Kwon Mina intihara kalkıştı + şirketi Mina'nın hastaneye kaldırıldığını ve hayati tehlikesi olmadığını açıkladı

Kwon Mina Instagram’a yeni bir gönderi attı (şu anda silinmiş durumda). Gönderide bileklerini kestiği görülüyor ve bileklerinden kan akıyor. Yazdıkları:

“Adaletsizlik hissederek gitmek istemiyorum.

Shin Jimin, Han Sung Ho [FNC Entertainment kurucusu], Kim Seolhyun, iyi bir hayat yaşayın. Benim annem, kız kardeşim ve ailem hiçbir şey söyleyemeyecek, yanlış bir şey yapmamış olsalar da ağlayacaklar. Psikolojik hasarlarını telafi edin. Onlara çok büyük paralar verin, sonuçta sizin tek bildiğiniz şey para. Bana bile doğru düzgün ödeme yapmadınız.

Kontratım altında 8 yıl boyunca yasadışı stajyerlik yaptım. 3 milyar wonluk borcumun ayrıntılı olarak nereden geldiği asla söylenmedi, sorumsuz insanlar sonuna kadar telefonlarımı açmadı. 11 yıl boyunca neler yaşadım bilmiyorsunuz ama size izleyici kaldınız dediğimde ‘aman neyse’ dediniz.

Şunu bilin, bu insanlar beş para etmez pislikler. Sağlıklı bir insanı ölene dek kıstırdılar. Bunu biliyor musunuz? Mutlu bir yere gitmek istiyorum, burası fazla zor. Ölürsem cenazeme gelip pis ayaklarınızla orayı kirletmeyin. Ölüp sizlere dadanacağım. Bu şeytanları destekleyerek yaşayamam.”

Bunun üzerine Mina’nın şirketi Woori Actors Mina’nın evine polis ve ambulans gönderdiklerini açıkladı.

Mina şu anda evine yakın bir hastanede acil tedavi görüyor ve hayati tehlikede değil.

 

cr: Soompi & oh_mes

107 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ARMY-ㄴㅇㅅㅌ

Gerçekten çok zor zamanlar geçiriyor. İnstagramda paylaştığı fotoğrafını görünce çok korktum. Şu an durumunun iyi olmasına çok sevindim. Daha önce de intihara kalkışmıştı. Bence hastaneye yatıp tedavi görmesi daha iyi olur onun için. Yaşadığı şeyler hiç kolay değildi ve ona bunları yaşatan buna seyirci olan herkes gayet güzel yaşıyor. Umarım ailesi ve arkadaşları hep yanında olur. Umarım gencecik bir insanı daha kaybetmeyiz. Her zaman çok güzel bir gülümsemeye sahipti inşallah yakın zamanda gerçekten mutlu olduğu için o gülümsemeyi tekrar görürüz yüzünde.

Aaa

Hiç intihar ettiniz mi.insanın o an neler düşündüğünü aklından neler geçtiğini biliyormusununuzda. Kıza ilgi çekmek için yapıyor diyorsunuz. Ben ettim paylaşmadım sosyal medyada ama birilerinin beni görmesini istedim görüp nekadar acı çektiğimi bana acı çektiren insana göstermesini istedim. Belki onun yüzünden öldüğümü düşünürse canı yanar diye düşündüm. En basitinden elinize bir damla kaynar su sıçrasa bile herkes acısına farklı tepki verir. Bütün kalbin ruhun bedenin bukadar kırık iken piskolojin bu kadar bozulmuşken delicesi ölmek isterken bile birinin seni kurtarmasını istersin. Biri acı çektiğini görsün yardım etsin. Yardım istemek için bile gücün olmaz bazen sadece boşluğa karışıp yok olmak istersin. Yok… Read more »

Kado

Seni tebrik ederim. Umarım hep mutlu olursun.

Aaa

Çok sağol 🤛🏻 umarım sende çok mutlu olursun.

Lililili

Bende intihara kalkışmıştım. O kadar perişandım ki sadece ölmek istiyordum. Kimse beni 1 kere bile ciddiye almadı.sanırım yaşamıma fazla devam etmeyeceğim

2jin

Devam et lütfen yaşamak için birşey bulabilirsin en azından sırf ailen için olsun birşeyler yapabilmek için olsun devam et benim gibi en kötü sırf yaşamak için yaşa sadece sevdiğin şeyler ile ilgilen

2jin

Psikoloğa gittin mi peki

Aaa

Başkaları için değil kendin için yaşa. Kendini ciddiye al. İnsanların düşüncelerini umursama çünkü senden başka kimse seni daha iyi tanıyamaz.
Yaşa hayat sonsuza kadar bize kötü davranamaz. Bir gün iyi olma ihtimalimiz varken bu ihtimali görmeden vaz geçmemeliyiz. İyi günler görücez gerekirse o iyi günleri kendimiz yapıcaz. Vaz geçme.

haechanınköpeğiyim

umarım şuan daha iyisindir hayatında başarılar dilerim 💜

İnsanlarınÖlmesindenBıktı 🎭

Umarım iyisindir, o noktadan dönebilmene ve hayatına daha sıkı sarılmana çok sevindim 😀 Umarım böyle devam eder, asla yıkılmazsın. Stay strong 💪

Sel

Şu cümleleri böyle yazman bile ne kadar güçlü bi insan olduğunu gösteriyor. Bizimle kaldığın için teşekkür ederim hayatında her şey istediğin gibi olsun 🙏🏻

Efendim

İnşallah kalbin ,ruhun, zihnin huzuru ve mutluluğu bulur.

la cha ta

tebrik ederim umarım hep güçlü kalırsın

Aaa

Herkese güzel dilekleri ve cesaretlendirmeleri için teşekkürler.
Ben şuan çok daha iyiyim. Daha da iyi olucam. Kendimi sevmeyi öğrendim. Millet kendinizi sevin 💜

Lalalulu

Hayatınızda mutluluklar dilerim. Umarım hep güzel insanlarla karşılaşırsınız.

Queengi

Mina sanırım gerçekten yalnız. Tıpkı Sulli ve Hara gibi. Ona destek olacak birileri olsa daha kolay atlatabilir. Umarım ona birileri yardımcı olur. Güç bul Mina.

KINGEXO

Yorumlarda kanser bir kitle var GERÇEKTEN EGER DAHA ÖNCE PSIKOLOJIK SORUNUNUZ OLMADIYSA YA DA ZORBALIGA UGRAMADIYSANIZ EGER KAPATIN CENENIZI!

Nasıl bu kadar düşüncesiz olabilirsiniz ya aklım almıyor. Kalpleriniz kararmış sizin.

buse

Şu an Mina sağlıklı düşünemiyor,çok öfkeli.İlk intihar girişimi de değil,bir daha kendisine zarar vermesinden korkuyorum.Umarım onu yalnız bırakmazlar.Jimin şeytanı bari düzgün bir özür dileseydi,yaptıklarımı hatırlamıyorum diyip üste çıkmaya çalışmasaydı kızın öfkesi biraz dinerdi en azından.Onu bile yapmaktan aciz bir pislik.Mina nolur kendine bir şey yapma.Jimin’in,Seolhyun’un umrunda bile olmazsın 1-2 yıl ekranlardan uzak kalırlar sonra tekrar geri dönerler olan sana ve ailene olur.

RIM

Devamlı göz kulak olacak biri yok mu şu kızın çevresinde. Bi postta ölüm haberi gelecek diye diken üstündeyim

Blue

Yaşadıkları kolay değil anlıyorum ve ona bunları yaşatanların hakettiklerini bulmalarını istiyor ama sırf bu düşünceye sahip olmaya devam ederse hiçbir yere varamaz. Ölerek onlardan intikam almak istemesi bile bu kişileri 7-24 düşündüğünün göstergesi. Artık onları bırakıp kendi hayatına bakmalısın. Şu an herkes seni destekliyor ve iyi olmanı istiyor senin tek gayen intihar ederek Jiminden intikam almak olmamalı. Bu saatten sonra Jimin zaten sektörde olmayacak,insan içine bile çıkamayacağını düşünüyorum. Lütfen değersiz insanlar için hayatınızdan vazgeçmeyin her şey üst üste gelse bile bir yerden sonra mutlaka düzelmeye başlayacak.

stan t-ara = stan talent

işte bu, katılıyorum

Lila

İntikam almak istemiyor onu nasıl bir hale soktuğunu bas bas bağırıyor kız beni görün diyor şirketin ve üyelerin ne kadar bencil olduklarını suratına vurmak istiyor herşeyi saçma sapan yerlere çekmeyin

Blue

Ölüp size dadanacağım demiş kız? İntikam almak istiyor hakkı da ama sırf bu düşünceyle kalırsa hiçbir şeyin düzelmeyeceğini söylüyorum sen saçma sapan yerlere çekme bence.

Lila

Jimin ve Seolhyun götünü yalamaya devam et iyiki öyle demiş nasıl kudurmuşsun

Buse

Okuduğunu anlamakta zorlanıyor musun? Kız kötü bir şey söylemiyor ki.’Jimin ve Seolhyun’un götünü yalamaya devam et’ gibi aptalca bir yorumu nasıl yaptın merak ediyorum şahsen.Mina şu an sağlıklı düşünemiyor.Mina kendini öldürerek Jimin ve diğerlerinden İNTİKAM almak istiyor bu apaçık ortada.Mina intikam almak istemekte sonuna kadar haklı ama intikam alma şekli kendine zarar vermek olmamalı.Maalesef Jimin ve diğerleri asla pişman olmayacak .Mina ölse de umurlarında bile olmayacak olan mina ve ailesine olacak

Lila

Kapat çeneni Seolhyun ve Jimin fanlığı yaptığın belli

buse

bu kadar aptal olmak için bayağı uğraştın herhalde.jimin ve seolhyun’u önceden de sevmezdim şimdi ise İĞRENİYORUM.umarım bundan sonraki yorumlarını yaparken beynini kullanırsın oturma organını değil

Last edited 3 ay önce by buse
Blue

Dediklerimden bunu mu çıkardın gerçekten? Her şeye muhalefet olacağına edepli olmayı öğren önce. Yazdıklarımda Jimin ve Seolhyun’u savunan tek bir cümle yok.

Last edited 3 ay önce by Blue
2jin

Anlamıyosunuz kızı kız intikam almak istiyor çünkü bunca yıl haksızlığa uğradı bıktı bir şekilde bile olsa akılları yerine gelsin istiyor

Buse

akılları yerine gelecek kişilikte insanlar olsalardı baştan kıza böyle kötülükler yapmazlardı zaten

KINGEXO

Sürekli düşünmesi normal değil mi? 10 yıl boyunca zorbalığa ugruyorsun sana zorbalık yapanlar hayatını yaşıyor ama sen ilaçlarla ayakta kalıyorsun. Belli ki şu an mina depresyon ve birçok psikolojik hastalıkla mücadele ediyor o kişilerin düşünceleri ile senin ‘mantıklı’ düşüncelerin aynı olmaz önce bunu öğren.

Blue

Zaten benim “mantıklı” düşüncelerimle aynı olacak diye bir iddiada bulunmadım. Sadece kendimce onun için iyi olacak şeyin bu olduğunu söyledim.

Last edited 3 ay önce by Blue
Ahbe

“hayatına devam etsin”, “ilgi istiyor” diyenler için minik bir bilgilendirme yapayım; Mina bu olaylardan ilk defa bahsetmesinden 1 hafta sonra falan zorbalıkla ilgili postları sildi selca falan atmaya başladı ve birkaç insanlık dışı varlık “bakın yalanmış söyledikleri”, “postları sildiğine göre anlattıkları abartı veya yalandı” diye yorumlar yaptı bu yorumları yapan jimin ve aoa fanı bir sayfa ve bu yorumlar yaklaşık 150 beğeni aldı ne bekliyorsunuz?

Last edited 3 ay önce by Ahbe
KINGEXO

Ilgi beklemek? Gerçekten bu kadar mı empati yoksunu bir insansın.

KINGEXO

Ne kadar şu an herkes onun yanında olsa da onun için yeterli değil. Adalet istiyor ona zorbalık yapıp sessiz kalanların sektörden ayrılmasını ve onun bu zamana kadar çektiği acıları hissetmelerini istiyor. Ama böyle pislikler laftan anlamaz kalpleri kararmış bunların o yüzden artık bundan sonraki hayatını mutlu olmaya ada. Lütfen.

:D?

intihar eden bir kişinin psikolojisi sandığınız kadar basit değil. her şey karmakarışık oluyor, hayatınız altüst olmuş gibi hissediyorsunuz ki bu kız zaten çok ciddi şeyler yaşamış biri. ilgi çekmek için yaptığını düşünüyorsanız dahi lütfen bunu gidip yorumlarda yazmayın, bırakın sizde kalsın. madem ilgi çekmek isteyen biri sizin açınızdan, o zaman yorum atıp ‘prim’ vermeyin? sırf birilerinin canını yakmak için özellikle de depresyonda olan birinin canını yakmak için lütfen konuşmayın, yazmayın ve yaymayın. mina bana kendimi hatırlatıyor ve inanın o durumda olmak hayatınızın tamamen elinden kayıp gittiğini düşündürüyor size. bu dediklerimi dikkate alın ve lütfen kötü yorum yapmayın. bu haberleri görmek… Read more »

Moeka

Mina’nın nasıl bir psikoloji içinde olduğunu bilemezsiniz. İlgi manyağı falan demek… Canavarsınız. Son umudu intihar olarak görüyor olmalı, kolay değil koskoca 11 yıl boyunca zorbalığa uğramış üstüne üstlük bu zaman diliminde babasını acı bir şekilde kaybedip cenazesine bile gidememiş fakat hala daha AOA hayranları kadına instagramdan saldırıyor… Bu kadını 1 saniye bile yalnız bırakmamalılar ve birisi elinden telefonu almalı. Eminim okuduğu yorumların etkisi de vardır bu girişimde… Çok üzgünüm, umarım iyileşmeyi başarır.

İnsanlarınÖlmesindenBıktı 🎭

Aşağıda Mina’ya ilgi istiyor tarzı şeyler söyleyenler, yok intikam alacakmış, yok öyleymiş, yok böyleymiş… Depresyon + Insomnia + Anksiyete ne demek biliyor musunuz? Durun, bir saniye açıklayayım. Sürekli panik halinde, günde en fazla iki saat uyuyabiliyor ki bu sağlıklı değil. Günün geri kalanında full uyanık, yapacak bir şey bulsa bile kendisini nasıl hissettiğini bir düşünün. Herhangi bir insan 20 saat uykusuz kaldığında, siz uykusuz kaldığınızda nasıl hissettiriyorsa o daha kötüsünü yaşıyor. Anksiyetesi hangi derecede bilmiyorum ama tanık olmuş birisi olarak günün uyanık kaldığınız her dakikası saçma sapan, sürekli sizi panik ve kaygı halinde tutan, atakları geldiğinde panikten kriz geçirtebilen bir… Read more »

Last edited 3 ay önce by İnsanlarınÖlmesindenBıktı 🎭
Buse

Bazı geri zekalılar “bileğini keserek ilgi istiyor” tarzında yorum yazıyorlar. Bu kız 10 yıl boyunca dimdik ayakta durmuş her şeye rağmen.

Bu arada durumu iyi çok şükür. Güçlü ol Mina 💖

MeU , Once and ReVeluv

Güçlü kal Kwon Mina.😔
Yanındakilere sarıl
Bizi bırakma
Sen buraya kadar geldin

Lululali

Psikopat birinin hasta ettiği masum biri shin jimin bunların cezası çekmeli.onun için üzülüyorum.bunu deneyeceği belliydi.keşke daha fazla önlem alsalardı.umarım hiç bir şey olmaz.

SGJK

Bugün o fotoğrafı görür görmez gözlerim doldu..ben kandan çok etkilenmem ama bu benim içimi titretti..umarım ailesi yaninda olur ve yavaş yavaş da olsa atlatır..lütfen instagram postu atarsa güzel yorumlar yapin ve çirkin yorumlari report edin..onu tanımıyorum ama onu koruyup kollamak istiyorum…en azindan bir arkadaşı ve aile uyesi yaninda durmalı..çok zor ama atlatmalı o bileğindeki izlere bakip üzülmek yerine güç bulmasını diliyorum..yaralarini görüp hatırlasın her şeye rağmen dik ve ayakta..mentalite bu olmalı..ayni şekilde zor zamanlar yaşayanlar varsa lütfen sonuna kadar savaşın ve dik durun..kimse , hiç-bir şey sizden ve sizin hayatınızdan önemli değil..önce kendinizi sevin ve hayat size pek çok kötülük… Read more »

belgisiz sıfat

Onu o kadar iyi anlıyorum ki. Bunca zaman hem maddi hem manevi bir sürü sıkıntı çekmiş ve o bu sıkıntıları çekerken ona bunu yapanlar televizyonda utanmazca gülebildiler. Gercekten, insan bazen sadece biraz yüz kızarıklığı, biraz utanç ve pişmanlık bekliyor karşısındakinden. Samimi bir pişmanlık. Acılarının ancak öldüğünde biteceğini düşünüyor. Jimin’in ve diğerlerinin de onun çektiği acıları çekmesini istiyor. Ve garip gelecek belki ama belki de sadece Jimin’in gidip ona samimi bir şekilde sarılarak özür dilemesini bile bekliyor olabilir. Umarım bir şekilde iyi olur.

la cha ta

AOA in çok eski fanı değilim,1 buçuk yıl falan oldu ama kızlara cidden çok bağlandım ve sonuna kadar (zorba üyeleri sevmiyorum)savundum.Umarım güçlü olur ve bu son denemesi olur.Kore deki fanlar bir şey düzenlese keşke ama sorunu nefret alması değil.Mina cidden iyi değil çok korkuyorum

Lila

Şurada Jimin ve Seolhyun’u açık açık desteklerini göstermek istemeyen insanlar Mina’nın durumunun ne kadarda kötü olduğunu farkına varamayacak kadar nankör ve bencil bu kız 11 yıl boyunca zorbalık görmüş ailesine destek olmak için neler neler yapmış bir insan Mina kendi hayatına tekrardan yön vermek için yaşadığı olayları yazdığı notları sildi kendi fotoğraflarını atmaya başladı ama şu hala Jimin’in masum olduğunu düşünen kesimden dolayı bir türlü rahat edemedi Mina hala Jimin’in desteklediğinin farkında sağlıklı düşünemiyor mantıklı yorum yapın ya da açık açık söyleyin Jimin ve Seolhyun’u desteklediğini çünkü bencilsiniz,

evet bacım

Mina’nın şirketi ya da tanıdıkları bir psikolog bulsa keşke ona destek olacak. Gerçi geçen anlattığına göre fnc salak salak psikologlara götürmüş ama ailesi ya da şimdiki şirketi daha iyi psikolog bulabilir.

Queengi

Bazı yorumlar cidden iğrenç. Yok ilgi istiyormuş yok bilmem ne. Bu kız ilginizi istese 10 yıl bekler miydi? Böyle acımasız olmak hiç rahatsız etmiyor mu sizi?

Efendim

Mina için çok üzülüyorum. İnşallah iyileşebilir. Psikiyatrik bozukluklar çok zor tedavi edilen , belki de hiç tedavi edilemeyen hastalıklardan. İnsanın ruhsal durumunu stabileştirmesi ,günlük hayatına ve kişisel ilişkilerine devam edebilmesi zor oluyor. İnşallah ailesi ve dostları yanında olabilir,ona nasıl yardım edebileceklerini inşallah öğrenirler, onlarda çaresiz olabilir. Zor bir durum hem Mina hem de yakınları için. İnşallah iyi bir psikoloğu vardır. Acil şifalar diliyorum.

Efendim

Mina nın ablası kansermiş, babası vefat etmiş,annesi de depresyondaymış. Kız napsın ya ,ailesi için çalışıp çabalamış ve kendisini onlara bakma yükümlülüğünde zorunluluğunda hissetmiş , aoa de ikende zorbalık görmüş ,kötü günler yaşamış ,onu geçtim kötü bi şirket kötü çalışanlar ,toplumun halkın baskısı,fanların ,antileri ,akgae fanların baskısı….. Yaz yaz bitmez….. Ne zor… İnşallah ona gerçekten yardımcı ve destek olabilecek biri vardır hayatında.

Usagi

Kardeşim yaşındaki gencecik, çiçek gibi insanların gördükleri bu muamelelere katlanamıyorum gerçekten. Umarım bir an önce hepsini atlatır

Aswium

Yardım çığlıkları atıyor kız

Y-young

Çok zor zamanlardan geçiyor. Yaşadıklarını yaşamadım ama ne kadar korkunç olduğunu hissedebiliyorum. Umarım kendine daha fazla zarar vermeden bu çukurdan kurtulur ve diğer insan bozmaları da cezalarını çeker

Lalalulu

Jimin ve FNC buna değmez. Kendi hayatına bakmasını ve hayatının onların zerresine değmeyeceğini birinin söylemesi gerek ona.

ArmyOnce

Tek endişem Mina’ya birşey olması😥 umarım birşey olmaz. Mina’nın çevresinde gerçekten ona göz kulak olacak biri yok mu?

🦂🦂🦂

Bu hale geldiğine göre ufak tefek şeyler değil yaşadıkları ciddi zorbalıklar. Tabii her insanın hem fiziksel hem psikolojik acıya dayanma eşiği farklıdır ama bu hale getirecek kadar nasıl zorbalık yapmışlar kıza kafamda kuramıyorum şahsen ben keşke anlatsa yaptıklarını ayrıntılı bir şekilde.

Buse

O zaman sen de bu yorumu yazarak ilgi görmek istiyorsun?

mabel

Hara içinde ilgi çekmeye çalışıyor demişlerdi sonrasın da timsah göz yaşları ile post yazmışlardı. Bu sefer durduruldu tekrarı olmaz umarım.

KINGEXO

Ilgi istemek yerine başka ifadeler kullanabilirdin bence bir yorum yapmadan önce 2 defa düşünmelisin boylece kendini daha iyi ifade edebilirsin.

İtzymilky

Ya umarım bir şey olmaz 2 tane kendini bilmez şımarık basit kızlar yüzünden gencecik pırıl pırıl bir kızın hayati mahvoldu hem seolhyundan hem de jiminden ölesiye nefret ediyorum zorbalık görmüş biri olarak her zaman minanın arkasındayım ve onu destekliyorum umarım bu zor zamanları atlatır ve sağlıklı bir psikolojiye kavuşur

Spam yiyen SEN

Bu kızı bir yere kapatıp psikolojisi düzelene kadar sosyal medyadan ve bu gibi insanlardan izole etmeleri gerekiyor. Sürekli. İntihar etmeye devam edecek gibi.

stan t-ara = stan talent

tam olarak ne istiyor ve ne yapılırsa, nasıl davranılırsa memnun olacak anlamadım…sanırım hâlâ şirketinden ve jimin’den insanca muamele bekliyor ama bunu 11 yılda görmemişse bu saatten sonra da göremeyecektir, neden kimse kendisine bu konuda açıklık getirmiyor? neden hâlâ amansız bir beklenti içinde? hayatına artık onlarsız devam etmesi gerektiğini bilmezse ve takıntılı şekilde davranırsa olan yine kendisine olacak, sanıyor mu ki diğerleri vicdan azaplarından ölüp gidecek? zaten o kadar vicdan sahibi kimseler olsalardı bunca yıl sana zorbalık ederler miydi…yazık cidden, genç bir kadının psikolojik anlamda bu kadar çöküşte olduğunu görmek ve buna sebep olanların yıllarca iş yaptığı en yakınındaki kişiler olduğunu… Read more »

buse

Eksilemişler ama sana katılıyorum.Mina,Jimin’in pişman olmasını istiyor.Jimin’in yaptıklarından pişman olmaması onu delirtiyor.en azından ölürsem vicdan azabı çeker diye düşünüyor ama jimin kötü bir insan,mina ölse bile umrunda olmayacak.umarım düzgün bir tedavi alır yaşadıkları gerçekten çok zor.

stan t-ara = stan talent

anlatmak istediğim bu. neyi eksiliyor millet bilmiyorum

Aaa

Ben bu kızın fanı değilim tekrar intihar ettiğini gördüğümde şöyle bir instagramına baktım yorumlarda hala jimin i sanunan ve onu suçlayan insanlar var. Bu piskolojide milyonlar minayı haklı bulsa bile bir kişi çıkıp jimin haklı derse kızın bütün odağı o olur.

Kiraz ve ay

Umarım yanılırım ama sanki bir daha deneyecek gibi geliyor. İnşallah iyi bir psikolojik destek alır.

assyaa

bilmiyorsunuz ki o hissin ne olduğunu bilmiyorsunuz evet ilgi istiyor size göre sadece allahın belaları

Mona

Ölmek isteyenler ölmeyi basaranlardir.
Ölmeyi basaramamasi hala umut ettiği bir şeyler olduğunu gösteriyor bence bu iyi bisey tedavi olarak iyileşebilir sadece uzaklaşmaya ihtiyacı var

tanıyantanır

Sulli Hara Jonghyun yalnız bireyler değillerdi vazgeçin sacma yorumlarınızdan cenazesinde göz yaşı döken can dostları vardı hepsinin onların sorunu çok çok farklıydı Hara ve Sulli Mina gibi birilerine nefretle intihara falan kalkışmadı sadece bu dünyada daha fazla yaşayabilceklerine inanmadılar Hara o olaylara rağmen sustu ve kininide nefretinide gizledi ne Sullinin ne Haranın bir kere Choiza yok o kuafor adam acı çeksin diye bir şeylere soyunduklarini görmedim ki en iyisini yaptılar o pisliklere seni değerli goruyorum hatta o kadar degerli goruyorum ki nefret ediyorum ve senin için yaptiklarin için intihar ediyorum gibi bir izlenim vermediler Bu hayata tutanamadılar sadece onlar bu… Read more »

Lila

Bak arkadaşım kız zaten hayatını yaşamak istiyor ama hala kıza inanan yok ilk yaşanan olayları anlattığı tüm postaları silip kendi halinde takılmaya başladı ama bazı jimin fanları ve Seolhyun fanları kızları savundukları yorumlarla doldu nasıl yaşasın hayatı söyler misin? Yorum yaparken mantıklı yorum yapın

tanıyantanır

Yaşasın demiyorum tedaviyi belli ki reddediyor bir psikolog kotu diye binlercesi öyle olamaz zaten tedaviyi reddettiğini kendi ağzı ile itiraf etti Yaşamak istiyor ama yaşayamıyor yazmışim iyi okursanız Ve bu psikolojisinin onure edilcek bir tarafı yok bu baya kotu bir psikoloji ve ben çektim o da çekicek anlayisi ile dunyada binlerce katliam yapiliyor binlerce savaş çıkıyor devletlerin dahi birbirine dusman olmasinda bu psikoloji yatar unutmayin ki Şuan tek yapmasi gereken profosyenel destek almak ama bunu yaparak hem kendine fazla laf soyletiyor hem destekden mahrum kalıyor Zaten ben ilgi cekmek için yapiyor demiyorum ilgi cekmek için yapanlar az konussaniz dahi itiraf… Read more »

tanıyantanır

Ayrıca dikkat edersen gecen yazdigi yazida psikolog lafini açmış çünku herkes ona bunu söyluyor psikolojik destek almalı ama bu onu reddettiğini söylüyor bariz şekildr Bir psikolog başkalarinin hayat hikayesini anlatabilir bundan kitap yapabilir ve bunun için genelde izin alırlar o insanlardan izin alıp almadiginin bilgisine sahip değilken Mina direk psikologu suclamayı seciyor Hic psikolog reddeden yakınınız oldu mu bilmiyorum Genelde çogu bu anlayistadir onlar aci cektiginde tum acilari biticek sanarlar ancak asla geçmez çünkü nefretlerini sondurmediler nefret oyle bir duygu ki ölsede devam eder Hep psikolojilerinde hikayem ona buna yayılcak herkesin bilmediklerini anlaticam beni rezil edicek korkusu olur bu Minada… Read more »

Queengi

Hayır Sulli de Hara da gayet yalnızdı. En azından hayattalarken kimse yanlarında değildi. Kim vardı yanlarında bana bir söyler misin? Sulli hayattayken yalnız ve kimsesiz olduğunu kaç defa söyledi. Fx üyeleriyle arası zaten kötüydü,bunun için asla diğer üyeleri suçlamıyorum. Amber ya da Luna Sulli için keşke onun yanında olsaydım demişti(hangisi demişti hatırlamıyorum ama ikisinden biriydi). Sulli ve Hara insanların nefreti yüzünden aramızdan gittiler. Şuanda da hala Jimin ve Seolhyun’u savunup Mina’ya neler diyenler var.

tanıyantanır

Hara ve Sulli dostlardı hatırlatırım sadece ünlü dünyasında değil dışındada dostları vardı Bu kadınları intihar ettiren erkeklerin taciz dolu binlerce yorumuydu yalnızlıkları değil Fx ile sınırlı degildi Sullinin hayatı fark edin artık Sıkılmadınız Sulli Hara demekten Sulli görüşmese dahi üyelerin onla sorunu olmadığına emindi Fanlar dışında uyelerin hiç bir zaman direk bir suclamada olduğunu görmedim Jessica yönündede aynı olay oldu evet mesafelilerdi evet eskisi gibi değillerdi ama direk direk konuşan üyeler olmadı grupta kimse nefret çekmedi şirketin sucunu fanlar Sulliye yıktı olay tamamen bu İkiside aileleri ve sevgili yonunden sanssizdi ama çok iyi dostları dostlukları vardı Yalnız olduklarından değil yalnız… Read more »

Mona

Çok haklısın bence dediklerin doğru gerçekten

...

Kendisine çok geçmiş olsun diliyorum. Ve bence bir terapi görmeli. Hem çok ilgi manyağı gibi her sorununu instagrama atıyor, hem de intihara kalkışıyor ama ölmek için değil ilgi için. Gerçekten intihar etmek isteyen biri bunu paylaşmaz. Hayır keşke paylaşmasaymış demiyorum. Ama şu an ilgi istediği, ve dikkat çekmek için yaptıkları hiç sağlıklı değil. Umarım iyileşip dimdik duran bir kadın olarak bu musibetlerle savaşır

Cloud☁

İlgi istiyor sözüne katılmıyorum. Olan biteni anlatmasa, o resimleri yüklemese kimse Mina için birşey yapmaz -ki şimdi bile yapılmıyor- Mina’nın bunları anlatması evet güzel birşey böylece o şirketin ve diğer üyelerin vs.. ne kadar kötü olduğunu göstermiş oluyor. Umarım dediğin gibi en yakın zamanda terapi olur.

Lila

Şu durumda bile nasıl ilgi için diyorsun cidden kafayı yemişsin kız herşeyi anlatıyor bir bir Jimin’in Seolhyun’un ve şirket ceosunun ne bok yediğini bir bir oraya dökmesi mi ilgi? kızın psikolojisi gitmiş durumda zaten sende 11 yıl zorbalığa uğrarsan haber et olur mu

2jin

Utanmadan ilgi manyağı yazmış bide gerçekten vicdanınız yok sizin

Aaa

Hiç intihar ettin mi.insanın o an neler düşündüğünü aklından neler geçtiğini biliyormusun.
Ben ettim paylaşmadım sosyal medyada ama birilerinin beni görmesini istedim görüp nekadar acı çektiğimi bana acı çektiren insana göstermesini istedim. Belki onun yüzünden öldüğümü düşünürse canı yanar diye düşündüm. İnsanlar neler yaşıyor bilmeden yargılamayın.

2jin

Bende bunu çok istedim hala intihar etmeyi istiyorum yeterki insanlar bana artık laf atmasın küfür etmesin beni sevsinler diye ölsemde bana en azından birazcık sevgi göstersinler

Aaa

2jin Yapma çünkü bu hiç birşeyi değiştirmiycek. Birgün seni sen olduğun için sevecek arkadaşların olucak. Sana değer veren insanlar olucak yanında. İnan bana. Pes etme kendini her açıdan geliştirmeye çalış. Ve başkalarını değil kendini dünyadaki en değerli varlık olarak gör.

Last edited 3 ay önce by Aaa
2jin

Aslında öyle yapmaya çalışıyorum ama bir yanım gerçekten bıktı şu hayatta birkaç şey için yaşıyorum onlarda olmasa çoktan intihar ederdim heralde

2jin

Teşekkür ederim yinede umarım sende düzgün insanlarla tanışırsın böyle şeyleri tekrar tekrar yaşamazsın

Aaa

Ben çok şükür tanıştım düzgün insanlarla. Güçlü ol. Kendini sev 💜

2jin

Sende ❤

MeU , Once and ReVeluv

Bende

/InSomnia/

peki suanda iyi misin?

MeU , Once and ReVeluv

Pek değil

2jin

Bende pek iyi olmasamda beni mutlu eden şeyleri yapıp denemeye çalışıyorum hayata beni bağlayan birkaç şey var onlar için tutunmaya çalışıyorum lütfen sende birşeyler için bile olsa yaşamaya çalış

MeU , Once and ReVeluv

En yakın arkadaşım bile benle dalga geçiyor . Ben ne yapayım?

MeU , Once and ReVeluv

Ben onlar için çok kötüymüşüm gibi davranıyorlar , kimsenin etmediği hakaret kalmadı ilk kez 7. Sınıftayken denemiştim ve o zamanlara göre şuan daha da kötü. Dalga geçilen konu ise boyum. Kuzenlerim bile arkamdan gülüyorlar.yok bari uzun birisini bul çocuklarına yazık diyorlar. Belki ben evlenmicem ve çocuğum olmicak. Sürekli böyle şeyler yapıyorlar

2jin

Ay ne sinir bozucu sanki herkes çok uzun olmak zorundada bu ne ya bizim ülkemizin insanı harbi mal böyle konularda

MeU , Once and ReVeluv

Zaten kendileri dedikoducu insanlar. Bir amaçları yok , biryerlere gelmek gibi bir hayalleri yok. Zaten derslerinden belli benim şuanda hayatta olmamın tek sebebi geleceğim. En azından ileride bir iş bulursam belki o mutluluk beni hayatta tutar

2jin

İnşAllah bulursun ❤ devam et böyle

2jin

Banada insanlar çok kötüymüşüm gibi davranıyolar hatta okulda bi kız onunla oturduğum için ağlamıştı falan ama işin gerçeği okulda benle dalga geçenlerden daha akıllı olduğum gerçeği 😔✊ tüm bunlar bir kenara kimseye anlatamayacak olsam bile derdimi müzik dinleyerek başka şeyler yaparak uzaklaşıp atmaya çalışıyorum insanlar ne kadar beni üzsede hayata bir şekilde bağlanıyorum belki sende böyle birşey deneyebilirsin boyunla dalga geçmeleri çok saçma sizeneki belki sen evlenmiceksin belki sen o boyunun olmasını seviyorsun ne biliyolarda sana laf atıyorlar aptallara bak ağızlarının payını veresim geldi sırf beyinsiz alr yüzünden neler çekiyoruz şuna bak nasıl bir insanı boyundan dolayı dışlayıp hakaret edebilirsin… Read more »

2jin

En yakın arkadaşının seninle dalga geçmesi çok üzücü nasıl sana böyle bişey yapabilir en yakın arkadaşın der bide kendine

MeU , Once and ReVeluv

Aynen ya. Birde şey var. Cevap verme kompleksli gözüküyorsun. Ben cevap vermiceksem niye yaşıyorumki zaten

2jin

Dimi yada ezik oluyosunda onların yaptıkları normal mi şimdide bizim cevap vermemiz mi suç

buse

Kızın arkasında maalesef jimin’in arkasında olanlar gibi güçlü kişiler yok.Instagram kendini duyurmak için kullanabileceği tek platform.O bileklerinin halini görmedin mi? Kimse sırf ilgi için kendine öyle şeyler yapmaz.Ölmek için değil ilgi için intihara kalkışıyor demek gerçekten çok acımasızca.Goo Hara’nın da ilk intihar girişiminde netizenler ilgi o*rospusu dedi kıza.Sonrasında maalesef intihar etti.Dikkat çekmek istese de bu suç değil.Yaşadığı haksızlıklar var ve bunun sorumlusu olan kişilerin umrunda bile değil,mina’yı daha çok öfkelendiren de bu zaten.Lütfen daha dikkatli yorum yap.

MeU , Once and ReVeluv

10 yıl işkenceden bahsediyoruz. Ne ilgisi

KINGEXO

Bu yorumun aynısı hara içinde yapılmıştı sonunu biliyorsun ama dimi?
lütfen iyi dileklerin yoksa kapa çeneni!

Byubyu

Bence sen terapi görmelisin kadın kendine yapılan haksızlıklara artık dayanamadığı için tepkisini koyuyor ve hakkını arıyor bunları da intagramda yapması gayet normal çünkü sesini duyurabileceği neredeyse tek yer orası ayrıca ilgi isteseydi şirketten ayrılınca yapıcağı ilk şey bu olurdu bu kadar beklemezdi.

assyaa

sen cidden leş gibi iğrenç birisin. umarım böyle şeyler yaşamazsın ama eğer yaşarsan da tam olarak sana bunları söyleyecekler

Prdsdefg7

Sosyal medya insanların seslerini duyurabilmesi için en iyi platform en basitinden biz ülkede bu kadar taciz, tecavüz, ölüm vb haberleri en çok sosyal medyadan öğreniyor ve tepkimizi koyabiliyoruz bu sekilde düşünürsen niçin sorununu instagrama attığını anlarsın kız sesini başka nasıl çıkaracak? Buna ilgi manyaklığı diyemezsin.

Buse

Bu yorumu yazarak ilgi istiyorsun bakıyorum da (:

Mona

Bence ilgi istiyor olsa bile budayasadigi kotunolayalrdan ve görmezden gelindiği çok zaman olduğundan dolayı yani yine psikolojik sorunlar dan dolayı sağlıklı biri depresif görünerek ilgi istemez

Y-young

İlgi istiyor bla bla bla. Kafanın içi yardım çığlıklarını bu şekilde yanlış tarafa çekecek kadar boş olmamalı.