Benzer Yazılar

Lovelyz, ‘Sixth Sense’ coverından sonra aldığı eleştiriden ötürü incindiklerini açıkladı

Lovelyz, 'Sixth Sense' coverından sonra aldığı eleştiriden ötürü incindiklerini açıkladı

HABER: Lovelyz BEG ‘Sixth Sense’ coverından sonra “Tüm hayatımızla ilgili nefret aldık”

KAYNAK: Newsen via Nate

Netizenlerin ‘Sixth Sense’ coverına tepkisi hakkında üyeler şöyle söyledi, “Şu ana kadar nefret yorumlarını hiç önemsememiştik. Dış görünüşümüz hakkında yorumlar kişiden kişiye değişeceği için hiç incinmedik, ama Queendom performansımız o kadar kötü tepkiler aldı ki, tüm hayatımızla ilgili nefret aldık sanki. İnsanların değerlendirmeyi seçtiği şeyler umrumuzda değil, ama bir performanstan ötürü tüm özel hayatımızın eleştirilmesiyle uğraşmak zordu.”

1. [+856, -45] Coverı iyi yapamayanlar onlardı sonuçta, gerçekten çok saçma bu. Niye bir mücadele şovunda dudak oynattınız? Rekabet bunun neresinde? Yetenek şovu bu.

2. [+725, -48] Üyelerde yetenek ya da potansiyel yok;; En azından Oh My Girl potansiyelini gösterdi, yetenekleriyle ilgi çekti. Lovelyz’de ise hiç özgüven yok ve hemen belli oluyor.

3. [+675, -35] Diğer gruplardan farklı şartları mı vardı? İlk sorun seçtikleri şarkıydı zaten. “Pop!” dedikleri yerde iç çektim.. Lovelyz’de girl crush konsept kaldırabilecek bir ses yok.

4. [+94, -14] Yani eleştirileri nefret yorumu sayıyorlar

5. [+71, -6] Pop~♡ Pop~♡

6. [+70, -4] Oh My Girl’ün şarkısını coverlayabilirlerdi ama konseptler aynı olacak diye mızmızlanıp ‘Sixth Sense’i seçtiler… seçimlerinizin sorumluluğunu üstlenmeniz gerektiğini biliyorsunuz değil mi?

7. [+68, -6] Bence Oh My Girl kırılmış olabilir. Lovelyz’in onların şarkısını coverlayacağını düşünüp heyecanlanmışlardı. Oh My Girl kendi tarzlarıyla Lovelyz’i coverlamak için elinden geleni yaptı…

8. [+60, -6] Neden bahsediyorlar ya? Tüm hayatları eleştiri mi aldı? Şarkıyı yanlış şekilde yorumlayıp yeteneksizliklerini gösterenler onlar. Lovelyz diğer grupların bu iyi tepkileri sırf şanslı oldukları için mi aldığını sanıyor? Hepsi iyi editlemeden dolayı mıydı?

9. [+59, -4] “Eksik kaldık, gelecekte daha sıkı çalışacağız” deyip susmalılardı.. daha çok nefret alacaklar ㅜㅜ

10. [+57, -7] Hayatlarınıza bir şey olmadı.. sadece yeteneksizliğiniz ifşa oldu.

11. [+55, -2] BEG yakında geri dönüş yapıyor, inanılmaz zamanlama ㅋㅋ

12. [+51, -5] Rahat oldukları bir konsepti yapmalılardı.. niye seksi, güçlü bir konseptle dönüp yeteneksiz olduklarını gösterdiler ㅠㅠ

13. [+45, -4] Ben Oh My Girl ve Lovelyz’in yetenek açısından birbirine yakın olduğunu sanıyordum, ama büyük bir fark var ㅎㅎ Lovelyz BEG’in 2011’deki ‘Sixth Sense’ performanslarını izlesin, sonra gelip onları boş yere eleştirdiğimizi söylesin ㅋㅋㅋ

14. [+43, -3] Kei’nin yüksek notaya çıkmak için kulağını kapatması ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

15. [+34, -6] Diğer gruplara kıyasla çok kötülerdi. Dudak oynatmayı geçtim, niye kendilerine hiç uymayan bir şarkı seçtiler bilmiyorum. Sesleri çok zayıf ve güçsüz… Hiçbir şeyi havalı değildi, enerji sıfırdı, onları izlerken sizin de enerjiniz çekiliyor

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+108] Lovelyz’in performanstan ötürü o kadar çok nefret aldığını düşünmüyorum, nefret değil, eleştiriydi. Çoğu kişi Lovelyz’in acapella’da iyi olduğunu, BEG’i seçmelerinin hata olduğunu söyledi, nefret yorumu yapmadı. Tam tersi, Lovelyz’in bu söylediği troll’leri ortaya çıkaracak. Sixth Sense coverı gerçekten de iyi değildi. Farklı bir şey denemek istediler biliyorum ama kendilerine tamamen zıt bir şey yapmak yerine güçlü oldukları noktadan gitseler daha iyi olurdu. BEG’in çok güçlü bir konsepti var, herkes kaldıramaz, özellikle de daha kalabalık olan bir kız grubu (imajları da birbirine zıt olan üyeler varken, mesela Jisoo vs Kei) Şirin ve girl crush arasında, ortalarda bir konsepti olan bir sürü şarkı var, şirin olmayan taraflarını göstermek istiyorlarsa böyle bir şarkı seçebilirlerdi

 

Kaynak: Netizenbuzz

16 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Kdlfşsşdş

7. [+68, -6] Bence Oh My Girl kırılmış olabilir. Lovelyz’in onların şarkısını coverlayacağını düşünüp heyecanlanmışlardı. Oh My Girl kendi tarzlarıyla Lovelyz’i coverlamak için elinden geleni yaptı…

Kesinlikle, neden OMG yerine BEG seçip aptallık ettiler k? Neyse ki OMG’ün birinci olması onlara kapak olmuştur. Anti değilim sadece empati yapıyorum, herkes birbirini coverlarken onların rakibini es geçip büyük bir grubu seçmesi küstahlıktı. İyi olmuş. Ve son zamanlarda bunlar sayesinde BEG tanıdım gerçekten inanılmazlar. 2NE1 falan vardı GC olarak ama BEG çok başkaymış kutsandım.

jeyan

GC ne demek?

Carat17

Bende yanlış seçim yaptıklarını düşünüyorum ama öyle bir konuşmuşsun ki sanki Lovelyz OMGü küçümsemiş o yüzden seçmemiş. Bence sadece yeni bir şey denemek istediler, OMG ile konseptleri benzer olduğu için her zaman ki yaptıklarından farklı olmayacağını düşündüler. Bu hata mıydı evet kesinlikle hataydı güçlü yönlerini göstermeli omg şarkısını yapıp, acapella tarzını kullanmalardı.

Kdlfşsşdş

Yeni denemek isteseler de bu hoş bir şey mi sence? OMG üzülmemiş midir? Hadi kaldırabilseler neyse de kaldıramamışlar bir de konuşuyorlar. İki grubu da tanımam etmem bu yüzden objektif konuştum. Bom bile kendinden 10 yaş küçük hoobaesinden Hann’ı seçebiliyorsa Lovelyz de seçebilirdi. Aynı tarz farklı tarz değil olay birbirinin şarkısını almak almamak. Dediğim gibi belki de küçümsediler de büyük bir sunbae seçtiler ama o şarkılarını almadıkları OMG 1. oldu iyi de oldu şahsen.

Carat17

Ben yaptıkları doğru demiyorum ki yanlış karar verdiler. Ama bu küçümsemelerinden dolayı değil bence, gördüğüm kadarıyla değiştirme şansı elde ettiler bir görevi yapıp ve kullandılar bunu. OMG kırılmış olabilir tabi ama OMGün eline de bu fırsat geçse kullanırlardı bence. Yarışma sonuçta. Bende iki grubu da pek tanımam, ikisini de takip etmiyorum objektif olarak yaptım yorumumu.

May

Kdlfşsn gibi adı olan işte adın çok zor neyse sana tamamen katılıyorum düşüncelerime tercüman olmuşsun çok haklısın

Kdlfşsşdş

Objektif bakmanı tavsiye ediyorum. Basbaya küstahlık.

Sinini

2NE1 ile BEG’i kıyaslayan bir beyinden anca böyle bir yorum çıkardı zaten….

Kdlfşsşdş

Kıyaslamak? Yorumumu nerenle okudun acaba aşwğeğwğifeiis

Suna

Çok kötü bir performanstı bunun neresi nefret ki? Altından kalkamayacağın işlete girmeyeceksin gireceksen de hakkını vereceksin yoksa mimlenirsin

Krystal benim karım ok?

7👌

Krystal benim karım ok?

Kesinlikle

bu ne

Ama cidden sectikleri sarki altindan kalkmasi zor bi sarki

Almina

Lovelyz yeteneksiz bir grup değil kesinlikle sadece seslerine ve görünüşlerine uygun bir seçim olmadı

Bende kalsin

Lovelyz ilk bölüm ödül aldıkları için istedikleri şarkıyı yapabilme hakkı kazandı. OMG biliyordu bunu sanki

midaale

Programı izleyenler bilir 2’dir performans sergiliyorlar ve ciddi anlamda kötüler. Karşılarında büyük yetenekler var ve hep sıkı çalışan gruplar içlerinde en az çalışan Lovelyz en dikkatsiz olanlar onlar gerçekten umurlarında değil. Siz bu halkı masum konseptiyle kazandınız size o kadar yakışıyor ki halk başka türlü düşünemedi sizi eğer yine öyle devam etseydiniz daha iyi puanlar alabilirdiniz. Neden bir Oh My Girl şarkısını coverlamadınız o daha iyi olabilirdi. Daha sıkı çalışırmısınız bilmem ama umarım bu yarışma sizlere ders olur geride kaldığınızın mesajını verir.

Yeni Yazılar