorun..

bu olay sadece kadınlara yapılan bir haksızlık değil ki.. ülkenizdeki adaleti sorgulamanız gereken bir olay bu.. bu olaydaki suçlular sadece tecavüzcü değil (ki öyle olsa bile cinsiyet kavgası olmaması gerekir) bu olaydaki suçlular katil, sapık, parayla her şeyi çözebileceğini zanneden(vee maalesef hep çözen) insanlar.. bu yüzden sadece kadınların adalet için savaşması çok saçma.. ülkende bir suç var ve suçlular sokaklarda.. yarın bir gün seni kurban seçmeyeceklerini bilemezsin bu suçluların.. gerçekten bu olayın cinsiyet kavgasına dönüşmesi çok saçma..

Yeni Yazılar